طراحی و ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا


صفر تا صد ویلا سازی

صفر تا صد ویلا سازی طراحی ویلا به سبک مدرن یکی از طراحی های مورد پسند مردم میباشد که امروزه کسانی که دوست دارند ویلا درست کنند ویلاهای خود را بر طبق ویلاهای مدرن و کلاسیک درست میکنند ویلا کلمه ای انگلیسی و فرانسوی میباشد و به خانه هایی قشنگ و مدرنی گفته میشود که از چهار طرف باز میباشند و ساختمانهای دیگری در اطراف آن نمیباشد یکی از ویژگی های ویلا این است که دارای نمای زیبا و مدرنی است.بیشتر مردم ویلاها رو در مناطقی که دارای آب هوای خوب و طبیعت زیبا است درست میکنند و برای تفریحات آخر هفته و برخی مراسمات از آن استفاده میکنند صفرتاصد ویلا سازی برخی دیگر ویلاها رو در بهترین مناطق شهری و روستایی درست میکنند ساخت ویلا در هر نقطه ای بستگی به کارفرما دارد. لازم است در این زمینه قوانین و اصول مراجع مربوطه در رابطه با طراحی ویلا مدرن را نیز در نظر گرفت تا در آینده مشکلی برای کارفرما پیش نیاید.

چگونه میتوان هنگام طراحی اتاق  های خانه، ایده های مناسبی را برای ایجاد فضای مناسب پیدا کرد؟ صفر تا صد ویلا سازی زمانی که پروژه ساخت یک ویلا بدست معماران و مهندسان میرسد آنها سعی میکنند که بیشترین خلاقیت را برای درست کردن آن به کار ببرند. چون ویلا برخلاف خانه های داخل شهری دارای طرح آزادتری میباشد و معمار بیشتر میتواند از ذوق و خلاقیت خود استفاده کند. در نتیجه طراحی هایی که در خصوص ویلا توسط طراحان و معماران ساختمانی انجام میشود از تنوع هنری بیشتری نسبت به بقیه ساختمان ها برخوردار است.

طراحی و ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا

راه هایی که شما میتوانید با رعایت کردن آنها به ویلا مورد نظر خود برسید

 هدف از طراحی و ساخت ویلا توسط شما چیست؟

طراحی ویلا
محاسبه برآورد مصالح

یکی از راه های مهم برای ساخت یک ویلا این است که شما هدف خود را از داشتن ویلا و ساخت آن مشخص کنید. بیشتر مردم دوست دارند که ویلا ها رو در مکان های طبیعی و سرسبز درست کنند یعنی جاهایی که دور از شلوغی و هیاهوی مردم باشد. برخی از مردم نیز از از ویلا خود بعنوان یک لوکیشنی برای عکس گرفتن استفاده میکنند.

 پیدا کردن یک گروه معماری خوب برای درست کردن ویلا

صفر تا صد ویلا سازی یکی از مشکلاتی که همیشه در بین افرادی که قصد ساخت صفر تا صد ویلا سازی را دارند این است که یک گروه مهندسی یا معماری خوبی نمیتوانند پیدا کنند. ولی امروزه با وجود مهندسان و معماران با تجربه اصلا جای نگرانی برای ساخت ویلا وجود ندارد شما میتوانید با مراحعه به یک گروه معماری با تجربه ویلا خود را درست کنید.

مدیریت منابع مالی خود برای ساخت ویلا

امروزه ساخت و طراحی یک ویلا توسط خود افراد نیازمند به صرف پول و هزینه های جانبی زیاد است. شما اگر ساخت و طراحی ویلا خود را به مهندسان و معماران با تجربه و متخصص واگذار کنید می توانید هرینه ساخت ویلا را تا ۴۰٪ و زمان ساخت ویلا را تا ۶۰٪ کاهش دهید.

طراحی ویلا
ضوابط احداث فضای سبز شهری (3)

پیدا کردن یک طراح و مشاور متخصص برای درست کردن ویلا خود

یکی از مهمترین موضوعاتی که شما در هنگام ساخت و طراحی ویلا با آن مواجه میشوید این است که شرکت ها متخصص و باتجربه کمی در زمینه ساخت و طراحی ویلا وجود دارد. برخی از شرکت ها وجود دارند که فقط کار مشاوره ساخت ویلا را انجام میدهند اما برخی دیگر از شرکت ها علاوه بر مشاوره، ساخت و طراحی آن را نیز انجام میدهند.پیدا کردن این شرکت ها سخت و نیازمند جستجوی فراوان می باشد. صفر تا صد ویلا سازی بعد از اینکه شما چنین شرکت هایی پیدا کردید با بتونید که به آنها اعتماد کنید برخی از شرکت ها کلاهبردار میباشند و با گرفتن هزینه های زیاد از افراد کار خاصی را انجام نمیدهند و یا برخی دیگر با بکار گیری متریال ساختمانی ضعیف یک ویلا نا ایمن را به شما تحویل میدهند.

همیشه در تماس بودن با طراح ویلا مورد نظر خود

زمانی که شما شرکت مورد نظر خود را برای صفرتاصد ویلا سازی پیدا میکنید با چند جلسه مشاوره طراحان و مهندسان ایده های خود را با شما در میان میگذارند و سپس بهترین ایده را شما انتخاب کنید و برای ساخت ویلا خود بکار ببرید.

طراحی ویلا
طراحی ویلا و طول عمر آنها

 پیدا کردن بهترین مسیر برای ساخت ویلا مورد نظر خود

اکثر افرادی که برای اولین بار میخواهند ویلا درست کنند کل کار مشاوره، ساخت و طراحی را به یک شرکت ساخت ساز واگذار میکنند که این یک راه اشتباه میباشد. شما در صورت واگذاری همه این موارد باید خودتان هم بر نحوه ساخت ساز ویلا نظارت داشته باشید  چون برخی از شرکت های تازه تاسیس وجود دارد که از اعتماد شما سوءاستفاده میکنند و سعی میکنند مصالح ساختمانی با کیفیت پایینی برای ساخت ویلا بکار ببرند.

گرفتن مجوز ساخت ویلا و بستن قرارداد برای اجرای آن

یکی از اولین و مهمترین اقداماتی که شرکت ساخت سازه مورد نظر باید انجام دهد این است که هنگام تحویل ساخت پروژه باید مراحل قانونی صفر تا صد ویلا سازی کلیه مجوزهای لازم از ارگانهای ذیربط دریافت نماید. و دومین قدم برای انجام کار پیدا کردن بهترین و به صرفه ترین پیمانکاران جهت اجرا ساخت و طراحی خواهد بود. برخی پیمانکارن هستند که تجربه و تخصص زیادی در طراحی ویلا لاکچری و ساخت ویلا را دارند. آن پیمانکار باید ایمنی زیادی برای ساخت ویلا بکار ببرد.

 آماده کردن یک زمین جهت ساخت ویلا

صفر تا صد ویلا سازی زمانی که شرکت مورد نظر قصد طراحی و ساخت ویلا را دارد در اولین قدم باید کارگاه مورد نظر خود تجهیز کند و کلیه پیمانکارنی که طراحی و ساخت ویلا را بر عهده گرفته اند باید ملزم به رعایت اقدامات ایمنی ( سازه lsf ) مطابق با قانون اداره کار و تامین اجتماعی و همچنین مبحث ۱۲ مقررات ملی شوند تا در هنگام اجرای کار جای هیچ نگرانی برای آنها وجود نداشته باشد. کارفرما مورد نظر باید کارگاه و اشخاص ثالث یعنی کارگران را بیمه کند در صورت رخ دادن حادثه افراد دچار ضرر مادی کمتری شوند.شروع عملیات ساخت ویلا

طراحی ویلا
ویلا پست مدرن

امروزه بیشتر معماران برای طراحی و ساخت ویلا از آجر و بلوک استفاده میکنند و برخی دیگر هم برای ساخت ویلا از استراکچر فلزی، بتنی، LSF یا حتی چوبی بکار میبرند. مراحل ساخت ویلا در پنج مرحله خلاصه میشود.

  • فونداسیون
  • اجرای اسکلت
  • سفت کاری
  • نازک کاری
  • نماسازی
  • محوطه سازی نیز بخش مهمی از طراحی و ساخت ویلا میباشد که زیبایی نهایی را به کار می افزاید.

مقالات

صفر تا صد ویلا سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *