×

بلوک سیمانی چیست؟ عکس و توضیحات

 • کد نوشته: 11267
 • ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
 • دیدگاه‌ها برای بلوک سیمانی چیست؟ عکس و توضیحات بسته هستند
 • بلوک سیمانی چیست؟ بلوک سیمانی چیست؟ در درجه اول به عنوان مصالح ساختمانی در ساخت دیوارها استفاده می شود. گاهی به آن واحد سنگ تراشی سیمانی(CMU) می گویند. بلوک بتنی یکی از چندین محصول سیمانیپیش ساخته است که در ساخت و ساز استفاده می شود. اصطلاح پیش ساخته به این واقعیت گفته می شود که […]

  بلوک سیمانی چیست؟ عکس و توضیحات

  بلوک سیمانی چیست؟

  بلوک سیمانی چیست؟ در درجه اول به عنوان مصالح ساختمانی در ساخت دیوارها استفاده می شود. گاهی به آن واحد سنگ تراشی سیمانی(CMU) می گویند. بلوک بتنی یکی از چندین محصول سیمانیپیش ساخته است که در ساخت و ساز استفاده می شود. اصطلاح پیش ساخته به این واقعیت گفته می شود که بلوک ها قبل از اینکه به محل کار آورده شوند، تشکیل و ساخته می شوند. بیشتر بلوک های سیمانی دارای یک یا چند حفره توخالی هستند و ممکن است اضلاع آنها به صورت صاف یا با طرح ساخته شود. در هنگام استفاده، بلوک های سیمانی یکی یکی انباشته می شوند و همراه با ملات بتن تازه نگه داشته می شوند تا طول و ارتفاع دلخواه دیوار را تشکیل دهند.

  بلوک سیمانی

  بلوک سیمانی

  تاریخچه بلوک های سیمانی

  رومی ها از اوایل سال ۲۰۰ قبل از میلاد برای اتصال سنگ های شکل به یکدیگر در ساخت ساختمان ها از ملات سیمانی استفاده می کردند. در زمان سلطنت امپراتور روم، کالیگولا، از بلوک های کوچک بتن پیش ساخته به عنوان ماده ساختمانی در منطقه اطراف ناپل امروزی ایتالیا استفاده شد. قوانین ساخت تالار عروسی بسیاری از فن آوری های سیمانی توسعه یافته توسط رومیان پس از سقوط امپراتوری روم در قرن پنجم از بین رفت. تا سال ۱۸۲۴ سنگ تراش انگلیسی جوزف آسپدین سیمان پرتلند را تولید کرد که به یکی از اجزای اصلی بتن مدرن تبدیل شد.

  اولین بلوک بتنی توخالی در سال ۱۸۹۰ توسط Harmon S. Palmer در ایالات متحده طراحی شد. طراحی ویلا در زمین مثلثی پس از ۱۰ سال آزمایش، پالمر این طرح را در سال ۱۹۰۰ ثبت اختراع کرد. بلوک های پالمر ۸ *  ۱۰ * ۳۰ بود، و وزن آنها بسیار سنگین بود. تخمین زده می شود ۱۵۰۰ شرکت در ایالات متحده بلوک های سیمانی تولید می کنند.

  بلوک سیمانی

  بلوک سیمانی

  انواع بلوک بتنی

  بلوک های بتنی بسته به ساختار، شکل، اندازه و فرایندهای تولید، به طور عمده در ۲ نوع طبقه بندی می شوند و از این دسته هستند

  • بلوک های سیمانی جامد
  • بلوک های سیمانی توخالی

  بلوک های سیمانی جامد

  معمولاً از بلوکهای سیمانی جامد استفاده می شود که دارای وزن سنگینی هستند و از سنگدانه های متراکم ساخته می شوند. آنها بسیار محکم هستند و ثبات خوبی را برای سازه ها فراهم می کنند. ایده و کانسپت ویلا بنابراین برای کارهای بزرگ سنگ تراشی مانند دیوارهای تحمل بار این بلوک های جامد ترجیح داده می شوند. آنها در اندازه های بزرگ در مقایسه با آجر موجود هستند. بنابراین، ساخت بنای بتنی زمان کمتری از سنگ تراشی آجر دارد.

  بلوک های سیمانی توخالی

  بلوک های بتنی توخالی حاوی فضای خالی بیش از ۲۵٪ مساحت ناخالص است. طراحی تالار ایرانی سطح جامد آجرهای توخالی باید بیش از ۵۰٪ باشد. قسمت توخالی ممکن است بر اساس نیاز ما به چندین جز تقسیم شود. آنها از سنگدانه های سبک ساخته می شوند. آنها بلوک های سبک وزن هستند و نصب آنها آسان است.

  بلوک سیمانی

  بلوک سیمانی

  بلوک های سیمانی از چه چیزی ساخته می شوند؟

  بلوک سیمانی که معمولاً برای ساخت بلوک های سیمانی استفاده می شود، طراحی تالار باغ مخلوطی از پودر سیمان پرتلند، آب، شن و ماسه است. این یک بلوک خاکستری روشن با بافت سطح خوب و مقاومت فشاری بالا تولید می کند. وزن یک بلوک بتنی معمولی ۳۸-۴۳ پوند (۱۷.۲ تا ۱۹.۵ کیلوگرم) است. به طور کلی، مخلوط سیمانی یا بتنی که برای بلوک استفاده می شود دارای درصد شن و درصد شن و آب کمتری نسبت به مخلوط سیمانی است که برای اهداف عمومی ساخت و ساز استفاده می شود. این یک مخلوط بسیار خشک و سفت را ایجاد می کند که وقتی از قالب بلوک خارج می شود، شکل خود را حفظ می کند.

   

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.