معماران ویلا بابل

معماران ویلا بابل


فهرست مطالب

معماران ویلا بابل

معماران ویلا بابل اسلک هاشانسوس این پروژه در شهر بابل ایران نیست . این پروژه در بابل در شهرداری استاتل در Telemark ، نروژ واقع شده است. این خانه در بالا و در یک منطقه مسکونی جدید واقع در کنار جنگل در شرق و جنوب واقع شده است. این قطعه با منظره ای از Frierfjord به سمت شمال می رود. نقطه شروع این پروژه ، اضافه اشکوب یعنی چه قرار دادن یک خانه جدا شده نسبتاً بزرگ در یک قطعه طبیعی ، به طرز ملایم ترین شکل ممکن بود. آرزو محدود کردن خاکبرداری و حفر و حفظ هرچه بیشتر پوشش گیاهی طبیعی بود.

کابینت

کابینت

معماران ویلا بابل

معماران ویلا بابل

قبل از شروع طراحی ویلا ، اندازه گیری دقیق زمین و همه درختان انجام شد. به منظور حفظ هرچه بیشتر توپوگرافی و پوشش گیاهی طبیعی ، خانه دارای طبقه زیرین محصور است که در آن طرح دارای یک فرسایش طبیعی است. طبقه اصلی با شکل گیری زمین سازگار است و از ۴ بال تشکیل شده است که هر یک ارتفاعات طبیعی را در نقشه به هم وصل می کنند. در پایان هر چهار محور ، تراسهایی برای زندگی در فضای باز ایجاد شده است. در طبقه اصلی این طرح به گونه ای تهیه شده است که اتاق خواب از رو به آفتاب صبح به سمت شرق ، آشپزخانه و اتاق ناهار خوری به سمت جنوب غربی و اتاق نشیمن به سمت شمال غربی و منظره فجر واقع شده است. شیرها دارای پنجره های بزرگ و در تمام قسمت های گوشه داخلی هستند محورها باز می شوند تا خانه به جنگل و درختان نزدیک به نما متصل شود. تراس کوچکتر نزدیک به اتاق ناهار خوری با دسترسی به یک پیاده رو به یک مکان پناهگاه در محل واقع شده است.

معماران ویلا بابل

معماران ویلا بابل

این خانه دارای یک سقف مسطح برای نگه داشتن ارتفاع کم در زمین و تأکید بر مفهوم افقی با کف اصلی به عنوان پل ارتباطی با ارتفاعات طبیعی سایت است. کلیه تراسها با ساختار باز در بالا، هم برای ایجاد یک منطقه پناهگاه تر در مجاورت پاسیو و هم درنهایت ادغام سایه آفتاب به روشی مناسب ارائه شده اند. استفاده از مواد با پانل صنوبر-صنوبر صنوبر در تمام نماها ساده است. طبقه اصلی و طبقه پایین با پروفایل های مختلفی از روکش فلزی مورد تاکید قرار گرفته است. در غیر این صورت ، معماری خانه آرک بتونی آسفالت شده و گذرگاههای اطراف خانه و مناطق رانندگی با شن است.

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

طراحی مطب زیبایی

طراحی مدرسه با مداد

تصاویر محوطه سازی ویلا

طراحی گلخانه کوچک در منزل

هزینه ساخت یک برج

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

    1. چک لیست ساختمان
    2. چک لیست عملیات مکانیکی
    3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره