گرمایش خورشیدی ساختمان | قیمت سیستم گرمایش خورشیدی

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا


تبلیغات

تبلیغات

سقف بابل دکbazsazi min

گرمایش خورشیدی

گرمایش خورشیدی منفعل در طراحی ویلا از گرمایش مستقیم مستقیم از خورشید استفاده می کند تا به طور چشمگیری ۴۰ درصد انرژی مصرفی در ساخت ویلا خانه متوسط ​​استرالیا را برای گرم کردن و سرمایش فضا کاهش دهد (DEWHA 2008) اکثر آب و هوای استرالیا نیاز به گرم کردن منفعل و سرمایش دارد. بسیاری از اهداف طراحی گرمایشی و خنک کننده با هم همپوشانی دارند اما بسته به نیازهای اقلیمی شما تأکید متفاوت است. طراحی ویلا کوچک قبل از این مقاله طراحی آب و هوا را بخوانید تا منطقه آب و هوایی خود را تعیین کنید و از راهکارهای موردنیاز خود مطلع شوید. توصیه های مفصل در این مقاله و موردی که در مورد آن وجود دارد، خنک کننده منفعل، با توصیه های مربوط به انواع خاصی از خانه در بخش قبل از شروع تکمیل می شود.

ads1

ads1

اجرا و ساخت کانال هوا تهیه  * نصب فلاشینگ نما * ساخت و نصب دریچه * ساخت و نصب هود استیل و گالوانیزه *ساخت و نصب پلنیوم باکس * ساخت فلنچ اهنی و گالوانیزه * ساخت کانال های پیش ساخته

 
گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

کاربرد گرمایش خورشید

گرمای خورشیدی منفعل ارزانترین راه برای گرم کردن خانه است. به عبارت ساده، طراحی گرمایش خورشیدی منفعل با هدف دور نگه داشتن آفتاب تابستانی و اجازه دادن به آفتاب در زمستان است، طراحی نما کلاسیک ویلا در حالی که اطمینان از عملکرد کلی حرارتی ساختمان، گرما را در زمستان حفظ می کند اما این امر را از این امر مستثنی می کند و اجازه می دهد تا در تابستان فرار کند. طراحی خورشیدی منفعل همچنین به سرنشینان آگاه و فعال بستگی دارد که به یاد می آورند، برای باز کردن و بستن پنجره ها و جدا کردن فضاهای منطقه، مثلاً هر روز.

2 ads

۲ ads

فروش متعلقات تهویه * فروش لوله های فلکسیبل * فروش بست های فلکسیبل و رولی * فروش عایق های رولی الاستومریک * فروش انواع فوم ها پلی اتیلن

ادرس: بازار آهن شاد آباد بهاران ۲ مجتمع کوثر بلوک ۳۸ پلاک ۲۴۵ (میرزایی)

همچنین:

ads 3

ads 3

 • هزینه کم هنگام ساخت یک خانه جدید یا اضافه کردن آن
 • گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا
 • با استفاده از انواع سیستم های ساختمانی استرالیا قابل دستیابی است
 • مناسب برای تمام آب و هوایی که در آن گرمایش زمستان مورد نیاز است
 • در هنگام خرید خانه پروژه از طریق توجه به جهت گیری صحیح، ویلای مدرن یک طبقه تغییرات جزئی در طرح کف و انتخاب شیشه ای مناسب قابل دستیابی است
 • در هنگام انتخاب خانه، ویلا یا آپارتمان موجود از طریق جستجوی جهت گیری خوب و سایه زنی قابل دستیابی است.

گرمایش خورشیدی منفعل نیاز به استفاده دقیق از اصول طراحی منفعل زیر دارد:

lsf min
 • جهت گیری شمالی مناطق زندگی روزانه (نگاه کنید به جهت گیری)
 • سایه انداختن شیشه (دیدن سایه) و انتخاب لعاب مناسب (به لعاب)
 • نواحی مناسب شیشه در نمای شمالی (به لعاب ؛ جرم حرارتی مراجعه کنید)
 • جرم حرارتی برای ذخیره گرما (به جرم حرارتی مراجعه کنید)
 • عایق بندی و آب بندی پیش نویس (به عایق کاری، آب بندی خانه خود مراجعه کنید)
 • طراحی طرح کف جهت رفع نیازهای گرمایش از جمله پهنه بندی
 • محلولهای مناسب برای لعاب آب و هوا (به لعاب) مراجعه کنید.

این به حداکثر رساندن گرمای زمستان، از بین رفتن گرمای زمستان را به حداقل می رساند و گرما را در جایی که بیشتر مورد نیاز است متمرکز می کند.

تبلیغات

تبلیغات

گرمایش خورشیدی منفعل هنگام طراحی در یک خانه جدید کم هزینه است.

استخر min

خانه های خورشیدی منفعل می توانند مانند خانه های دیگر به نظر برسند اما هزینه کمتری برای اجرا دارند و زندگی راحت تر دارند.

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمای خورشیدی منفعل چگونه کار می کند؟

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا تشعشعات خورشیدی در اثر فعالیت گلخانه از مناطق شیشه ای به درستی جهت دار (شمال رو به) در معرض آفتاب کامل به دام می افتد. جهت یابی پنجره، سایه، فریم و نوع لعاب تأثیر معنی داری در بهره وری این فرآیند دارد (رجوع کنید به جهت ؛ سایه زنی، لعاب). گرمای به دام افتاده توسط مواد با جرم حرارتی بالا (معمولاً سنگ تراشی) در داخل خانه جذب و ذخیره می شود. مجدداً در شب هنگام نیاز به جبران تلفات گرما برای پایین آمدن دمای فضای باز منتشر می شود (به جرم حرارتی مراجعه کنید). ویلای کوچک باغی از گرمای خورشیدی منفعل در کنار سایه منفعل استفاده می شود، که حداکثر افزایش خورشید در زمستان را فراهم می کند و از گرمای بیش از حد تابستان جلوگیری می کند. این امر به سادگی با جهت یابی شمالی نواحی مناسب از شیشه های بتونی و طاقچه های مرتباً طراحی شده حاصل می شود (نگاه کنید به جهت ؛ سایه زنی).

ویژگی های سایه زنی غیرفعال می تواند ورود نور خورشید و باد را کنترل کند.

گرمای تابش دوباره از طریق طراحی مناسب جریان هوا و همرفت به جایی که لازم است توزیع می شود. تابش مجدد مستقیم مؤثر است اما گرما نیز از طریق مصالح ساختمانی انجام می شود و با حرکت هوا توزیع می شود. نقشه های طبقه باید به گونه ای طراحی شوند که مهمترین اتاق ها (معمولاً مناطق ساکن روزانه) با شمال روبرو شوند و بهترین دسترسی خورشیدی زمستانی را دریافت کنند. از بین رفتن حرارت با استفاده از پنجره های مناسب و دیوارهای با عایق بندی مناسب، سقف ها و کف های بلند شده به حداقل می رسد. جرم حرارتی (سیستم ذخیره سازی) باید عایق بندی شود تا مؤثر باشد. طراحی ویلای مدرن لبه های صفحه روی زمین باید در آب و هوای سردتر عایق بندی شوند، یا در هنگام قرار دادن گرمایش یا سرمایش درون صفحه در داخل صفحه (عایق کاری کنید ؛ جرم حرارتی). نفوذ هوا با استفاده از هواپیماهای هوایی، پیش نویس مهر و موم شده، گرمایش خورشیدی جزئیات ساخت و ساز در هوای آزاد و با کیفیت و پنجره ها و درها به حداقل می رسد. گرمایش خورشیدی شکل مناسب خانه و چیدمان اتاق برای به حداقل رساندن اتلاف گرما، که از تمام قسمت های ساختمان، اما بیشتر از طریق سقف صورت می گیرد، مهم است. در آب و هوای خنک و سرد، اشکال جمع و جور که به حداقل رساندن سقف و سطح دیوارهای خارجی کارایی بیشتری دارند. با گرم شدن آب و هوای منطقه، فضای دیواره خارجی مناسب تر می شود تا امکان تهویه بهتر متقابل فراهم شود.

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

اصول طراحی خورشیدی منفعل

اصول گلخانه (گلخانه)

طراحی منفعل برای به دام انداختن پرتوهای خورشیدی به اصول گلخانه متکی است. گرما هنگامی حاصل می شود که تابش موج کوتاه از شیشه عبور کند، جایی که توسط عناصر ساختمانی و اثاثیه جذب می شود و مجدداً تابش موج طولانی می شود. نمونه طراحی ویلا تابش موج طولانی نمی تواند به راحتی از شیشه عبور کند. افزایش گرمای خورشیدی از طریق لعاب استاندارد ۳ میلی متر (برای مقایسه با مواد لعاب پیشرفته، به لعاب) مراجعه کنید. گرما توسط شیشه (و سایر مصالح ساختمانی) توسط هدایت، به ویژه در شب از بین می رود. از بین رفتن رسانایی با استفاده از روشهای عایق بندی پنجره مانند اتصالات نزدیک سنگین با لبه های برآمدگی، دو جداره و سایر فناوری های پیشرفته لعاب قابل کنترل است.

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

جریان حرارت از طریق عناصر ساختمان

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا جریان گرما از طریق هر عنصر ساختمان (به عنوان مثال دیوار، سقف کف، پنجره) به طور مستقیم با اختلاف دما در هر طرف آن عنصر متناسب است. به این حالت دیفرانسیل دما گفته می شود (که به آن دلتا T یا ΔT نیز گفته می شود). هرچه اختلاف دما بیشتر باشد، جریان گرما از طریق این عنصر بیشتر می شود. به عنوان فشار موجود در شلنگ باغ خود، به اختلاف افت دما فکر کنید. هرچه فشار بیشتر باشد، آب بیشتری در همان شیلنگ جریان می یابد. در حالی که جریان گرما از طریق مواد مختلف بسته به خاصیت عایق بندی آنها (مقدار R) متغیر است، جریان گرما از طریق هر عنصر با مقدار R مشابهی مستقیماً با دیفرانسیل دما متناسب است. جریان گرما از طریق ویندوز بسیار بیشتر است زیرا به طور معمول کمترین مقدار R برای هر نوع ماده ساختمانی دارند. از آنجا که هوای گرم به صورت همرفت افزایش می یابد، دمای هوا در خانه با گرمترین هوا در بالاترین نقطه قرار می گیرد. به عنوان مثال اگر شما در یک شب در دمای ۵ درجه سانتیگراد Canberra، سعی دارید طراحی ویلای کوچک منطقه اصلی زندگی خود را در حدود ۲۲ درجه سانتیگراد نگه دارید (اگرچه بیشتر ساکنان Canberra با سازگار با درجه حرارت ۱۹-۲۰ درجه سانتیگراد بسیار راحت می یابند)، طبقه بندی درجه حرارت ممکن است به ۳۰ منجر شود. درجه سانتیگراد (ΔT 35 ° C) در بالاترین نقطه اتاق و ۱۸ درجه سانتیگراد (ΔT 23 ° C) در کمترین دما. این بدان معنی است که ۳۳٪ بیشتر گرما از طریق عناصر ساختمان بالاتر از عناصر پایین تر جریان می یابد زیرا دیفرانسیل دما ۳۳٪ بیشتر است. دوباره، ویندوز ضعیف ترین نقطه است.

جهت گیری برای گرمایش خورشیدی منفعل

برای بهترین عملکرد گرمایش غیرفعال، مناطق ساکن روزانه باید با شمال روبرو شوند. جهت گیری ایده آل واقع در شمال است، اما جهت گیری های تا ۲۰ درجه غربی شمال و ۳۰ درجه شرقی شمال هنوز امکان کنترل خوب آفتاب منفعل را دارند (نگاه کنید به جهت گیری). در جایی که دسترسی خورشیدی محدود است، ساخت ویلای کوچک همانطور که اغلب در مناطق شهری اتفاق می افتد، باز هم با طراحی دقیق می توان به بهره وری انرژی دست یافت. خانه های روی بلوک های ضعیف جهت دار یا باریک با دسترسی محدود به خورشیدی می توانند از راه حل های غیرفعال جایگزین برای افزایش راحتی و کاهش هزینه های گرمایشی استفاده کنند (به سایت های چالش برانگیز ؛ سایه زنی ؛ عایق ؛ جرم حرارتی، لعاب) مراجعه کنید. سیستم های گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا که از پانل های خورشیدی نصب شده برای جمع آوری گرما و پمپ کردن آن به محل مورد نیاز استفاده می کنند، یک راه حل مناسب برای استفاده در معرض شیشه برای گرمایش غیرفعال است. این راه حل انعطاف پذیر تری را ارائه می دهد که راحت تر برای انطباق با گرم شدن تغییرات آب و هوا تنظیم می شود (به گرمایش و سرمایش مراجعه کنید).

سایه خورشیدی منفعل

دستگاه های سایه افقی ثابت می توانند دسترسی خورشیدی به شیشه های شمالی را در طول سال به حداکثر برساند، بدون نیاز به تلاش کاربر. جهت گیری مناسب برای سایه زنی منفعل مؤثر است. سایه ثابت در بالای دهانه ها از خورشید تابستانی با زاویه دید بالا صرف نظر نمی کند اما خورشید زمستانی با زاویه پایین را تصدیق می کند. تاشو های طراحی شده صحیح، ساده ترین و کم هزینه ترین روش سایه بان برای ارتفاعات شمالی هستند. برای تنظیم دسترسی خورشیدی طراحی ویلا مدرن دوبلکس در سایر ارتفاعات از سایه قابل تنظیم استفاده کنید. گرمایش خورشیدی این امر به ویژه برای شرایط متغیر بهار و پاییز بسیار مهم است و اجازه می دهد تا پاسخ های انعطاف پذیر تری نسبت به تغییرات آب و هوا فراهم شود. گرمایش خورشیدی”قاعده شست” برای محاسبه عرض تاجها در زیر آورده شده است. این قانون در مورد تمام عرض جغرافیایی جنوب و از جمله ۲۷.۵ درجه اعمال می شود (بریزبن، جرالدون). برای عرض جغرافیایی شمال بیشتر، پاسخ با توجه به آب و هوا متفاوت است (به سایه بان مراجعه کنید).

شیشه سایه دار دائمی در بالای پنجره منبع قابل توجهی از دست دادن گرما است و هیچ جبران خورشیدی برای جبران آن نیست. برای جلوگیری از این امر، فاصله بین قسمت بالای لعاب تا قسمت زیرین تاج و یا پیش بینی افقی دیگر باید ۵۰٪ از ارتفاع بیش از حد یا ۳۰٪ از ارتفاع پنجره در صورت امکان (به سایه زدن مراجعه کنید).

از دست دادن گرما از طریق شیشه (و دیوارها) متناسب با اختلاف دمای داخلی و خارجی است. از آنجا که گرمترین هوا تا سقف بالا می رود، بیشترین اختلاف دما در بالای پنجره رخ می دهد.

جرم حرارتی و تأخیر حرارتی

از جرم حرارتی برای ذخیره گرمای خورشید در طول روز استفاده می شود و مجدداً در صورت لزوم آن را آزاد می کند تا میزان اتلاف گرما را در دمای شب سردتر جبران کند. این به طور مؤثر تغییرات دما و روز (روزانه) را یکدست می کند (به جرم حرارتی مراجعه کنید). جرم حرارتی می تواند راحتی را به میزان قابل توجهی افزایش داده و مصرف انرژی را کاهش دهد. گرمایش خورشیدی در صورت استفاده صحیح، جرم حرارتی می تواند راحتی را افزایش داده و مصرف انرژی را کاهش دهد. جرم حرارتی برای برخی از اقلیم ها بسیار مفید است اما در صورت استفاده نادرست می تواند مسئولیت آن باشد. طراحی ویلا کلاسیک جرم حرارتی باید از خارج عایق بندی شود (بنابراین گرمای ذخیره شده از بین نمی رود) و در معرض داخلی قرار بگیرید (بنابراین گرمای خورشیدی می تواند به راحتی درون مواد جریان یابد). جرم حرارتی باید از عایق خارجی و در معرض داخلی باشد. مقادیر کافی از جرم گرمایی داخلی در معرض (یعنی با مواد عایق مانند فرش پوشانده نشده است) گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا در ترکیب با سایر عناصر طراحی منفعل، اطمینان حاصل می کنند که درجه حرارت در تمام شب و در صورت طراحی مناسب در روزهای بی آفتاب پشت سر هم راحت باقی می ماند. این به دلیل خاصیت شناخته شده به عنوان تأخیر حرارتی است مدت زمان لازم برای جذب یک ماده و مجدداً انتشار گرما یا اینکه گرما از طریق مواد انجام شود.

زمان تاخیر حرارتی تحت تأثیر قرار گرفته است:

 • اختلاف دما (ΔT) بین هر صورت

 • ضخامت

 • رسانایی و تراکم

 • پوشش، رنگ و پوشش سطح

 • قرار گرفتن در معرض حرکت هوا و سرعت هوا.

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

نرخ جریان گرما از طریق مواد متناسب با اختلاف درجه حرارت بین هر صورت است. دیواره های خارجی نسبت به دیواره های داخلی اختلاف معنی داری از دما دارند و جرم حرارتی باید در خارج از آن عایق بندی شود. هرچه آب و هوای شدیدتر باشد، دیفرانسیل دما بیشتر و عایق بندی بیشتری نیز لازم است. حتی دیواره های خشت و ضخامت ۳۰۰ میلی متر ضخامت زمین در آب و هوای سرد و سرد نیاز به عایق خارجی دارند. از استفاده زیاد از جرم در آب و هوای گرم خودداری کنید. ضخامت مفید جرم حرارتی عمق موادی است که می تواند گرما را در طی یک چرخه شبانه روز day مجدداً جذب و آزاد کند. برای بیشتر مصالح ساختمانی بسته به رسانش آنها ۵۰-۱۵۰ میلی متر است. ساخت کارخانه مدت زمان تاخیر طولانی تر برای دوره های ابری طولانی مفید است گرمایش خورشیدی اما باید با ورودی خورشیدی مطابقت داشته باشد (در زیر به “نسبت های شیشه ای به جرم” مراجعه کنید). این آبشارهای پر از آب، توده حرارتی بالایی را برای شرایط آب و هوایی فعلی فراهم می کنند، اما با پیشرفت تغییرات آب و هوایی، احتمال کاهش جرم کم هزینه (در صورت تخلیه) دارند.

در آب و هوای معتدل گرم، مواد دیواری خارجی با حداقل زمان ۱۰ تا ۱۲ ساعت می توانند به طور موثری حتی از تغییرات دمای روزانه خارجی استفاده کنند. در این آب و هوا، دیواره های خارجی با جرم حرارتی کافی تغییرات درجه حرارت داخلی و خارجی متوسط ​​برای ایجاد راحتی و از بین بردن نیاز به گرمایش و سرمایش اضافی. توجه: استفاده از محلول های با جرم بالا در حال تردید است گرمایش خورشیدی زیرا تغییر آب و هوا باعث افزایش دما در تابستان و موج های طولانی تر و شدید تری خواهد شد. به طور کلی، ساخت و ساز سبک وزن با عایق متوسط ​​یا عایق بندی شده معمولاً یک راه حل مناسب تر برای طول عمر مسکن است که امروزه ساخته شده است. سطح جرم حرارتی بسیار بالا (به عنوان مثال مسکن پوشیده از زمین) حتی می تواند تغییرات دمای فصلی را از بین ببرد. دمای تابستان ساختمان را در زمستان گرم می کند و دمای زمستان در تابستان آن را خنک می کند. در این کاربردها، زمان تاخیر ۳۰ روز در ترکیب با اثر تثبیت کننده دمای هسته زمین مورد نیاز است.

تاخیر حرارتی نسبی برخی از مصالح ساختمانی متداول
مواد ضخامت (میلی متر) زمان تاخیر (ساعت)
منبع: Bagss 2009
AAC ۲۰۰ ۷.۰
ادوبی ۲۵۰ ۹.۲
بلوک های فشرده زمین ۲۵۰ ۱۰.۵
بتن ۲۵۰ ۶.۹
آجر دوتایی ۲۲۰ ۶.۲
زمین رامشده ۲۵۰ ۱۰.۳
لومی شنی ۱۰۰۰ ۳۰ روز

محلول های کم جرم با سطح عایق بالا در آب و هوای معتدل و دارای دامنه کم روزانه به خوبی کار می کنند. ساخت و ساز انبوه کم، زمان پاسخ سریع تری را برای گرم کردن کمکی فراهم می کند و در گرم شدن آب و هوا انعطاف پذیر تر خواهد بود. گزینه های اضافی برای جرم حرارتی قابل انعطاف در دسترس هستند (به جرم حرارتی مراجعه کنید).

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

برنامه ریزی و طراحی ویلا

برنامه ریزی طبقه

برای اطمینان از افزایش منفعل خورشیدی به اتاقهایی که بیشتر به آن احتیاج دارند با دقت برنامه ریزی کنید. این طرح مناطق زندگی در شمال و اتاق های خواب را به سمت جنوب قرار می دهد. ساخت ویلای کوچک در باغ به طور کلی، محل های زندگی گروهی در امتداد نما شمالی و اتاق های خواب در امتداد نما جنوبی یا شرقی. گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا محل زندگی و آشپزخانه معمولاً مهمترین مکان های گرمایش منفعل هستند زیرا در روز و عصر استفاده می شوند. اتاق خواب ها به طور کلی نیاز به گرمایش کمتری دارند. گرم کردن و گرم ماندن در رختخواب آسان است. گرمایش خورشیدی اگر ساعات قابل توجهی در آنجا سپری شود، اتاق های خواب کودکان می توانند به عنوان مناطق زندگی طبقه بندی شوند. قسمت های خدماتی و خدماتی مانند حمام، لباسشویی و گاراژ برای مدت زمان کمتری استفاده می شود، به پنجره های کوچکتر احتیاج دارند و به طور کلی نیاز به گرمایش کمتری دارند. این مناطق در بهترین مکان واقع شده اند:

 • در غرب یا جنوب غربی، به عنوان مایع کننده برای آفتاب بعد از ظهر گرم و وزش باد شدید و شدید هوا در بسیاری از مناطق مشترک است
 • در شرق و جنوب شرقی، به جز جایی که این جهت خنک کننده است.

گاراژهای جدا شده به شرق و غرب می توانند حیاط هایی با محافظت از شمال ایجاد کنند، سایه ای از آفتاب تابستانی با زاویه دید کم و نسیم خنک کننده مستقیم را به فضاهای نشیمن فراهم کنند. طراحی ویلا ایرانی برنامه های کف جمع و جور سطح دیوار و سقف خارجی را به حداقل می رساند، در نتیجه از بین رفتن گرما و هزینه ساخت را کاهش می دهد. تعادل بین به حداقل رساندن اتلاف گرما و دستیابی به نور کافی روز و تهویه را تعیین کنید.

برای مشخص کردن شکل ساختمان ایده آل، نیازهای گرمایش و سرمایش منطقه ای خاص و ویژگی های سایت را در نظر بگیرید.

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

پیدا کردن جرم حرارتی

به عنوان اولویت اول، جرم حرارتی را در جایی که در معرض تابش مستقیم خورشیدی یا منابع گرمای تابشی قرار دارد، پیدا کنید. صفحات عایق بندی شده و معلق داخلی که به هم وصل نشده اند، جرم حرارتی ایده آل را برای افزایش گرمای خورشیدی ایجاد می کنند، مانند دیوارهای سنگ تراشی، ظروف پر از آب و مواد تغییر فاز. آنها باید تابش مستقیم خورشید را دریافت کنند (به جرم حرارتی مراجعه کنید). گرمایش خورشیدی جرم حرارتی همچنین گرمای تابشی منعکس شده را جذب می کند. دیواره های جرم حرارتی بین مناطق ساکن شمال و مناطق خواب جنوبی در حالت ایده آل قرار دارند زیرا تاخیر حرارتی در روز شب خورشیدی را به مناطق خواب می دهد و جدایی آکوستیک را فراهم می کند. جرم حرارتی اضافی را عمدتاً در نیمه شمالی خانه که در آن گرمای خورشیدی منفعل جذب می شود، پیدا کنید.

صفحات بتونی به همراه زمین یک وسیله ذخیره سازی ایده آل برای دستاوردهای خورشیدی نیست. آنها ظرفیت تقریبا بی پایان برای جذب گرما با افزایش درجه حرارت بسیار کمی دارند به دلیل ظرفیت آنها برای گرم شدن گرما از طریق اتصال زمین. گرمایش خورشیدی نقش اصلی آنها در طراحی منفعل حفظ دمای یک شبه در سطح دمای عمق زمین (۱۶-۱۹ درجه سانتیگراد در عمق ۳ متر) است که به راحتی می توان روز بعد از آن به دست آورد خورشیدی یا گرمایش کمکی رسید. در آب و هوای سرد، در مناطقی از تخته روی زمین که در معرض تابش مستقیم خورشید قرار دارند عایق بندی کنید و همه لبه ها را عایق کنید. استفاده از مواد با جرم حرارتی کم و عایق بندی زیاد در اتاق های جنوبی رو در نظر بگیرید. ساخت ویلاهای کوچک حرکت هوا در داخل خانه جرم حرارتی را گرم یا سرد می کند. محل انبوه را از منابع پیش نویس سرد (به عنوان مثال ورودی) قرار دهید و آن را در معرض حرکت هوای گرم همرفت در خانه (به عنوان مثال راهروها به اتاق خواب) قرار دهید. تعادل بین نیازهای گرمایش و سرمایش را در نظر بگیرید (به جرم حرارتی مراجعه کنید).

جرم حرارتی را در جایی که در معرض تابش مستقیم خورشید قرار دارد، بیابید. عایق لبه برای صفحات دارای زمین مخصوصاً در مناطق سردسیر مطلوب است. از جابجایی زمین در جایی که عملکرد آبهای زیرزمینی یا دمای آن می تواند گرما از صفحات ایجاد کند، جلوگیری می شود.

حرکت هوا و راحتی

حرکت هوا با افزایش تبخیر عرق، اثر خنک کننده ای بر بدن ما ایجاد می کند. پیش نویس، گرمایش خورشیدی درک احساس سرماخوردگی را افزایش می دهد. حرکت هوا با سرعت ۰/۵ متر بر ثانیه (به سختی برای جابجایی یک ورق کاغذ) اثر خنک کننده معادل ۳ درجه سانتیگراد در درجه حرارت ایجاد می کند (به طراحی آب و هوا ؛ خنک کننده منفعل مراجعه کنید).

با طراحی نقشه های کف و مبل کردن چیدمان ها از پیش نویس های جابجایی خودداری کنید تا هوای خنک در ویندوز و دیوارهای خارجی به سمت بخاری یا منابع جرم حرارتی در مناطق ترافیکی مانند راهروها و پله ها هدایت شود. هزینه ساخت ویلا پیش نویس نوک های رایگان برای نشستن، ناهار خوری و خواب ایجاد کنید.

از پنکه های سقفی استفاده کنید تا هوای گرم را به طور مساوی در اتاقها به گردش درآورید و آن را از سقف به سمت محل های زندگی فشار دهید. برای سقف های کم، از فن هایی با جهت تیغه برگشت پذیر استفاده کنید تا پیش نویس ها را به حداقل برسانید.

اثرات منفی پیش نویس ها.

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

پیدا کردن بخار

دیواره های جرم حرارتی داخلی یک مکان ایده آل برای بخاری ها، به ویژه واحدهای تابشی مانند بخاری های چوبی یا پنل های گرمایش هیدرونیکی ایجاد می کند. تأخیر حرارتی باعث می شود گرما در مدت زمان طولانی به فضاهای مجاور منتقل شود (به گرمایش و سرمایش مراجعه کنید).

قرار گرفتن بخاری در کنار دیوار بیرونی می تواند باعث از بین رفتن گرمای اضافی شود (مگر اینکه آنها به خوبی عایق بندی شوند) زیرا افزایش اختلاف دمای داخل و خارج باعث افزایش سرعت جریان گرما از طریق دیواره می شود. بخاری ها را زیر ویندوز پیدا نکنید.

از آنجا که بخاری ها هنگام کار پیش نویس ایجاد می کنند، گرمایش خورشیدی سعی کنید آنها را در جایی پیدا کنید که بتوانند هوای خنک شده را از طریق معابر بجای محل های نشسته بازگرداند.

طراحی توزیع گرما

جریان های همرفت هنگامی ایجاد می شوند که هوای گرم به سقف بالا می رود و هوای خنک شده توسط ویندوز و دیوارهای خارجی در امتداد کف به سمت منبع گرما کشیده می شوند. با طراحی دقیق، از حرکت همرفتی هوا می توان به نفع زیادی استفاده کرد  اما با طراحی ضعیف می تواند منبع اصلی ناراحتی حرارتی باشد. گرمایش خورشیدی جریان هوای گرم را با تجسم یک بادکنک پر از هلیوم که سوار جریان های حرارتی است، تجزیه و تحلیل کنید. کجا خواهد رفت؟ از کجا می توان به دام افتاد؟ جریان هوای خنک به وسیله نیروی جاذبه کشیده می شود و به سمت سطوح پایین اتاق های شما قرار می گیرد از میخ های بخور دادن برای ردیابی جریان هوا در خانه فعلی خود استفاده کنید.

خانه های یک طبقه ویلایی

 • با استفاده از عایق کاری دیوار و سقف و لعاب، حرکت هوای همرفتی را در زمستان به حداقل برسانید. همرفتی که هنوز هم رخ می دهد، وسیله گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا اصلی توزیع گرمای منفعل در هر خانه است.
 • انتقال کنترل کنترل را می توان در اتاق های گرمی که مستقیما در معرض منابع حرارتی قرار ندارند، استفاده کرد. همچنین می تواند از کاهش گرمای ناخواسته اتاقهایی که نیازی به گرمایش ندارند، بکاهد.
 • باز یا بسته شدن درها باعث کنترل جریان هوای برگشتی می شود اما بر حریم شخصی تأثیر می گذارد. از دریچه هایی استفاده کنید که می توانند باز یا پلمپ شوند.
 • پنل های قابل باز (لوور یا پنجره های انتقال) از روی درها باعث حفظ و کنترل حرکت گرمترین هوا در سطح سقف و در عین حال حفظ حریم خصوصی می شوند.
 • درهای کف تا سقف در تسهیل حرکت هوا موثر هستند اما اغلب برای حفظ حریم خصوصی بسته می شوند.
گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

خانه های چند طبقه ویلایی

 • بیشتر جرم حرارتی و منابع اصلی گرمایش را در سطوح پایین تر قرار دهید.
 • از سطح عایق بالا و جرم حرارتی پایین (یا خیر) در سطح بالایی استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از افزایش گرما در زمستان و گرم شدن بیش از حد در تابستان، اطمینان حاصل کنید که سطح بالایی می تواند خاموش باشد.
 • از پله ها استفاده کنید تا پیش نویس های هوای خنک را به سمت منابع گرما، گرمایش خورشیدی که دور از مناطق نشسته قرار دارند هدایت کنید.
 • از ریل های باز روی راه پله ها، بالکن ها و حفره ها خودداری کنید. هزینه طراحی ویلا آنها اجازه می دهند هوای خنک مانند آبشار به فضاهای زیر بیفتد.
 • از پنکه های سقفی یا تغییر گرما استفاده کنید (به گرمایش و سرمایش مراجعه کنید) تا هوای گرم به سطح پایین برگردد.
 • مناطق پنجره را در سطح بالایی و لعاب مضاعف به حداقل برسانید. از جعبه های اتصالات نزدیک با جعبه های لبه دار استفاده کنید.
 • از قسمت باز شده پنجره های سطح بالایی برای تهویه تابستان حداکثر استفاده کنید. از لعاب ثابت خودداری کنید.
 • اتاق های خواب را در طبقه بالا در آب و هوای سرد قرار دهید تا با افزایش هوا گرم شوند.

جلوگیری از اتلاف گرما در طراحی ویلا

جلوگیری از اتلاف گرما یک عنصر اساسی در طراحی کارآمد خانه در هر شرایط آب و هوایی است. این در طراحی خورشیدی منفعل حتی مهم تر است زیرا منبع اصلی گرما فقط در طول روز در دسترس است.

پارچه ساختمان باید انرژی جمع آوری شده در طول روز را تا ۱۶ ساعت و به طور قابل توجهی در هوای ابری طولانی نگه دارد. برای رسیدن به این هدف، به هر یک از فاکتورهای زیر توجه جدی داشته باشید:

 • پنجره ها و لعاب ها
 • عایق بندی
 • پیش نویس آب بندی
 • قفل های هوا

ویندوز و لعاب

از نظر بهره وری انرژی، لعاب یک عنصر مهم پاکت ساختمان است، در طراحی داخلی گرمای تابشی و انجام شده را منتقل می کند. در ساختمانهای عایق بندی شده جایی است که بیشتر گرما از بین می رود و به دست می آید.

از لعاب بیش از حد خودداری کنید مناطق بیش از حد شیشه می تواند یک مسئولیت انرژی عظیم باشد.

در هنگام انتخاب پنجره های شیشه ای و اندازه، گرمایش خورشیدی باید افزایش گرمای روز در برابر کاهش گرمای شبانه متعادل شود. در زمستان، ۵ ساعت یا کمتر از گرمای خورشیدی وجود دارد اما ۱۹ یا بیشتر ساعت از دست دادن گرما در شب است. رسانایی کم یا مقدار U (به عنوان مثال لعاب مضاعف) و ضرایب افزایش گرمای خورشیدی بالا (SHGC) در آب و هوای سرد و سرد مورد نیاز هستند اما باید با افزایش نیازهای خنک کننده تنظیم شوند (برای توضیح در مورد ارزش U و SHGC به لعاب مراجعه کنید).

قاب های پنجره نیز گرما را انجام می دهند. از قاب های پنجره های فلزی از چوب، پی وی سی یا گرما جدا شده در آب و هوای خنک تر استفاده کنید (و از آب و هوای گرم که در آن از تهویه هوا استفاده می شود) استفاده کنید.

نماها مورد توجه مهمی است و غالباً علت گرایش بیش از حد لعاب یا نامناسب بودن و سایه زنی است. با دقت برنامه ریزی کنید، به خصوص برای گزینه های لعاب دار و پیشرفته، برای سرمایه گذاری در نماها بدون کاهش بهره وری انرژی. روش های زیادی برای کاهش اتلاف گرما از طریق لعاب وجود دارد (به لعاب) مراجعه کنید.

نحوه عایق بندی ویلا

سطح بالای عایق در خانه های خورشیدی منفعل ضروری است. سعی کنید بالاترین میزان مورد نیاز کد ساختمان فعلی استرالیا (BCA)، گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا جلد دوم، قسمت ۳.۱۲.۱ را عایق بندی کنید. مرجع BCA AS / NZS 4859.1: 2002 مواد برای عایق کاری ساختمانها – معیارهای عمومی و مقررات فنی (شامل اصلاحیه ۱) (همچنین به عایق نیز مراجعه کنید).

سقف ها و فضای سقف

 ۲۵-۳۵٪ از دست دادن گرمای زمستان را تشکیل می دهند و باید به خوبی عایق بندی شوند. هزینه ساخت ویلا در سهیلیه برای جلوگیری از اتلاف گرما، بیشتر عایق ها را در کنار سقف قرار دهید زیرا در اینجا بیشترین کنترل دما مورد نیاز است.

اصول عایق بندی خوب.

طبقه ها

 ۲۰-۲۰٪ از دست دادن گرمای زمستان را تشکیل می دهند. در آب و هوای خنک، قسمت زیرین کفهای چوبی معلق و صفحات بتونی معلق را عایق بندی کنید. لبه های صفحات زمین را عایق بندی کنید. عایق زیر صفحات بتونی همراه زمین لازم نیست. طراحی ویلا مدرن دوبلکس اما ممکن است نصب در هنگام حضور آبهای زیرزمینی مطلوب باشد (به نصب عایق نگاه کنید). ساخت غلاف وافل به عایق کاری در زیر صفحات کمک می کند.

دیوارها

 ۱۵-۲۵ ۲۵ از دست دادن گرمای زمستان را تشکیل می دهند. گرمایش خورشیدی سطح عایق ها در دیوارها اغلب توسط حفره یا عرض قاب محدود می شوند. در آب و هوای سرد، سیستم های جایگزین برای ساخت دیواری که سطح عایق بالاتری را فراهم می کنند توصیه می شود (به قاب بندی سبک مراجعه کنید). ساخت ویلاهای کوچک در شمال در دیواره های انبوه مانند آجر دوبل =، زمین خاکی و روکش آجری معکوس، تأخیر حرارتی جریان گرما را به صورت شبانه روز کاهش می دهد. در بیشتر موارد عایق هنوز مورد نیاز است. دیواره های نی نی (استیل) از این قاعده مستثنی هستند زیرا دارای عایق بندی بالایی هستند (به جرم حرارتی ؛ سیستم های ساختمانی مراجعه کنید). دیوارها و کفهای داخلی بین مناطق گرمایش و غیر گرمایش را می توان عایق بندی کرد تا از اتلاف گرما به حداقل برسد و به کاهش نویز کمک کند.

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

نقش فضای سقف

فضاهای سقف مهر و موم شده یک منطقه بافر حرارتی را ایجاد می کند که باعث افزایش اثربخشی عایق می شود.

فضاهای سقف مهر و موم شده یک منطقه بافر حرارتی را فراهم می کند.

بعضی از گرما ها همیشه از طریق عایق بندی شما به فضای پشت بام فرار می کنند. گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا در صورت پلمپ فضای سقف، این گرمای فرار به دام می افتد و می تواند دمای فضای سقف را تا ۱۷ درجه سانتیگراد بالا ببرد و افت دیفرانسیل دما را هم در عایق سقف شما و هم بام کاهش دهد (که باید در آب و هوای خنک تر باشد). همانطور که قبلاً بحث شد، اصول طراحی ویلا جریان گرما از طریق هر عنصر ساختمان مستقیماً با دیفرانسیل دما در هر طرف متناسب است. فضای سقف مهر و موم شده گرمتر است و این باعث می شود دیفرانسیل کاهش یابد و اثر عایق شما در ماه های سردتر افزایش یابد. فضاهای پشت بام باید در تابستان تهویه شوند اغلب به بهترین وجه با داشتن ترموستات کنترل شده و فن های اگزوز خود آب بندی شده در شیروانی یا پشته هایی که می توانند در زمستان خاموش شوند به دست می آید. هنگامی که در تابستان فعال می شوید، فن تنها هنگامی کار می کند که فضای سقف از هوای بیرون گرمتر باشد (به خنک کننده منفعل مراجعه کنید).

ونتیلاتورهای سقفی پرنده در شرایط آب و هوایی مختلط (گرمایش و سرمایش) کمتر موثر هستند زیرا بیشتر آنها قادر به درزگیری در زمستان و خودکار در تابستان نیستند. گرمایش خورشیدیدر همه موارد هواکش ها و هودهای مخصوص آن را به بیرون منتقل می کنید تا از احتراق و خطر آتش سوزی در اثر تولید محصولات جانبی پخت و پز جلوگیری شود.

نسبت های شیشه ای به جرم

نسبت شیشه در معرض خورشیدی به جرم گرمایی در معرض یک اتاق بسیار مهم است و بین آب و هوا و طرح ها تفاوت زیادی دارد. این به دلیل تغییر در دامنه دمای روزانه و آب و هوایی است (به طراحی آب و هوا ؛ جرم حرارتی مراجعه کنید). گرمایش خورشیدی جرم حرارتی بیش از حد برای ورودی گرمای خورشیدی موجود، یک غرق گرما ایجاد می کند و نیازهای گرمایش کمکی را افزایش می دهد. طراحی ویلا ایرانی جرم حرارتی کافی باعث گرمای بیش از حد روز و از دست دادن سریع گرما در شب می شود. مقدار جرم حرارتی مورد استفاده باید متناسب با دامنه دمای روزانه باشد. دامنه های روزانه بالاتر (داخل کشور) به جرم بیشتری احتیاج دارند. محدوده روزانه پایین (ساحلی) به کمتر نیاز دارند. به عنوان یک قانون شست، در آب و هوایی که دامنه های روزانه به طور مداوم کمتر از ۶-۸ درجه سانتیگراد است، ساخت و ساز جرم حرارتی کم عملکرد بهتری دارد. هنگام تصمیم گیری، گرم شدن آب و هوا را در نظر بگیرید.

مساحت شیشه های شمالی دارای دسترسی خورشیدی باید بین ۱۵٪ (آب و هوای معتدل) تا ۲۵٪ (آب و هوای سرد) مساحت جرم حرارتی در معرض یک اتاق باشد. لعاب دونفره با درپوش های سنگین و گل و یا پوشش های پنجره معادل آن در آب و هوای سرد و سرد بسیار مطلوب است. در آب و هوای خنک کننده با نیازهای گرمایشی جزئی (به عنوان مثال بریزبن) میزان جرم حرارتی به محدوده روزانه مانند بالا بستگی دارد، اما علاوه بر این، اثر خنک کننده اتصال زمین صفحات بتنی (در صورت دستیابی) نیز می تواند مزایای قابل توجهی را ارائه دهد. ساخت اسلب بر روی زمین ایده آل است نمونه طراحی ویلا به شرطی که صفحات از گرم شدن تابستان و تماس با نور خورشید محافظت شوند. تجزیه و تحلیل گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا دقیق از نسبت شیشه به جرم پیچیده است. نرم افزار رتبه بندی انرژی خانه مانند برنامه توسعه یافته توسط خانه ارزیابی رتبه بندی انرژی خانه (NatHERS) می تواند تعامل طیف وسیعی از متغیرها را در هر طراحی برای ۶۹ منطقه مختلف اقلیمی استرالیا شبیه سازی کند. در حالی که بیشتر از نرم افزار NatHERS به عنوان یک ابزار رتبه بندی برای تصویب شورا استفاده می شود، ظرفیت آن به عنوان ابزاری برای طراحی در “حالت بدون امتیاز” در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی گیرد. گرمایش خورشیدی از یک ارزیاب معتبر توسط انجمن ارزیابی کنندگان پایداری ساختمان یا انجمن طراحان ساختمان ویکتوریا، که در استفاده از نرم افزار در حالت غیر رتبه بندی مهارت دارد، جستجو کنید.

پیش نویس آب بندی

نشت هوا ۱۵ تا ۲۵ درصد از دست دادن گرمای زمستان در ساختمان ها را به خود اختصاص می دهد.

 • عملکرد ویندوز و درهای موجود را با استفاده از نوارهای ضد عایق بهبود بخشید. اینها را بین درب و قاب، در پایه درب و بین شیشه باز شده پنجره و قاب نصب کنید.
 • از جزئیات ساخت و ساز در زمینه ساخت و ساز، به ویژه در اتصالات کف سقف و دیوار استفاده کنید.
 • تهویه را کنترل کنید تا زمانی که و در کجا می خواهید اتفاق بیفتد.
 • پنجره ها و درهای با کیفیت را با مهرهای مهر و موم شده انتخاب کنید.
 • قبل از جا دادن معماری ها در خانه ها و اضافات جدید، شکاف های بین پنجره و درب و دیوار را آب بندی کنید.
 • از استفاده از نورهای کم نور که در عایق سقفی نفوذ می کنند خودداری کنید (به روشنایی مراجعه کنید).
 • فن های اگزوز را داکت کرده و حواشی برگشتی را نصب نکنید.
 • از آتش سوزی های باز جلوگیری کنید و دمپرها را در برابر دودکش ها و دودکش ها قرار دهید یا در صورت عدم استفاده آنها را مسدود کنید.
 • از چراغهای تهویه دائمی استفاده نکنید.
 • از کف پوش های تنگ استفاده کنید و قسمت زیرین کف های چوبی را عایق بندی کنید.
 • دریچه های هوا را آب بندی کنید. در صورت لزوم از ویندوز و درها برای تهویه استفاده کنید. این ممکن است برای خانه هایی که بخاری گازسوز ندارند و به سطح تهویه ثابت نیاز دارند توصیه نمی شود (به مهر و موم کردن خانه خود مراجعه کنید).
هواپیماهای هوایی

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا هواپیماهای هوایی در تمام دهانه های خارجی که اغلب از آن استفاده می شود (در صورت استفاده از گرمایش چوب از مکان های نگهداری چوب استفاده می شود) در آب و هوای سرد و سرد، از گرمای هوا و پیش نویس جلوگیری می کنند. برای استفاده کارآمد از فضا، هواپیماهای مسافربری می توانند اتاقهای دو منظوره باشند: ساخت ویلا باغ کوچک لباسشویی ها، ایده طراحی ویلا اتاق های گل و گاراژهای متصل هواپیماهای هوایی کاربردی عالی هستند. پروازهای هوایی ورودی اصلی می تواند شامل فضای ذخیره سازی کت ها، کلاه ها، چکمه ها و یک نیمکت کوچک باشد.

فضای کافی بین درب ها را در اختیار داشته باشید تا بسته شدن درب بیرونی قبل از باز کردن درب داخلی (یا برعکس) به راحتی انجام شود. فضای نامناسب اغلب باعث می شود که درهای داخلی باز بمانند. از استفاده درهای کشویی در هواپیما ها خودداری کنید. گرمایش خورشیدی آنها به طور مداوم از حالت باز خارج می شوند، مهر و موم کردن دشوار است و در صورت پر شدن هر دو دست باسن یا آرنج نمی توان آنها را بست. همیشه درها را طوری طراحی کنید که در صورت وزش باد شدید باز بماند و یا از درب های بهاری در درهای بیرونی استفاده کنید.

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا

گرمایش منفعل در نوسازی ها

گرمایش منفعل در نوسازی ها با جزئیات بسیار بیشتری در نوسازی ها و اضافات مورد بررسی قرار می گیرد. خلاصه زیر موارد کلیدی دیگری را که هنگام اعمال اصول خورشیدی منفعل باید در نظر گرفته شود، گرمایش خورشیدی در نظر می گیرد.

خانه های آجری موجود اغلب از جرم حرارتی کافی برخوردار هستند. برای بهبود گرمایش منفعل در این خانه ها، دیوارهای حفره خارجی را عایق بندی کنید، اطمینان حاصل کنید که جرم حرارتی با افزایش دسترسی خورشیدی متعادل می شود، و از باز کردن مسیرها و مسیرهای جریان همرفتی استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که سود اضافی خورشیدی اضافی در داخل خانه توزیع می شود.

خانه های سبک موجود (از جمله روکش آجری) فاقد جرم حرارتی هستند. با ظروف پر از آب و مواد تغییر فاز می توان به سادگی و به صرفه اضافه کرد (به جرم حرارتی مراجعه کنید).

فرصت هایی برای بهبود یا اضافه کردن ویژگی های طراحی خورشیدی منفعل هنگام نوسازی یک خانه موجود، موارد زیر را شامل می شود:

 • گرمایش خورشیدی در طراحی ویلا سطح عایق موجود را افزایش داده و هرگونه سقف و دیوارهای قبلی عایق بندی نشده (و کف در آب و هوای خنک) را هنگام قرار گرفتن در معرض یا در هنگام پوشش دادن مجدد یا بام دوباره عایق بندی کنید.
 • برای افزودن خورشیدی غیرفعال و تسهیل حرکت افزایش گرمای منفعل به سایر قسمتهای خانه، افزودنیهایی طراحی کنید.
 • جابجایی یا تغییر اندازه تغییر اندازه ویندوزهای بزرگ و اندازه اندازه پنجره های شمالی در معرض خورشیدی را افزایش دهید.
 • برای همه پنجره ها و درهای جدید از ویندوز و لعاب استفاده کنید. در صورت امکان ویندوز های ضعیف را تعویض کنید – لعاب معمولاً بزرگترین منطقه کاهش گرما در هر ساختمان است.

لعاب معمولاً بزرگترین منطقه کاهش گرما است.

 • پنجره های دو جداره برای کاهش تلفات گرمای زمستان.
 • پنجره ها و درهای خارجی را ببندید و درب های تیز یا ضعیف را جایگزین کنید طیف گسترده ای از مهرها از خرده فروشان سخت افزار در دسترس است.
 • تا حد امکان فضای زندگی در طراحی منظر را به قسمت شمالی خانه تغییر دهید. اتاق های اتاق خواب شمالی می توانند به اتاقهای نشیمن تبدیل شوند، در حالی که مناطق ساکن جنوب غربی می توانند اتاق خواب شوند. این تغییر اغلب می تواند بدون افزایش مقیاس نوسازی ها به دست آید.
 • در ورودی های آب و هوای خنک و سرد، هواپیمایی را ایجاد کنید.
 • درها و دیوارها را اضافه کنید تا مناطقی با نیازهای گرمایش مشابه ایجاد شود.
 • در نظر بگیرید که یک هنرستان خورشیدی را برای به حداکثر رساندن سود خورشیدی در آب و هوای خنک اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که گرمی که در آن می افتد در طول روز به جرم گرمایی در داخل خانه توزیع می شود و می توان آن را شب هنگام از بقیه خانه جدا کرد.
 • در صورت امکان پرده ها را با جعبه های پلت یا معادل آن نصب کنید.
 • توجه داشته باشید که آب و هوای خنک، سرد و معتدل همه نیاز به درجات خنک کننده منفی دارند.
 • از سبک های پنجره ای استفاده کنید که حداکثر فضای باز را داشته باشد. پنجره های کابینت یا لوستر مناسب ترین هستند اما لواش ها باید به خوبی آب بندی شوند (نمی توان آنها را دو جداره).

 

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

ضوابط نمای ساختمان مشهد

هوشمند سازی ساختمان در مشهد

آموزش پرسپکتیو دو نقطه ای از روی پلان

طرح محوطه سازی ویلا

بازسازی ویلا کردان

جواز minkanaf min

تبلیغات

تبلیغات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!