پنج ساختمان معروف معماری

مسجد ترکیه

مسجد ترکیه


پنج ساختمان معروف معماری

پنج ساختمان معروف معماری اماکن معماری یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می شود به دنیای زیبا و مملو از چنین مکانهای زیبا با هر کشور و شهرهایی غرق شوید که با تولید نقاط دیدنی زیبا در این نقشه نام خود را می گیرند. طراحی داخلی آشپزخانه بدون شک معماری همیشه در حال موفقیت است و ما ۵ طرح برتر معماری را از سراسر جهان جمع آوری کرده ایم که ما را تحت تأثیر قرار داده و مطمئناً همه شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

کابینت

کابینت

۱- آبشار ، فرانک لوید رایت

این شاهکار توسط فرانک لوید رایت یکی از معماران مشهور ایجاد شده است.

این خانه مسکونی زیبا در سال ۱۹۳۵ ساخته شده است و تأثیر آن از محیط طبیعی طبیعی بر فراز آبشار جنوب غربی پنسیلوانیا است که به سبک زندگی در طبیعت لوکس می پردازد. یکی از بهترین نمونه های معماری ارگانیک ،

نمونه ای زیبا از کاردستی ، این مهمانخانه از ماسه سنگ های بومی و سایر مواد منحصر به فرد ساخته شده است.

خانه آبشاری فرانک لوید رایت

خانه آبشاری فرانک لوید رایت

۲- مسجد سلطان احمد ، ترکیه

این مسجد زیبا همچنین به عنوان مسجد آبی معروف است ، طراحی داخلی منزل در حدود ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۶ ساخته شده است.

در واقع یک مکان توریستی بسیار محبوب ، این مسجد هنوز در این طراحی داخلی و بیرونی جالب ، نماز می خواند. از گنبد اصلی ، ۸ گنبد ثانویه به همراه ۶ مناره تشکیل شده است. به دلیل زیباترین مکانهای کاشی آبی رنگ که روی دیوارهای داخلی قرار دارد ، مسجد سلطان احمد به عنوان مسجد آبی خوانده می شود.

با تلفیق معماری اسلامی ، این مسجد با تأثیر سنت عثمانی ساخته شد و به عنوان بزرگترین مسجد دوران کلاسیک خوانده شد.

مسجد سلطان احمد ، ترکیه

مسجد سلطان احمد ، ترکیه

۳- The Shard، UK

این یک آسمان خراش ۹۵ طبقه است که توسط رنزو پیانو ، معمار معروف ایتالیایی طراحی برج شده است. این بند به نام پل Shard London ، شیشه Shard نیز گفته می شود و قبلاً به عنوان برج پل لندن شناخته می شد.

Shard واقع در Southwark ، ایستاده ۳۰۹.۷ متر (۱،۰۱۶ فوت) ارتفاع دارد ، و اجازه دهید برخی از واقعیت های جالب در مورد Shard را بدانیم:

این بلندترین ساختمان در انگلستان است ،
به عنوان بلندترین ساختمان در اتحادیه اروپا ،
پنجمین بلندترین ساختمان در اروپا
۹۶-بلندترین ساختمان جهان
دومین بلندترین ساختار آزاد در انگلستان

The Shard، UK

The Shard، UK

این برج دارای هرم پوشاننده شیشه ای است که دارای ۷۲ طبقه قابل زندگی است و طرح ویلا ۸۰ متری دارای یک گالری مشاهده و ذهن در آن است که در فضای ۷۲ طبقه فضای باز در طبقه ۷۲ و دارای نمای چشم انداز در ارتفاع تقریبا ۲۴۴ متر (۸۰۱ فوت) است.

۴ موزه گوگنهایم ، نیویورک

این مکان معماری مدرن و معاصر به عنوان یک مرکز فرهنگی و همچنین یک موسسه آموزشی برای علاقه مندان به هنر فعالیت می کند. موزه گوگنهایم به عنوان موزه هنری برجسته بین المللی و یکی از مهمترین نمادهای معماری قرن بیستم شناخته می شود

در اینجا بازدید کنندگان می توانند از مناظر به همراه سخنرانی های هنرمندان و منتقدین مشهور ، درک مفهوم معماری تورهای گالری ، نمایش ، نمایش ها و موارد دیگر لذت ببرند.

فرانک لوید رایت دوباره فرصت ساخت این موزه را داشت و او هرگز ناامید نشد.

این برج دارای ۴،۷۵۰ متر مربع فضای جدید و نوسازی گالری به همراه ۱۳۰ متر مربع فضای اداری جدید ، یک رستوران بازسازی شده و فضای ذخیره سازی و پشتیبانی مجدد است. برج ساختمان دارای یک طراحی مارپیچ طراحی داخلی ساختمان منحصر به فرد به همراه الگوی مشبک و نمای ساده است

ساختمان موزه نامگذاری شده است که توسط ایالات متحده در سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی ملل متحد گنجانده شود.

موزه گوگنهایم

موزه گوگنهایم

موزه گوگنهایم در حال حاضر در آثاری است که در ابوظبی در جزیره سعدیث تأسیس می شود و این امکان را به ساکنان امارات می دهد تا نگاهی به نمای فراگیر و گسترده از تاریخ هنر داشته باشند که بر محل اتصال منابع محلی ، منطقه ای و بین المللی تأکید کند. الهام خلاق

۵ برج خلیفه ، دبی

آخرین و مهمترین نکته وقتی که در مورد مکانهای برتر معماری صحبت می شود ، طراحی باغ ویلا ۸۰۰ متری برج خلیفه این لیست را در هر نقطه از جهان ایجاد می کند. این چشم نواز آب و هوای دبی است که شما در خیابان ها یا هوا قرار دارید.

این آسمان خراش مستقر در دبی با ۸۲۹.۸ متر ارتفاع ، بلندترین سازه دست ساز جهان در حال حاضر است. ساخت و ساز آن در سال ۲۰۰۴ آغاز شد و نمای بیرونی آن در سال ۲۰۰۹ به اتمام رسید. افتتاح رسمی در سال ۲۰۱۰. برج برج خلیفه دبی توسط Skidmore ، Owings و Merrill طراحی شده است. این طرح از سیستم الگویی سازی شده در معماری اسلامی الهام گرفته شده است و برای پشتیبانی از ارتفاع باید یک سیستم ساختاری جدید ایجاد شود.

برج خلیفه

برج خلیفه

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

دکوراسیون داخلی پذیرایی

سایت معماری archdaily

وال پست

شاه نشین یزد

مراحل ساخت ساختمان بتنی

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

    1. چک لیست ساختمان
    2. چک لیست عملیات مکانیکی
    3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره