راهنمای خرید ویلا

راهنمای خرید ویلا امروزه با توجه به آلودگی هوا و شلوغی خیابان ها افراد به دنبال مکانی هستند طراحی ویلا کلاسیک که تعطیلات خود را به دور از هیاهو و در آب و هوای سالم سپری کنند. از این رو درخواست برای خرید ویلا در حال افزایش می باشد. در این مقاله قصد داریم به شما در خرید یک ویلای خوب کمک کنیم. قبل از خرید ویلا باید از یک سری قوانین مطلع شده تا ویلای شما از همه لحاظ مناسب باشد.

ویژگی های خرید یک ویلای خوب

کیفیت ساخت ویلا مدرن راهنمای خرید ویلا در هنگام خرید ویلا حق طبیعی شماست که از کیفیت ویلای ساخته شده اطمینان حاصل نمایید. تنها ظاهر زیبای ویلا کافی نبوده و شما باید به کیفیت ساخت ویلا نیز توجه نمایید. بنابراین در هنگام خرید ویلا بهتر است از شرکت های ویلاسازی معتبر کمک بگیرید. قبل از خرید ویلا، از اعتبار شرکت سازنده ویلا مطمیٔن شده و بررسی کنید که ویلا حتما دارای پایان کار باشد تا خیالتان بابت کیفیت آن راحت شود. آب و هوای خوب اولین چیزی که در خرید ویلا بسیار با اهمیت است، راهنمای خرید ویلا آب و هوای منطقه می باشد. باید منطقه ای که ویلا در آن واقع شده است، خوش آب و هوا بوده و باعث آرامش شما شود.

راهنمای خرید ویلا

راهنمای خرید ویلا

ویلای جنگلی یا ساحلی

هر شخص هدفی برای خرید ویلا داشته و دارای معیارهای مخصوصی می باشد.  از این رو لازم است قبل از خرید طراحی ویلا ساحلی و یا جنگلی بودن آن را در نظر بگیرید. ساخت ویلا ساحلی به ویلاهایی اطلاق می شود که در فاصله کمی با دریا قرار گرفته است. راهنمای خرید ویلا از مزیت های این ویلا لذت بردن از صدای امواج، لذت بردن از منظره دریا، دسترسی آسان به ساحل و امکانات شهری می باشد. ویلاهای جنگلی به ویلاهایی اطلاق می شود که در جوار جنگل و کوهستان بوده و به دلیل دوری از ازدهام دارای آرامش بسیاری بوده و در تمامی فصول زیبا و چشم نواز می باشد.

طراحی ویلا
دانلود اتوکد درخت برای منظر

مدارک مورد نیاز برای خرید ویلای خوب

در هنگام خرید ویلا، از خرید ویلاهای قولل نامه ای خودداری کنید. باید ویلایی که قصد خرید آن را دارید دارای سند شش دانگ، پروانه ساخت، سند تفکیکی و پایان کار باشد. دقت کنید که حتما ویلا دارای کاربری مسکونی باشد تا بعدا مشکل ساز نشود. راهنمای خرید ویلادر صورتی که کاربری زمین گردشگری یا توریستی، کشاورزی یا باغی و تجاری باشد، ساخت ویلای مسکونی غیر مجاز است و در آینده دچار مشکل می شود.

قبل از خرید ویلا چه استعلاماتی لازم است؟

اولین چیزی که در هنگام خرید یک ویلا باید استعلام کرد، پروانه ساخت می باشد. راهنمای خرید ویلا در صورتی که شخصی اقدام به ساخت ویلا می کند، اولین گام اخذ صدور پرانه ساخت است. دومین اقدام، استعلام مجوز سرمایه گذاری است. نقاشی ساختمان با غلطک برای استعلام مجوز می توان با استفاده از شماره مجوز، به سازمان مربوطه مراجعه کرد. شما باید بعد از اولین جلسه حضوری با شرکت سازنده ویلا، نتیجه استعلام ها را اخذ نمایید.

بررسی استانداردهای در ویلا

برای اطمینان از رعایت های استانداردها ویلا در مراحل ساخت باید سوالات زیر را از سازندگان بپرسید:

آیا از بتن مسلح یا ستون های بتنی در اسکلت بندی سازه ها استفاده شده است؟

طراحی ویلا
دانلود نقشه انسان

آیا عایق بندی دیوارها، کف و سقف به درستی انجام شده است؟

آیا ساخت ویلا مطابق با استانداردها بوده؟

آیا ویلا در مقابل زلزله مقاوم می باشد؟

قطر دیوار چقدر بوده و در ساخت آن چه مصالحی به کار رفته است؟

سوالات عنوان شده در بالا از اصلی ترین سوالات بوده و حتما بهتر است قبل از خرید پرسیده شود. ولی بهتر است مشخصه هایی مانند پی ریزی، عایق بندی، فوندانسیون، نازک کاری و … نیز مورد بررسی قرار گیرد.

مکان مناسب جهت خرید ویلا

افراد معمولا در هنگام خرید ویلا  بر روی چشم انداز و منظره روبروی ویلا تمرکز می کنند. حال تصور کنید که زمین روبروی ویلای شما شروع به ساخت ویلا کند، چه اتفاقی می افتد؟

بنابراین بهتر است از آینده زمین های اطراف ویلای خود مطلع شده و سپس اقدام به خرید آن نمایید.

محل قرار گیری ویلا و میزان دسترسی آن

قبل از خرید ویلا به مسیرهای رفت و آمد و دسترسی های آن به امکانات توجه کنید. راهنمای خرید ویلا ممکن است برای شما خرید یک ویلای پرت و دور افتاده جذاب به نظر برسد ولی مشکلاتی از جمله دسترسی سخت به امکانات و مسیر نامناسب را نیز به همراه دارد.

خرید ویلای مستقل یا شهرکی؟

ویلاهای شهرکی به ویلاهایی اطلاق می شود که در جوار مجموعه ای از ویلاها قرار گرفته است.

طراحی ویلا
معماری تل تخت

ویلاهای مستقل نیز ویلاهایی است که در یک زمین شخصی ساخته می شود.

هر یک از این دو ویلا دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و شما باید با سنجیدن آن ها، نقاشی ساختمان به انگلیسی نوع ویلای مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

راهنمای خرید ویلا مهم ترین ویژگی ویلاهای شهرکی این است که به دلیل نیاز به زمین وسیع جهت احداث شهرک، امکان ساخت در مرکز شهر وجود ندارد. بنابراین باید دقت کنید که این ویلاها در حومه شهر قرار گرفته اند. ولی این ویلاها دارای مزیت هایی همچون نگهبانی است و شما می توانید با اطمینان ویلای خود را ترک نمایید. اما ویلاهای مستقل فاقد این خصوصیت بوده و خودتان باید امنیت ویلا را برقرار کنید.

نکات عنوان شده در بالا از اصلی ترین راهنمای خرید ویلا بود و باید قبل از هر اقدامی به آن توجه کرد.راهنمای خرید ویلا اما گزینه بعدی در هنگام خرید یک ویلا ساختمان و محوطه ویلا می باشد. شما برای خرید ویلای دلخواه خود می توانید به شرکت های ساخت ویلا مراجعه کرده و عکس های ویلاهای موجود را دیده و چند نمونه از آن ها را که دارای معیارهای مورد نظر شما می باشد را انتخاب کرده و به صورت حضوری از آن ها دیدن نمایید.

طراحی ویلا
مراحل اخذ سند ویلا
نکته پایانی

در آخر باید بگوییم که در هنگام خرید ویلا مهم ترین نکته، راهنمای خرید ویلا شرکت ساخت ویلا می باشد. زیرا همه مواردی که در بالا بیان شد، تماما به اعتبار این شرکت بستگی دارد و بهتر است از شرکت های معتبر و خوش نام برای خرید ویلا کمک بگیرید. همچنین قبل از خرید ویلا می توانید از کاتالوگ و نمونه کارهای شرکت دیدن کرده و ویلای مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما