طراحی ویلا با اصول انرژی صفر

طراحی ویلا با اصول انرژی صفر


طراحی ویلا با اصول انرژی صفر

ما قصد داریم در این مقاله صفر تا صد طراحی ویلا با اصول انرژی صفر  را به شما عزیزات یاد دهیم ، احتمالاً تغییر اوضاع بزرگترین چالش بشر است. میزان انتشار گازهای گلخانه ای جهانی از مصرف سوخت های فسیلی ، علیرغم تلاش برای محدود کردن آنها از طریق اقدامات کاهش و بهره وری انرژی ، هر ساله همچنان در حال رشد است. اثر این اقدامات تا حد زیادی با رشد جمعیت و افزایش جذب وسایل برقی مقرون هزینه طراحی ویلا به صرفه بیشتر جبران شده است. برای مقابله با این چالش ، اهداف مهم مسکن شامل موارد زیر است:

  • دستیابی به کاهش قابل توجه در انتشار گازهای گلخانه ای مورد نیاز برای محدود کردن گرم شدن کره زمین و افزایش سطح دریا
  • استفاده از انرژی تجدید پذیر ضمن مدیریت تقاضا و حفظ امنیت تأمین
  • کاهش تقاضای مسافرتی و یافتن منابع انرژی پایدار (پس از اوج روغن) برای حمل و نقل.

پیشینه بیشتر در مورد این چالش ها را می توان در بخش مسکن آینده یافت.

مصرف انرژی در بخش مسکونی استرالیا ۱۹۸۶-۲۰۲۰. داده ها پیش بینی مصرف انرژی برای سال ۲۰۱۲ هستند
مصرف انرژی خانگی ٪
منبع: DEWHA. ۲۰۰۸
گرمایش و سرمایش ۴۰
آب گرم ۲۱
لوازم و تجهیزات از جمله تبرید و پخت و پز ۳۳
روشنایی ۶

براساس وب سایت وزارت محیط زیست و انرژی طراحی ویلا با اصول انرژی صفر ، خانوارهای استرالیا مسئولیت حدود ۲۰٪ از انتشار گازهای گلخانه ای استرالیا را به طور مستقیم بر عهده دارند. متوسط ​​مصرف انرژی خانگی بیش از ۷ تن تولید گازهای گلخانه ای را از محل خود ایجاد می کند که می تواند با کاهش قابل ملاحظه ای کاهش یابد:

  • کاهش استفاده از انرژی از طریق طراحی خوب ، استفاده از فناوری های کارآمد در مصرف انرژی و رفتاری که بر روی حفظ انرژی متمرکز است.
  • با استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر مانند خورشیدی و باد ، تولید گازهای گلخانه ای بسیار کمی دارند. انرژی غیر تجدید پذیر از کاهش ذخایر سوخت های فسیلی ناشی می شود و می تواند انتشار گازهای گلخانه ای قابل توجهی تولید کند. بیشتر برق از نیروگاههای زغال سنگ است که مقادیر زیادی دی اکسید کربن و سایر آلاینده ها را در جو به وجود می آورد. طراحی ویلا ایرانی ضرر و زیان در سیستم انتقال از نیروگاه به منزل شما نیز ناکارآمدی را ایجاد می کند. استفاده از گاز طبیعی تنها در حدود یک سوم از انتشار گازهای گلخانه ای از شبکه برق منجر می شود.
طراحی ویلا
دانلود پروژه کارآموز عمران

مقالاتی که در این بخش با هدف استفاده از انرژی در منازل ارائه شده است ، درمورد اطلاعات مربوط به کاهش وابستگی خودرو و انتخاب وسایل نقلیه با مصرف سوخت کم و با میزان کم انتشار در مقاله حمل و نقل تکمیل می شود.

متوسط ​​خانه استرالیا هر سال مسئولیت حدود ۷ تن انتشار گازهای گلخانه ای است. با پیروی از توصیه های این بخش می توان این میزان انتشار را بسیار کاهش داد.

گرمایش و سرمایش

طراحی ویلا با اصول انرژی صفر گرمایش و سرمایش ۴۰٪ از انرژی مصرفی خانوار را تشکیل می دهد ، و این باعث می شود بزرگترین مصرف کننده انرژی در خانه متوسط ​​استرالیا باشد. با این حال ، برای ساخت ویلا با طراحی مناسب ، انرژی بسیار کمی لازم است و هرگز نباید از گرمایشی و سرمایش مکانیکی به عنوان جایگزینی برای طراحی مناسب استفاده شود. گرمایش فضا و / یا سرمایش را فقط در اتاقهایی که به آن نیاز دارید نصب کنید ، یا اگر از یک سیستم متمرکز استفاده می کنید ، مطمئن شوید که منطقه بندی شده است. گزینه های متمرکز شامل سیستم های هوای مجاری و هیدرولیک می باشد. حالت دوم معمولاً از نوع گازسوز است اما توسط سیستم خورشیدی یا پمپ حرارتی قابل گرم شدن است.

برای گرمایش ، بخاری های گازی و تهویه مطبوع چرخه معکوس کارآمد یک سوم (یا کمتر) انتشار گازهای گلخانه ای بخاری های برقی استاندارد را تولید می کنند. شیفت های حرارتی و بخاری های خورشیدی می توانند با کاهش طراحی ویلا کلاسیک میزان گرمایش مورد نیاز کمک کنند. فن ها پایین ترین گزینه خنک کننده انرژی هستند و پس از آن کولرهای تبخیری قرار دارند که در آب و هوایی با رطوبت کم بهترین کار را دارند. هر یک از گزینه های مختلف گرمایش و سرمایش دارای جوانب مثبت و منفی هستند و گزینه های مربوط به نوع و اندازه آنها باید توسط برچسب های انرژی آگاه شوند.

سرویس آب گرم

آب گرمایش ۲۱٪ انرژی مصرفی در خانه متوسط ​​استرالیا را تشکیل می دهد و بزرگترین منبع انتشار گازهای گلخانه ای (تقریبا ۲۲٪) از مصرف انرژی در خانه است. بخاری های برقی مخصوصاً در این میزان انتشار بالا نقش دارند. کاهش مصرف آب گرم و استفاده طراحی ویلا با اصول انرژی صفر از منابع انرژی تجدید پذیر برای گرم کردن آب روشهای موثری برای کاهش تأثیرات محیطی شماست. مناسب ترین و کارآمدترین سرویس آب گرم برای اندازه خانه ، الگوهای استفاده از آب و آب و هوا می توان یافت. دو نوع اصلی آبگرمکن – سیستم های ذخیره سازی و سیستم های جریان مداوم (آنی) – هر یک از انواع منابع انرژی از جمله انرژی خورشیدی ، گاز و برق استفاده می کنند.

طراحی ویلا
ارگ کریم خان

نحوه طراحی نورپزدازی

نورپردازی در خانه ها ۸-۱۵٪ از بودجه متوسط ​​برق خانگی را مصرف می کند ، اگرچه این بسته به فن آوری روشنایی مورد استفاده ، طراحی روشنایی و رفتار کاربر می تواند متفاوت باشد. نورپردازی کارآمد و مناسب می تواند موجب صرفه جویی قابل توجهی در انرژی شود. اولین قدم این است که خانه خود را به حداکثر رساندن استفاده از نور روز طراحی کنید تا در طی ساعات روز نیاز به نورپردازی الکتریکی نباشد. سپس یک استراتژی طراحی روشنایی ایجاد کنید که نیازهای شما را با کارآمدترین روش ، از جمله طراحی نور روز ، برآورده سازد. در تصمیم گیری های روشنایی باید ویژگی های فن آوری های لامپ مانند فلوئورسنت فشرده و LED ، سوئیچ ها و کنترل های روشنایی ، الزامات ایمنی و هزینه های چرخه عمر گزینه های مختلف روشنایی را در نظر گرفت.

لوازم خانگی در طراحی مبلمان

به طور متوسط ​​، وسایل و تجهیزات خانگی تقریباً یک سوم مصرف انرژی خانگی و تقریبا نیمی از انتشار گازهای گلخانه ای خانگی را تشکیل می دهند. از بین تمام لوازم ، یخچال / فریزر و تلویزیون معمولاً بالاترین میزان مصرف برق برق شخصی هستند.

گزینه های مربوط به خرید محصولات سفید (یخچال فریزر ، فریزر ، ماشین لباسشویی ، خشک کن لباس و ماشین ظرفشویی) و تجهیزات استخر و استخر (پمپ و فیلتر) باید شامل بهره برداری و نگهداری باشد ، نه فقط قیمت اصلی. طراحی ویلای مدرن گزینه های لوازم خانگی را می توان با استفاده از طرح برچسب رتبه بندی انرژی مطلع کرد و طرح برچسب زدن به راندمان آب امکان مقایسه دستگاه های مختلف را با درجه بندی ستاره فراهم می کند. هرچه ستاره ها بیشتر باشد ، آب و انرژی بیشتری در مصرف دستگاه دارد. با این حال ، اندازه نیز یک عامل است: یک مدل بزرگ ۵ ستاره ممکن است بیشتر از مدل ۴ ستاره کوچک از انرژی یا آب بیشتری استفاده کند. برچسب شامل کل انرژی و یا میزان مصرف آب ، در کنار امتیاز ستاره است.

سرگرمی منزل و تجهیزات اداری منزل

بخش فزاینده ای از مصرف انرژی خانگی و انتشار گازهای گلخانه ای از سرگرمی منزل و تجهیزات دفتری خانگی ناشی می شود. تقریباً تمام سرگرمی های خانگی و محصولات اداری قدرت مستقل را جذب می کنند ، که در صورت عدم استفاده می تواند طراحی ویلا با اصول انرژی صفر تا ۱۰٪ از مصرف برق خانگی کمک کند. تجهیزات را هنگام استفاده ، خاموش کنید و ترجیحاً در پریز برق (یا از یک کنترلر ایستاده استفاده کنید). دستگاه های چند منظوره (به عنوان مثال ، اسکنر ، دستگاه کپی و چاپگر در یک) می توانند در مصرف برق و مواد و تولید چندین دستگاه صرفه جویی کنند.

طراحی ویلا
دانلود پاورپوینت ترمینال

Energy Star یک طرح برچسب زدن داوطلبانه بین المللی است که نشان می دهد محصول بهترین در کلاس خود است و استانداردهای دقیق انرژی را برای حالت های عملیاتی و آماده به کار رعایت می کند. برچسب رتبه بندی انرژی همچنین برای تلویزیون ها اعمال می شود که می توانند از مقدار قابل توجهی برق استفاده کنند. برای مقایسه محصولات با اندازه صفحه نمایش و فن آوری های مختلف ، از رقم کل مصرف انرژی موجود در برچسب ، در کنار رتبه ستاره استفاده کنید.

انتخاب تجهیزات سرگرمی کارآمد در خانه (به عنوان مثال تلویزیون ، دی وی دی ، استریو ، نقاشی ساختمان های بلند کنسول بازی ، جعبه تنظیم) و تجهیزات اداری منزل (به عنوان مثال رایانه ، تلفن ، چاپگر و دستگاه های شبکه) می تواند با کارآیی آنها با کارآمدترین روش تکمیل شود.

اتوماسیون خانگی

دستگاه ها و تجهیزات موجود در خانه هم اکنون می توانند به صورت خودکار یا از راه دور کنترل شوند تا تنظیمات عملیاتی را روشن یا خاموش کنند. خانه هایی که از اتوماسیون استفاده می کنند ، اغلب با ادغام ارتباطات باند پهن ، “خانه های هوشمند” نامیده می شوند. سیستم های اتوماسیون خانگی می توانند در صورتی که برای این منظور طراحی شده اند ، راندمان انرژی خانه محوطه سازی باغ میوه شما را بهبود بخشند و انرژی بیشتری را در مقایسه با مصرف خود صرفه جویی کنند. با این حال ، طراحی خانه ، لوازم خانگی و روشنایی هنوز هم باید در اولویت باشند. سیستمهای مختلف اتوماسیون خانگی موجود می توانند در مدیریت مصرف انرژی مختلف در اطراف خانه نقش داشته باشند و با نمایش مصرف برق در زمان واقعی بازخورد مهمی را برای صاحبان خانه فراهم کنند.

انرژی تجدید پذیر

سیستم های تولید برق بر اساس تبدیل منابع خورشیدی و باد به طور فزاینده ای در دسترس صاحبخانه متوسط ​​قرار می گیرد. از انرژی تجدید پذیر نیز می توان برای گرم کردن منزل و سرمایش ، آب گرم و حتی پخت و پز استفاده کرد. تولید در محل برق تجدید پذیر توسط سیستم های فتوولتائیک و ژنراتورهای باد نیاز به طراحی و نصب توسط متخصصان با دانش و اعتبار دارد. سیستم های انرژی تجدید پذیر ، هر دو شبکه متصل و به تنهایی ، معمولاً با هزینه کم کار می کنند. آنها می توانند گران باشند اما تخفیف و سایر مشوق های مالی ممکن است برای جبران هزینه اولیه در دسترس باشد. تعمیر و نگهداری همچنین می تواند یک مشکل هزینه برای سیستم های متکی به باتری باشد. برای به دست آوردن حداکثر استفاده از سیستم انرژی تجدیدپذیر خود ، ابتدا به حداقل رساندن تقاضای انرژی در خانه بسیار مهم است.

طراحی ویلا
دانلود اتوکد ماشین

سیستم های فتوولتائیک در ویلا

سیستم های فتوولتائیک به طور فزاینده ای برای تأمین انرژی انتشار صفر گازهای گلخانه ای صفر به خانه ها و مشاغل سراسر کشور به رقابت می پردازند. متوسط ​​هزینه تولید برق از ماژول های خورشیدی در طول عمر آنها اکنون به طور متوسط ​​معادل متوسط ​​هزینه خرید برق از شبکه است. انواع ماژول ها به دو دسته ، سیلیکون کریستالی و فیلم نازک قرار می گیرند و می توانند روی فریم یا ساختمان یکپارچه نصب شوند. موقعیت یابی ، جهت یابی و شیب ماژول ها برای دستیابی به حداکثر کارایی در محل خانه یا برای مطابقت با تولید انرژی به اوج بار بسیار مهم هستند. اندازه یک سیستم نیز توسط خانواده اداره می شود. طراحی و نصب سیستم های فتوولتائیک باید توسط یک متخصص معتبر انجام شود.

سیستم های بادی در طراحی ویلا

میزان انرژی تجدیدپذیر حاصل از باد به سرعت در حال رشد است. استرالیا از منابع باد فراوانی برخوردار است ، که در صورت استفاده از برق ، می تواند باعث انتشار گازهای گلخانه ای قابل توجه شود. فقط توربین ها در سایت های باز و برج های بلند به اندازه کافی تولید می کنند. سیستم های بادی نصب شده بر روی بام ها معمولاً برق زیادی تولید نمی کنند ، طول عمر کوتاهی دارند و از این رو هرگز از نظر اقتصادی سالم نیستند. نسبت به نصب کننده های توربین یا تولیدکنندگان ادعا کنید که محصولات مناسب برای مکان های شهری یا آشفته هستند ، ارزانترین روش ساخت ویلا احتیاط کنید و همیشه در صورت بررسی گزینه های برق تجدیدپذیر مسکونی در مناطق شهری ، فتوولتائیک خورشیدی را در اولویت قرار دهید.

ارزیابی سایت ، تعیین ارتفاع برج مناسب و انتخاب اندازه سیستم ، طراحی و تولید کننده بهترین کار توسط یک پیمانکار باتجربه انجام می شود.

باتری و اینورتر

باتری ها انرژی را برای استفاده در صورت تقاضا بیش از توان مصرف می کنند ، به عنوان مثال شب هنگام که یک سیستم فتوولتائیک دیگر تولید برق نمی کند. اینورترها انرژی را از DC به AC تغذیه می کنند. هر سیستم تجدید پذیر همچنین شامل سوئیچ ها ، قطع کننده های مدار و فیوز برای اطمینان از ایمنی و اجازه می دهد تجهیزات برای نگهداری جدا شوند. سیستم های متصل به شبکه معمولاً از منبع انرژی ، اینورتر و متر تشکیل شده اند. سیستمهای مستقل معمولاً شامل منبع انرژی ، بانک باتری ، اینورتر ، شارژر باتری و غالباً تولیدکننده سوخت برای تأمین نیرو هستند. هر سیستم همچنین شامل یک کنترلر شارژ است که می تواند بخشی از اینورتر یا سایر تجهیزات باشد.

طراحی ویلا
هتل لوتوس نیلوفری در کویر

کنتورهای هوشمند ، نمایشگرهای داخل خانه و لوازم هوشمند

کنتورهای هوشمند دارای طیف وسیعی از قابلیت هایی هستند که کنتورهای سنتی از آن استفاده نمی کنند ، از جمله انتقال داده های مصرف انرژی به ابزار شما ، نظارت بر گسل و ارتباط بین ابزار و لوازم خانگی. نمایشگرهای خانگی اطلاعاتی در مورد مصرف و هزینه های انرژی در زمان واقعی ارائه می دهند ، که در هدایت رفتار صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از قله های انرژی مفید است. نمونه طراحی ویلا داده ها می توانند به رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه منتقل شوند. وسایل هوشمند از طریق سیگنالهای مربوط به ابزار و اتوماسیون می توانند از دوره های کمتری قیمت برق استفاده کنند. این همگرایی قابلیتهای فناوری بخشی از “هوشمند سازی” شبکه است ، با یکپارچه سازی نزدیکتر طرف های عرضه و تقاضای سیستم برق از طریق ارتباطات و کنترلهای بهتر. این فناوری نوظهور در حال تغییر الگوی استفاده از انرژی است.

حمل و نقل ویلا هوشمند

برخی از مهمترین تصمیمات انرژی شما مربوط به حمل و نقل است. طراحی ویلا با اصول انرژی صفر را همه ما شنیدیم ولی در ایران به علت تحریم فقط چند درصد ناچیز را میتوان طراحی و اجرا کرد. کجا زندگی خواهی کرد؟ طراحی ویلا با اصول انرژی صفر آیا حمل و نقل عمومی خوب است؟ آیا مجبور به خرید یک ماشین دوم هستید؟ اگر به خودروی خود تکیه کنید ، یک خانه کارآمد با انرژی همچنان می تواند یک خانواده پر انرژی باشد. با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ، پیاده روی و دوچرخه سواری یا استفاده از برنامه های سهم ماشین طراحی ویلا با اصول انرژی صفر می توان وابستگی خودرو را کاهش داد. ایده طراحی ویلا اتومبیل های کم مصرف و کم مصرف سوخت ، که به صورت کارآمد و خوبی اداره می شوند ، باعث کاهش مصرف انرژی نیز می شوند. با افزایش دامنه و در دسترس بودن اتومبیل های برقی ، خانه های جدید می توانند نقاط شارژ را در گاراژها یا کارپتورها فراهم کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما