پنج ساختمان معروف معماری

مسجد ترکیه

مسجد ترکیه


پنج ساختمان معروف معماری

پنج ساختمان معروف معماری اماکن معماری یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می شود به دنیای زیبا و مملو از چنین مکانهای زیبا با هر کشور و شهرهایی غرق شوید که با تولید نقاط دیدنی زیبا در این نقشه نام خود را می گیرند. طراحی داخلی آشپزخانه بدون شک معماری همیشه در حال موفقیت است و ما ۵ طرح برتر معماری را از سراسر جهان جمع آوری کرده ایم که ما را تحت تأثیر قرار داده و مطمئناً همه شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

۱- آبشار ، فرانک لوید رایت

این شاهکار توسط فرانک لوید رایت یکی از معماران مشهور ایجاد شده است.

این خانه مسکونی زیبا در سال ۱۹۳۵ ساخته شده است و تأثیر آن از محیط طبیعی طبیعی بر فراز آبشار جنوب غربی پنسیلوانیا است که به سبک زندگی در طبیعت لوکس می پردازد. یکی از بهترین نمونه های معماری ارگانیک ،

نمونه ای زیبا از کاردستی ، این مهمانخانه از ماسه سنگ های بومی و سایر مواد منحصر به فرد ساخته شده است.

خانه آبشاری فرانک لوید رایت
خانه آبشاری فرانک لوید رایت

۲- مسجد سلطان احمد ، ترکیه

این مسجد زیبا همچنین به عنوان مسجد آبی معروف است ، طراحی داخلی منزل در حدود ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۶ ساخته شده است.

در واقع یک مکان توریستی بسیار محبوب ، این مسجد هنوز در این طراحی داخلی و بیرونی جالب ، نماز می خواند. از گنبد اصلی ، ۸ گنبد ثانویه به همراه ۶ مناره تشکیل شده است. به دلیل زیباترین مکانهای کاشی آبی رنگ که روی دیوارهای داخلی قرار دارد ، مسجد سلطان احمد به عنوان مسجد آبی خوانده می شود.

با تلفیق معماری اسلامی ، این مسجد با تأثیر سنت عثمانی ساخته شد و به عنوان بزرگترین مسجد دوران کلاسیک خوانده شد.

مسجد سلطان احمد ، ترکیه
مسجد سلطان احمد ، ترکیه

۳- The Shard، UK

این یک آسمان خراش ۹۵ طبقه است که توسط رنزو پیانو ، معمار معروف ایتالیایی طراحی برج شده است. این بند به نام پل Shard London ، شیشه Shard نیز گفته می شود و قبلاً به عنوان برج پل لندن شناخته می شد.

Shard واقع در Southwark ، ایستاده ۳۰۹.۷ متر (۱،۰۱۶ فوت) ارتفاع دارد ، و اجازه دهید برخی از واقعیت های جالب در مورد Shard را بدانیم:

این بلندترین ساختمان در انگلستان است ،
به عنوان بلندترین ساختمان در اتحادیه اروپا ،
پنجمین بلندترین ساختمان در اروپا
۹۶-بلندترین ساختمان جهان
دومین بلندترین ساختار آزاد در انگلستان

The Shard، UK
The Shard، UK

این برج دارای هرم پوشاننده شیشه ای است که دارای ۷۲ طبقه قابل زندگی است و طرح ویلا ۸۰ متری دارای یک گالری مشاهده و ذهن در آن است که در فضای ۷۲ طبقه فضای باز در طبقه ۷۲ و دارای نمای چشم انداز در ارتفاع تقریبا ۲۴۴ متر (۸۰۱ فوت) است.

۴ موزه گوگنهایم ، نیویورک

این مکان معماری مدرن و معاصر به عنوان یک مرکز فرهنگی و همچنین یک موسسه آموزشی برای علاقه مندان به هنر فعالیت می کند. موزه گوگنهایم به عنوان موزه هنری برجسته بین المللی و یکی از مهمترین نمادهای معماری قرن بیستم شناخته می شود

در اینجا بازدید کنندگان می توانند از مناظر به همراه سخنرانی های هنرمندان و منتقدین مشهور ، درک مفهوم معماری تورهای گالری ، نمایش ، نمایش ها و موارد دیگر لذت ببرند.

فرانک لوید رایت دوباره فرصت ساخت این موزه را داشت و او هرگز ناامید نشد.

این برج دارای ۴،۷۵۰ متر مربع فضای جدید و نوسازی گالری به همراه ۱۳۰ متر مربع فضای اداری جدید ، یک رستوران بازسازی شده و فضای ذخیره سازی و پشتیبانی مجدد است. برج ساختمان دارای یک طراحی مارپیچ طراحی داخلی ساختمان منحصر به فرد به همراه الگوی مشبک و نمای ساده است

ساختمان موزه نامگذاری شده است که توسط ایالات متحده در سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی ملل متحد گنجانده شود.

موزه گوگنهایم
موزه گوگنهایم

موزه گوگنهایم در حال حاضر در آثاری است که در ابوظبی در جزیره سعدیث تأسیس می شود و این امکان را به ساکنان امارات می دهد تا نگاهی به نمای فراگیر و گسترده از تاریخ هنر داشته باشند که بر محل اتصال منابع محلی ، منطقه ای و بین المللی تأکید کند. الهام خلاق

۵ برج خلیفه ، دبی

آخرین و مهمترین نکته وقتی که در مورد مکانهای برتر معماری صحبت می شود ، طراحی باغ ویلا ۸۰۰ متری برج خلیفه این لیست را در هر نقطه از جهان ایجاد می کند. این چشم نواز آب و هوای دبی است که شما در خیابان ها یا هوا قرار دارید.

این آسمان خراش مستقر در دبی با ۸۲۹.۸ متر ارتفاع ، بلندترین سازه دست ساز جهان در حال حاضر است. ساخت و ساز آن در سال ۲۰۰۴ آغاز شد و نمای بیرونی آن در سال ۲۰۰۹ به اتمام رسید. افتتاح رسمی در سال ۲۰۱۰. برج برج خلیفه دبی توسط Skidmore ، Owings و Merrill طراحی شده است. این طرح از سیستم الگویی سازی شده در معماری اسلامی الهام گرفته شده است و برای پشتیبانی از ارتفاع باید یک سیستم ساختاری جدید ایجاد شود.

برج خلیفه
برج خلیفه

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

دکوراسیون داخلی پذیرایی

سایت معماری archdaily

وال پست

شاه نشین یزد

مراحل ساخت ساختمان بتنی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!