بازسازی زورخانه

تعمیرات منزل بازسازی زورخانه توسعه زیرساخت های ورزشی یکی از اولویت هایی است، که در دستور کار جوامع قرار گرفته است. در این راستا مرمت و بازسازی زورخانه در جهت حفظ و تداوم این ورزش باستانی تاثیر زیادی داشته و بسیاری از جوانان می توانند در کنار افراد با سابقه به کسب تجربه بپردازند.

جهت بازسازی با ما در تماس باشید.

بازسازی زورخانه
بازسازی زورخانه

زورخانه از جمله بناهای قدیمی است، که باید پس از گذشت سالیان به صورت کارشناسی شده بازسازی و مرمت شود. ساختمان بسیاری از زورخانه ها پس از سال ها مجددا بهره برداری شده است، بنابراین نوسازی زورخانه در جهت بهینه سازی و ترمیم بنا الزامی می باشد.

زورخانه ها دارای ساختمان هایی با معماری خاص هستند، سقف گنبدی، گود به شکل های دایره و یا چند ضلعی، جایگاه تماشاگران، جایگاه خواننده اشعار و نوازنده ضرب و جایگاهی برای قرارگیری لوازم ورزشی زورخانه، قسمت های مختلف یک بنای زورخانه ای است.

بازسازی زورخانه
بازسازی زورخانه

در بازسازی زورخانه باید تمامی اصول استاندارد رعایت و از مصالح با کیفیت بالا استفاده شود. میزان تعمیرات و یا بازسازی باید با توجه به نظر کارشناسان معتبر انجام شود. تعمیرات زورخانه شامل برطرف کردن خرابی ها و نواقص موجود در ساختمان می باشد، که در برخی موارد باید نسبت به بازسازی تجهیزات ورزشی نیز تجدید نظر کرد.

توسعه زیر ساخت های ورزشی در سالهای اخیر از جمله برنامه هایی بود که در دولت های اخیر مورد توجه قرار گرفت. در دنیای امروز توسعه زیر ساخت‌های ورزشی در اولویت اکثر جوامعی است که قصد دارند در حوزه ورزش حرفی برای گفتن داشته باشند و خوشبختانه این مهم در استانها و شهرستانها با وجود مشکلاتی که داشته و به عنوان اولویت مطرح و پیگیری می شود، در حال انجام است ، به طوریکه امروز می توان مدعی شد که علاوه بر دولت ، بخش خصوصی نیز به این امر مهم پی برده و در این خصوص با فراغ خاطر سرمایه گذاری می کند . هر چند حوزه قهرمانی برای بخش خصوصی به خاطر بازگشت سرمایه و منافعی که در اختیارش می گذارد، جذابیت بیشتری دارد اما این روزها شاهد سرمایه گذاری کسانی هستیم که با نیت خیر و عام المنفعانه در حوزه ورزش همگانی حضور پیدا کرده اند .

هزینه بازسازی زورخانه

بازسازی زورخانه نه تنها در بخش دولتی، بلکه بخش خصوصی را نیز در مسئله سرمایه گذاری بر روی رشته ورزشی زورخانه ای و ارزش گرا ترغیب کرده است. بودجه مورد نیاز برای نوسازی زورخانه با توجه به متراژ ساختمان، بهینه سازی تاسیسات برقی، تهویه مناسب و بازسازی بنای ساختمان تعیین می شود.

تعمیرات زورخانه
تعمیرات زورخانه

در بسیاری از موارد نیاز به استحکام زیرساخت های بنا وجود دارد، که ممکن است هزینه های بالاتری را در بازسازی ایجاد کند. طراحی مجدد فضای زورخانه نیز در جهت افزایش گنجایش کاربری، می تواند تاثیر مثبتی در بازدید افراد از این مجموعه داشته باشد.

نوسازی زورخانه
نوسازی زورخانه

کلام آخر بازسازی زورخانه

ورزش زورخانه ای یکی از رشته های باستانی است، که از گذشته در ایران طرفداران بسیاری داشته. بازسازی این فضا به بازگرداندن فرهنگ قهرمانی و اخلاق مداری کمک می کند و باعث آشنایی بیشتر جوانان با آن می شود.

نقاشی ساختمان مدرن

رضا امیریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا امیری

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام همیشه قصد داشتم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن ، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم، به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.