آجر سفالی

آجر سفالی


آجر سفالی

آجر سفالی یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است و از زمان تمدن های اولیه مورد استفاده بوده است. قیمت پتینه این نوعی سرامیک بلوری است و از متداول ترین مواد ساختمانی است که در سراسر جهان یافت می شود. برای توسعه آجر سفالی به عنوان یک ماده ساختمانی پایدار، استفاده از مواد زائد کشاورزی و صنعتی یک راه حل عملی است. طراحی ویلا کلاسیک در این فصل مواد مختلف زائد در ترکیبات مختلف به عنوان مواد اولیه اضافی در سطوح مختلف دوز برای ساخت آجرهای بنایی منقل شده بررسی می شود. عملکرد اصلی این مواد زائد این است که مانند یک منفذ در بدن رس استفاده می شود. انواع ضایعات، روف گاردن خصوصیات و دوام آجرهای سنگ تراشی بر پایه زباله تشکیل منافذ در این فصل ارائه شده است.

کابینت

کابینت

آجر سفالی

آجر سفالی

آجر سفالی چگونه ساخته می شود؟

هزاران سال است که از آجر سفالی برای ساخت و ساز استفاده می شود  و در حالی که پیشرفت هایی صورت گرفته است و مکانیزاسیون روند کار را آسانتر و سریعتر کرده است، ویلا های مدرن روش اساسی ساخت آجر از خاک رس بدون تغییر باقی مانده است. این فرایند فقط به چند ابزار و مواد اساسی نیاز دارد و تقریباً در هر جایی قابل دستیابی است. به همین دلیل است که از آجرهای سفالی هنوز هم برای ساخت خانه ها و دیوارها در سراسر جهان استفاده می شود. از آجرهای سفالی دست ساز در کشورهای در حال توسعه تا بلوک های آجر قرمز که در ساخت و سازهای مدرن رایج است.

آجر سفالی

آجر سفالی

مراحل ساخت آجر سفالی

 1. خاک رس را با بیل حفر کنید تا به عنوان ماده ای برای ساخت آجر استفاده شود. آشپزخانه شما می توانید خاک رس را شناسایی کنید زیرا هنگام خیس بودن چسبناک است.
 2. خاک رس را با استفاده از سنگهای بزرگ و چربی به عنوان “سنگ های آسیاب” به صورت پودر یا خمیر ریز خرد کنید. این به روند اتصال کمک می کند. مقداری خاک رسی در حال حاضر از سازگاری درستی برخوردار است، اما به طور کلی سنگ زنی نتیجه نهایی ساختمان آجری شما را بهبود می بخشد.
 1. خاک رس ریز شده را با آب مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ و قابل انعطاف ایجاد شود. طراحی کلاسیک به طور سنتی، آجرهای سفالی با دست یا با ابزار چوبی قالب ریزی می شدند. امروزه آجرهای سفالی زیادی در قالب های ساخته شده و آماده ساخته می شوند. از هر روش قالب گیری که استفاده می کنید، تولید آجرهای سفالی با همان اندازه و شکل را داشته باشید.
 2. آجرها را در معرض آفتاب بگذارید تا خشک شوند یا آنها را در کوره خشک کنید تا رطوبت آن گرفته شود. به طور سنتی، سازندگان آجر آن ها را در معرض آفتاب قرار می دهند تا خشک شوند و این هنوز روشی است که در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به سوخت و برق احتیاج ندارد.
 3. آجرهای خشک شده را در کوره آتش بگذارید. تالار عروسی کوره نوعی اجاق سرامیکی است که محتوای آن را برای چند ساعت در دمای بسیار بالا گرم می کند. این پیوندهای مولکولی رس را تغییر داده و به مولکولهای دیگر متصل می کند و در نتیجه آجرهای بسیار جامدی ایجاد می کند.
آجر سفالی

آجر سفالی

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

قیمت اتحادیه نقاشی ساختمان 

ترکیب رنگ ابی فیروزه ای روشن

طراحی پنت هاوس

نقشه پنت هاوس دوبلکس

طراحی پنت هاوس در ایران

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

  1. چک لیست ساختمان
  2. چک لیست عملیات مکانیکی
  3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره