مراحل اخذ سند ویلا

مراحل اخذ سند ویلا


مراحل اخذ سند ویلا

مراحل اخذ سند ویلا پس از ساخت ویلا اولین کاری که لازم است تا انجام شود طراحی خانه ویلایی ۱۲۰ متری ثبت درخواست دریافت سند مالکیت در اداره ثبت اسناد و املاک برای طراحی ویلا ساخته شده خواهد بود. دارا بودن سند نشان دهنده این خواهد بود که مالکیت ویلا به طور کامل در اختیار شما بوده و شخص دیگری نمی تواند ادعای مالکیت بر روی آن داشته باشد. دریافت سند ویلا تنها مربوط به پس از ساخت آن نیست و در صورتی که قصد خرید ویلا از پیش ساخته شده را نیز دارید لازم است تا پس از انجام توافقات با مالک قبلی نسبت به ثبت سند ویلا در اداره ثبت اسناد و املاک اقدام نمایید. نحوه ساخت ویلا در ادامه قصد داریم تا برای آشنایی بیشتر شما عزیزان مراحل اخذ سند ویلا را شرح دهیم تا بیشتر با روند ثبت سند ویلا آشنا شوید.

مراحل اخذ سند ویلا

مراحل اخذ سند ویلا

مرحله اول ثبت سند ویلا

برای شروع روند ثبت سند ویلا لازم است تا ابتدا به اداره ثبت اسناد و املاک منطقه یا شهر خود مراجعه نمایید برای این منظور لازم است تا مدارک زیر را به همراه خود داشته باشید:

استشهاد محلی(با تأیید محلی ها و همسایگان در محدوده مشخص شده ویلا)

طراحی ویلا
ويلا بتونی

کپی شناسنامه

قولنامه

مرحله دوم ثبت سند ویلا

مراحل اخذ سند ویلا با ارائه مدارک خود به مسئول اراده ثبت اسناد این طراحی ویلا سنتی مدارک توسط وی ملاحظه و بررسی شده و دستور ثبت تقاضای شما برای سند ویلا در اندیکاتور انجام می شود. پس از آن زمانی برای بازدید از ویلا شما در نظر گرفته می شود.

مرحله سوم ثبت سند ویلا

در این مرحله ابتدا اطمینان حاصل می شود که ویلا قبلا به ثبت نرسیده باشد و پس از آن پرونده ثبت سند ویلا برای شما تشکیل می شود.

مرحله چهارم ثبت سند ویلا

در ادامه یک نماینده از جانب اداره ثبت اسناد به همراه یک نقشه بردار به محل ویلا شما مراجعه کرده و ویلا را به دقت مورد بررسی قرار می دهند. پس از آن کروکی محل قرار گیری ویلا بر روی کاغذ ثبت می شود و مشخصات دقیق ویلا اعم از مساحت، زیر بنا و… ثبت می شود.

مرحله پنجم ثبت سند ویلا

نماینده اداره ثبت صورتجلسه ای را مبنی بر معاینه  و مشاهده محلی و احراز تصرف مالکانه که شامل اطلاعات به دست آمده وی از مشاهدات نقشه بردار و خود وی می باشد را تنظیم می کند. در مرحله بعد اظهارنامه ثبت ملک حاوی مشخصات کامل مالک تنظیم می شود. عکس ویلا کردان مراحل اخذ سند ویلا اظهارنامه ثبت ملک توسط نماینده اداره ثبت اسناد تنظیم شده و با توجه به نظر کارشناس نقشه برداری ویلا شما قیمت گذاری می شود و در ادامه اطلاعات مندرج به امضا نماینده اداره و مالک خواهد رسید. این اظهارنامه در کنار صورتجلسه در اختیار اداره ثبت قرار خواهد گرفت.

طراحی ویلا
انواع سیستم های تهویه مطبوع

مرحله ششم ثبت سند ویلا

در این مرحله کلیه مدارک ارائه شده توسط نماینده و همچنین مدارکی که شما در ابتدای شروع فرایند ثبت سند ارائه کرده اید مورد بررسی عدم مغایرت قرار خواهند گرفت و پس از آن به امضا رئیس ثبت اسناد خواهند رسید و در دفتر ثبت اظهارنامه اطلاعات شما ثبت می شوند. تبلیغات رپورتاژ اگهی توجه داشته باشید در صورتی که مایل به دریافت حقوق دولتی برای ویلا خود هستید لازم است تا اظهارنامه ویلا شما به دقت در دفتر اندیکاتور به ثبت برسد.

مرحله هفتم ثبت سند ویلا

پرداخت هزینه های مربوط به ثبت سند در بانک های دولتی توسط متقاضی ثبت سند انجام خواهد شد و رسید آن ها در اختیار اداره ثبت قرار داده خواهد شد.

مراحل اخذ سند ویلا

مراحل اخذ سند ویلا

مرحله نهایی

مراحل اخذ سند ویلا در این مرحله پرونده ثبت سند شما در دفتر آمار ثبت می شود و در ردیف پرونده هایی که نیازمند تخصیص آگهی نوبتی هستند قرار داده می شود. پس از آن به شما برای مراجعه نهایی به به اداره ثبت اطلاع داده خواهد شد.

مراحل انتقال سند مالکیت ویلا

در صورتی که قصد دارید ویلایی که از پیش ساخته شده است را خریداری نمایید لازم است طراحی ویلا دوبلکس ۱۰۰ متری تا برای انتقال سند مالکیت آن پس از انجام توافقات اولیه اقدام نمایید. برای این منظور می بایست به یک بنگاه معامله املاک معتبر مراجعه نموده و قولنامه انتقال ویلا را با مشخصات دقیق شخصی خریدار و فروشنده و ملک منعقد نمایید.

طراحی ویلا
قیمت سرامیک کف 60*60

پس از ثبت قولنامه به صورت کاغذی و در سامانه، عکس پتینه دیوار بنگاه املاک یک کد رهگیری در اختیار شما قرار خواهد داد،

در ادامه به دفتر اسناد رسمی مراجعه کرده و مدارک مورد نیازی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود را همراه خود ببرید.

– شناسنامه و کارت ملی خریدار و فروشنده

– سند مالکیت

– بنچاق ملک

– گواهی عدم خلاف ساختمان به صورت اصل

– گواهی پایان کار و گواهی پرداخت مالیات

– کپی قولنامه و کد رهگیری

– استعلام ثبتی

– کد پستی و کد ملی خریدار و فروشنده

پس از ارائه مدارک لازم است تا پیگر اطلاعات مربوط به ویلای خریداری شده شامل اطمینان یافتن از عدم قرار گیری ویلا در طرح ساخت و ساز شهری، عدم گرو بودن بانک یا ارگان دولتی و… باشید.

پس از آن لازم است تا عوارض نوسازی ویلا را به شهرداری پرداخت نمایید و برگه مفاصا حساب خود را از شهرداری و دارایی دریافت نمایید.

در انتها پرداخت هزینه های مربوط به شهرداری، کارهای اینترنتی و انتقال قطعی سند را انجام خواهید داد.

در انتها در صورتی که در رابطه با ساخت ویلا سوال داشته و یا نیازمند دریافت مشاوره بودید می توانید با شماره های موجود بر روی سایت تماس حاصل فرمایید.

طراحی ویلا
کدام ویلا برای گنبد کاووس مناسبه؟

مقالاتمعماری

مراحل اخذ سند ویلا

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما