استخرویلا

استخرویلا


ساخت استخر

۲۵ گام طلایی در ساخت استخر ، استخرها یکی از قسمت های محوطه ویلا بوده که در زیبایی طراحی ویلا تاثیر بسیار زیادی دارد. استخرها دارای انواع طرح ها و سبک های گوناگون بوده که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

۰۹۱۲۲۶۲۳۹۳۴

ساخت استخر

ساخت استخر

انواع سبک های ساخت استخر

ساخت استخر به سبک ایتالیایی

برای داشتن یک محیط آرام بخش می توانید از به سبک ایتالیایی استفاده نمایید. نقاشی ساختمان پرند این سبک بسیار زیبا و ساده و در عین حال بسیار خیره کننده می باشد. در این سبک به فضای زیادی نیاز نداشته و در اکثر استخرها از سبک ایتالیایی استفاده شده است.

هزینه ساخت استخر

استخرهای سبک روستیک، بسیار رویایی بوده و در اکثر خانه های چوبی از این سبک استفاده می شود. این سبک بسیار شیک و زیبا بوده و حس آرامش را به مخاطب القا می کند.

ساخت استخر پاستلی

در صورتی که تمایل دارید خانه را به صورت مستقیم به  استخر مرتبط سازید می توانید رنگ هایی را به کار ببرید که جذابیت بالایی به فضای شما ببخشد. از قسم این رنگ ها، رنگ پاستلی می باشد. با استفاده از این رنگ در استخرها، باعث افزایش جذابیت استخر خواهید شد.

ساخت استخر

ساخت استخر

سنگ های مرحله بندی

طراحی ویلا
کف کاذب

برای زیبایی بیشتر استخر از سنگ های متعدد استفاده می شود. این سنگ ها به صورت متوالی از ابتدا تا انتهای ویلا چیه شده است.

ساخت استخر روستایی

در ساخت استخرهای روستایی از نیمکت هایی جهت فراهم آوردن محیطی راحت استفاده شده است. طراحی استخر ویلا وجود این نیمکت ها برای استراحت و گذران وقت در کنار استخر بسیار مناسب می باشد.

عایق کاری استخر

این استخرها همان طور که از نام آن مشخص است، با استفاده از پرچین های اطراف آن تبدیل به یک استخر امن و حریم خصوصی شده است.

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر با دیوار بلند

این گونه از استخرها با دیوار چینی های بلند ساخته شده است. با این روش می توانید یک دریای بزرگ در خانه خود داشته باشید.

طراحی اطراف استخر

طرح های به کار رفته در اطراف استخر باعث افزایش استخر در طراحی منظر می شود. بنابراین بهتر است در طراحی اطراف استخر بسیار دقت شود.

استفاده از رنگ روشن

نکات طلایی ساخت استخر بهتر است در اطراف استخر خود از چیدمان هایی با رنگ روشن استفاده نمایید تا باعث گرما بخشیدن به محوطه شما شود. رنگ های شاد و روشن باعث ایجاد حس گرمی و آرامش به محوطه شما می شود.

فضای راحت در اطراف استخر

برای دلپذیر شدن محیط بیرونی ویلای خود می توانید در اطراف استخر از صندلی های راحتی و فضای سبز استفاده کنید تا بتوانید اوقات خوشی را در کنار استخر بگذرانید.

طراحی ویلا
چگونه می توانم ویلا بسازم - مرحله چهار

اصول مهم در طراحی استخر ویلا

شکل استخر

فرم استخر از استاندارهای مشخصی پیروی نکرده و شما می توانید در هر طرحی آن را اجرا نمایید قیمت ساخت استخر ولی باید با طرح معماری ساختمان هماهنگ باشد. استخرهای مستطیلی از مرسوم ترین و کم هزینه ترین شکل استخر شمرده می شود.

نمایش استخر

طرح و رنگ به کار رفته در استخر برای نمایش بهتر استخر بسیار مناسب می باشد. رنگ های به کار رفته در استخر باید به گونه ای باشد که باعث شفافیت آب استخر شود.

ساخت استخر

ساخت استخر

محل استخر

انتخاب محل استخر بسیار مهم می باشد. استخر لازم است دارای شیب متعادلی بوده و نور مناسبی در طول روز داشته باشد و تنها در شب از نورپردازی استفاده شود. از عوامل بعدی در طراحی محل استخر، حفظ حریم شخصی می باشد. استخر باید در محلی قراربگیرد که حریم شخصی افراد حفظ شود. جهت وزش باد نیز بر روی محل استخر تاثیر گذار است. قبل از طراحی باید شرایط جوی در نظر گرفته شده تا در مسیر وزش باد نباشد.

ابعاد استخر

عوامل تاثیر گذار بر ابعاد استخر به شرح زیر می باشد:

میزان فضای موجود در محوطه

نمای استخر

تعداد افرادی که قصد استفاده از استخر را دارند

طراحی ویلا
نحوه ساخت و ساز ویلا در تالش

هدف از استفاده استخر

بنابراین قبل از طراحی ابعاد استخر بایداستانداردهای لازم مورد بررسی قرار گیرد.

سازه استخر

سازه استخر در مقاومت استخر بسیار موثر است. در نوع سازه ساختمان عمق و شکل استخر بسیار تاثیر گذار می باشد. فرم های متفاوت تاثیر زیادی بر هزینه های ساخت استخر داشته و با پیچیدگی فرم ها، هزینه بالا می رود. همچنین نوع مصالح به کار رفته در استخر مربوط به بخش سازه استخر می باشد.

ساخت استخر

ساخت استخر

آب بندی و عایق استخر

  • جهت عایق بندی و آب بندی استخر، مواد زیادی وجود دارد مانند:
  • مقاوم در برابر نمک ها وقلیاها
  • مقاومت در مقابل تغییرات سریع دمایی
  • چسبندگی
  • مقاوم در مقابل ضربه، آب و سایش
  • مقاومت مکانیکی
  • انعطاف پذیری

جمع بندی

به طور کلی می توان گفت قبل از ساخت ویلا استخرها لازم است معیارهای زیادی را در نظر گرفت ما فقط مهمترین ۲۵ گام طلایی در ساخت استخر در این مقاله در نظر گرفتیم. علاوه بر مواردی که در بالا عنوان شد. لازم است به فضای اطراف استخر نیز اهمیت داده شود. باید پوشش گیاهی اطراف استخر بررسی شده و در اطراف استخر از آن پوشش گیاهی برای نمای استخر استفاده شود. صندلی های به کار رفته در اطراف استخر باید راحت و دارای مقاومت بالایی بوده تا در برابر آب و تغییرات آب و هوایی از خود واکنشی نشان ندهد. رنگ های به کار رفته در اطراف استخر بهتر است رنگ های روشن و شادی بوده تا محیط گرم و آرامبخشی را به اطرافیان خود القا نمایند.

طراحی ویلا
ساخت ویلا در صومعه سرا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما