انواع نقش معمار در از طراحی تا اجرا

معمار

معمار


تبلیغات

تبلیغات

سقف بابل دکbazsazi min

انواع نقش معمار

به گزارش طراحی مهدکودک : انواع نقش معمار نوع معمار که هستید یا می خواهید باشید به طور کلی انتخاب شخصی است و عمدتا به نوع شرکت معماری که برای کار انتخاب می کنید و نوع تخصص آنها بستگی دارد.

ads1

ads1

اجرا و ساخت کانال هوا تهیه  * نصب فلاشینگ نما * ساخت و نصب دریچه * ساخت و نصب هود استیل و گالوانیزه *ساخت و نصب پلنیوم باکس * ساخت فلنچ اهنی و گالوانیزه * ساخت کانال های پیش ساخته

 

به عنوان یک حرفه ، نقش ها و مسئولیت های یک شرکت می تواند بسیار متنوع و اغلب بسیار متخصص باشد.

2 ads

۲ ads

فروش متعلقات تهویه * فروش لوله های فلکسیبل * فروش بست های فلکسیبل و رولی * فروش عایق های رولی الاستومریک * فروش انواع فوم ها پلی اتیلن

ادرس: بازار آهن شاد آباد بهاران ۲ مجتمع کوثر بلوک ۳۸ پلاک ۲۴۵ (میرزایی)

این امر منجر به تعدادی از اختصارات (یا انواع) عنوان معمار شده و این حرفه را برای نقش ها و وظایف تخصصی باز کرده است.

ads 3

ads 3

در این پست ما به بحث در مورد اینکه این انواع مختلف معمار چیست ، می پردازیم و می بینیم که آنها چه کار می کنند و از هر نقش چه چیزی لازم است ، و به دنبال موارد زیر است:

lsf min
  • انواع نقش های معماری

    تبلیغات

    تبلیغات

  • نقش های خاص نوع شغل

    استخر min
  • نقش های خاص از نوع معماری

انواع نقش های معماری

کارآموزان و دستیاران معماری

گرچه دقیقاً نوعی معمار نیست ، کارآموزان و دستیاران بخش مهمی از هر شرکت معماری را تشکیل می دهند و ما در راهنمای مفصل خود در اینجا نقش ها و مسئولیت های آنها را پوشش می دهیم  .

معماران تازه صلاحیت شده 

یک معمار تازه واجد شرایط بودن بیشتر اواخر یک جاده بسیار طولانی است ، داشتن مدرسه معماری ، دوره کارآموزی و سپس امتحانات نهایی. در میان مزایای پرداخت و افزایش مسئولیت که آنها باید شروع به دریافت کنند ، اکنون آنها می توانند سرانجام خود را یک معمار بنامند که صادقانه بگویم یکی از بهترین بیت هاست!

به عنوان یک کارآموز / دستیار به یک متخصص تازه واجد شرایط تبدیل می شود ، بعید است که نقش آنها در شرکت آنها بلافاصله تغییر کند و بیشتر آنها همان کاری را که قبلاً انجام می دادند ادامه می دهند. با این حال ، با عنوان حرفه ای “معمار” مسئولیت و مسئولیت حرفه ای کارهایی که اکنون تولید می کنند ، انواع نقش معمار به وجود می آید و با این افزایش تدریجی مسئولیت پذیری همراه است.

… تلاش می کنم تا یک معمار پروژه باشم

معماران پروژه

همانطور که از نام آن مشخص است ، یک معمار پروژه وظیفه اجرای یک پروژه یا مجموعه ای از پروژه ها را در شرکت خود ، به طور مستقل یا با یک تیم ، و تحت نظارت یک معمار ارشد و / یا همکار / مدیر عملیاتی دارد.

آنها همچنین ممکن است یک تیم کوچک از کارآموزان / دستیاران و / یا یک معمار تازه صلاحیت شده با آنها کار کنند تا به اجرای روزمره پروژه ها و نتایج آنها کمک کنند.

بسته به اندازه عمل ، یک معمار پروژه همچنین ممکن است در کنار وظایف روزمره پروژه ، مسئول عناصر مدیریتی مانند منابع و فاکتور برای پروژه های خاص خود باشد.

انواع نقش معمار

انواع نقش معمار

معماران ارشد 

یک معمار ارشد مرحله بعدی بالاتر از یک معمار پروژه است و عمدتاً تأمل در تجربه است تا سن ، البته در حرفه معماری. تجربه اغلب تمایل به گذر زمان دارد.

معماران ارشد وقتی با معمار پروژه مقایسه می شوند بیشتر تمایل به کنترل و نظارت بر کیفیت دارند و در نتیجه می توانند مسئول تعدادی از پروژه های مختلف در مراحل مختلف کاری باشند.

اگرچه دانش آنها در مراحل بعدی توسعه یک پروژه اغلب مهم است ، اما می توان آنها را از طریق شروع پروژه تا ساخت آن نظارت کرد.

دانشیار معماری

موقعیت شغلی ، مگر اینکه قبل از شروع موقعیت شغلی جدید توافق شود ، معمولاً از طریق تجربه و زمان کار در یک شرکت به دست می آید. مقیاس زمانی مشخصی وجود ندارد که بتوان آنرا دنبال کرد ، زیرا از یک شرکت به شرکت دیگر و سطح تجربه بسیار متفاوت است.

اگرچه نوع کاری که در آن تخصص دارید می تواند در روند کار سهیم باشد.

مثلا؛ یک شرکت مسکونی که دارای یک نمونه کار در حال رشد مسکن است ، برای مدیریت آنها به معماران مسکن خوب و یک همکار نیاز دارد. بنابراین اگر یک معمار در حال حاضر در شرکت خود در این منطقه مستقر است ، این وضعیت آنها را در موقعیت خوبی قرار می دهد.

پس از دستیابی ، از یک شخص وابسته انتظار می رود که شرکت را در تمام سطوح نمایندگی کند و وظایف مدیریت مشتری و کارکنان را انجام دهد ، که اغلب در ازای دریافت سهمی از سود شرکت (وابسته به اندازه شرکت) است. همچنین اغلب نماد اولین قدم در ساختار مدیریت شرکت است.

همکاران

در ادامه اعضای همیار ، که در حالی که هنوز هم نقش فعالی در بازده شرکت ها دارند و اغلب بر تعدادی از پروژه های زنده نظارت می کنند ، آنها همچنین سهم زیادی در مدیریت و اداره شرکت دارند. آنها با جلسات مکرر مدیریتی ، مسئولیت اطمینان از عمل کردن موارد بحث شده و انتقال به سایر اعضای تیم را دارند.

نقش مشترک و کلیدی که آنها بر عهده دارند ، تأمین منابع شرکت است تا اطمینان حاصل شود که کار زیاد یا کم برای کارمندان آن انجام نشده است.

این مهم است ، زیرا اطمینان حاصل می کند که بار کار فعلی بنگاه ها برای رسیدن به مهلت مقرر به موقع به پایان می رسد و از همه مهمتر اینکه می تواند برای حفظ جریان نقدی فاکتور شود.

مدیران همیار نیز بیشتر درگیر مدیریت کارکنان و امور رفاهی هستند و معمولاً محافظ بین مدیر / انواع نقش معمار کارمندان و کارمندان خواهند بود.

شرکا

شرکا سهامداران یک شرکت هستند و بسته به اندازه آن ، بر درصد زیادی از کارمندان و پروژه های آن نظارت خواهند کرد. آنها اغلب می توانند بعنوان یکی از چهره های عمومی شرکت در نظر گرفته شوند و مسئولیت مدیریت مشتریان و کمیسیون های عالی آن را بر عهده دارند.

از طرف دیگر ، و هنگامی که به شرکت های بزرگ و با سابقه مرتبط می شوند ، ممکن است برخی از شرکا کارمند مستقیم نباشند و بنابراین می توانند بازنشسته و / یا سرمایه گذارانی باشند که نقش مشورتی را دارند.

کارگردانان

مدیر یا مدیران در بسیاری از موارد موسس و مالک شرکت هستند و در آنجا تمام مسئولیت ها و مسئولیت ها متوقف می شود.

اگر یک شرکت نسبتاً جوان است و / یا در حال رشد است ، ممکن است از کارمندان با سابقه و شایسته بخواهید که به هیئت مدیره بپیوندند. این امر اغلب از طریق خرید سهام شرکت اتفاق می افتد و بنابراین همان خطر و پاداش مربوط به سود و زیان مدیران فعلی را اتخاذ می کند.

از آنجا که اغلب نام مدیر / ها با شرکت در ارتباط است ، این مشتریانی است که مشتری های جدید و بالقوه می خواهند ملاقات کنند و بنابراین یکی از وظایف اصلی آنها اطمینان از برنده شدن شرکت در کار جدید و مستمر است. همانطور که بدون این ، زنده نخواهد ماند.

انواع معماری

انواع معماری

نقش های خاص نوع شغل

معمار

همانطور که در اینجا  و  اینجا توضیح داده  شده است  ، معمار به مهارتها و دانش عمومی گسترده ای در مورد خرید ساختمان در همه سطوح نیاز دارد. آنها می توانند هر زمان که لازم باشد در هر بخشی از مراحل ساختمان کار می کنند.

معمار فنی

یک معمار فنی عمدتاً به کارهای داخلی و خارجی ساختمان توجه دارد و بر روی جزئیات ساخت و ساز و مکانیک آن تمرکز خواهد کرد. این تضمین می کند که تنگی هوا و آب ، بازده حرارتی و پایداری سازه مطابق با استانداردهای محلی و منطقه ای ساخت است.

معمار سایت

یک معمار سایت وظیفه دارد پروژه های ساختمانی را در محل مدیریت کند ، و این ممکن است از طریق جلسات منظم سایت یا پروژه های بسیار بزرگ در محل واقعی تا زمان تکمیل آن واقع شود.

معمار سایت که وظیفه تحویل مرحله ای را دارد که معمولاً پراسترس ترین و تحت فشارترین مرحله خرید است، انواع نقش معمار باید قرارداد ساخت را اجرا کند ، دستورالعمل هایی را صادر کند ، کیفیت را ارزیابی و حفظ کند و به پرسش های کل ساختمان پاسخ دهد.

معمار طراحی

یک معمار طراحی بر طراحی ساختمان نظارت و توسعه می دهد و اطمینان حاصل می کند که همراه با بقیه تیم طراحی مفهوم و چشم انداز حفظ شود. آنها از طرح های اولیه تا انتخاب های نهایی مواد ، انواع نقش معمار پروژه ای را توسعه می دهند.

معمار برنامه ریزی

یک معمار برنامه ریزی تخصص و تجربه برنامه ریزی دیگری را با خود به همراه می آورد و از قوانین و محدودیت های محلی و ملی آگاهی خواهد داشت.

همانطور که از نام آنها پیداست ، آنها در ارائه پروژه به مقامات محلی آن مشاوره داده و درگیر می شوند. این ممکن است در ابتدای توسعه پروژه برای ترسیم محدودیت های سایت و قانونی باشد ، یا به سادگی اطمینان حاصل شود که محصولات قابل تحویل برنامه ریزی انجام می شود.

این اگر غالباً به طور جداگانه برای صلاحیت معماری آموزش داده شود ، و نیاز به به روزرسانی منظم دارد.

معمار BIM

یک معمار مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) تجربه تهیه بسته های طراحی و ساخت را با استفاده از روش بسیار رایج BIM اطلاعات تولید دارد. آنها مسئول حفظ پروتکل ها و استانداردهای BIM و آموزش کارمندان جدید خواهند بود.

 

معمار BIM

معمار BIM

نقش های خاص نوع معماری (شاخه های مختلف معماری)

معمار مسکونی

یک انواع نقش معمار مسکونی متخصص در طراحی و تهیه خانه های سفارشی اختصاصی و / یا خدمات اضافی برای مشتریان خصوصی است. آنها خدمات کاملی از معماری را با شروع طرح مختصر تا مدیریت ساخت ارائه می دهند.

با توجه به حجم پروژه ها ، گردش مالی کمیسیون ها زیاد است (از نظر معماری) ، با این وجود زمان زیادی نیز برای مدیریت انتظارات مشتری صرف می شود ، زیرا آنها بی تجربه در چنین پروژه هایی هستند.

همچنین آزادی خلاقیت بسیار بیشتری نسبت به بخش تجاری زیر وجود دارد که اغلب مجبور است قوانین و مقررات بیشتری را برآورده و رعایت کند.

معمار مرمت

معماران مرمت در ترمیم ، نگهداری ، مرمت و گسترش املاک حفاظت شده و تاریخی تخصص دارند. آنها برای مذاکره در مورد سیستم برنامه ریزی و همچنین درک شایستگی های معماری تاریخی یک پروژه و ساخت آن به دانش برنامه ریزی و قانونگذاری نسبی نیاز دارند.

هدف آنها حفظ و بازگرداندن است ، نه تقویت) که می تواند بسیار ذهنی باشد).

معمار بازرگانی

انواع نقش معمار تجاری متخصص در ساختمانهای غیر مسکونی است و ممکن است در طراحی و کار بر روی هر چیزی از یک مرکز خرید گرفته تا یک موزه نقش داشته باشد.

اما مانند هر نوع معماری این کاملاً به سبک شرکت معماری وابسته است و پروژه ها را انتخاب می کند.

معماری تجاری بیشتر متمرکز بر عموم مردم است و موفقیت آن با توجه به نحوه استفاده و تعامل با آن تعیین می شود. این پروژه ها اغلب بزرگ هستند و تیم هایی از طراحان و مشاوران را درگیر می کنند.

معمار مسکن

معماران مسکن در ارائه طرح های مسکونی دو یا چند خانه تخصص دارند و ملزم به ارائه یک طرح جامع از سایت به طور کلی و همچنین نقشه های جداگانه هر خانه هستند.

برای این کار آنها باید دسترسی ، زیرساخت ها ، فضای عمومی ، ترکیبی از انواع مسکن را در نظر بگیرند و اغلب در مشاوره های عمومی حضور دارند.

معمار تحقیق

معماران تحقیقاتی معمولاً معمارانی هستند که مجدداً وارد تحصیل شده اند و یا در کنار تحقیقات خود به تدریس می پردازند یا از کار فعلی خود یک شنبه می گیرند.

این ممکن است به دنبال علاقه شخصی ، موضوع یا موضوع مورد حمایت مالی یا حتی نوشتن کتاب باشد

معمار داخلی

معمار داخلی یک معمار دارای مجوز است که در زمینه طراحی داخلی و تهیه پروژه های یک شرکت تخصص دارد. به دلیل ماهیت تخصصی (که معمولاً به خارج از کشور سپرده می شود) ، این نقش عمدتا در شرکتهای بزرگ با ساختمانهای مرتفع بزرگ دیده می شود.

یک معمار داخلی را با یک طراح داخلی اشتباه نگیرید ، یک طراح مجوز ندارد.

سبز / معمار طراحی پایدار

این نوع معمار متخصص در ارائه و مشاوره در مورد طراحی پایدار و روش های ساخت است.

آنها دانش عمیقی در مورد محصولات پایدار و چگونگی ادغام آنها در ساختمان برای برآورده کردن معیارهای لازم برای صلاحیت خواهند داشت.

معمار منظر

معمار منظر یک عنوان معمول برای یک طراح منظر است و نیازی نیست که شخصی که تحت این عنوان کار می کند یک انواع نقش معمار دارای مجوز باشد (به معنای حرفه ای). با این وجود بسیاری از معماران دارای مجوز علاقه زیادی به طراحی منظر دارند و بنابراین بدون توجه به هرگونه صلاحیت رسمی ، انواع نقش معمار اغلب این فرایند را بر عهده می گیرند و یا از آن نظارت می کنند.

به همین دلیل غیرمعمول نیست که معماران از معماری به طراحی منظر منحرف شده و یا دوره تکمیلی را برای کاوش با جزئیات بیشتر طی کنند.

طراح
شهری طراحان شهری معمولاً معمارانی هستند که علاقه زیادی به برنامه ریزی های شهر و شهر دارند و بیشتر به فکر کار بیشتر یک مکان هستند ، نه قسمت های جداگانه آن. به همین دلیل ، فرایند طراحی اغلب به متخصصان دیگری مانند معماران ساختمان و منظر نیاز دارد.

آنها می توانند بر بهبود شهرها و شهرهای موجود تمرکز کنند و یا شهرهای کاملاً جدیدی را بسازند ، به مقیاس های بخش های تجاری و مسکونی ، زیرساخت ها ، فضاهای عمومی نگاه کنند و اغلب با نیروهای اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی سروکار دارند.

معمار صنعتی

معماری صنعتی به عملکرد و روند آن وابسته است و برای این منظور معمار باید درک عمیقی از دقیقاً ورودی و خروجی ساختمان ها داشته باشد. این بدان معنا نیست که این ژانر معماری سیستماتیک برای کار در داخل است ، انواع نقش معمار فقط به نیروگاه برق BIG در زیر نگاه کنید و یک مثال عالی از خلاقیت آن می توانید ببینید.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

ضوابط پارکینگ مبحث ۴

طراحی باغ درختان میوه

آموزش پرسپکتیو در نقاشی

ویلا سازی ال اس اف

پتینه اتاق کودک

هزینه ساخت ویلا در شمال

طراحی و ساخت رستوران

ضوابط طراحی شهرک ویلایی

آموزش اسکیس نما

طراحی کافی شاپ با نمای متحرک

طراحی نمای ساختمان

جواز minkanaf min

تبلیغات

تبلیغات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!