×

مقاوم سازی سنگ نما با پیچ رولپلاک توسط شرکت نماسازان پیشرو

 • کد نوشته: 45728
 • ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
 • دیدگاه‌ها برای مقاوم سازی سنگ نما با پیچ رولپلاک توسط شرکت نماسازان پیشرو بسته هستند
 • به طور قطع یکی از عوامل گرفته شدن جان انسان ها در شهرهای بزرگ که اکثر ساختمان ها چند طبقه هستند، ریزش سنگ از نمای ساختمان است. سالانه علاوه بر مرگ و میر به این علت تلفات مالی زیادی برای عموم به خاطر افتادن سنگ نما رخ می دهد. برای جلوگیری از این خطرات بهترین […]

  مقاوم سازی سنگ نما با پیچ رولپلاک توسط شرکت نماسازان پیشرو

  به طور قطع یکی از عوامل گرفته شدن جان انسان ها در شهرهای بزرگ که اکثر ساختمان ها چند طبقه هستند، ریزش سنگ از نمای ساختمان است. سالانه علاوه بر مرگ و میر به این علت تلفات مالی زیادی برای عموم به خاطر افتادن سنگ نما رخ می دهد. برای جلوگیری از این خطرات بهترین راه چاره مقاوم سازی سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک می باشد. یکی از بزرگترین شرکت های فعال در این حوزه شرکت ارتفاع کاران نماسازان پیشرو است.

  بهترین زمان برای انجام پیچ و رولپلاک نما

  برای مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان در دو صورت می توان تصمیم گیری و اقدام نمود. در زیر به این دو روش اشاره کرده و به توضیح خواهیم پرداخت.

  محکم کردن سنگ نما پس از رویت شل شدن و یا افتادن سنگ از نما

  در صورت مشاهده افتادن حتی یک عدد سنگ از نمای ساختمان و یا شل شدن سنگ نما بی درنگ می بایست به محکم سازی نما اقدام نمود تا از بروز هرگونه خطر جلوگیری نماییم.

  پیچ و رولپلاک سنگ نما

  پیچ و رولپلاک سنگ نما

  زمانی که از نما سنگی دچار ریزش می شود قسمت بالایی آن سنگ بیش از پیش در معرض ریزش قرار می گیرد چرا که تکیه گاه پایینی خود را از دست داده است. فلذا اقدام به تثبیت نمای سنگی در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند علاوه بر جلوگیری از خطرات بیشتر، می تواند صرفه اقتصادی نیز داشته باشد، چرا که اگر تعداد سنگ های ریخته شده از نماز زیاد باشد برای ترمیم نما نیاز به جایگزینی سنگ می باشد و این خود مستلزم هزینه خواهد بود.

  تحکیم سنگ نما به منظور پیشگیری

  چنانچه لقی و ریزشی در نمای ساختمان خود رویت نکرده باشید باز هم نباید از اهمیت پیچ کردن سنگ نما غافل شد. به هر حال و با این وضعیت موجود، ریزش سنگ نما در گذر زمان امری حتمی است. حال چه بهتر اینکه قبل از بروز هرگونه حادثه نسبت به اجرای این کار اقدام نمود.

  پیچ کردن سنگ نمای ساختمان تنها ترین راه برای تثبیت سنگ نما!

  تنها راه  موثر برای ترمیم تثبیت نمای سنگی ساختمان پیچ رولپلاک کردن سنگها می باشد. در ابتدای کار طناب های مورد استفاده به یک جای محکم در بالای پشت بام متصل می گردند و طرف دیگر آن روی نما آویزان می شود. سپس نیرو با ادوات استاندارد و مخصوص این کار، خود را به طناب متصل نموده و توسط طناب روی نما معلق می گردد. ابتدا سنگ ها توسط دریل و مته مناسب سوراخ می شوند. سپس پیچ و رولپلاک درون سوراخ گذاشته شده و پیچ درون رولپلاک توسط پیچ بند بسته می شود.

  قابل ذکر است که دریل های استفاده شده برای این کار حتما می بایست مناسب سنگ ها باشند تا سنگ ها در حین سوراخکاری ترک نخورند و نشکنند. برای سنگ های کوچک تر یا همان برجستگی های نما حتما می بایست از دریل های سبک که لرزش ندارند استفاده شود که این سنگها خرد نشوند.

  برای انجام کار رولپلاک نما چه باید کرد؟

  برای اجرای عملیات محکم کردن سنگ نما در ابتدا باید با شرکتی مرتبط با این موضوع همانند نماسازان پیشرو تماس گرفته تا برای بازدید از ساختمان شما خدمت برسند. البته با ارسال عکس از نما نیز می توان توضیحات و قیمت را دریافت نمود.

  پس از رویت کار یک پیش فاکتور به شما داده خواهد شد که در آن توضیحات و هزینه براوردی ذکر شده است. بهتر است که تا زمان شروع کار پایین نما توسط نوار خطر محصور شود تا خدای ناکرده در صورت ریزش مجدد سنگ از نما حادثه ای رخ ندهد.

  پیچ و مهره نمای ساختمان

  پیچ و مهره نمای ساختمان

  پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب و بدون داربست

  امروزه برای انجام امور در ارتفاع و نمای ساختمان به ندرت از داربست استفاده می شود. امروزه استفاده از کار با طناب یا همان خدمات راپل جایگزین استفاده از داربست شده است.

  استفاده از راپل به جای داربست مزایای بسیاری دارد که در زیر به آن ها اشاره شده است.

  • هزینه پایین تر
  • انجام سریعتر کارها
  • عدم ایجاد مزاحمت برای عبور و مرور وسابل نقلیه و افراد
  • ایمنی بیشتر پرسنل مجری کار
  • از بین نرفتن امنیت ساختمان

  مصالح و ادوات مورد نیاز در کار

  در جدول زیر تمامی مصالح و ابزارهای مورد استفاده در کار تحکیم سنگ نما لیست شده است.

  مصالح مورد نیاز ابزار ها و ادوات مورد نیاز
  پیچ گالوانیزه ضد زنگ دریل برای سوراخ کاری
  رولپلاک ( از اندازه پیچ یک سانت کوتاه تر ) دریل پیچ بند برای سفت کردن پیچ
  مته ( متناسب با پیچ مورد استفاده ) سنگ فرز برای نصب سنگ و صاف کردن سنگهای لب پر
  سیمان برای بتونه روی پیچ ها ادوات کار راپل (طناب، هارنس، آی دی و …)
  پودر رنگ برای همرنگ کردن بتونه با سنگ
  سنگ برای ترمیم قسمت های ریزش کرده
  چسب سنگ برای نصب سنگهای افتاده

  برای هر قطعه سنگ از چند عدد پیچ و رولپلاک استفاده می شود؟

  مطمئنا تعداد پیچ استفاده شده برای کار یک استانداردی دارد که باید حتما لحاظ شود. همانطور که تعداد پیچ کمتر از استاندارد مضر است و سنگ را خوب مهار نمی کند، پیچ بیش از اندازه نیز منجر به آسیب سنگ و ترک خوردن سنگ در همان موقع یا در آینده خواهد شد.

  تعداد پیچ برای هر سنگ بستگی مستقیم به ابعاد هر سنگ دارد. معمولا اندازه عرض سنگها یکسان می باشد. در قدیم عرض سنگها معمولا ۱۵، ۲۰ و یا ۳۰ سانت بود اما در زمان حال معمولا عرض سنگها ۴۰ سانت است مگر اینکه سنگها به صورت ابزار کار شود که در آن صورت عرض های کوچکتر استفاده می شود. اما تعداد پیچ به طول سنگها وابسته است نه عرض آنها. چنانچه طول سنگ زیر ۵۰ سانت باشد یک پیچ، اگر بین ۵۰ تا ۱۰۰ سانت باشد دو عدد پیچ، اگر بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانت باشد سه عدد پیچ و همینطور الی آخر.

  ترمیم و نصب سنگهای افتاده از نما

  پس از اجرای تثبیت سنگ های نما توسط پیچ رولپلاک نما نوبت به ترمیم قسمت های ریزش کرده خواهد رسید. ابعاد سنگ ها توسط پرسنل به شما اعلام می شود. شما سنگ های مربوطه را تهیه کرده و پرسنل آن ها را نصب خواهند نمود. بهتر است برای نصب سنگ چسب سنگ نیز تهیه شود.

  سنگ های مربوطه، هم چسب می خورند و هم پیچ می شوند تا عملیات محکم کردن به نحو احسن انجام شود. در انتها نیز تمامی درزها و ترک های موجود توسط مواد مخصوص بندکشی شده تا راه نفوذ آب گرفته شده و زیبایی نما حفظ شود.

  پیچ سنگ نما

  پیچ سنگ نما

  بتونه کاری روی پیچ ها به منظور از بین نرفتن زیبایی نما

  یکی از مهمترین دغدغه های ذهن عموم این است که وقتی نما پیچ می شود زیبایی نما از بین می رود. چنانچه کار توسط افراد مجرب انجام شود این دغدغه کاملا بی مورد است.

  پس از اجرای کار پیچ رولپلاک نما به منظور از بین نرفتن زیبایی نما می بایست روی پیچ ها بتونه شود. بتونه مورد استفاده می بایست به گونه ای باشد که هم رنگ سنگ نما باشد و ظاهر نما را از بین نبرد.

  بتونه توسط سیمان سفید و پودر رنگ به گونه ای ترکیب خواهد شد که تا جای ممکن همرنگ درآید. برای بتونه کاری، پیچ ها می بایست به اندازه ۲ تا ۳ میلیمتر به داخل سنگ هدایت شده تا بتونه هم سطح سنگ قرار گیرد.

  البته در بعضی موارد و برخی سنگها اجرای رنگ روی گل پیچ بهتر است. به عنوان مثال برای سنگ های گرانیت مشکی طبق تجربه ما اجرای رنگ قشنگ تر از اجرای بتونه می شود.

  قیمت پیچ و رولپلاک نما چگونه محاسبه می شود؟

  قیمت پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان برای هر ساختمان با توجه به شرایطی که دارد متفاوت است. هزینه انجام کار تنها بعد از رویت کار به صورت حضوری و یا ارسال عکس مقدور می باشد.

  قابل ذکر است که اعلام قیمت به صورت دانه ای و متر مربعی به هیچ عنوان در این کار منطقی نبوده و مقدور نمی باشد. در زیر به مهمترین پارامترهای تاثیر گذار در هزینه کار اشاره شده است.

  1. تعداد طبقات ساختمان
  2. متراژ بر نما
  3. جنس سنگهای کار شده
  4. عرض سنگ های موجود در نما
  5. میزان ابزارها یا برجستگی های نما

  بیمه مجریان پیچ رولپلاک نما و اهمیت آن

  یکی از مواردی که در انجام امور در ارتفاع بسیار حائز اهمیت است بیمه بودن راپل کارها می باشد. پرسنل می بایست تحت پوشش بیمه مسئولیت یا همان بیمه حوادث باشند.

  در واقع این موضوع یکی از تعهدات پیمانکار بوده و کارفرمای محترم در کرج نباید کوچکترین مسئولیتی در این مورد داشته باشد. توجه به این موضوع مهم است که شخص مجری چنانچه خودش را بیمه کرده باشد معتبر نمی باشد و در صورت بروز حادثه بیمه تقبل نخواهد کرد.

  لزوم انعقاد قرار داد قبل از شروع کار

  قبل از انجام کار پیچ رولپلاک نما می بایست حتما قراردادی فی مابین طرفین بسته شود. در این قرارداد ذکر همه موارد الزامی است. آیتم های این قرارداد به این شکل می باشد:

  1. مشخصات طرفین قرارداد
  2. مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت
  3. موضوع کار با ذکر جزئیات
  4. تعهدات طرفین
  5. بحث گارانتی کار
  6. ذکر شماره بیمه نامه مجریان
  7. سلب مسئولیت از کارفرما در قبال کارکنان
  خدمات پیچ کردن نما

  خدمات پیچ کردن نما

  شرکت معتبر برای مقاوم سازی سنگ نما

  مطمئنا انتخاب شرکت معتبر و با تجربه در زمینه پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان بسیار مهم می باشد. دلیل این موضوع حساسیت کار است. چنانچه کار به درستی انجام نشود احتمال بروز خطر همچنان پابرجا خواهد بود.

  شرکت نماسازان پیشرو مجری پیچ رولپلاک نما یکی از بزرگترین شرکت های تخصصی خدمات راپل در استان های تهران و البرز بوده که به طور تخصصی در زمینه  ترمیم و مرمت سنگ نما، با ۵ شعبه فعال مشغول به کار است.

  حوزه فعالیت این شرکت علاوه بر تهران و کرج و حومه در سراسر ایران می باشد. داشتن کادر اجرایی با تجربه و متعهد در طی سالیان فعالیت، باعث تمایز این گروه با دیگر شرکت ها شده است.

  خدمات پیچ رولپلاک نما توسط نماسازان پیشرو دارای ۵ سال گارانتی کتبی می باشد. مطمئنا از انتخاب این شرکت برای مرمت نمای ساختمان خود به هیچ عنوان پشیمان نخواهید شد.

  توجه : این مطلب آگهی تبلیغات، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.