آجر چیست؟

آجر چیست؟

آجر چیست؟


آجر چیست؟

آجر چیست؟ آجر یک نوع از بلوک مورد استفاده برای ساخت دیوار، پیاده رو و دیگر عناصر در سنگ تراشی ساخت و ساز است. طراحی محوطه ویلا به طور مناسب، اصطلاح آجر نشان دهنده بلوکی است که از خاک رس خشک شده تشکیل شده است، اما اکنون نیز به طور غیررسمی برای نشان دادن سایر بلوک های ساختاری شیمیایی شده استفاده می شود. آجرها را می توان با استفاده از ملات، چسب ها یا بهم پیوند دادن آنها بهم چسباند. آجر چیست؟ آجرها در کلاس ها، انواع و اندازه های مختلفی تولید می شوند که با منطقه و دوره زمانی متفاوت هستند و به مقدار زیاد تولید می شوند. آقای عمرانی بلوک اصطلاحی مشابه است که به یک واحد ساختمانی مستطیل شکل متشکل از مواد مشابه گفته می شود، اما معمولاً از آجر بزرگتر است. آجرهای سبک (بلوک های سبک نیز نامیده می شوند) طراحی ویلای مینیمال از سنگ رس منبسط شده ساخته می شوند.

کف آجری

کف آجری

آجر های آتش زده یا آتش گرفته

آجرهای آتش زده یکی از با دوام ترین و مستحکم ترین مصالح ساختمانی است که گاهی از آن به عنوان سنگ مصنوعی نیز یاد می شود و از حدود ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفته است. طراحی داخلی اتاق خواب آجرهای خشک شده در هوا که به آنها آجر گل و لای نیز گفته می شود، طراحی کابینت دارای قدمت بیشتری نسبت به آجرهای آتش زده شده هستند و دارای یک ماده اضافی از یک چسب مکانیکی مانند کاه هستند. طراحی ویلا روستیک آجر چیست؟ آجرها در دوره ها و الگوهای متعددی که به عنوان پیوند شناخته می شوند و در مجموع به آنها آجرکاری می گویند، ریخته می شوند و ممکن است در انواع مختلف ملات ریخته شود تا آجرها را به هم بچسباند تا ساختاری مقاوم داشته باشد.

آجر چیست؟

آجر چیست؟

انواع آجر ها

سه نوع آجر اساسی آجرهای بدون آتش، آتش گرفته و شیمیایی هستند. طراحی ویلا دماوند هر نوع متفاوت تولید می شود.

درب ضد سرقت
طراحی ویلا

آجر خشتی

آجر خشتی، همچنین به عنوان آجر گل و لای شناخته شده است و از خاک رس مرطوب حاوی مخلوط با کاه و یا مشابه آن ساخته شده است. این نوع آجر ها تا زمان آماده شدن و برای استفاده در هوا خشک می شوند.

آجر آتش گرفته

آجرهای خام قبل از آتش گرفتن آفتاب گیری می کنند. آجرهای آتش گرفته در کوره سوزانده می شوند که باعث دوام آنها می شود. آجرهای سفالی مدرن، آتش گرفته و در یکی از سه فرآیند – گل نرم، پرس خشک یا اکسترود شده شکل می گیرند. آجر چیست؟ لیست قیمت پتینه کاری بسته به کشور، روش اکسترود شده یا گل نرم متداول ترین است، زیرا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است: به طور معمول، آجرها حاوی مواد زیر هستند:

  • سیلیس (ماسه)
  • آلومینا (رس)
  • آهک
  • اکسید آهن
  • منیزیا
آجر

آجر

آجرهای شیمیایی

آجرهایی که از نظر شیمیایی تنظیم شده اند، آتش گرفته نمی شوند اما ممکن است با اعمال گرما و فشار در اتوکلاو، فرآیند پخت آنها تسریع گردد.

استفاده از آجر

از آجرها مخصوصاً در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن ۲۰ در پیاده رو ها و یا سنگ فرش ها استفاده شده است. آجر چیست؟ طراحی ویلا دماوند ورود آسفالت و بتن باعث کاهش استفاده از سنگفرش های آجری شد، فروشگاه معماری اما هنوز هم بعضی اوقات بعضاً به عنوان روشی برای ایجاد آرامش در ترافیک یا به عنوان یک سطح تزئینی در محوطه های عابر پیاده نصب می شوند.

چک لیست ساختمان چک لیست مکانیکی چک لیست الکتریکی رضا امیری

رضا امیریمشاهده نوشته ها

سلام، با انگشتانم میلیون‌ها کیلومتر اسکرول کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان ادامه داره... یک معمار

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

ایمیل

villa | @ | evimshahane.com

شماره تماس

09378443934

 

آدرس

تهران  شهرک آزادی، جهت دریافت لوکیشین از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

_
خانههزینه ساختپروژه هاتماس با ما
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x