نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا


نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا برای طراحی ویلا این روزها مهندسین به جای طراحی دستی از کامپیوتر و نیز نرم افزار طراحی ویلا استفاده می کنند. مجوز ساخت ۵ طبقه در این مقاله سعی کردیم به شما ۸ تا از بهترین نرم افزار طراحی ویلا را معرفی کنیم، قبل از مطالعه این مقاله خدمتتان عرض گردد در ایران بیشتر اتوکد و رویت و تردی مکس کاربرد دارد.

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی اسکچ آپ

 1. SketchUp Pro

SketchUp Pro با مجموعه ویژگی های گسترده، ابزار پیشرفته مدل سازی سه بعدی و تالارهای گفتگوی آنلاین، طراحی ویلا مدرن دوبلکس بدون شک بهترین نرم افزار طراحی خانه در آن مکان است. این نرم افزار معماری ویلا به شما امکان می دهد بدون دردسر مدل های سه بعدی خانه ها (و سایر ساختارهای مشابه) بسیار دقیق (تا یک هزارم اینچ) را طراحی کنید، همه با استفاده از عملکردهای ساده کلیک و تکان دادن ماوس اتفاق می افتد. فقط کافیست یکی از بسیاری از الگوهای از قبل بارگیری شده را انتخاب کنید، نمایی را انتخاب کنید و آماده شروع برای طراحی باشید. علاوه بر مدل های سه بعدی، با استفاده از ابزار “LayOut” می توانید برنامه ها، ارتفاعات، جزئیات، بلوک های عنوان و موارد دیگر را نیز ایجاد کنید. این برنامه تبدیل مدل ها به گذرگاه متحرک و پل هوایی را توضیح می دهد و همه جزئیات را آسان می کند. همچنین می توانید عناصری مانند خط ، بافت و سایه را به اسناد دو بعدی خود اضافه کنید. شما می توانید فایل ها خود را به صورت PDF، تصاویر و پرونده های CAD ذخیره کنید. یکی از چشمگیرترین ویژگی های SketchUp Pro طراحی سه بعدی است. شما می توانید از بین انواع مختلف طراحی های سه بعدی که به طور پیش فرض بر روی نرم افزار موجود است، انتخاب کنید و از آنها در طراحی خانه خود استفاده کنید.

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی حرفه ای خانه

 1. Home Designer Professional

این برنامه به شما کمک می کند تا هرطور که می خواهید و برای هر قسمتی از ویلا مثل طراحی داخلی، بازسازی خانه، طراحی فضای باز و … را انجام دهید و به راحتی یک ویلا را طراحی کنید. همچنین این برنامه طراحی ویلا به شما امکان می دهد کابینت اضافه کنید، طراحی ویلای مدرن مبلمان قرار دهید و حتی دیوارها را نقاشی کنید. این نرم افزار دارای یک قسمت گسترده از اشیا architecture معماری سه بعدی است که می تواند به طرح ها اضافه شود. می توانید نمادها را در صفحه های مختلف بچرخانید و انتخاب کنید. تنظیم ارتفاع نیز با این نرم افزار  امکان پذیر است. Home Designer Professional به شما امکان می دهد از پروژه طرحی شده خود یک فایل باز ذخیره کنید.

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی سوییت خانه

 1. Sweet Home 3D

استفاده از این نقشه کشی طراحی ویلا بسیار آسان تر از سایر نرم افزار هاست. بیشتر برنامه های طراحی خانه کاملاً پیچیده و کمی منحنی یادگیری دارند و این برنامه به شما کمک می کند با کمترین یادگیری بهترین عملکرد را داشته باشید. با استفاده از Sweet Home 3D، فقط با موس و صفحه کلید می توانید دیوارهایی مستقیم، گرد یا شیب دار با ابعاد دقیق ایجاد کنید. این نرم افزار به شما امکان می دهد درها و پنجره ها را به راحتی و با کشیدن آنها در نقشه وارد کنید. شما می توانید با استفاده از یک کاتالوگ گسترده و قابل جستجو، مبلمان را به مدل خود اضافه کنید که توسط دسته هایی مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب و حمام تنظیم شده است.

با استفاده از انواع بروز رسانی ها می توان ویژگی های Sweet Home 3D را افزایش داد. این برنامه روی ویندوز، macOS، Linux و Solaris اجرا می شود.

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی سه بعدی توتال خانه

 1. Total 3D Home, Landscape & Deck Premium Suite

این نرم افزار جزو بهترین و سبک ترین نرم افزار طراحی ویلا است که به شما فضای خالی و بی حد و حصر برای خلاقیت هنگام طراحی اتاق و باغ را ارائه می دهد. برای شروع برنامه ریزی می توانید نقاشی ها و طراحی های مربوط به خانه رویایی خود را بارگذاری کنید کانسپت ویلا مدرن یا از ۱۴۰۰۰ نمونه را انتخاب کنید. برای دیدن اینکه مبلمان شخصی شما در طراحی های مختلف چگونه به نظر می رسد، می توانید تصاویر دیجیتالی قطعات و پارچه های فعلی خود را وارد کنید یا از کاتالوگ ۲۰،۰۰۰ محصول با نام تجاری استفاده کنید. تقریباً هر مکان را با پنجره ها، درها، کف، فرش، سقف، لوازم خانگی، رنگ های رنگ و کاغذ دیواری های سفارشی تجسم و طراحی کنید.

نقشه کشی طراحی ویلا

نقشه کشی طراحی ویلا

نرم افزار طراحی خانه اچ چی تی وی

 1. HGTV Home & Landscape Platinum

این برنامه به شما در محوطه سازی نیز کمک می کند و همه چیز را دقیقاً همانطور که می خواهید، پتینه فیروزه ای ارائه می دهد.  لازم به ذکر است که HGTV به شما امکان می دهد فضای داخلی ویلا را نیز طراحی کنید و دارای ابزارهای طراحی قدرتمند بسیاری برای طراحی داخلی است.

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی فضای طراحی

 1. Space Designer 3D

این نرم افزار بهترین طراحی ویلا آنلاین است. ممکن است تصور کنید فقط با نصب یک نرم افزار می توانید ویلا خود را طراحی کنید و در صورت در دسترس نبود آن نرم افزار ها، کار شما مختل است، اما باید بدانید که Space Designer 3D یک برنامه تحت وب است که به شما امکان می دهد خانه ایده آل خود را فقط با استفاده از مرورگر وب خود برنامه ریزی و تجسم کنید. شروع کار با Space Designer 3D ساخت یک حساب کاربری است. این برنامه به شما امکان می دهد نقشه ها را از زیرزمین تا سقف ترسیم کنید و می توانید طراحی داخلی خود را با بیش از ۵۰۰۰ مبلمان و مواد مختلف و مناسب برای استفاده های مسکونی و تجاری، شخصی سازی کنید. برنامه وب، طراحی پروژه ایجاد شده خود را به صورت دو بعدی و سه بعدی ساده می کند. Space Designer همچنین شما با استفاده از این نرم افزار می توانید به طور دلخواه یک یا چندین طرح مختلف را همزمان ایجاد کنید.

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی هوم استایلر

 1. Homestyler

این نرم افزار بهترین نرم افزار برای تلفن همراه و موبایل است. آیا می خواهید زمانی که در حال سفر یا در راه خانه یا محل کار خود هستید نیز از زمان خود استفاده کنید و ویلا مورد نظر خود را طراحی کنید؟ شما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید ساخت ویلا سهیلیه و باید بگویم که نیازی به لپ تاپ ندارید و کافی است فقط Homestyler را نصب کنید و شروع کنید. Homestyler که یک برنامه قدرتمند طراحی خانه است، ویژگی های بی شماری را ارائه می دهد. این اپلیکیشن به راحتی تجسم ترکیبات مختلف محصول را ساده می کند و به شما امکان می دهد ببینید مدل های واقع گرایانه از فرش ها، نقاشی ها، طراحی ویلا سهیلیه آینه ها و موارد دیگر در فضای شما چگونه به نظر می رسند. Homestyler یک برنامه رایگان است و در هر دو سیستم عامل تلفن همراه iOS و Android قابل نصب است.

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار چیف معماری

 1. Chief Architect Premier

عمدتا به معماران حرفه ای و برنامه ریزان ویلا این نرم افزار پیشنهاد می شود  و بدون شک Chief Architect جامع ترین و بهترین نرم افزار طراحی ویلا است. به شما پیشنهاد می کنیم این نرم افزار را یادبگیرید و جزو برترین معماران قرار بگیرید. این نرم افزار قادر است پروژه های تجاری و تجاری مسکونی را طراحی و مدیریت کند ساخت ویلا روی تپه و همانطور که شما عناصر را ترسیم می کنید (به عنوان مثال دیوارها)، نرم افزار به طور خودکار یک مدل سه بعدی ایجاد می کند. ویژگی های سه بعدی سازی و تجسم  Architect Premier 3Dبه شما امکان می دهد مدل های ایجاد شده را از زوایای مختلف مشاهده کنید. این نرم افزار دارای کاتالوگ وسیعی از اشیا ۳D سه بعدی است ال اس اف سازه و به شما امکان می دهد داده ها را در قالب های متنوعی صادر و ذخیره کنید. Chief Architect Premier هم برای کامپیوتر و هم برای Mac در دسترس است.

نرم افزار طراحی ویلا

نرم افزار طراحی ویلا

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

  1. چک لیست ساختمان
  2. چک لیست عملیات مکانیکی
  3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهوبلاگواتس آپتماس