طراحی ویلا

طراحی ویلا


اصول طراحی نما ویلا

اصول طراحی نما ویلا نمای ویلا یکی دیگر از بخش های مهم و پر اهمیتی است که باید با دقت هر چه کافی به آن توجه کرد. طراحی نما چه داخلی و چه خارجی را باید به یک متخصص و معمار با تجربه سپرد که با ترسیم یک نمای خوب و شیک چشم هر ببینده ای را به خود مجذوب کند. شما در اولین گام برای طراحی ویلا خود به شرکت مورد نظر مراجعه میکنید و سپس طرح ها و الگوهای مختلف آن را میبینید و با دقت لازم بهترین نوع نما را انتخاب میکنید.

شما باید نما را با توجه به شرایط آب هوایی منطقه و شرایط توپوگرافی محل طراحی کنید. طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن از سبک های طراحی نما به احتساب میآیند. هر چه که زمان میگذرد طرح های خوشگل و زیباتری برای نما طراحی میشود و طراحی های امروزی بسیار خلاقانه تر از گذشته میباشد. طرح هایی که برای نما ترسیم میشوند بخاطر پیشرفت علم و تکنولوژی است که با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی میتوان طرح های شکیل و زیبایی را ترسیم کرد. امروزه دیگر نیازی نیست مث سابق با استفاده از قلم و خطکش نقشه یک ویلا یا ساختمان را طراحی کرد الان با استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای موجود در بازار میتوان بهترین نقشه هاور طراحی کرد. اصول طراحی نما ویلا یکی دیگر از عواملی که باعث بروز شدن طراحی ها شده وجود متریال های بروز میباشد که باعث شده طراحان دیگر مشکلی برای ترسیم یک نقشه شیک ۱۰۰متری را نداشته باشند. و آنها با استفاده از طرح های پیشفرض نقشه یا طرح خود را ترسیم میکنند.

طراحی ویلا
طراح و سازنده ویلا محمودآباد

انتخاب رنگ و مصالح در طراحی نما ویلا

انتخاب رنگ و متریال یکی دیگر از موارد مهمی است که هنگام طراحی نمای ویلا باید به آن توجه کرد. شما با انتخاب کردن رنگ های شیک و زیبا و ترکیب کردن آنها میتوان بطور غیر مستقیم با مخاطبان یا کسانی که از ویلای شما بازدید میکنند صحبت کنید. هر کسی دارای سلیقه و انتخاب منحصر بفردی میباشد و اینطوری شما میتوانید سلیقه خود را به دیگران نشان دهید. اصول طراحی نما ویلا شرایط جغرافیایی و مکانی که شما میخواهید که ویلا را درست کنید  هم در انتخاب رنگ تاثیر بسزایی خواهد داشت. شما باید رنگی را انتخاب کنید که با طبیعت و محیط پیرامون ویلا شما ارتباط نزدیکی داشته باشد.  شرایطی مانند ساحلی بودن یا جنگلی بودن محل را باید در هنگام طراحی نمای ویلا در نظر داشته باشید.

رنگ هایی که بیشتر در مناطق کوهستانی و ساحلی مورد استفاده قرار میگیرد رنگ های خاکستری و طوسی است که ارتباط نزدیکی با محیط پیرامون خواهد داشت. ۴ عامل مهم در طراحی نما ویلا البته در مناطق کوهستانی باید رنگ خاکستری استفاده کرد که مانند رنگ خاک و محیط اطراف خواهد بود. اما رنگ هایی که در طراحی نمای خارجی ویلاهایی که در مناطق جنگلی استفاده میشود رنگ سبز و نارنجی است. و رنگ هایی که در مناطق ساحلی برای نمای ویلاهای استفاده میشود رنگ آبی و سفید مورد استفاده قرار میگیرد. رنگ در طراحی نمای ویلا یک ویژگی بارز و مهم است که باید به آن توجه خاصی داست.

طراحی ویلا
نقشه ویلا 90 متری

"<yoastmark

تاسیسات ویلا در نما

تاسیسات ویلا یکی دیگر از مهمترین بخش هایی است که پس از طراحی نقشه باید بخوبی اجرا شود. اصول طراحی نما ویلا شما باید مطابق شرایط دمایی و پیش بینی فصل های مختلف تاسیسات را اجرا کنید. یکی از بخش های مهم تاسیسات بحث سرمایشی و گرمایشی آب است که باید در هنگام طراحی و اجرای ویلا انجام شود.

تاسیسات یک ویلا شامل موارد زیر میباشد:

  • تاسیسات برق و مکانیکی آن

  • تاسیسات آب ویلا

  • تاسیسات گاز ویلا

  • همچنین بحث زیر ساخت آبیاری باغچه ها و درختان است.

شما باید برای طراحی و اجرا ویلا هر کدام از این تاسیسات یک نقشه و سیستم بدون نقصی را طراحی و اجرا کرد. اصول طراحی نما ویلا نقشه های این تاسیسات را شما باید قبل از اجرا طراحی و تعیین کنید که هنگام اجرای پروژه با مشکل مواجه نشوید یا دچار سرگردانی نشید. شما میتوانید با سپردن تمام این کارها به گروه ما با خیال راحت نظاره گر ساخت پروژه باشید.

"<yoastmark

محوطه سازی ویلا در اجرای ویلا

محوطه سازی ویلا یکی دیگر از قسمت های مهم ویلا است که باید آنرا طوری طراحی و درست کرد که چشم هر بیننده ای را معطوف خود کند. شما میتوانید محوطه ویلا خود را بصورت راه ها و شکل های مختلفی درآورد. شما باید در هنگام محوطه سازی مکانی را برای پارک اتومبیل ها در نظر گرفت و هم چنین میتوان یک آبراه کوچکی در داخل محوطه درست کرد. اصول طراحی نما ویلا اصول طراحی نما ویلا و محوطه سازی یک کار تخصصی است که کار شما نیست طراحی آن نیاز به یک معمار با تجربه و متخصص دارد که آنرا به صورت هر چه زیباتر درست کند. منظور از تخصص یعنی تخصصی که ذوق و هنر و زیبایی شناختی و بکار بردن عناصر مختلف و هماهنگ در این محوطه میباشد. ساخت ویلا کلاسیک شما باید برای روشنایی ویلا هم طرح و نقشه ای داشته باشید چون روشنایی ویلا یکی از عناصر مهم و کاربردی میباشد که باید به آن توجه کرد. روشنایی خوب و زیاد نقشه زیادی در زیبایی ویلا دارد. اصول طراحی نما ویلا هنگامی که محوطه سازی را انجام میدید حتما یک آلاچیق در وسط حیاط درست کنید مکانی برای استراحت شما. برای ساخت آلاچیق نیازی به گچ سیمان و غیره ندارید میتوانید با استفاده از چوب درختان جنگلی یک آلاچیق شیک و زیبا درست کنید. وجود آلاچیق در محوطه ویلا برای شما بسیار مهم است و از قبل حتما با شرکت سازنده در میان بگذارید که چه نوع آلاچیقی نیاز دارید. برخی از آلاچیق ها برای یک نفر و برخی دیگر هم چندین نفر میتواننددر آن استراحت کنند بستگی به نوع سفارش و سلیقه شما دارد.

طراحی ویلا
چک لیست ساختمان

همجنین یکی دیگر از نکاتی که باید مدنظر داشت این است که طراحی باربیکیو حتما در کنار طراحی آلاچیق درست کنید که این به شما خیلی کمک میکند و برای باربیکیو دودکش درست کنید. معمولا در هنگام اجرای آلاچیق یک آشپزخانه کوچک هم درست میکنند. مکانی که میتوان در آنجا به پخت پز مشغول شد. در صورتی که شما تصمیم گرفته اید که ویلا بسازید حتما با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید تا بهترین مشاوره را به شما ارائه دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما