از طراحی کتابخانه تا ساخت کتابخانه با ما

کتابخانه

کتابخانه


طراحی کتابخانه

طراحی مهدکودک طراحی کتابخانه برای یک شهر در دستۀ نیاز به فضاهای عمومی قرار می‎گیرد. کتابخانه تنها فضایی برای خواندن کتاب نیست بلکه می‎تواند فضایی برای تبادل اطلاعات و دستیابی به تجربیات مشترک در زمینه‎های مختلف تخصصی و یا حتی گذراندن اوقات فراغت باشد. طراحی کتابخانه گروه‎های مختلف اجتماعی مانند کتابخانه‎های تخصصی برای گروه‎های سنی مختلف تا کتابخانه‎ های عمومی برای همۀ شهروندان یا کتابخانه‎های دانشگاهی را در بر میگیرد.

جهت طراحی و اجرا با ما در تماس باشید.

طراحی کتابخانه

طراحی کتابخانه

طراحی کتابخانه در ایران وامدار فرهنگ و هنر ایرانی – اسلامی نیز هست. استفاده از طرح‎های سنتی و مصالح بومی برای ساخت کتابخانه، آن را تبدیل به یک اثر فرهنگی شاخص در معماری شهری می‎کند. رعایت الگوهای معماری ایرانی – اسلامی به جذب مخاطب بیشتر کمک می‎کند. اصطلاحا طراحی ظاهر کتابخانه باید دعوت کننده باشد. دلبستگی بین فرد و بنای کتابخانه فرهنگ کتابخوانی و مطالعه را نیز ارتقا خواهد بخشید.

ساخت کتابخانه

ساخت کتابخانه

فضای داخلی در طراحی کتابخانه

توجه به استانداردهای طراحی کتابخانه در ایجاد یک محیط سالم و دلپذیر اثرگذار خواهد بود. عمر مفید برای یک کتابخانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ سال برآورد شده است. این بدین معناست که طراحی کتابخانه باید به صورتی باشد که امکان رشد و توسعۀ فضا در آینده امکان پذیر شود. با رشد سریع تکنولوژی حتما باید زیرساخت‎های مرتبط با آن در کتابخانه‎ها، مانند دیجیتال سازی مدارک و فضای مناسب برای سرورهای لازم در ارائۀ خدمات الکترونیک به اعضا در نظر گرفته شود. همچنین با توجه به ماهیت اسناد کتابخانه‎ای، سیستم اطفای حریق از ضروریات طراحی یک کتابخانه است.

کتابخانه

کتابخانه

ساخت کتابخانه

در طراحی کتابخانه ترجیحاً باید دو سالن وجود داشته باشد. یک سالن محل ذخیرۀ کتب که نور طبیعی در آن کم باشد و دستگاه‎های تهویۀ مطبوع هوشمند برای جلوگیری از رطوبت، خشکی، گرما و سرمای زیاد و کنترل آلاینده‎ها و حشرات با دقت بالا در آن تعبیه شده باشد. و سالنی جهت مطالعه که از نور طبیعی زیاد بهره مند باشد. از آنجایی که انسان منبع تولید گاز کربنیک است، تهویۀ هوا در سالن مطالعه ضروری است. در صورتی که بازسازی کتابخانه در یک محیط آرام واقع شده باشد، می‎توان از درها و پنجره‎ها برای جابجایی هوا استفاده کرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!