بررسی کامل میلگرد رکابی

امروزه با پیشرفت های بیشتر در حوزه ساخت و ساز قطعا اولویت بسیاری از سازندگان ایجاد استحکام در ساختمان موردنظر می باشد. از این رو وسایل پیچیده ای برای استحکام بیشتر آپارتمان مدنظر شما طراحی شده اند. یکی از این ابزار ها و مصالح، میلگرد ها هستند که دارای انواع مختلفی بوده و شامل میلگرد رکابی نیز می شود.

میلگرد رکابی
میلگرد رکابی

در حال حاضر مراکز و موسسه های بسیار زیادی در کشور ایران به تولید و فروش انواع میلگرد ها از جمله میلگرد رکابی می پردازند. این مراکز همچنین روش های زیادی را برای فروش محصولات مختلف خود ایجاد کرده اند. وجود این روش های فروش تاثیر زیادی در افزایش خرید و فروش میلگرد ها داشته است.

میلگرد رکابی چیست؟

همان طور که می دانید آرماتور ها ارتباط مستقیمی با استحکام و مقاومت یک ساختمان دارند. بدین ترتیب نیاز است که بدانید از میلگرد رکابی برای تنظیم فاصله دو شبکه آرماتور ها استفاده می گردد. این میلگرد امروزه به عنوان یکی از پر کاربرد ترین مصالح در ساخت و ساز شناخته می شود. چرا که استفاده از آن رواج زیادی دارد.

میلگرد رکابی
میلگرد رکابی

در نظر داشته باشید شکل این مدل از میلگرد ها به صورت حروف انگلیسی u می باشد. ساختار این محصول نیز سبب می شود تا در نگه داشتن آرماتور ها طولی و عمودی نیز موثر باشد.

کاربرد میلگرد رکابی

قطعا هنگامی که به بخش کاربرد های میلگرد رکابی می پردازیم اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم، استفاده از این محصول در دیوار است. امروزه اغلب در دیوار ها از آرماتور های طولی و قائم استفاده می شود. آرماتور های طولی و قائم نیز، نیازمند یک اتصال دهنده هستند که میلگرد رکابی به خوبی این اتصال را بر قرار می کند.

از این محصول می توان در بخش های مختلف یک ساختمان نیز استفاده نمود برای مثال استفاده از میلگرد رکابی در سقف نیز رواج دارد. این میلگرد ها در دیوار و در قالب بندی نیز به عنوان تکیه گاه مناسبی شناخته می شود.

میلگرد رکابی
میلگرد رکابی

مزایا میلگرد رکابی

قطعا میلگرد رکابی نیز مانند تمامی مصالح و ابزار های به کار رفته در یک ساختمان دارای مزایا و معایب مختلفی می باشد. شما می توانید با شناسایی بهتر مزیت های این محصول خرید بسیار بهتری را نیز تجربه کنید.

یکی از مزیت های فوق العاده این محصول که همواره سبب خرید و فروش بالاتر آن نیز شده است، اجرای بسیار ساده آن است. این موضوع باعث می شود تا شما هزینه کمتری را در بابت فرد اجرا کننده بپردازید و در نهایت هزینه های کلی شما کمتر شود.

علاوه بر این مزیت های بی نظیر، سبک بودن و حجم بسیار پایین میلگرد رکابی نیز جزو ویژگی های این محصول است. توجه داشته باشید این محصولات به دلیل ساختار مناسب و مهندسی شده خود، دارای وزن پایین تری هستند که این مسئله سبب کاهش وزن ساختمان موردنظر شما نیز می شود.

رکابی میلگرد
رکابی میلگرد

معایب میلگرد رکابی

یکی از بخش های اساسی و بسیار مهمی که باید حتما توسط خریدار بررسی گردد، معایب ابزار موردنظر می باشد. یکی از معایب اصلی این میلگرد ها قطعا توجه بسیار بالا به محاسبات می باشد. این موضوع یعنی باید تمامی محاسبات برای اجرای میلگرد ها باید با دقت بسیار زیاد انجام شود.

توجه داشته باشید محدودیت های مختلفی در حین استفاده از این محصول نیز وجود دارد که جزو معایب آن است. از جمله استفاده از حداکثر ۱۲ میلگرد در یک مقطع ستون جزو معایب اصلی این محصول شناخته می شود. بدین ترتیب شما می توانید با بررسی کامل میلگرد خرید بسیار بهتری را داشته باشید. البته توجه داشته باشید تا خرید خود را از مراکزی نامعتبر انجام ندهید چرا که وجود مراکز نامعتبر بسیار زیاد نیز جزو معایب این محصول شناخته می شود.

https://www.hpdconsult.com/stirrups-rebar

رضا امیریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا امیری

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام همیشه قصد داشتم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن ، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم، به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!