طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک


طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک، طراحی ویلا به سبک کلاسیک یکی از طراحی هایی است که افراد خاص و پولداری ساخت ویلا کلاسیک انجام میدهند چون هزینه طراحی و اجرای چنین ویلاهایی خیلی زیاد است. ما در این مقاله قصد داریم که در مورد جزئیات طراحی های ویلاهای کلاسیک صحبت کنیم.

نما در طراحی ویلا کلاسیک

نما یکی از مهمترین قسمت های طراحی ویلاهای کلاسیک است که باعث زیبایی ویلا میشود هر چند طراحی یک نما باعث هزینه های زیادی برای شما میشود. یک نمای زیبا یعنی هویت ویلا شما پس در انتخاب یک نمای خوب و شکیل دقت لازم را بکار ببرید. در کل در همه نوع سبک طراحی ویلاها نما حرف اول را میزند. طراحی ویلا کلاسیک اگر شما در برخی فیلم ها بعضی از ویلاها رو دیده باشید شبیه قصرهای روم باستان است که خیلی قشنگ و زیباست. شما هر چه بدنبال زیبایی نما باشید باید هزینه بیشتری بکنید. طراحی و با اجرا درآوردن یک نما در سبک کلاسیک دارای ظرافیت های خاص خود و همچنین سختی های خود میباشد که کار هر معمار نیست. برای طراحی ویلاهای کلاسیک باید به یک سازنده متخصص و با تجربه مراجعه کنید. اجرای نمای ویلاهای کلاسیک یک کار بسیار تخصصی است بعنوان مثال بیرون آمدگی ها و تورفتگی های نما یکی از ویژگی های نماهای کلاسیک است.

طراحی ویلا
15 اشتباه رایج در خرید ویلا

شما میتوانید برخی از ویلاهای کلاسیک که بسیار شیک و لاکچری هستند در مناطق شمالی تهران ببینید. شما با انجام این کار دچار ضرر مادی نمیشوید بلکه بعد از گذشت یکی دو سال از ساخت پروژه با فروش یا اجاره آن سود هنگفتی بدست میآورید.

 طراحی داخلی کلاسیک

شما بعد از اینکه نمای بیرونی ویلا را انجام دادید باید بفکر طراحی نمای داخلی آن باشید. حتما باید شما طراحی داخلی ویلا را مانند نمای آن انجام بدید تا باعث زیبایی داخلی ویلا شما شود. سبک کلاسیک ویلا در عین ساده بودن به شکیل لاکچری بودن ویلا شما کمک میکند. ما در اینجا برخی از عواملی که در طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک مهم هستند  را نام ببرید.

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک

مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک و سلطنتی یکی از نمادهایی است که در طراحی داخلی ویلاها بکار گرفته میشود. و این نوع مبلمان را شما میتوانید در سالن پذیرایی ویلای کلاسیک بکار ببرید. شما میتوانید برای چیدمان مبلمان از یک طراح داخلی کمک بگیرید. این نکته را هم فراموش نکنید که رنگ مبلمان باید فرش ها و پرده ها یکسان باشد.

پرده های کلاسیک

بکار بردن پرده های کلاسیک در مقابل تمام پنجره ها ویلا میتواند باعث زیبایی هر چه بهتر آن شود. برای درک چنین منظره یا طرحی میتوانید به تماشای فیلم های هالیودی و یونانی بپردازید و چنین صحنه هایی را ببینید. طراحی ویلا کلاسیک و همچنین با تماشای چنین فیلم هایی میتوانید الگوهایی برای طراحی داخلی ویلا خود بکار ببریدرنگ هایی مانند سفید، آبی، سبز پسته ای، لیمویی یا کرم در روزهای گرم تابستان خنکی و طراوت زیادی به ویلا شما بدهند. و همچنین برای حس گرمای بیشتر در روزهای سرد زمستانی می توانید از رنگ های قرمز، نارنجی و بنفش برای ست آویز ویلا استفاده کنید. نوع آویز پرده ها در ساخت چنین سبکی در ویلای شما بسیار اثر گذار میباشد.

طراحی ویلا
کجای مازندران ویلا بسازم؟

طراحی دیوارهای کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک یکی دیگر از ویژگی هایی که در طراحی داخلی کلاسیک استفاده میکنند استفاده از ستون های متقارن و گچبری های زیبا، پتینه های سقفی است که در بیشتر طراحی ها از این نوع عوامل برای زیبایی داخلی ویلا استفاده میکنند. برخی هم برای طراحی داخلی و کف از سنگ های مرمر و دیگر سنگ های قیمتی و تزئینی استفاده میکنند.

نحوه نورپردازی ویلا

نورپردازی و روشنایی یکی دیگر از مهمترین عواملی است که باعث زیبایی هر چه بهتر نمای داخلی ویلا پروژه ها میشود. ایده ها زیادی برای نورپردازی نمای داخلی و بیرونی ویلاهای کلاسیک وجود دارد و باید طبق اصول خاصی نورپردازی را اجرا کنید. بین نورپردازی ویلاهای مدرن و ویلاهای کلاسیک تفاوت زیادی وجود دارد. بدین معنی نورپردازی نمای داخلی و  خارجی ویلاهای کلاسیک بسیار قوی میباشند و دارای قدرت زیادی هستند. طراحی ویلا کلاسیک نورپردازی ویلاهای کلاسیک به دو قسمت تقسیم بندی میشود.

  • نورپردازی نما
  • نورپردازی داخلی

۱)نورپردازی نما:

مهمترین قسمت نورپردازی ویلا کلاسیک نورپردازی نمای آن است که باید بگونه ای اجرا شود که بتواند همه ریزه کاری ها و جزئیات نمای بیرونی را به نمایش بگذارد. چون نمای بیرونی ویلا هویت سازه شماست. برای نورپردازی نمای ویلاهای کلاسیک از نورهای خطی یا نورهایی مثل پروژکتورهای دال نما استفاده کنید. که این میتواند باعث روشنایی کامل نمای بیرونی ویلا شود. و این نوع نورپردازی روشنایی اصلی نما را انجام میدهد. با استفاده از نورهای ستاره ای یا خطی نیز می توان ستون ها و المان های دیگر نما به نمایش گذاشت.

نورپردازی نما

نورپردازی نما

۲) نورپردازی داخلی:

طراحی ویلا
طراحی خانه ویلایی هیلساید

در نورپردازی داخلی ویلاهای کلاسیک بر اساس هر فضا یا محیط میتوان نورپردازی را انجام داد. بعنوان مثال برخی دوست دارند که اتاق خواب آنها بسیار روشن باشد و برخی هم دوست دارند روشنایی کمی برای اتاق خوب بکار ببرند ولی بهترین روشنایی برای اتاق خوب بکارگیری روشنایی متعادل است. شما در اتاق خواب خود میتوانید از نورهای مخفی و کم استفاده کنید. برای روشنایی سالن پذیرایی و آشپزخانه حتما از لوسترهای بزرگ استفاده کنید و در این نوع سبک به دنبال نورهای مخفی و کم نباشید چون باعث تاریک شدن فضای داخلی ویلا میشود که همین از زیبایی نمای داخلی میکاهد. نکته دیگر اینکه برای روشنایی داخلی و زیبا شدن نمای داخل سازه از لوسترهای بزرگ استفاده کنید چون فضای داخلی یک ویلای کلاسیک قطعا بزرگ است و چند لامپ نمیتواند جوابگوی آن باشد.

برای داشتن چنین ویلای رویایی در مرحله اول باید هزینه زیادی کرد و در مرحله دوم باید یک تیم متخصص و با تجربه پیدا کرد. شرکت ما با داشتن بهترین معماران و مهندسان آماده ارائه بهترین خدمات و با کیفیت ترین سازه برای شما است. اصول طراحی ویلا شما در میتوانید با شماره گیری شمارهای تلفن شرکت ما با مشاوران و مهندسان گروه در مورد هزینه های طراحی و اجرای ویلا کلاسیک صحبت کنید و اطلاعات لازم کسب نمائید.

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک

۳ دیدگاه

    • دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

      تماس با ما