1 6

بازسازی استودیوی مسکن

بازسازی استودیوی مسکن این استودیوی خانه دوست من کلارا سبرین است. ویلا کلارا یک هنرمند است و چیزهای بیش از حد طراحی شده را دوست ندارد. او چیزی می خواست – مانند خانه رون ویلی ، چیزی که می تواند با نیازهایی که به مرور زمان ظاهر می شود سازگار باشد. ساخت سینک با بتن بنابراین ، این پروژه باید مبنایی را فراهم کند تا زندگی اتفاق بیفتد و “تقریباً هیچی” نباشد.

بازسازی مسکن

بازسازی مسکن

ما روی یک انبار ۱۰x10m با یک سقف شیروانی که توسط دو رافر فلزی ، طراحی ویلا باغ یک نما با دو پنجره و یک درب نگهداری می شود ، کار می کنیم. برای اینکه “تقریباً هیچ کاری” به عنوان “تقریباً هر چیزی” کار نکند ، به نظر می رسید که هیچ چیز نباید خیلی گره خورده باشد. ما درمورد سه چیز مطمئن بودیم: باید فضا را آنطور که هست درک کنیم – یک مربع – که مجبور شدیم از آشپزخانه ای استفاده کنیم که کلارا برای فروش خریداری کرده بود ، و اینکه زیرگذرها همانجا بودند که غیرمنقول بودند. ما تصمیم گرفتیم که یک “دیوار مخفی” بسازیم؛ جبهه ای که بتوانیم آشپزخانه را قرار دهیم (همه همیشه می خواهند در آشپزخانه باشند). آشپزخانه به یک شخصیت مفید فضا تبدیل می شود و در پشت آن ، حمام و امکانات مخفی می شود. دیوار از زیر کمربند خرپا عبور می کند و باعث می شود انبار آنگونه که هست درک شود و از باز شدن مستقیم دربها (به خصوص حمام) جلوگیری می کند.

بازسازی مسکن

بازسازی مسکن

اویم شاهانه در فرآیند یافتن محل خواب کلارا ، ما فکر کردیم که یک تخت چرخ دار ، یک کابین ، یک صندوق با ویندوز درست کنیم … تا اینکه تصمیم گرفتیم که خود را از روی زمین جدا کنیم. بدین ترتیب افق را در انبار فراهم می کنیم. طراحی ویلای دوبلکس ارتباطی با بیرون که برای سلامت روان لازم داریم. در پایان برجسته این پروژه به پایان رسید: یک سکوی بسیار سبک و نیمه آویزان که به نوبه خود از ارتفاع کمی از سقف پشتیبانی می کند. ما این ساختار را با مانوئل اوچا طراحی کردیم. دور فولادی ۲۰ میلیمتری که روی فشرده سازی و تعلیق کار می کند و میله های راه راه ۸ میلیمتری در تنش. این سکوی حداکثر ۵ نفر را روی آن قبول می کند ، بنابراین نردبانی را با چرخ های ساخته شده که می توانست مخفی کند: عادات لاغر ساختیم.

بازسازی
طراحی ویلا

رضا امیریمشاهده نوشته ها

آواتار رضا امیری

سلام، با انگشتانم میلیون‌ها کیلومتر اسکرول کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان ادامه داره... یک معمار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانههزینه ساختپروژه هاتماس با ما