8 راز موفقیت در طراحی ویلا

ناگفته هایی در مورد طراحی ویلا

ناگفته هایی در مورد طراحی ویلا


۸ راز موفقیت در طراحی ویلا

۸ راز موفقیت در طراحی ویلا مجموعه ای که دارای تناسب ساختمانی و طرح داخلی باشد و اطراف آن موقعیتی مناسب نسبت به دریا یا جنگل داشته باشد را ویلا می گویند. استفاده از طرح مقدماتی جذاب برای ساخت ویلا، اهمیت طرح نهایی را چند برابر میکند. در واقع سازه ها و نقشه ی طراحی، با ساختمان ها و آپارتمان های معمولی تفاوت های زیادی دارد. زیرا ترجیحا در طبیعت و نزدیکی به طبیعت ساخته شده و مصالح خاصی هم باید داشته باشد. حس خوشایندی که از قدم زدن در یک ویلا به ما دست می دهد به خاطر طبیعت زیبا و بکر اطراف آن است. حسی که در زندگی در آپارتمان های لوکس هم به ما دست نمی دهد.

اصول ویژگی های ساخت ویلا

یکی از اصلی ترین برنامه های ساخت ویلا، وجود نقشه ای درمورد مراحل ساخت و برآورد زمان و بودجه ی لازم است تا طرح نهایی تکمیل شود. بنابراین متخصصین ویلا سازی و کارشناسان حرفه ای عمران، موارد زیادی را در شرایط و مصالح ویلا در نظر میگیرند مانند آب و هوای محیط و شرایط جغرافیایی اطراف ویلا از لحاظ نکات ایمنی به همین خاطر مصالح خاصی هم در طراحی استفاده شده و طراحی داخلی آن هم، ۸ راز موفقیت در طراحی ویلا برگرفته از شرایط آب و هوایی اطراف در تناسب با زیبایی های طبیعت  طراحی می شود .

8 راز موفقیت در طراحی ویلا

۸ راز موفقیت در طراحی ویلا

روند ساخت و طراحی ویلا چگونه است؟

همانطور که در قسمت بالا از اهمیت طراحی و ساخت و ساز متفاوت ویلا نسبت به آپارتمان های معمولی گفتیم، باید تاکید کنیم که ویلا سازی باید طبق روند استاندارد و کاملا مهندسی شده باشد که علاوه بر کیفیت، رفاه و آرامش لازم برای ساکنین ویلا را نیز فراهم کند. بنابراین زیر ساخت های اصلی و حتی طراحی داخلی آن، بر اساس هزینه ی برنامه ریزی شده بیشتر نسبت به ساختمان های شهری، باید زیر نظر متخصصین و مهندسین حرفه ای انجام شود. بنابراین اصول مقاوم سازی، تناسب مصالح کاربردی با شرایط جغرافیایی، و امکانات لازم برای زیبا سازی بنا باید به صورت استاندارد و با دقت کافی پیش برود تا رضایت مالکین را به خود جلب کند. متخصصین گروه مدرن ویلا با خلاقیت و دانش به روز از طرح های نوین و سنتی ویلا سازی، در تیمی حرفه ای گرد آمده اند تا محیطی جذاب و مفرح را برای شما و خانواده گرامیتان طراحی و اجرا کنند. سلیقه ی شما در کنار دانش و مهارت های اجرایی مهندسین خبره ی ما، ویلایی تمام عیار را برایتان می سازد .

طراحی ویلا
صفر تا صد ویلا سازی

مراحل ساخت و ویلا

همانطور که میدانید، اولین قدم برای ساخت هر سازه ی ساختمانی داشتن برنامه ای دقیق و نقشه ای حرفه ای است ۸ راز موفقیت در طراحی ویلا که مهندسین ناظر و معماران و پیمانکاران پروژه، مدیریت این بخش را بر عهده دارند در دومین گام، گودبرداری ویلا انجام می شود. نکات جغرافیایی و مصالح مرتبط برای ویلا نیز قبلا طی بررسی های لازم توسط مهندسین خبره، انجام شده است. مرحله گودبرداری و مکان گودبرداری با گچ و سیمان انجام می شود و سپس فونداسیون طبق نظارت مهندسین ناظر و پیمانکاران اجرایی می شود. وجود ماشین آلات مجهز و پیشرفته، روند این کار را سریعتر خواهد کرد. سپس در مرحله ی بعد بتن ریزی و اجرای اسکلت ویلا را آغاز می کنیم. استفاده از بتن با کیفیت و مرغوب، استحکام بنای شما را تضمین خواهد کرد. زیرا ساختمان دارای عمر مفید بیشتری بوده و در مقابل تغییرات آب و هوایی مقاوم است .

8 راز موفقیت در طراحی ویلا

۸ راز موفقیت در طراحی ویلا

ساخت ویلا مستحکم و قوی

۸ راز موفقیت در طراحی ویلا مقاوم و مستحکم، علاوه بر آرامش، راحتی ساکنین ویلا را نیز فراهم می سازد به خاطر اهمیت کیفیت بتن و مصالح مورد استفاده، لازم است تا اسکلت بندی و آرماتور بندی هم با میلگرد های مقاوم انجام شود که دانش نظری و تجربه های اجرایی مهندسین ما، دو بال موفقیت آنها در اجرایی ساختن این استانداردها خواهد بود. مرحله ی بعدی، دیوار کشی است که چهارچوب ساختمان، سیستم های تهویه هوا، نصب درهای ورودی و خروجی و دیگر قسمت های ساختمان  تقسیم بندی و تعیین موقعیت مکانی می شوند. فرایند ساخت سقف هم مرحله ی پس از دیوار کشی در است.

8 راز موفقیت در طراحی ویلا

۸ راز موفقیت در طراحی ویلا

نحوه ساخت ویلا دوبلکس

سقف یک ویلا را براساس شرایط جغرافیایی و اصول تغییر آب و هوا معمولا به صورت طرح های معمولی ، شیبدار یا شیروانی طراحی می کنند که هر کدام قابلیت ها و نحوه ی اجرای متفاوتی دارد . متخصصین حرفه ای شرکت ما ، با تکیه بر اصول ساختمان سازی و استحکام بنا  و با توجه به خلاقیت های ذهنی شان ، می توانند پیچیدگی طراحی سقف های شیروانی دار و شیبدار را نیز  حل کرده و اجرایی کنند مرحله ی بعدی که از آخرین مراحل اجرایی ساختن و ویلا است ، نماکاری بنا با استفاده از مصالحی چون آجر ، چوب ، سنگ و سایر مصالح مورد  نیاز است . طبق سابقه های اجرایی متخصصین طراحی بنا ، معمولا نمای بیرونی ویلا را از سنگ می سازند تا مقاومت بیشتری نسبت به تغییرات آب و هوایی و وجود جانداران مختلف داشته باشد . نمای سنگی عمر بیشتری هم داشته و زیبایی ویلای شما را چند برابر می کند . زیرا فرسایش ندارند و مقاومت بیشتری دارند نسبت به شرایط شرجی دکوراسیون و ویلا هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است  که چیدمان وسایل منزل و تناسب رنگی  ایده آلی به دست آید. از این رو متخصصین طراحی داخلی ما ، با به کار بردن خلاقیت و دانش خود ، سعی در اجرایی کردن سلیقه ی شما در کنار دانش طراحی داخلی و سایر اصول طراحی هستند .

8 راز موفقیت در طراحی ویلا

۸ راز موفقیت در طراحی ویلا

طراحی وساخت منظر ویلا

یکی از اصلی ترین ۸ راز موفقیت در طراحی ویلا و اجرایی سازی نمای ویلا ، طراحی محوطه  بیرونی آن است. زیرا تناسب محیط ویلا با طبیعت اطراف باید رعایت شده و شادابی و نشاط را از لحظه ی ورود به ویلا به ساکنین آن ، هدیه دهد. زیرا علاوه بر جداسازی منطقه ی خاص ویلا از سایر ممالک و اراضی، مرز میان ویلای خود و سایر زمین های مجاور را مشخص می کنیم. پس از این تفکیک منطقه ای، طرح های خلاقانه مانند گل کاری و سنگ چینی های زیبا داخل حیاط ویلا نیز، از نمونه های نوآورانه و خلاقانه ی زیباسازی ویلاست که متخصصین طراحی ما به خوبی از اهمیت آن  آگاهند. نصب آلاچیق و استخر و نورپردازی مناسب محیط نیز، از سایر مواردی است که نمای ویلای شما را مخصوصا در شب ، زیباتر و دل پذیر تر می کند .

مقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *