مدرسه معماری آدولفسبرگ اسکولان

مدرسه معماری

مدرسه معماری


مدرسه معماری آدولفسبرگ اسکولان

به گزارش طراحی تالارمدرسه معماری آدولفسبرگ اسکولان یک ساختمان مدرسه نوآورانه است که با همکاری برنامه ای بلند پروازانه و معیارهای عالی برای ساخت و سازهای هوشمند آب و هوا ایجاد می کند. این مدرسه به عنوان یک خانه منفعل ساخته شده است تناسب در معماری که استانداردهای بین المللی IGPH را برآورده می کند. به طرحی عاری از پل های حرارتی و یک ساختمان با فاکتور فرم مطلوب (ارتباط بین محوطه محصور و مساحت کف) نیاز دارد.

مدرسه معماری
مدرسه معماری

ساختمان ۸۱۰۰ متر مربع برای ۶۶۰ دانش آموز کلاس پنجم و نه طراحی مدرسه شده است. این منطقه در منطقه جدید شهر ، Alsike Nord واقع شده است ، که هم اکنون در امتداد راه آهن متصل به استکهلم و اوپسالا در دست ساخت است.

ساختمان در قسمت فوقانی شیب قرار گرفته است که به سمت ایستگاه راه آهن آینده و مرکز منطقه منتهی می شود. ورودی اصلی ضلع خیابان ساختمان را به حیاط با پله های گسترده منتهی به حیاط مدرسه در جنوب غربی متصل می کند. مدرسه معماری آدولفسبرگ اسکولان در قسمت شمالی ساختمان یک دهلیز داخلی مربوطه با پله های گسترده مشابه وجود دارد ، که برای نشستن طراحی شده است ، که در آن کل مدرسه می تواند جمع شود. راه پله وسیع ، سه سطح مدرسه را به هم وصل می کند. امکانات عمومی و خوشه برای موضوعات خلاق و علوم در سطح ورودی ، کلاسهای درس برای کلاس ۵-۶ در سطح پایین و کلاسهای درس برای نمرات ۷-۹ در سطح بالاتر.

مدرسه معماری
مدرسه معماری

کلیه کلاسهای درس بزرگتر از حد معمول هستند تا بتوانند از فضای انعطاف پذیر استفاده کنند. دانش آموزان با تهیه کلاس به روش های مختلف می توانند در گروه های بزرگ یا کوچک یا به صورت جداگانه و جداگانه در کنار دیوار کار کنند. کلیه کلاسهای درس در اطراف یک مربع باز برای مطالعه برگزار می شود که فرصت های اضافی برای کار مجزا یا گروهی و همچنین امکان جمع آوری گروه های بزرگ در پله های بزرگ مشترک برای سخنرانی یا اجرای برنامه فراهم می کند.

طراحی مدرسه

فضای داخلی به گونه ای طراحی شده است که کل مدرسه بتواند به عنوان مکانی برای یادگیری کار کند. با استفاده از رنگ آمیزی و انتخاب مواد ، محیطی آرام و هارمونیک با بهترین آکوستیک ممکن ایجاد شده است. تخته های چوبی در کاج ، تخته های توس و سایر مواد از رنگ طبیعی آنها بهمراه ویژگی های رنگی در رنگ های مختلف سبز استفاده شده است.

نمای بیرونی ساختمان به طور عمودی با نوارهایی از پنجره های روبان که در همه طرف ساختمان کشیده شده است ، تقسیم آن به یک پایه بتونی و یک نمای چوبی از پانل های عمودی لچک تقسیم می شود. نماهای موجود در کاج اروپایی بدون پیچ های مرئی چسبانده می شوند. نماهای رو به رو به ورودی اصلی مشرق و حیاط مدرسه به سمت غرب با مجموعه ای از سقف های سنگی شبیه به یک سقف صنعتی مشخص می شوند که برای سلولهای خورشیدی نیز مناسب است. دانلود نقشه چهار طبقه مسکونی پله های بتونی گسترده حیاط که ورودی را با حیاط مدرسه متصل می کند ، نیمکت های چوبی را برای نشستن پراکنده کرده است. سایبان های بتونی با سوراخ های مدور ورودی های اصلی را مشخص می کنند.

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

طراحی غرفه

طراحی داخلی منزل در کرمان

محوطه سازی ویلا

ال اس اف در ایران

هزینه ساخت ساختمان به تفکیک

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!