×

طراحی داخلی کاخ های اسلامی

 • کد نوشته: 13040
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای طراحی داخلی کاخ های اسلامی بسته هستند
 • طراحی داخلی کاخ های اسلامی به گزارش ساخت آپارتمان : طراحی داخلی کاخ های اسلامی کاخ به معنای یک ساختمان بزرگ تزئین شده و محل اقامت باشکوه پادشاه یا امپراطور است. طراحی داخلی پنت هاوس در ایالات اسلامی ، کاخ مرکز به عنوان مجموعه خصوصی است که حاکم با خانواده اش در آن زندگی می کند […]

  طراحی داخلی کاخ های اسلامی

  طراحی داخلی کاخ های اسلامی

  به گزارش ساخت آپارتمان : طراحی داخلی کاخ های اسلامی کاخ به معنای یک ساختمان بزرگ تزئین شده و محل اقامت باشکوه پادشاه یا امپراطور است. طراحی داخلی پنت هاوس در ایالات اسلامی ، کاخ مرکز به عنوان مجموعه خصوصی است که حاکم با خانواده اش در آن زندگی می کند و همچنین امور دولتی انجام می شود. با این وجود دوره میانی در توسعه هنر اسلامی با موزاییک دلربا از ساختار کاخ منظره ای عالی از طرح های کاخ اسلامی ارائه می دهد.

  کاخ الحمرا ، مروارید هنر اسلامی

  کاخ الحمرا یکی از هفت عجایب جهان و یکی از سازه هایی که بالاترین سطح معماری را که تمدن اسلامی به آن رسیده است ، ساختاری مشابه با کاخ های سورئال در شب های عربستان نشان می دهد. این کاخ در میان کاخ های قرون وسطایی با برنامه ریزی با شکوه ، طراحی داخلی با چوب لهجه های کاملاً تزئینی و بسیاری از باغ ها و چشمه های جذاب آن در بالای تپه ای از جنگل های خاکی قرمز واقع شده است.

  کاخ الحمرا

  کاخ الحمرا

  طراحی داخلی اسلامی

  بسیاری از طرح ها از آیات یا شعرهای قرآنی که به سبک روان و آراسته سروده شده بودند برداشت شده بودند.

  کاخ الحمرا

  کاخ الحمرا

  ۳۰ شعر پراکنده در سراسر الحمرا و همچنین نقل قول های دعا از قرآن ، طراحی ویلا  کتابهای مقدس ، یادداشتهای ساخت و ستایش سلاطین که خوشنویسی کاخ است چنان سبک شده است که تشخیص آن از عناصر تزئینی دشوار است. سبک طراحی کاخ معماری mujeder است شامل جزئیات تزئینی متنوع و بیش از حد ، همچنین ساده و سبک است. طراحی داخلی کاخ های اسلامی همچنین تزئینات ظریف و توری مانند عربی ساخته شده با گچ و کاشی های رنگی در فضای داخلی الحمرا تزئین شده است. بیشتر تزئینات نقش های هندسی ، انگور ، برگ ، گل ، درخت ، بلوط ، انار ، پوسته و گیاهان است که با لمس های پیچیده و شیک حک شده است.

  کاخ Comares

  در این قسمت از الحمرا که به کاخ Comares معروف است ، Salon de Comares وجود دارد و طراحی تالار  با متنوع ترین هنرهای تزئینی و معماری موجود در الحمرا آراسته شده است.

  طراحی داخلی کاخ های اسلامی

  طراحی داخلی کاخ های اسلامی

  پنجره های دو قوسی اتاق را روشن کرده و مناظر خیره کننده ای را ارائه می دهند. نور اضافی توسط پنجره های مشبک قوس دار روی دیوارها تأمین می شود.

  کاخ Comares

  کاخ Comares

  دیوارها با کاشی هایی با نقش و نگارهای پیچیده هندسی تزئین شده اند. بازسازی ساختمان سطوح باقیمانده با نقوش گچ بری کنده کاری شده پیچیده ای که در باند ها و صفحه هایی از الگوها و خطوط منحنی قرار گرفته اند ، پوشانده شده است.

  کاخ شیرها

  مشهورترین ویژگی کاخ توسط محمد پنجم در قرن ۱۴ ساخته شد.

  کاخ شیرها

  کاخ شیرها

  یک پاسیوی قوسی حیاط را احاطه کرده و حکاکی های ظریف گچی را که توسط یک سری ستون های نازک نگهداری می شود ، به نمایش می گذارد. دو غرفه تزئینی به حیاط واقع در محور شرق و غرب منتهی می شوند و برج سلطنتی پشت آن را برجسته می کنند.

  کاخ شیرها

  کاخ شیرها

  Sala de los Mocárabes نیز معروف به Muqarnas Chamber است ، نام خود را از ساختار پیچیده ای از براکت هایی گرفته است که سقف طاقدار را بالا نگه داشته است.

  کاخ پارتال

  این کاخ یکی از قدیمی ترین کاخ های الحمرا است که در اوایل قرن ۱۴ ساخته شده است و به عنوان del Portico نیز شناخته می شود. رواق پنج طاقی مشرف به یک استخر بزرگ در مرکز باغ است. اتاق اصلی ، معروف به لاس داماس ، در برج ، پشت رواق واقع شده است.

  کاخ پارتال

  کاخ پارتال

  تزئینات دیوار به طور معمول از یک تیرچه کاشی و قطعات بزرگ گچ تشکیل شده است ، و در ابتدا نازک های چند رنگ با قاب چوبی است.

   

   

   

  مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر :
  ثبت نام نقاشی ساختمان فنی حرفه ای

  طراحی پلان ویلا دو طبقه

  طراحی مدرسه خلاقانه

  ساخت کارخانه پنیر

  طراحی رستوران و فست فود

  هزینه جواز ساخت روستایی

  مشارکت در ساخت اردبیل

  طراحی داخلی حیاط
  ساخت سوله دامداری

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.