سازه چوبی

سازه چوبی


ویلای چوبی محلی

Nile Safari Lodge یک اقامتگاه لوکس اکو است که در ساحل جنوبی رودخانه نیل با مشرف به پارک ملی مورچیسون فالز واقع شده است. در یک زمان یکی از مشهورترین تالارهای اوگاندا ، نیل صفری الج نشانه‌هایی از سن خود را نشان می داد ویلای چوبی محلی  و Localworks مأمور شد تا یک بازسازی کامل و بهسازی تسهیلات را هدایت کند تا آن را با تغییر شرایط در صنعت میهمان نوازی مطابقت دهد. مفهوم معماری آثار محلی برای ساختمان اصلی این بود که از یک ساختمان واقعی جلوگیری شود ، ویلای چوبی محلی  در عوض ایجاد یک سری سقف های چمن پوش که از بالای چشم انداز شناور می شوند تا یک تجربه بوته ای هیجان انگیز را از طریق ارتباط مستقیم تر به مشتریان خانه ارائه دهد. بیابان اطراف ماهیت باز طراحی ، جریان هوا را از طریق سازه در آنچه که عموما دارای آب و هوای گرم و مرطوب است ، به حداکثر می رساند ، در حالی که در عین حال با حرکت از طریق آن ، یک سری منظره غیر منتظره از رودخانه و پارک را برای میهمانان ایجاد می کند.

سازه چوبی
سازه چوبی

هندسه سقفها در پاسخ به تعداد زیادی از درختان موجود در سایت ، یک توپوگرافی به طور کلی شیب دار و شکل دادن به نمای به منظره اطراف ایجاد شده است. چیدمان تراکم سطح کف باعث ایجاد چندین فضای داخلی و خارجی متعدد با زوایای منحصر به فرد در طبیعت فراتر از آن می شود. یکی از این تراس ها توسط یک استخر بی نهایت بزرگ که لژ و رودخانه را در هم می آمیزد تعریف شده است. ویلای چوبی محلی یک غرفه کوچک باز که در یک مکان خاص و دیدنی واقع شده و دارای چشم اندازهای طولانی نسبت به طلوع خورشید و غروب خورشید است ، به عنوان خانه ماساژ استفاده می شود. اقامتگاه میهمانان در هشت کلبه سخاوتمندانه (“بانداز”) تهیه شده است که هر یک در حریم خصوصی کامل در کنار رودخانه قرار دارند. در داخل باند ها ، یک تختخواب مرکزی بزرگ مشرف به رودخانه در کنار یک تخته چوبی طوفانی است ، در حالی که تضاد بین یک محیط لوکس و تجربه زندگی در طبیعت توسط یک حمام بسیار لعاب دار با وان و حمام داخلی و فضای باز صورت می گیرد. یكی از هشت باند آن به ماه عسل اختصاص داده شده و دارای استخر غوطه وری شخصی و یك تختخواب در فضای باز در فضای باز. باندا خانوادگی حداکثر هشت نفر را در دو اتاق خواب بزرگ ، هر یک از آنها مازنیین قرار می دهد و اتاق نشیمن ، استخر و تراس اختصاصی خود را دارد.

سازه چوبی
سازه چوبی

کلیه حجمهای اصلی جهت شمال با جنوب جهت مطابقت با جهت باد غالب و محافظت از فضاهای داخلی از آفتاب استوایی شدید است. باند ها برای مقابله با دامنه های شیب دار و تقویت فضای داخلی با اجازه جریان هوا در زیر ساختمان ها ، که در آنها از مواد طبیعی ، عمدتاً از چوب ، چمن و سنگ غالب است ، بر روی استیل ساخته شده اند. قطب های اکالیپتوس ساختار اولیه را در یک طرح کاملاً “کمتر دیوار” ارائه می دهند ، با ساختمان اصلی که دارای یک شبکه الماس زینتی است ، که به طور موثری سقف را در یک سیستم ساختاری غیر سلسله مراتبی سفت می کند.

ویلای چوبی محلی هیچ خنک کننده مکانیکی در هیچ کجای این لژ وجود ندارد و کل تأسیسات توسط پنل های فتو ولتاژ تغذیه می شود. از کلیه امکانات اقامتی لوکس ، از جمله یخچال های خصوصی و اینترنت بی سیم در تمام نقاط ، که همه از خورشید ساخته شده اند ، میهمانان ارائه می دهند. آب از رودخانه پمپ شده و با استفاده از سیستم تصفیه اشعه ماوراء بنفش به کیفیت آب آشامیدنی فیلتر می شود و سپس برای حمام آفتاب برای دوش و وان گرم می شود. پساب در نگهداري مخازن جمع مي شود و به مكاني دورتر از ساحل رودخانه پمپاژ مي شود تا امكان تصفيه بي خطر در راكتور حيواني بي هوازي با سنگرهاي نفوذ پذيري فراهم شود.

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

ساخت سوله خرپایی

ساخت تجاری

محوطه سازی ویلا در زمین شیب دار

هزینه ساخت گلخانه با لوله pvc

هزینه های ساخت ساختمان

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!