عکس ویلا

عکس ویلا


 طراحی ویلا به چند سبک تقسیم بندی میشود؟

انواع سبک های معماری ویلا و طراحی ویلا عمدتا به سه سبک رایج انجام میشود که بیشتر کافرماها از این سه سبک برای طراحی ویلا خود استفاده میکنند که این سه سبک عبارتند از:

  1.  طراحی ویلا به سبک مدرن
  2.  طراحی ویلا به سبک کلاسیک
  3.  طراحی ویلا به سبک تلفیقی

استفاده و اجرای هر یک از این سبک ها بستگی به سلیقه مشتری دارد که از کدام نوع آن برای طراحی و ساخت ویلای خود استفاده کند که ما در این مقاله به توضیح نوع اول آن یعنی طراحی ویلا به سبک مدرن میپردازیم.

طراحی ویلای مدرن

در این نوع سبک اکثر مردم سعی میکنند که این نوع ویلا را در مکان های طبیعی و سر سبز درست کنند. چون بیشتر مردم در داخل کلان شهر ها زندگی میکنند و دور از طبیعت هستند و با آلودگی هوا دسته پنجه نرم میکنند اغلب سعی میکنند که ویلا را در مکان های خارج از شهر و در مناطق کوهستانی درست کنند یعنی نقطه ای که دور از هیاهوی شهری و آلودگی است.

انواع سبک های معماری ویلا

انواع سبک های معماری ویلا

زندگی در یک ویلا در خارج از شهر یک زندگی آرام را برای شما به ارمغان میآورد. برخی از مردم هم سعی میکنن که ویلاها رو در طراحی باغ ها و جنگل ها درست کنند. در طراحی این نوع ویلا معماران و مهندسان سعی میکنند که با ایجاد حجمی یکپارچه و منسجم ضمن گستردگی نما در چند جهت، در داخل بنا نیز فضا یکدست، دلباز و بزرگی را به اجرا در آورند.

طراحی ویلا
نقشه ویلا 90 متری

آنها سعی میکنند با استفاده از فرو رفتگی در دیوراهای بیرونی ویلا یک نمای چند بعدی درست کنند که همین باعث افتادن سایه در نمای ویلا میشود و همچنین زمان تابش نور خورشید از تابش نور مستقیم خورشید به داخل ویلا جلوگیری شود.

ایده هایی برای طراحی ویلای مدرن

زمانی که طراحی ویلای مدرن انجام میشود معمار تلاش میکند که با درست کردن پنجره های بزرگ به سمت کوهستان یا باغ یک ویووی مرکزی در وسط ویلا ایجاد کند. که از این ویوو بعنوان قلب خانه نام میبرند. در ساخت این نوع سبک اتاق مهمان را در کنار آشپزخانه در همکف درست میکنند که در این صورت آشپزخانه  با یک در به فضای مجاور حیاط و استخر متصل میشود.

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی داخلی ویلا دوبلکسدر این مبحث قصد داریم که شما را با ویلاهای دوبلکس آشنا کنیم. طراحی ویلا دوبلکس به خانه هایی گفته میشود که دارای یک طبقه میباشد که در داخل آن راه پله ای وجود دارد که طبق اول را به طبق دوم وصل میکند. داخل این ساختمان دوطبقه وجود دارد که در طبق اول آن یک سالن پذیرایی ، آشپزخانه ، اتاق نشیمن وجود دارد و در طبقه دوم چند اتاق مخصوص خواب وجود دارد که بوسیله یک راه پله فلزی یا چوبی یا راه پله ای که از مصالح ساختمانی ساخته شده است به همدیگر متصل میشوند.

طراحی ویلا
دانلود مبلمان گلدان بزرگ

ویلاهای دوبلکس به دو نوع تقسیم میشوند: ویلا های دوبلکس مدرن و ویلاهای دوبلکس کلاسیک در این بین هزینه ساخت ویلاهای دوبلکس کلاسیک بسیار بیشتر از طراحی ویلاهای دوبلکس میباشند. اما طراحی ویلاهای دوبلکس به طبق این دو اساس انجام شود یا طبق  اساس فرم گرایی یا طبق اساس عملکردگرایی ساخته شود اما تفاوت بین فرم گرایی یا عملکرد گرایی در چیست؟ تیم معماری که وظیفه ساخت دوبلکس بر عهده گرفته است باید بر پایه این دو اساس خانه را بسازد. اساس عملکردگرایی یعنی تقسیم کردن فضاهای ساختمان از طریق یک لابی بزرگ و با شکوه در هنگام ساخت و طراحی خانه دوبلکس باید فضاهای عمومی و خصوصی باید حتما رعایت شود. اما اساس فرم گرایی یعنی فرم ساختمان را طوری طراحی کنیم که متناسب با ابعاد سایت پلان، شرایط مالی شما، اقلیم منطقه زندگی شما، توپوگرافی جغرافیایی باشد.

انواع سبک های معماری ویلا

انواع سبک های معماری ویلا

انواع طراحی پله

یکی از نکاتی که هنگام ساخت ویلا دوبلکس رعایت کرد باید ها و نباید هایی  در مورد راه پله های میباشد راه پله های را باید حساب شده و طبقه نقشه از قبل طراحی شده درست کرد چون بخش راه پله قسمتی جذاب و خاص و در ساختمان های دوبلکس میباشد انواع راه پله را می توان طبق نقشه خانه خود طراحی و اجرایی کرد ار جمله:

  • راه پله دوبلکس فرم گرد
  • راه پله دوبلکس نیم دایره
  • راه پله دوبلکس سه طرفه
  • راه پله دوبلکس مربعی
  • راه پله دوبلکس فلزی
  • راه پله دوبلکس چوبی

که درست کردن هر نوع از این انواع مختلف راه پله ها بستگی به مساحت زمین شما دارد و سلیقه شما و هرکدام دارای مزیت ها و معایبی میباشند.

بازسازی داخلی ویلاهای دوبلکس

طراحی ویلا
قرارداد طراحی معماری

یکی از ویژگی های ویلاهای دوبلکس دوبلکس این است که سقف آن ها باید بلند باشد که یک نعمت برای صاحبان ویلاهای دوبلکس خواهد بود زمانی که خانه کوچک شما سقف بلندی داشته باشد می توان از این فضای عمودی بلند استفاده های زیادی انجام داد. شما برای داشتن یک ویلا دوبلکس زیبا باید طراحی آن را بر سبک معماری جدید و مدرن درست کرد و با معماران با تجربه و متخصص مشاوره کرد. در کشور ما معماران زیادی وجود دارد که می توانند طراحی بر سبک معماری های اروپایی درست کنند.

انواع سبک های معماری ویلا

انواع سبک های معماری ویلا

بسیاری از ویلاهایی وقتی از چنین روشی استفاده می کنند، طبقه دوم را به اتاق خواب تخصیص می دهند که روشی معمول است اما خانه های دیگر خلاف جریان حرکت کرده و اتاق هایی مانند کتابخانه، اتاق کار و مطالعه را نیز در این طبقه قرار می دهند. اگر چه برای آنهایی که حوصله بالا و پایین رفتن از پله ها را ندارند این ایده چندان جالب نیست اما وقتی صحبت از کوچکی بیش از حد فضا می شود، چنین روش هایی بعنوان یک گزینه کاملا ایده آل و مناسب شناخته می شود.

بازسازی داخلی  ویلا های دوبلکس شیک و زیبا و دکوراسیون آن ها

معماری مدرن می تواند زیبایی ویلاهای دوبلکس را چند برابر کنند و بر ارزش مادی این خانه ها بیافزایند. برای طراحی معماری داخلی ویلاهای دوبلکس هزینه های زیادی صرف می شود از این رو باید طراحی داخلی ویلا دوبلکس زیبا و چشم نواز باشد. راه پله ویلاهای دوبلکس می تواند بر زیبایی و جذابیت نمای داخلی ویلا تاثیرگذار باشد از این رو معماران و طراحان داخلی روی طراحی راه پله ها این خانه ها حساسیت و دقت لازم را به خرج می دهند, در خانه دوبلکس برای زیبایی بیشتر نمای داخلی ساختمان از راه پله های شیشه ای و چوبی و فلزی استفاده می شود و راه پله ها را می توان یکی از مهمترین عوامل بر روی زیبایی و جذابیت طراحی داخلی خانه های دوبلکس دانست.

طراحی ویلا
آجر چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما