×

طراحی مطب | طراحی مطب دندانپزشکی | دکوراسیون مطب ارتوپدی

 • کد نوشته: 14774
 • ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
 • ۴ دیدگاه
 • طراحی مطب اصول طراحی کلینیک پزشکی باید به گونه ای باشد که نکات ایمنی و بهداشتی مورد نظر، ضوابط طراحی مطب در آن ها رعایت شود. نکته مورد توجه انتخاب نور و ترکیب رنگ مناسب برای مطب است؛ باید به صورتی انجام شود که باعث شود مراجعه کنندگان روحیه خود را حفظ کنند. در طراحی داخلی […]

  طراحی مطب | طراحی مطب دندانپزشکی | دکوراسیون مطب ارتوپدی

  طراحی مطب

  اصول طراحی کلینیک پزشکی باید به گونه ای باشد که نکات ایمنی و بهداشتی مورد نظر، ضوابط طراحی مطب در آن ها رعایت شود. نکته مورد توجه انتخاب نور و ترکیب رنگ مناسب برای مطب است؛ باید به صورتی انجام شود که باعث شود مراجعه کنندگان روحیه خود را حفظ کنند.

  در طراحی داخلی کلینیک پزشکی باید توجه کنیم که بیش از دو یا سه متریال استفاده نکنیم، دکوراسیون مطب پزشک عمومی چرا که به کار بردن بیش از حد مصالح مناسب فضای مطب نیست. نکته مورد توجه این است که این نوع طراحی نه ساده باشد که مراجعه کننده را خسته کند و نه این که با شلوغی بیش از حد باعث ایجاد اضطراب در آنها شود. جدا کردن بخش های مختلف مطب یکی از راه های مناسب و دلنشین برای مطب یا کلینیک هاست.

  شما می توانید با قرار دادن پارتیشن در صورت نیاز، طراحی مطب دندانپزشکی مطب خود را به چند بخش تقسیم کنید. دکوراسیون اتاق پزشک نکته بعدی تهویه مناسب هوا در هنگام طراحی داخلی مطب شما می باشد. یکی دیگر از عوامل مهم برای که باعث راحتی بیشتر مراجعه کننده یا بیمار می شود، طراحی دیوار مطب سالن انتظار مطب می باشد؛ بهترین راه این است که بیشترین بخش را به این قسمت از کلینیک خود اختصاص دهید و با قرار دادن صندلی و مبل های راحتی و دکوراسیون جذاب، از خستگی مراجعه کنندگان خود داری کنید.

  جهت طراحی مطب با ما تماس حاصل فرمائید. 

  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

  طراحی مطب

  طراحی مطب

  رنگ های مناسب برای طراحی داخلی کلینیک ها

  بدلیل مراجعه بیماران و افرادی که برای ویزیت یا درمان به کلینیک ها مراجعه می کنند، دکوراسیون مطب پزشک عمومی انتخاب هر رنگی که دلخواه شماست برای مناسب نیست. طراحی مطب دندانپزشکی رنگ های انتخابی برای دکوراسیون داخلی مطب باید به گونه ای باشد که بیماران که با درد های روحی و فیزیکی خود مراجعه کرده اند، استرس و ترس به آنها راه پیدا نکند و باعث آرامش آن ها شود رنگ سبز و آبی و قهوه ای با ترکیب روشن تر می تواند ظاهر جذاب و مدرن و برای مراجعه کنندگان فضای آرام بخشی ایجاد کنند.

   در صورتی که رنگ قرمز و زرد و رنگ های تیره مثل بنفش و مشکی، دکوراسیون اتاق پزشک چون انرژی خاصی ندارند باعث اضطراب بیشتر می شوند.

  جهت طراحی مطب با ما تماس حاصل فرمائید.

  نورپردازی مناسب برای مطب

  نورپردازی مطب باید به طور غیر مستقیم و ملایم باشد تا باعث زیبایی محیط شود. نورپردازی نیز می تواند باعث شود که فضای دلچسب و آرامی ایجاد شود. کلینیک ها فقط مختص پزشکی نیستند طراحی دیوار مطب و انواع مختلفی نیز دارند. طراحی مطب دندانپزشکی یکی از مهمترین این کلینیک ها، کلینیک دندانپزشکی است.

  طراحی کلینیک دندانپزشکی

  در کلینیک های دندانپزشکی به دلیل ارائه خدمات مختلف، باید در طراحی کلینیک دندانپزشکی توجه ویژه ای داشته باشیم. در طراحی مطب دندانپزشکی نیز مانند مطب های پزشکی، باید به نورپردازی و رنگ برای های دندانپزشکی نیز در توجه داشته باشیم.

  احداث کلینیک جدید دندانپزشکی نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد تا از کارآیی آن مرکز و مکانی دلپذیر برای کار اطمینان حاصل شود. بدون برنامه ریزی مناسب، مشکلات بی شمار و عمده ممکن است در مرحله ساخت و ساز رخ دهند. دندانپزشکان برخلاف پزشکان (مگر اینکه متخصص باشند) در محیط خود محبوس هستند.

  برای این که دندانپزشک بتواند بیمار را معالجه کند، دکوراسیون مطب پزشک عمومی باید از وسایل و تجهیزات دندانپزشکی استفاده کند که نیاز به لوله کشی ثابت یا نیمه ثابت و سایر قطعات و خدمات داخلی داشته باشد. خدمات لوله کشی که برای تسهیل عملیات لازم است عبارتند از: آب، هوای فشرده، مکش، خط زباله و برق. کمپرسور و پمپ مکش به دلیل سر و صدایی که هنگام کار ایجاد می کنند  باید از درمانگاه جدا شوند. هنگام عملکرد، دسترسی به مناطق کلیدی و زیبایی شناسی را در نظر بگیرید.

  دکوراسیون اتاق پزشک تمام فعالیت ها در اطراف اتاق های درمانی دندانپزشکی می چرخند. طراحی مطب دندانپزشکی بنابراین، مناطق کلیدی مانند آزمایشگاه، اتاق تاریک و پذیرش باید قرار داشته باشند تا کارآمدترین حرکت بین آنها و اتاق های درمانی فراهم شود.

  جهت طراحی مطب با ما تماس حاصل فرمائید.

  طراحی مطب

  طراحی مطب

  استاندارد های طراحی مطب دکتر

  طراحی مطب پزشکی حساسیت هایی دارد که نکات باید برای ساخت به آن ها توجه کرد.  در زیر چند مورد از استاندارد های را برای شما آورده ایم.

  1. تاسیس کلینیک ها نباید در مراکز تجاری و مسکونی باشد.
  2. گرفتن پروانه تاسیس ضروری است.
  3. ممنوعیت تاسیس مطب در نزدیکی مکان های پر سر و صدا
  4. داشتن تاییدیه بهداشت
  5. نصب آسانسور در صورت چند طبقه بودن
  6. وجود تابلو های راهنما در طبقات و اتاق ها
  7. نور و تهویه مناسب برای اتاق ها
  8. دیوار و سقف سالن و بدون شکاف
  9. سرویس بهداشتی چینی و بدون پایه
  10. کاسه سنگ توالت بدون ترک خوردگی
  11. شیر آب ترجیحا پدالی و دارای آب سرد و گرم
  12. دیوار ها رنگ آمیزی شده
  13. وجود دستگاه آب سرد کن در اتاق انتظار

  بازسازی مطب دکتر

  یکی از دلایلی که پزشک به فکر خود می افتد، کم شدن تعداد بیماران است.

  همانطور که اشاره کردیم، طراحی مطب دندانپزشکی فضای داخلی کلینیک ها برای مراجعه کنندگان از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین مطب و زیبایی دکوراسیون آن در چشم یک بیمار اهمیت زیادی دارد.

  در بازسازی مطب پزشک دیوار پوش های قدیمی را با کاغذهای دیواری پوشش می دهند،  سرامیک های کف را عوض می کنند و با حذف تیغه های اضافی یا اضافه کردن یک تیغه دیگر به بازسازی مطب کمک می کنند.

  اگر دیوار ها یا سقف و کف کلینیک نم داشته باشد، آن را رفع می کنند.  یا هر سازه دیگری، مهمترین مرحله قبل از ساخت، دکوراسیون اتاق پزشک طرح اولیه کار است. دکوراسیون مطب پزشک عمومی در ابتدای مقاله به طراحی صحیح مطب پزشکی اشاره کردیم.

  بازسازی مطب از این جهت اهمیت دارد که در روحیه و دید مثبت مراجعه کننده تاثیر به سزایی دارد و باعث آرامش مراجعه کنندگان می شود.

  بازسازی مطب دندانپزشکی

  نیز، از مهمترین عوامل آرامش مراجعه کنندگان است. طراحی دیوار مطب مانند مطب های پزشکی، برای بازسازی مطب دندانپزشکی، باید دو فضا را در نظر داشته باشیم.

  دکوراسیون مطب پزشک عمومی اتاق مراجعه کنندگان و اتاق معالجعه طراحی مطب دندانپزشکی در صورتی که اتاق انتظار به درستی شده باشد و باعث سرگرم شدن بیمار شود، شما یک موفقیت برای پیشرفت را کسب کرده اید. بازسازی اتاق معاینه با اتاق انتظار تفاوت هایی دارد و اصول و هدف این بازسازی ایجاد آرامش بیشتر و تمیزی آن اتاق می باشد.

  جهت طراحی مطب با ما تماس حاصل فرمائید.

  طراحی مطب

  طراحی مطب

  هزینه بازسازی مطب

  همانطور که می دانید، هزینه بازسازی مطب نسب به ساخت مجدد آن بسیار کمتر است.

  ضوابط طراحی مطب برای مثال اگر مطب دارای فضای اضافی برای پذیرش است، دکوراسیون مطب پزشک عمومی از هزینه های شما یک مورد حذف شده بیشتر هزینه ها برای بازسازی مطب صرف رنگ کردن یا کاغذ دیواری برای اتاق های انتظار و نیز اتاق معالجه می شود.

  در زمان بازسازی مطب نکته قابل توجه نورپردازی هنگام است و برای بازسازی مطب باید به نورپردازی ها که آن ها هم  را بیشتر می کنند، توجه کرد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  ۴ پاسخ به “طراحی مطب | طراحی مطب دندانپزشکی | دکوراسیون مطب ارتوپدی”

  1. سوله سبک بیستون گفت:

   سوله سبک بیستون

  2. سوله سبک گفت:

   چه مطلب خوبی