اهمیت انتخاب درب در دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه


اهمیت انتخاب درب در دکوراسیون داخلی خانه

به گزارش بازار کار طراحی داخلی اویم شاهانه: انتخاب درب صحیح تغییرات مثبت بسیاری را در دکوراسیون داخلی شما ایجاد می کند. بطور معمول آنچه در خانه های ایرانی مشاهده می کنیم، استفاده از طرح های بسیار تکراری و قدیمی است.

کابینت

کابینت

مشکلی که در انتخاب صحیح درب وجود دارد این است که این عنصر آنقدر بزرگ است که تغییر آن ریسک بزرگی به حساب می آید. اما باید بدانید که استفاده از ایده های جدید و مدرن می تواند دکوراسیون یکنواخت خانه شما را کاملا بهبود بخشد.

در اینجا برای یک انتخاب صحیح چندین قدم را به شما می آموزیم.

دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه

قدم اول: شناخت صحیح از طراحی و معماری داخلی خانه

اول از همه می بایست با خودتان رو راست باشید. شاید دلتان بخواهد که برای درب ورودی یک درب ضد سرقت با طراحی مدرن سفارش دهید. یا اینکه برای درب اتاق خواب ها از طرح هایی جدید و رنگ هایی بسیار شاد استفاده کنید. اما می بایست قبل از انتخاب معماری داخلی و وسایل خانه را در نظر بگیرید.

انتخاب یک درب با طرح مدرن برای خانه ای که معماری داخلی آن کلاسیک و یا سنتی ایرانی است، اصلا مناسب نخواهد بود. برعکس این قضیه هم اشتباه خواهد بود. یعنی شما برای خانه ای با طراحی مدرن نباید از درب هایی با طراحی های سنتی استفاده کنید.

بنابر این با شناخت صحیح از معماری و دکوراسیون داخلی خانه خود در مسیر انتخاب صحیح قرار میگیرید.

قدم دوم: مشاهده تصاویر طرح ها و مدل های مختلف درب

بعد از انتخاب نوع سبک و طرح می بایست تصاویر بسیار زیادی از درب های مختلف را مشاهده کنید. مشاهده تصاویر مدل های مختلف به شما ایده های بسیار زیادی می دهد. شما می توانید تصاویر مدل هایی که دوست دارید را ذخیره کنید و در نهایت بین آن ها یک مدل را انتخاب کنید.

سایت ها و فروشگاه های بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید با مراجعه به آن ها ایده های بسیار خوبی بدست آورید. در این بخش می خواهیم چند سایت را به شما معرفی کنیم.

سایت JELD-WEN

شرکت JELD-WEN با در اختیار داشتن ۲۱۰۰۰ هزار کارمند در ۲۰ کشور جهان یکی از بزرگترین تولید کنندگان درب در دنیا است.

این شرکت در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد و عمده فعالیت آن در آمریکای شمالی، اروپا و استرالیا است.

تصاویر محصولات این شرکت می تواند منبع بسیار خوبی برای ایده های شما باشد.

سایت kale kilit

شرکت kale kilit یک شرکت مطرح قفل سازی در کشور ترکیه با ۱۵۰۰ نفر نیروی کار است. این شرکت محصولات خود را به بیش از ۱۰۰ کشور جان صادر می کند. کاله کیلیت ۱۳ بار به عنوان صادر کننده برتر در کشور ترکیه شناخته شده است. این شرکت در کنار قفل، درب های ضد سرقت نیز تولید می کند که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای مشاهده تصاویر درب های ضد سرقت و ایده گرفتن از آن ها می توانید به سایت kale kilit مراجعه کنید.

دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه

سایت سام درب

شرکت سام درب یکی از مجموعه های تولید کننده درب های اتاق خواب و ضد سرقت در ایران است. این سایت با داشتن قابلیت شخصی سازی محصولات امکانات قابل توجهی را در اختیار معماران قرار داده است. این شرکت با سابقه ۱۰ ساله در این صنعت یکی از قدیمی ترین شرکت های ایرانی در این حوزه است.

برای مشاهده تصاویر درب های این شرکت می توانید به سایت سام درب مراجعه کنید.

قدم سوم: گزینش رنگ درب

 

بعد از طی کردن قدم اول و قدم دوم قطعا مدل و طرح مورد نظر خود را پیدا کرده اید و حالا می بایست رنگ آن را گزینش کنید.

دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه

برای آنکه بدانید کدام رنگ درب به خانه شما می آید می بایست رنگ دیوار ها و وسایل خانه را در نظر داشته باشید. در این بخش نیز تصاویر دکوراسیون های مختلف می تواند برای شما بسیار کمک کننده باشد. اما چندین مسیر برای انتخاب رنگ درب وجود دارد.

یکی انتخاب هارمونی های مختلف از یک رنگ است. یعنی اگر رنگ دیوار شاخص شما آبی است، شما رنگ درب ها را نیز آبی اما کمی پر رنگ و یا کمرنگ تر از آن انتخاب کنید.

سبک دیگر انتخاب رنگ مکمل است که بسیار ساده است. اول شما می بایست رنگ اصلی دکوراسیون خانه خود را پیدا کنید. این رنگ، رنگ غالب عناصری است که در خانه استفاده کرده اید. این رنگ می تواند رنگ مبل ها و یا پرده های شما و یا دیوار های شما باشد.

بعد از آنکه رنگ اصلی را پیدا کردید کافی است آن را در چرخه رنگ قرار دهید تا رنگ مکمل آن را پیدا کنید. اگر نمیدانید چرخه رنگ چیست، کافی است چرخه رنگ را در گوگل سرچ کنید تا با کاربری ساده آن آشنا شوید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده

باشد. لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

توجه : این مطلب، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

    1. چک لیست ساختمان
    2. چک لیست عملیات مکانیکی
    3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره