×

چگونه قیمت آپارتمان را با هوشمند سازی بیشتر کنیم؟

 • کد نوشته: 45516
 • ۱۴۰۲/۰۸/۰۲
 • دیدگاه‌ها برای چگونه قیمت آپارتمان را با هوشمند سازی بیشتر کنیم؟ بسته هستند
 • فرض کنید شما قصد فروش آپارتمانی را دارید و می‌خواهید این آپارتمان را با قیمت بیشتری بفروشید. احتمالا این سوال برایتان ایجاد می‌شود که چه راه‌هایی وجود دارد؟ یکی از راه‌های خوب برای افزایش قیمت آپارتمان‌ها و بهبود شرایط زندگی ساکنان، هوشمندسازی مسکن و ساختمان‌ها است. در این مقاله، ما به بررسی نحوه‌ی ارتقاء ارزش […]

  چگونه قیمت آپارتمان را با هوشمند سازی بیشتر کنیم؟

  فرض کنید شما قصد فروش آپارتمانی را دارید و می‌خواهید این آپارتمان را با قیمت بیشتری بفروشید. احتمالا این سوال برایتان ایجاد می‌شود که چه راه‌هایی وجود دارد؟ یکی از راه‌های خوب برای افزایش قیمت آپارتمان‌ها و بهبود شرایط زندگی ساکنان، هوشمندسازی مسکن و ساختمان‌ها است. در این مقاله، ما به بررسی نحوه‌ی ارتقاء ارزش آپارتمان‌ها از طریق هوشمندسازی می‌پردازیم.

  بهتر است بدانید که خانه‌های هوشمند در مقایسه با خانه‌های هم رده خود با قیمت بیشتر خریداری می‌شوند.

  چگونه می‌توان با ۱۰۰ میلیون ارزش خانه را تا ۴۰۰ میلیون تومان بالا برد؟

  در ادامه شما را با ۶ مورد از تجهیزات خانه هوشمند آشنا می‌کنیم که با نصب آن‌ها هزینه کمتر از ۱۰۰ میلیون را به طور متوسط برای شما خواهد داشت. شما می‌توانید با نصب این تجهیزات ارزش افزوده به مراتب بیشتری را به آپارتمان خود اضافه کنید.

  • سیستم مدیریت هوشمند مرکزی(BMS)
  • سیستم‌های روشنایی هوشمند
  • سیستم‌های تهویه مطبوع هوشمند
  • سیستم امنیتی خانه هوشمند
  • سیستم‌های کنترل صوتی هوشمند

  شرکت هوشمند سازی ساختمان ونوس با بهره‌گیری از تجهیزات هوشمند، ساختمان‌های متعددی را هوشمند کرده است. با مراجعه به سایت ونوس، خانه خود را مدرن سازید.

  تعریف هوشمند سازی ساختمان

  هوشمندسازی ساختمان به استفاده از فناوری‌های هوشمند به منظورکنترل و بهبود عملکرد و کارآیی یک ساختمان گفته می‌شود. این فرآیند شامل انجام اتوماسیون و کنترل دستگاه‌ها و سیستم‌های مختلف در ساختمان، از جمله نورپردازی، تهویه مطبوع، امنیت، نظارت بر سیستم‌های الکتریکی، مکانیکی و سایر تجهیزات مرتبط است.

  سیستم‌های خانه هوشمند

  سیستم‌های خانه هوشمند

  سیستم‌های خانه هوشمند

  سیستم‌های هوشمند در ساختمان، مجموعه‌ای از تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های مختلف هستند که به منظور کنترل، مانیتورینگ، بهبود کارآیی و راحتی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

  سیستم مدیریت هوشمند مرکزی(Building Management System)

  سیستم مدیریت هوشمند مرکزی که به آنBMS هم گفته می‌شود یکی از مهمترین اجزای هوشمندسازی ساختمان است. این سیستم به مانیتورینگ و کنترل انواع تجهیزات مانند تهویه مطبوع، نورپردازی، گرمایشی و سرمایشی، سیستم‌های امنیتی به طور همزمان دسترسی دارد. BMS به مدیران ساختمان اطلاعات دقیق در مورد مصرف انرژی و عملکرد تجهیزات می‌دهد و امکان کاهش مصرف انرژی و هزینه‌ها را فراهم می‌کند.

  سیستم‌های روشنایی هوشمند

  در خانه هوشمند با بهره گیری از سیستم روشنایی هوشمند می‌توانید نورپردازی خانه خود را آن طور که دوست دارید تنظیم کنید. این سیستم شامل لامپ‌های LED هوشمند و کنترل‌های دیجیتال برای تنظیم نور هستند وامکان ایجاد تنوع در نوردهی و تطابق با شرایط مختلف را فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، در زمینه‌های مختلف مانند روشنایی داخلی، نورپردازی خارجی و نورپردازی خودکار نمای خانه هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  سیستم‌های تهویه مطبوع هوشمند

  با هوشمند سازی ساختمان و نصب این سیستم‌ها می‌توانید به بهبود کیفیت هوا و کنترل دما و رطوبت در داخل ساختمان کمک کنید. سیستم تهویه هوشمند از سنسورها برای مانیتور کردن شرایط هوا استفاده می‌کنند و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی را به صورت هوشمند کنترل می‌کنند.

  سیستم‌های امنیتی ساختمان هوشمند

  این سیستم‌ها شامل دوربین‌های مداربسته، سیستم‌های اعلان، کنترل دسترسی و امکانات امنیتی دیگر می‌شوند. آنها به مراقبت از ساختمان و ساکنان در برابر خطرات مختلف مانند سرقت، حریق و تروریسم کمک می‌کنند.

  سیستم‌های کنترل صوتی هوشمند

  سیستم کنترل صوتی خانه هوشمند به ساکنین این امکان را می‌دهد تا با استفاده از دستورات صوتی و صدا تجهیزات مختلف ساختمان را کنترل کنند. با استفاده از این فناوری‌ها می‌توانید دستورات صوتی دلخواه خود را اجرا کنید.

  مزیت‌های هوشمندسازی ساختمان و نقش آن در افزایش ارزش املاک مسکونی

  هوشمندسازی ساختمان‌ها باعث بهبود چندین جنبه مهم در مورد عملکرد، کارآیی، ایمنی، راحتی، و در نتیجه ارزش آپارتمان‌ها می‌شود. در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد آن می‌‍‌پردازیم.

  صرفه‌جویی در مصرف انرژی

  با هوشمند سازی ساختمان می‌توان به بهبود کارآیی انرژی ساختمان کمک کرد. با اجرای سیستم‌های کنترل هوشمند برای تنظیم دما، نورپردازی، مصرف انرژی کاهش می‌یابد. این صرفه‌جویی می‌تواند به عنوان یک عامل مهم در کاهش هزینه‌های مالی برای ساکنان در نظر گرفته شود.

  راحتی ساکنان

  خانه هوشمند به افراد امکان مدیریت و استفاده بهتر از خدمات و تجهیزات ساختمان را می‌دهد. با وصل شدن گوشی همراه به سیستم‌های هوشمند، ساکنان می‌توانند سرمایش و گرمایش، نورپردازی، ورود و خروج افراد ناشناس و ….را کنترل کنند. این امکانات ارزش افزوده به زندگی روزمره ساکنان اضافه می‌کنند.

  امنیت و حفاظت

  سیستم‌های هوشمند به بهبود امنیت آپارتمان‌ها نیز کمک می‌کنند. از سیستم‌های امنیتی مانند دوربین‌های مدار بسته و آیفون‌های تصویری هوشمند برای افزایش حفاظت در برابر سرقت و حوادث ناخواسته استفاده می‌شود.

  کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری

  با هوشمند سازی خانه خود دیگر نگران هزینه تعمیرات اضافه تجهیزات ساختمان نباشید کافیست وسایل هوشمند را برای ساختمان خود نصب کنید و از شر هزینه‌های اضافی راحت شوید. به واسطه نظارت و اطلاعات دقیقی که از تجهیزات هوشمند می‌گیرید، می‌توان از تعمیرات پیشگیرانه بهره‌برداری کرد و هزینه‌های نگهداری را کاهش داد.

  ارزش افزوده از منظر بازار ملک

  ساختمان‌های هوشمند معمولاً ارزش بیشتری در بازار ملک دارند و این امکان را به مالکان ساختمان می‌دهد تا قیمت‌های بالاتری برای واحدهای مسکن خود تعیین کنند و بیشتر از سرمایه‌گذاری خود بهره‌برداری کنند.

  بهبود کیفیت زندگی ساکنین

  از طریق هوشمند کردن ساختمان و نصب تجهیزات هوشمند، ساکنین از چالش‌های سیستم قدیمی و سنتی ساختمان‌ راحت می‌شوند و به تعامل مثبت با محیط پیرامون خود می‌رسند.

  آینده هوشمند سازی ساختمان

  آینده هوشمندسازی ساختمان با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی، پتانسیل‌های بسیاری را برای بهبود عملکرد ساختمان‌ها و افزایش ارزش افزوده آنها ایجاد می‌کند. در ادامه به چند پیش‌بینی در مورد هوشمند سازی ساختمان می‌پردازیم.

  استفاده از اینترنت اشیاء و شبکه‌های اینترنت ۵G

  در هوشمند سازی ساختمان از اینترنت اشیا و اینترنت ۵G استفاده می‌شود. فناوری اینترنت اشیاء این امکان را فراهم می‌کند تا دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف در ساختمان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اطلاعات را به صورت پویا به اشتراک بگذارند.

  کسب و کارهای مرتبط با هوشمندسازی

  از زمانی که افزایش تقاضا برای هوشمند سازی ساختمان بالا رفته است، باعث شده تا کسب و کارهای مربوط به هوشمند سازی نظیر شرکت‌هایی که این کار را انجام می‌دهند، رونق پیدا کند.

  کمک به حفظ محیط زیست

  هوشمند سازی ساختمان با استفاده بهتر از منابع انرژی، کمک می‌کند تا انرژی کمتری مصرف شود و تولید پسماند کاهش یابد.

  جمع بندی

  هوشمندسازی ساختمان به عنوان یکی از پیشرفت‌های کلان در صنعت ساختمان، به تحولات روزافزون تکنولوژیکی و نیازهای رو به افزایش بشریت پاسخ می‌دهد. از این رو، می‌توان گفت که آینده هوشمندسازی ساختمان درخشان است و ارزش اقتصادی زیادی به ساختمان می‌دهد.با افزایش تجربه و تکنولوژی در این حوزه، ساختمان‌های هوشمند به نقطه‌ای مهم در ساختار شهرهای آینده تبدیل می‌شوند.

  توجه : این مطلب آگهی ساختمان، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.