قیمت سرامیک کف ایرانی در سال ۱۴۰۱

قیمت سرامیک کف

قیمت سرامیک کف


قیمت سرامیک کف

به گزارش طراحی رستوران : قیمت سرامیک کف بر اساس ابعاد و همچنین کیفیت (درجه ۱ و ۲ بودن آن) تعیین می شود و با یکدیگر متفاوت اند. سرامیک ها از قدیمی ترین مصالحی ساختمانی هستند که در ساخت خانه و سازه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. البته این روزها این ابزارها در طرح ها و مدل های مختلف و جدیدتری ساخته می شوند و کارایی هایی بسیار مفیدتری دارند. یکی از دلایلی که قیمت سرامیک کف با یکدیگر متفاوند و همچنین کیفیت متفاوتی دارند این است که امروزه به جا توجه به کیفیت سرامیک، به رنگ و طرح آن ها توجه بیشتری می شود. هزینه ساخت ویلا ۶۰ متری در هر حال اهمیت فوق العاده زیاد سرامیک موجب شده تا همواره جزو مصالح پرفروش بازار تلقی شوند. قیمت سرامیک کف این روزها افزایش داشته است. در بسیاری از کارخانجات این افزایش قیمت به ۱۰ الی ۲۰ درصد افزایش رسیده است.

قیمت سرامیک کف
قیمت سرامیک کف

کاربرد سرامیک کف

از سرامیک کف در کفپوش خانه ها معمولا بیشتر استفاده می شود، چرا که سرامیک به دلیل جنسی که دارد لیز است و برای استفاده در پیاده رو ها و پارکینگ ها مناسب نیست. نقاشی ساختمان عراق از این نوع سرامیک در کفپوش بعضی از پاساژ ها نیز استفاده شده است.

سرامیک چیست؟

سرامیک ماده ای است که نه از فلزی و نه ارگانیک ساخته نشده است. ممکن است کریستالی، شیشه ای یا هر دو یعنی کریستال و شیشه ای باشد. سرامیک ها به طور معمول سخت و از نظر شیمیایی غیر واکنشی هستند و می توانند با گرما تشکیل یا متراکم شوند. از سرامیک علاوه بر ساخت ظروف و کاسه های سفالی در تولید خاک رس، آجر، کاشی، شیشه و سیمان و غیره نیز استفاده می شود. هزینه مصالح ساخت و ساز از مواد سرامیکی در الکترونیک استفاده می شود زیرا بسته به ترکیب آنها ممکن است نیمه رسانا، ابررسانا، فروالکتریک یا عایق باشد. سرامیک همچنین برای ساخت اشیا متنوع به عنوان شمع، فیبر نوری، اتصالات مصنوعی، کاشی های شاتل فضایی، صفحه آشپزخانه، ترمز اتومبیل های مسابقه ای، میکروپوزایرها، سنسورهای شیمیایی، یاتاقان های خود روان کننده، زره بدنه و اسکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت سرامیک کف
قیمت سرامیک کف

قیمت سرامیک کف ایرانی

سرامیک از مخلوطی از مواد معدنی، معمولا سیلیس شن و ماسه  با خاک رس چسباننده ساخته شده که در برخی از آن ها ناخالصی ها تا ۳۰٪ نیز می رسد. سرامیک کف در دمای بالاتر از آجر شلیک می شوند، قیمت ساخت و ساز متری چند به طوری که سیلیس دوباره متبلور می شود و ماده ای شیشه ای تشکیل می دهد که دارای چگالی، مقاومت، سختی، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و یخ زدگی و ثبات ابعادی بیشتر است.

قیمت سرامیک کف
قیمت سرامیک کف

تفاوت سرامیک و کاشی چیست؟

ابتدا برای روشن تر شدن این مطلب تفاوت قیمت های کاشی و سرامیک را در نظر  بگیریم. همه ما میدانیم که کاشی و سرامیک ها با هم تفاوت هایی دارند. یکی از این تفاوت ها جنس آنها و دیگری طرح و رنگ و در حالت کلی طراحی های مختلف آن ها به حساب می آید. اسکلت فلزی اماده عواملی که باعث تفاوت هزینه بین کاشی ها و سرامیک ها می شود نیز به همین دلیل است.همچنین کاشی ها به دلیل اینکه ظریف تر هستند و مقاومت کمتری دارند معمولا در دیوار ها و سرامیک ها به علت استحکام بیشتر، در کف و همچنین دیوار استفاده می شود. به همین دلیل است که قیمت سرامیک کف نسبت به کاشی ها بالاتر است.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر :
نقاشی ساختمان دیوار کرج

طراحی ویلا خط معمار

طراحی فضای مدرسه

طراحی کارخانه

طراحی نمای رومی کلاسیک

مجوز ساخت برای زمین کشاورزی

قیمت ساخت و ساز در کرج

طراحی داخلی ساختمان کلاسیک
ساخت سوله کرج

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!