طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا


طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا از جمله مهم ترین دغدغه های افرادی است که در حال ساخت ویلا هستند. در مورد خانه های ویلایی طراحی داخلی و خارجی ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که اگر کلمه ی ویلا را در وب گاه های اینترنتی جست و جو کنید با تصاویری از ویلا هایی رو به رو خواهید شد که دارای متنوع ترین و در عین حال زیبا ترین طراحی های داخلی و خارجی هستند.

لازم به ذکر است طراحی ویلا لوکس به عوامل گوناگونی اعم از منطقه ی استقرار، آب و هوای منطقه، شرایط جغرافیایی منطقه و موارد دیگری از این دست بستگی دارد که از همه مهم تر سلیقه ی صاحب ویلاست. در واقع مهم ترین عامل در طراحی ویلا چه از نظر داخلی و چه از نظر نمای بیرونی بسته به سلیقه ی مالک است.

مهندسان و متخصصان طراحی داخلی همواره می کوشند بر اساس نظر و سلیقه ی مشتری گزینه های مناسبی برای انتخاب در اختیارشان بگذارند و مطابق با درخواست آن ها طراحی ویلای مربوطه را اجرایی نمایند. مالکانی که خواستار احداث ویلا در زمین خود هستند و یا قصد عوض کردن طراحی داخلی ویلای خود را دارند می توانند از بین انواع و اقسام سبک های موجود برای طراحی، به راحتی گزینه مورد پسند و سلیقه ی خود را یافته و اجرایی کنند.

گفتنیست سبک های طراحی داخلی انواع ویلا ها در سه دسته ی مختلف تقسیم بندی شده است که همه ی آن ها بر اساس سلیقه ی متقاضیان به وجود آمده اند. دسته بندی انواع سبک های تحت عنوان هایی نظیر مورد هایی که در ادامه آورده ایم مشخص می شوند:

  • طراحی ویلا به سبک مدرن
  • طراحی ویلا به سبک کلاسیک
  • طراحی ویلا به سبک تلفیقی
طراحی ویلا
چگونه می توانم ویلا بسازم؟ مرحله یک

البته نمی توان به طور قطع سه مورد فوق را تمام سبک های طراحی ویلا صفر تا صد ویلا سازی نام برد چرا که ممکن است مهندسان و طراحان داخلی ویلا بر اثر ابتکار عمل و خلاقیتی که دارند، سبک های جدیدی از طراحی ویلا را ارائه دهند‌.

اگر به دنبال جمع آوری اطلاعات پیرامون انواع سبک های طراحی ویلا اعم از سبک هایی که نام برده ایم هستید، مطالعه ی مواردی که در ادامه آورده ایم به دردتان می خورد، لذا توضیحات مختصر، مفید و در عین حال جامعی در مورد هر کدام از سبک های طراحی ویلا آورده ایم.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا

نکته هایی در مورد طراحی ویلای مدرن

در میان سبک های مختلف طراحی ویلا، سبک مدرن توجه های به مراتب بیشتری را به خود جذب کرده است، چرا که با توجه به بررسی ها و آمارگیری های انجام شده در حال حاضر ساخت ویلا هایی با سبک های مدرن بیشتر است که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود. طراحی داخلی ویلا در مورد طراحی ویلای مدرن مهم ترین و حائز اهمیت ترین نکته ای که وجود دارد، سادگی آن است. در واقع مهندسان طراحی داخلی برای طراحی ویلا به سبک مدرن بیشترین مبنای آن را بر پایه ی سادگی بنا می کنند، لذا ویلا هایی که به سبک مدرن طراحی می شوند فاقد بخش های تجملاتی هستند. لازم به ذکر است در طراحی ویلای مدرن به طور عمده از رنگ هایی با طیف خنثی مثل سفید، کرم، بژ، خاکستری، مشکی و … استفاده می شود. دانلود نقشه ویلا ۱۱۰ متری یکی از عواملی که در طراحی ویلای مدرن بیشتر توجهات را به خود جلب می کند، نمای ویلا های مدرن است. ویلا هایی که به سبک مدرن طراحی شده اند همواره از نماهایی باز و بسیار چشم نواز برخوردار هستند. البته مسئله ای که در مورد طراحی ویلای مدرن وجود دارد این است که پارامتر ها و المان های مورد استفاده در آن همواره دستخوش تغییرات مداومی است، زیرا سبک مدرن به معنای پیروی کردن از عنصر ها و اِلِمان های روز است.  از این رو طراحی مدرن ویلا به واسطه تغییرات مداومی که در اِلِمان های روز دنیا به وجود می آید، همواره در حال تغییر است. بنابراین برای طراحی ویلای مدرن نمی توان الگو و یا متد خاصی را معرفی کرد.

طراحی ویلا
ساخت ویلا در دل طبیعت گرگان

طراحی ویلای کلاسیک چه نوع سبکی است؟

طراحی داخلی ویلا سبک کلاسیک نیز از آن دست سبک هایی است که برای قیمت ساخت ویلا مورد استفاده ی متداول طراحان ویلا قرار می گیرد، چرا که طرفداران چشمگیری در سطح کشور ما دارد. طراحی ویلای کلاسیک عمدتاً مورد پسند و سلیقه ی افرادی است که همواره طرفدار اِلِمان های سنتی هستند، لذا این سبک از طراحی بر پایه ی استفاده از عناصر سنتی بنا شده است.

از جمله نکات جالب و حائز اهمیت در رابطه با طراحی ویلای کلاسیک پیروی از نظم و تقارن است. به گونه ای که اگر به نمای یکی از ویلا های کلاسیک نگاه کنید شاهد نظم و تقارن بسیار زیبایی خواهید شد. تقارن و نظم در طراحی ویلای کلاسیک به صورتی است که دو نیمه ی مختلف ویلا دقیقا با یک شکل و ظاهر هستند. استفاده از اِلِمان های تزئینی یکی از پر طرفدار ترین نکاتی است که در طراحی منظر ویلای کلاسیک بیشترین توجه ها را به خود جذب کرده است. در طراحی ویلای کلاسیک استفاده از تجملاتی مثل ستون های بلند، انواع مجسمه ها، سر ستون، طاق های بلند و موارد دیگری از این دست متداول می باشد. اکثر رنگ هایی که برای طراحی ویلای کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد رنگ هایی نظیر قهوه ای، طلایی، کرم، مشکی، سفید و نظایر آن ها است. یکی دیگر از اِلِمان های رایجی که برای طراحی ویلای کلاسیک استفاده می شود، اِلِمان های چوبی است.

طراحی ویلا
قیمت سرامیک کف درجه دو

جالب است بدانید برای طراحی فضا های داخلی و همچنین بیرونی ویلا های کلاسیک زوایای تیز تا جای ممکن استفاده نمی شود و به طور معمول مهندسان طراحی سعی می کنند تا جایی که امکان پذیر است از زاویه های منحنی و قوس دار استفاده کنند.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا

طراحی ویلا به سبک ایرانی چیست؟

سبک ویلا ایرانی را می توان به عنوان شجاعانه ترین سبک در طراحی داخلی ویلا معرفی کرد، چرا که در این سبک از طراحی داخلی مهندسان طراحی با دستی باز از اِلمان های مختلفی اعم از اِلمان های سبک طراحی ویلا کلاسیک و طراحی ویلا مدرن به صورت ترکیبی استفاده می کنند.

برای طراحی داخلی ویلا به سبک تلفیقی می توان از متد های متعدد و گوناگونی نظیر متد های مدرن، سنتی و یا هر چیز دیگری که بسته به خلاقیت و ابتکار عمل مهندس و یا صاحب ملک است، استفاده نمود. خلاقیت در این سبک از طراحی ویلا حرف اول را می زند چرا که اگر با ابتکار عمل و خلاقیتی درست و اصولی انجام گیرد، سرانجام کار بسیار جذاب، زیبا و هیجان انگیز خواهد شد. در این سبک از طراحی ویلا، مهندس طراحی از هیچ الگویی پیروی نمی کند و با نادیده گرفتن تمام اصول طراحی داخلی به طرح زدن می پردازد.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا

نکات عمومی در طراحی داخلی ویلا

برای طراحی داخلی ویلا علاوه بر بهره مندی از سبک های طراحی که به صورت مفید و مختصر توضیحاتی در مورد هر کدام ارائه داده ایم، لازم است به نکاتی توجه کرد که رعایت آن ها در تمامی سبک های طراحی جزء نکات ضروری محسوب می شود.

طراحی ویلا
آموزش اسکیس قسمت هشت

یکی از مهم ترین مواردی که ضمن طراحی ویلا باید اقدامات لازم را بر اساس آن انجام داد، نور و نورپردازی فضای ویلا است. پتینه چیه باید به گونه ای باشد که پس از پایان کار نور طبیعی برای قسمت هایی که به نور نیاز دارند، تامین شده و قسمت هایی مثل حمام و … هم از نور مناسب و مورد نیاز خود بهره مند شوند. برای تشخیص و تعیین این امر می بایست مهندس طراح در مورد مسئله ی تشخیص جهت تابش نور اشراف داشته باشد تا بتواند مطابق با آن نقشه ی طراحی را رسم کند. علاوه بر بهره مندی از نور طبیعی لازم است از نور پرداز ها و انواع لامپ های تولید کننده ی نور نیز در قسمت های مورد نیاز استفاده شود تا نور تمام قسمت ها تامین شده و هیچ قسمتی بدون نور باقی نماند.

مسئله نور و نور پردازی در طراحی ویلا مسئله ی بسیار مهم و تاثیر گذاری است، پتینه برجسته دیوار از این رو نباید در توجه به آن سهل انگاری شود، چرا که به عنوان مثال اگر ویلایی با بهترین طراحی داخلی از نورپردازی مناسبی برخوردار نباشد به هیچ وجه جلوه ی زیبایی نخواهد داشت. در مقابل گفتنیست یک ویلا با طراحی داخلی نه چندان خوب ولی نورپردازی مطلوب جلوه ی به مراتب بهتری خواهد داشت.

طراحی ویلا
هادی میرمیران

مراجعه به شرکت های طراحی داخلی ویلا

برای طراحی ویلا می توان از وجود شرکت هایی مثل اویم شاهانه بهره مند شد که در حال حاضر در سطح کشور از تعداد بالایی برخوردار هستند و در حال ارائه ی خدمات گوناگونی پیرامون طراحی داخلی انواع و اقسام ساختمان ها به ویژه ویلا ها می باشند. بهره مندی از این شرکت ها باعث می شود طراحی داخلی ویلای شما اصولی و به مراتب زیبا تر انجام گیرد.

لازم به ذکر است اگر به دنبال یک شرکت طراحی داخلی برای ویلای خود هستید توجه داشته باشید به شرکتی معتبر و شناخته شده مراجعه کنید، زیرا در صورت مراجعه به شرکت های معتبر از مطلوبیت نتیجه ی کار مطمئن خواهید بود.

برای پیدا کردن شرکت های معتبر طراحی داخلی می توانید از منابع اینترنتی استفاده کنید، چرا که اطلاعات، شرایط سفارش کار و نشانی شرکت های معتبری که در این زمینه فعالیت می کنند را می توانید به راحتی از اینترنت استخراج کنید.

مقالات

طراحی داخلی ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما