معماران ویلا بابل

معماران ویلا بابل


فهرست مطالب

معماران ویلا بابل

به گزارش بازسازی ویلا : معماران ویلا بابل اسلک هاشانسوس این پروژه در شهر بابل ایران نیست . این پروژه در بابل در شهرداری استاتل در Telemark ، نروژ واقع شده است. این خانه در بالا و در یک منطقه مسکونی جدید واقع در کنار جنگل در شرق و جنوب واقع شده است. این قطعه با منظره ای از Frierfjord به سمت شمال می رود. نقطه شروع این پروژه ، اضافه اشکوب یعنی چه قرار دادن یک خانه جدا شده نسبتاً بزرگ در یک قطعه طبیعی ، به طرز ملایم ترین شکل ممکن بود. آرزو محدود کردن خاکبرداری و حفر و حفظ هرچه بیشتر پوشش گیاهی طبیعی بود.

کابینت

کابینت

معماران ویلا بابل

معماران ویلا بابل

قبل از شروع طراحی ویلا ، اندازه گیری دقیق زمین و همه درختان انجام شد. به منظور حفظ هرچه بیشتر توپوگرافی و پوشش گیاهی طبیعی ، خانه دارای طبقه زیرین محصور است که در آن طرح دارای یک فرسایش طبیعی است. طبقه اصلی با شکل گیری زمین سازگار است و از ۴ بال تشکیل شده است که هر یک ارتفاعات طبیعی را در نقشه به هم وصل می کنند. در پایان هر چهار محور ، تراسهایی برای زندگی در فضای باز ایجاد شده است. در طبقه اصلی این طرح به گونه ای تهیه شده است که اتاق خواب از رو به آفتاب صبح به سمت شرق ، آشپزخانه و اتاق ناهار خوری به سمت جنوب غربی و اتاق نشیمن به سمت شمال غربی و منظره فجر واقع شده است. شیرها دارای پنجره های بزرگ و در تمام قسمت های گوشه داخلی هستند محورها باز می شوند تا خانه به جنگل و درختان نزدیک به نما متصل شود. تراس کوچکتر نزدیک به اتاق ناهار خوری با دسترسی به یک پیاده رو به یک مکان پناهگاه در محل واقع شده است.

معماران ویلا بابل

معماران ویلا بابل

این خانه دارای یک سقف مسطح برای نگه داشتن ارتفاع کم در زمین و تأکید بر مفهوم افقی با کف اصلی به عنوان پل ارتباطی با ارتفاعات طبیعی سایت است. کلیه تراسها با ساختار باز در بالا، هم برای ایجاد یک منطقه پناهگاه تر در مجاورت پاسیو و هم درنهایت ادغام سایه آفتاب به روشی مناسب ارائه شده اند. استفاده از مواد با پانل صنوبر-صنوبر صنوبر در تمام نماها ساده است. طبقه اصلی و طبقه پایین با پروفایل های مختلفی از روکش فلزی مورد تاکید قرار گرفته است. در غیر این صورت ، معماری خانه آرک بتونی آسفالت شده و گذرگاههای اطراف خانه و مناطق رانندگی با شن است.

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

طراحی مطب زیبایی

طراحی مدرسه با مداد

تصاویر محوطه سازی ویلا

طراحی گلخانه کوچک در منزل

هزینه ساخت یک برج

بیمه مهندسی ( زندگی مهندسی تان را بیمه کنید )

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

چک لیست ساختمان - کلیک کنید.

چک لیست عملیات مکانیکی - کلیک کنید.

چک لیست الکتریکال -  کلیک کنید.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام قصد دارم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن شغل، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم. به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره