اصول دکوراسیون منزل

اصول دکوراسیون منزل

اصول دکوراسیون منزل


اصول دکوراسیون منزل

اصول دکوراسیون منزل اصلی ترین قوانین دکوراسیون داخلی است که به شما کمک می کند تا ظاهری زیبا برای طراحی ویلا خود ایجاد کنید. بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی تفاوت وجود دارد.

هر طراح داخلی دکوراتور داخلی است ، اما هر یک از دکوراتورهای داخلی یک طراح داخلی نیست – زیرا طراحی داخلی شامل چیدمان فضا و کارهای بزرگ ساختاری است که با تیم معمار و پیمانکاران هماهنگی دارند ، در حالی که دکوراسیون داخلی در حال پایان دادن به لمس ها است ، ایجاد فضای خانه شما و اضافه کردن برخی از شخصیت ها.

تزئین خانه خود از کجا شروع کنیم؟

 1. سبک اصلی را تعریف کنید.

در هنگام تزئین ویلا ، اولین چیزی که باید از آن شروع کنید ، طراحی داخلی ساختمان این است که سبک اصلی مورد نظر را برای دکوراسیون خود تعریف کنید. می توان سبک های مختلفی را با هم مخلوط کرد ، اما باید یک سبک اصلی به عنوان پایه وجود داشته باشد که ممکن است با سبک دیگر ترکیب شود. در صورت ترجیح عناصر.

 1. رنگ

پس از تعریف سبک اصلی ، این مرحله بعدی باید آسانتر باشد زیرا برخی سبک ها رنگ ها را مشخص می کنند.

همه ترجیحات مختلفی در رنگ ها دارند ، و در اینجا آسان است اگر از طرحی مطابق اساسی برای هماهنگی استفاده نکنید ، طراحی شیک را خراب کنید. کنار هم قرار دادن برخی از رنگ ها فقط به این دلیل که ما آنها را دوست داریم می تواند برای چشم خسته کننده باشد و به روحیه بازتاب دهد.

رنگ های نظریه رنگ در زیر در سه دسته اصلی ، ثانویه و ثانویه گروه بندی می شوند و برای رسیدن به هارمونی دلپذیر برای چشم و ذهن باید براساس آن مخلوط و مطابقت داشته باشند.

 1. بافت

مخلوط کردن بافت ها یکی دیگر از مهمترین قوانین دکوراسیون برای ایجاد ابعاد در فضا است. تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی اضافه کردن امکان ایجاد فضای جالب توجه که عمق میدان را در اتاق ایجاد می کند. بافت نه تنها علاقه بصری بلکه لمس کننده احساس احساسی را برانگیخته است. حتی یک رنگ ممکن است بسته به نوع بافت مواد انتخابی متفاوت به نظر برسد . بافت جامد ، شفاف ، بازتابی یا شفاف رابطه مستقیمی با نور و آنچه با آن انجام می دهد.

طراحی اتاق مهمان
طراحی ویلا

۴- روشنایی

دو نوع روشنایی وجود دارد – طبیعی و مصنوعی. اگر نورپردازی طبیعی در طراحی داخلی و معماری اولیه مورد توجه قرار گیرد ، نور مصنوعی همان چیزی است که هنگام تزئین خانه می توانید از آن استفاده کنید. سه نوع نور مصنوعی که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از: General، Accent و Task نور. Accent و Task Light مواردی هستند که می توانند برای تأکید بر دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار گیرند.

با ایجاد نور برجسته ها و سایه ها ، حتی فضای خالی نیز خنک تر می شود.

 1. لوازم جانبی

کوسن و لوازم جانبی دکوراسیون منزل ، گلدان ، سینی ، شمع و غرفه شمع ، طراحی داخلی منزل آثار هنری ، آینه ، فرش ، پرده و تنظیمات میز ، قاب عکس ، فانوس ، ساعت ، گیاهان – وسایلی که به منزل شما… لیست بی پایان است.

لوازم جانبی منحصر به فرد برای دکوراسیون منزل می تواند داستانی در مورد شما و شخصیت شما ایجاد کند و همچنین موضوع مهمی را برای گفتگو با مهمانانی که از خانه شما بازدید می کنند فراهم کند.

 1. سبک زندگی

یکی از اصول مهم دکوراسیون منزل که اغلب از آن غافل می شود ، توجه به سبک زندگی شما است. طراح داخلی و دکوراتور داخلی این جنبه را از طریق مختصر طراحی مشخص می کند و قادر است آن را با وسایل دکوراسیون منزل پیاده سازی کند. در انتخاب لوازم جانبی دکوراتیو باید عملکردی را نیز در نظر گرفت.

اگر خودتان قصد دارید خانه خود را تزئین کنید عجله نکنید و برای نهایی کردن ظاهر کامل وقت بگیرید. نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری بدون کمک طراح داخلی یا دکوراتور داخلی ممکن است پیدا کردن تمام قطعاتی که یکدیگر را یکباره مکمل می کنند کار سختی باشد.

دکوراتور داخلی شخصی است که به طور مداوم در حال جستجو برای لوازم جانبی منحصر به فرد برای دکوراسیون منزل است و در لیست عظیمی از اقلام از سراسر کشور قادر به انتخاب مناسب متناسب با آن است.

ویژگی های اصلی در طراحی داخلی هند
طراحی ویلا

در اینجا چند ایده در مورد دکوراسیون منزل آورده شده است.

 1. دکوراسیون اتاق خواب

در نظر گرفتن اتاق خواب شلوغ ترین مکان در خانه برای استراحت ذهن و روح شما بهتر است آن را با وسایل تزئینی به هم نزنید و آن را به حداقل برسانید بلکه از بافت و رنگ ها به عنوان عناصر اصلی دکوراسیون استفاده کنید. در دکوراسیون اتاق خواب لوکس ، لهجه اصلی را می توان روی طرح تابلوی تختخواب ایجاد کرد ، که بسته به سبک داخلی انتخابی ممکن است در شکل و مواد مورد استفاده متفاوت باشد.

 1. دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه مساحتی از خانه است که با توجه به ذخیره سازی ، ایمنی و راحتی جابجایی در حین پخت غذا باید از اولویت عملکرد برخوردار باشد. دکوراسیون آشپزخانه ممکن است با استفاده از کابینت های سفارشی و راه حل های منحصر به فرد برای کفپوش و دیوار ساده باشد. یا وسایلی که در طراحی کلی به عنوان یک جزئیات تزئینی نیز در آن جا دارند ، جایی که حتی می توان از ظروف و کوزه های ادویه یا ظروف برای دکوراسیون استفاده کرد.

 1. دکوراسیون ورودی سالن

ورودی تالار اولین بار بعد از نمای بیرونی خانه است. ایده های ورودی سالن ممکن است از حداقل جزئیات تا حداکثر گرایی عجیب و غریب متفاوت باشد. چشمگیر ترین روش برای تزئین سالن ورودی شما ، جوشکاری با تزئینات منحصر به فرد در کف است که آن را به عنوان یک مرکز مرکزی برای قسمت ورودی و جلب توجه جزئیات به جلوه کلی طراحی داخلی می بخشد.

 1. دکوراسیون حمام

حمام قطعاً اولین منطقه خانه نیست که هنگام فکر کردن در مورد لوازم دکوراسیون منزل به ذهن شما خطور می کند. با کمال تعجب شگفت آور است که چگونه می تواند فضای حمام را از حمام معمولی به واحه آبگرم تبدیل کند.

پیشخوان لوکس ، آینه ها ، قفسه های شیک برای امکانات ، فرش دنج ، گیاهان سبز ، شمع های معطر و حمام شما تبدیل به تجربه آبگرم شخصی شما می شود.

 1. دکوراسیون اتاق نشیمن
7 ایده برای بزرگ نشان دادن فضاهای کوچک
طراحی ویلا

دکوراسیون اتاق پذیرایی هیچ محدودیتی ندارد. غالباً مساحت خانه ای که خانواده بیشتر اوقات خود را سپری می کند باید مورد پسند همه اعضای خانواده باشد و دستیابی به آن کاری دشوار است. اتاق باید در دکوراسیون داخلی طراحی داخلی آشپزخانه دارای نقطه کانونی باشد. کانون توجه اصلی ترین ویژگی اتاق است که از دکوراسیون داخلی آن توجه بیشتری را به خود جلب می کند ، از جمله این می تواند شومینه ای باشد که خانواده بتواند در اطراف آن و یا صفحه تلویزیون بزرگ روی دیوار جمع شود.

 1. دکوراسیون اتاق خواب کودکان

دکوراسیون اتاق خواب کودکان واضح است که به سن بستگی دارد. انتخاب رنگها بسته به جنس نوزادان بسیار متداول است. دور شدن از دکوراسیون اتاق خواب بچه های اصلی می تواند بسیار پیشرفته باشد و باعث پیشرفت و خلاقیت در شخصیت های بچه ها شود.

 1. دکور مجلس

یکی از مهمترین جزئیات دکوراسیون مجلس کوسن های مخصوص نشستن راحت برای لذت بردن از مکالمه های طولانی در حین نوشیدن قهوه یا چای. یکی دیگر از جزئیات دکوراسیون عالی سینی های پذیرایی نوشیدنی ها است که مجموعه های قهوه و مجموعه های چای موجود است. فانوس ها و هنرهای روی دیوار.

دکوراسیون داخلی نه تنها ایجاد جو و ایجاد شخصیت می کند بلکه راه خوبی نیز برای تجدید فضای داخلی شما با روندهای جدید هر ساله است. در حالی که طراحی داخلی و کارهای Fitout باید تقریباً هر ۵ سال یکبار انجام شود ، دکوراسیون داخلی با تغییر آیتم های دکوراسیون از مجموعه های جدید در حال حاضر و بعد ، این امکان را برای شما فراهم می کند که خانه خود را مد روز و شیک نگه دارید.

چک لیست ساختمان چک لیست مکانیکی چک لیست الکتریکی رضا امیری

رضا امیریمشاهده نوشته ها

سلام، با انگشتانم میلیون‌ها کیلومتر اسکرول کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان ادامه داره... یک معمار

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

ایمیل

villa | @ | evimshahane.com

شماره تماس

09378443934

 

آدرس

تهران  شهرک آزادی، جهت دریافت لوکیشین از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

_
خانههزینه ساختپروژه هاتماس با ما
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x