نحوه طراحی ویلای کلاسیک

نحوه طراحی ویلای کلاسیک


نحوه ساخت و ساز کلاسیک

نحوه طراحی ویلا کلاسیک یکی دیگر از طرح های محبوب و رایج در بین مردم است نحوه ساخت و ساز کلاسیک که بیشتر مردم این نوع سبک و طراحی را دوست دارند. طراحی ویلای کلاسیک بخاطر داشتن ویژگی های خاص همیشه مورد پسند مردم عام خاص قرار گرفته است. طراحی ویلا کلاسیک از ویژگی های ویلاهای کلاسیک این است که این نوع ویلاها دارای

 • ستون هایی با ارتفاع زیاد

 • مجسمه هایی تزئینی

 • سرستون

 • طاق های بلند

 • قوس های زیبا

 • تزئینات :

  میباشند که همین ویژگی ها است که مورد توجه مردم قرار میگیرد.

نحوه طراحی ویلای کلاسیک

نحوه طراحی ویلای کلاسیک

کسانی که ویلاهای کلاسیک را طراحی میکنند از مواد و مصالح متنوع برای نمای داخلی و خارجی آن استفاده میکنند. در طراحی خارجی این نوع ویلاها از سنگ های زیبا و رنگ های ساده مانند سفید استفاده میکنند. یکی دیگر از عواملی که در زیبا بودن ویلا نقش دارد نورپردازی آن میباشد نورپردازی به زیبایی هرچه بیشتر طرح ویلاهای کلاسیک کمک می کند.

از ویژگی های دیگر ویلاهای کلاسیک که در نمای داخلی آن مورد استفاده میشود میتوان استفاده از

 1. سنگ های زیبا

 2. دیوارهایی با ارتفاع زیاد

 3. ستون های بلند

 4. پنجره های متقارن با همدیگر

 5. مبلمان با شکوه و استیل

 6. اشیاء تزیینی از جمله

 7. آینه های قدی

 8. کاغذ دیواری

 9. مجسمه ها همچنین از رنگ های روشن مثل سفید، کرم در ویلای کلاسیک استفاده میشود.
نحوه طراحی ویلای کلاسیک

نحوه طراحی ویلای کلاسیک

یکی دیگر از عواملی که برای زیبایی نمای داخلی ویلاهای کلاسیک مورد استفاده میشود آب نما است که به شیوه سنتی طراحی منظر ساخت و طراحی میشوند. همچنین برای روشنایی داخلی این نوع ویلا ها از روشنایی طبیعی و مصنوعی استفاده می شود.

طراحی ویلاهای کلاسیک نسبت به سایر ویلاها بسیار پر هزینه میباشد. ویلا کلاسیک لوکس یعنی باید برای طراحی داخلی و خارجی آن از متریال و مصالح گرانقیمت استفاده شود. بیشتر در طراحی داخلی و خارجی ویلاهای کلاسیک از سنگ استفاده میشود. این نوع سبک یک سبک گران و لوکسی بشمار میآید و هر کسی توان ساخت آنرا ندارد. برای کاهش هزینه ها در طراحی ویلا کلاسیک می توان از مصالح جایگزین مانند سیمان در طراحی نما و کمتر کردن تزئینات لوکس آن استفاده کرد.

ویژگی های ویلاهای کلاسیک

۱)تقارن

تقارن یکی از ویژگی های اصلی در طراحی ویلا کلاسیک میباشد مه در ساخت ویلا دارای اهمیت زیادی است و باید به آن توجه خاصی کرد و با دقت آنرا انجام داد. تقارن یعنی فرش ها ، مبلمان،تابلو هایی که بر روی دیوار قرار دارند ، نقش و نگار های سقف و دیوار همه و همه در توازن و تعادلند . بعضی از افراد این نوع تقارن و این نوع سبک را دوست ندارند و به سبک های مدرن و تلفیقی علاقه بیشتری دارند چرا که چون آنها روحیه تنوع طلبی دارند. این نوع سبک یعنی ویلا کلاسیک برای کسانی خوب است که خواهان آرامش در درون منزل خود هستند  و در همچنین جاهایی به آرامش دست پیدا میکنند. اگر شما خواهان آرامش هستید این نوع ویلا مختص شما خواهد بود.

نحوه طراحی ویلای کلاسیک

نحوه طراحی ویلای کلاسیک

۲) حاشیه های نرم

یکی دیگر از ویژگی های ویلاهای کلاسیک این است که این نوع ویلاها داری زاویه های تند و نیز نیستند و در این نوع ویلا ها تا جایی ممکن است از خطوط منحنی که حس آرامش بخشی به افراد میدهند استفاده میشود. همچنین در این نوع دکوراسیون ها از بالشتک ها و مبلمان گرم و نرم  استفاده میشود چون این نوع وسائل باعث آرامش به افراد میشود. کوسن ها در این نوع از دکوراسیون ها به تعدد به کار رفته است تا به فضا حال و هوایی کلاسیک ببخشند.

۳) بکار بردن رنگ ها محافظه کارانه 

از ویژگی های دیگر طراحی ویلاهای کلاسیک این است که در طراحی نمای کلاسیک ویلایی طراحی داخلی و خارجی  این نوع ویلا ها بر خلاف ویلا های مدرنی که ساخته میشود بیشتر از رنگ های خنثی از  قبیل مشکی، سفید، قهوه ای شیری، برنزی و طلایی استفاده میشود که این نوع رنگها از لحاظ روانشناسی حس ظرافت، رسمیت،قابل اعتماد بودن و قدرت را بر انگیخته میکند.

نحوه طراحی ویلای کلاسیک

نحوه طراحی ویلای کلاسیک

۴) استفاده از چوب و ظاهر آن

یکی دیگر از ویژگی های ویلا های کلاسیک این است که در طراحی داخلی و خارجی این نوع ویلاها از چوب و چیزهایی که شبیه چوب هستند نظیر رنگ قهوه ای استفاده خواهد شد. در برخی موارد هم در نمای دخلی آن از نرده ها، سقف، ویلای کلاسیک لواسان و به طور در کلی نمای ویلا از چوب درختان مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد که همین سبب میشود که روحی گرم و جذاب بر فضای ویلا حکم رانی کند و به فضا حالت دنج و راحتی ببخشد.

۵) فرش های سنتی

استفاده از فرش های سنتی در نمای کفپوش ویلا های کلاسیک نقش بسزایی در زیبایی و حس آرامش بخشی که شما میدهد دارد. نحوه ساخت و ساز کلاسیک در بیشتر دکوراسیون داخلی این نوع سبک از فرش های دست بافت و سنتی مورد استفاده قرار میگیرد. فرش هایی که با نخ های پلاستیکی و همانند آدرست شده اند در اینگونه از خانه ها به چشم نمیخورد.

نحوه طراحی ویلای کلاسیک

نحوه طراحی ویلای کلاسیک

۶) طرح و الگو های کلاسیک

یکی از طرح هایی که در نمای طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک زیاد استفاده میشود طرح های شطرنجی، راه راه، گلدار است که در فضای داخلی و خارج این نوع ویلاها بکار گرفته میشود. این نوع طرح ها از ویژگی های بارز و مشخص این نوع ویلا هستند. در طراحی داخلی این گونه ویلا ها از پرده ها و پارچه های راه راه و پارکت هایی با طرح های منظم وحساب شده بکار گرفته میشود.

۷) قرنیز ها و گچ کاری های زیبا

 شرکت طراحی ویلا اویم شاهانه بکار بردن قرنیزها و گچ کاری ها یکی از مهمترین عوامل در به وجود آمدن یک نمای زیبا هستند که در نحوه طراحی ویلای کلاسیک استفاده میشود. بیشتر ویلا های کلاسیک دارای گچ کاری ها و قرنیز هایی نحوه ساخت و ساز کلاسیک با جزییات زیبایی هستند که چشم هر بیننده را به خودش معطوف میکند که همین گچ کاری ها و قرنیزها باید همراه با رنگ های کلاسیک و معمولا به رنگ سفید و عاجی باشند. طراحی ویلا ایرانی البته این به این معنا نیست که حتما از قرنیز ها و گچ کاری ها سنتی برای طراحی داخلی این نوع ویلا ها استفاده شوند اما لازم است که عنصر تعادل که ویژگی یک طراحی کلاسیک است در آن رعایت شود.

طراحی ویلا
باغ فین کاشان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما