طراحی ویلا و اجرای ویلا

طراحی ویلا و اجرای ویلا


چرا میخوای ویلا بسازی ؟

طراحی ویلا، اجرای ویلا و مکان ساخت ویلا یکی از موضوعاتی است هزینه ساخت ویلا در رودبار چقدره؟ چرا میخوای ویلا بسازی ؟ که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. یکی از قسمت های پر اهمیت و مهم قبل از اجرای ویلا طراحی ویلا است که باید با دقت لازم انجام شود. برای داشتن یک ویلا شیک و زیبا باید در مرحله اول یک زمینی را در بهترین منطقه شهر خود انتخاب کنید. بیشتر کسانی که قصد ساخت ویلا را دارند معمولا یک زمین را در مناطق کوهستانی بکر انتخاب میکنند. بعنوان مثال در تهران بیشتر در سمت شمال و شهرهای لواسان و فشم ویلا درست میکنند. ساخت مسجد حتما برای انتخاب بهترین جا برای ساخت ویلا با گروه معماری باتجربه ای مشورت کنید که در صورت ساخت آن بعدا هنگام فروش یا اجاره آن دچار ضرر مالی نشوید. طراحی ویلا ایرانی البته این ناگفته نماند قیمت زمین در هر منطقه بستگی به فرهنگ و اخلاق آن مردم دارد. برخی از مناطق هستند که قیمت آن بسیار گران است مانند زمین های قسمت شمال تهران و برخی دیگر از جاها هم است که قیمت زمین بسیار مناسب میباشد. شما باید یک مکانی را برای ساخت پروژه خود در نظر بگیرید که از لحاظ جغرافیایی در بالاترین شمالی منطقه قرار گرفته باشد. زمینی را که هم انتخاب میکنید باید از نظر زمین شناسی استحکام داشته باشد. قطعا به یقین بهترین انتخاب مکانی است که بر روی ارزش مادی ویلا تاثیر مثبتی بر ارزش آن داشته باشد. پس شما باید برای انتخاب بیشترین دقت را داشته باشید. حتما سعی کنید یک مکان خوبی را برای ساخت ویلا انتخاب کنید ویلا کوچک دوبلکس چون در صورت هر گونه اشتباه اگر ویلا طراحی و ساخته شود شما صاحب اول و آخر آن هستید.

  1. طراحی نقشه ویلا

  2. طراحی ویلا

  3. طراحی نما ویلا

  4. اصول طراحی ویلا

  5. ساخت ویلا

  6. اجرای ویلا

  7. طراحی داخلی ویلا

  8. طراحی محوطه ویلا

طراحی ویلا و اجرای ویلا

طراحی ویلا و اجرای ویلا

متراژ زمین برای بنای مفید طراحی ویلا و اجرای ویلا باید چقدر باشد؟

یکی دیگری از نکاتی که هنگام ساخت ویلا حائز اهمیت است این میباشد باید شما یک زمینی را انتخاب کنید که بیش از ۴۰۰ متر مربع باشد که شما بتوانید حداقل نصف آن را تبدیل به ویلا کنید. این نکته را باید در نظر داشت که قوانین برای ساخت ویلا متفاوت میباشد برخی از جاها اجازه ساخت ویلا بیش از ۵۰ درصد زمین را میدهند.

طراحی ویلا
ساخت ویلا در چالوس

اما برخی از شهرها نیز اجازه ساخت بیش از ۵۰ درصد زمین را به شما نمیدهند. این هم بخاطر قوانینی است که در شهرسازی باید رعایت شود. ولی قوانین شهرسازی در هر شهر و استان با سایر شهرها متفاوت است. شما نهایتا نمیتوانید بیش از ۵۰ درصد زمین را درست کنید. پلان ویلا کلاسیک پیشنهاد ما به شما این است که برای ساخت ویلا همین مساحت ۵۰۰ متر کافی میباشد. برخی از افرادی که دوست دارند ویلا بسازند چرا میخوای ویلا بسازی ؟ قصد دارند که بیش از ۵۰۰ متر را بسازند برخی هم به ساخت نصف این مساحت قانع هستند. اما برای شروع کار همین ۵۰۰ متر یک مساحت استاندارد و عالی میباشد و یک ویلا دنج، شیک را  میتوان در آن درست کرد. ویلای کلاسیک لواسان قبلا هم عرض کردیم که متراژ ویلا حائز اهمیت است. برخی دوست دارند در این فضا یک استخر روباز و باغچه بزرگ و محیطی برای بازی و سرگرمی بچه ها داشته باشند. همچنین در یک محیط بزرگ میتوان علاوه بر استخر و محیطی برای فضای سبز آلاچیق هم برای استراحت خود و سایر اعضاء خانواده درست کرد. یک فضای بزرگ به شما اجازه میده که جایی برای پارکینگ ماشین ها داشته باشید.

طراحی ویلا
ساخت ویلا در چمستان

پس نتیجه میگیریم که هرچه مساحت ویلا شما بزرگتر باشد شما میتوانید فعالیت ها و مکان هایی برای افزایش رفاه خود و اعضاء خانواده فراهم کنید. برخی از کارفرمایان داشتن یک ویلای نقلی را دوست دارند پس طراحی ویلا بستگی به نظر و سلیقه افراد دارد.

طراحی معماری ویلا و اجرای ویلا

طراحی معماری یکی دیگر مسائل با اهمیتی خواهد بود که هنگام ساخت ویلا باید به آن توجه کرد. شما باید برای متر به متر زمین طرح و نقشه داشته باشید. فضاهایی مانند آشپزخانه، سالن اصلی، اتاق خواب ها، سرویس و حمام باید در بهترین نقطه زمین درست شوند تا در آینده دچار مشکل نشوید.

گروه معماری ما میتواند بهترین ویلا را با شیک ترین نما داخلی و خارجی برای شما درست کند. گروه ما با بهره گیری از معماران متخصص و باتجربه میتواند یک نقشه دنج و در سبک جهانی طراحی و آنرا اجرا کند. طراحی یک ویلا از چند منظر دارای اهمیت است: اول اینکه طرح باید منحصر بفرد باشد نکته بعدی جانمایی و قرار گیری صحیح مکان های مورد نظر در همه فضاهای ویلا خواهد بود. ویلا کوچک استخردار شما اگر میخواهید که یک ویلا زیبایی داشته باشید باید یک نقشه بی نقص را ترسیم کنید. برای طراحی و ترسیم نقشه باید آنرا به یک گروه نقشه کش ماهر بسپارید که نقشه ویلا شما رو طبق اصول علمی طراحی کنند. چون با این کار در آینده مشکلی برای سازه شما پیش نمیاید و فضاها بهم برخورد نمیکنند و هماهنگی بین اجزا بصورت کامل رعایت میشود.

طراحی ویلا و اجرای ویلا

طراحی ویلا و اجرای ویلا

طراحی ویلا، اجرای ویلا و مکان ساخت ویلا

طراحی نقشه ویلا بستگی به کارفرما دارد طراحی ویلا، اجرای ویلا و مکان ساخت ویلا برخی دوست دارند نقشه ویلا خود سیک کلاسیک درست کنند برخی از سبک مدرن و برخی هم سبک دوبلکس. نظرات و سلیقه برای درست کردن ویلا متفاوت میباشد. طراحی دوبلکس یکی سبک های زیبا و مدرن است که نیاز به فضای زیادی دارد. چون در این فضا باید چندین اتاق برای ورزش و تفریح درست کرد. نورگیری یکی دیگر از موضوعاتی است که هنگام طراحی ویلا دوبلکس باید به آن توجه کرد. طراحی ویلا مدرن استفاده شما از نور آفتاب بستگی به شما دارد. چرا میخوای ویلا بسازی ؟ ویلا لوکس مدرن اگر سازه شما به سمت جنوب درست کنید در دو فصل زمستان و پاییز نور مستقیم آفتاب به درون ویلا شما میتابد که همین باعث گرم شدن خونه شما میشود و نیازی به روشنایی در روز ندارید. چرا میخوای ویلا بسازی ؟ طراحی داخلی و قرار گیری فضاها بستگی به نظر کارفرما دارد بعضی از افراد دوست دارند که ویلای آنها دارای چندین اتاق بزرگ باشد و برخی هم دوست دارند اتاق های خوب زیادی داشتخ باشند و بعضی هم سالن بزرگ را دوست دارند.

طراحی ویلا
خرید و فروش ویلا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما