۵ دانشگاه برتر کشور ترکیه برای تحصیل در این کشور

به گزارش بازار کار دکوراسیون داخلی اویم شاهانه : ۵ دانشگاه برتر کشور ترکیه اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید، ما اطلاعاتی را درباره‌ ی دانشگاه‌های خوب ترکیه، بودجه‌ی مورد نیازتان در اختیارتان قرار می‌دهیم.با توران آکادمی همراه باشید.

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت اولین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه است که در شهر آنکارا قرار دارد. دانشگاه بیلکنت در حال حاضر دارای ۷ دانشکده، ۲مدرسه عالی، ۳ مدرسه عالی شغلی و یک مرکز آموزش فنون موسیقی می باشد. این دانشگاه با داشتن چندین دانشکده در رشته های طراحی و معماری، مدیریت و کسب وکار، اقتصاد، فنی مهندسی، ادبیات، حقوق، علوم، موسیقی سالانه دانشجویان زیادی را پذیرش می کند. از ویژگی های تحصیل در این دانشگاه به تحصیل به زبان انگلیسی، عدم تبعیض نژادی و ارتباط با دانشگاه هایی مانند میشیگان، جورجیا و منترال و مک گیل در کانادا اشاره کرد. اساتید این دانشگاه از بهترین دانشگاه های دنیا انتخاب شده اند و همین امر آن را در ذمره برترین دانشگاه های خاورمیانه قرار داده است.

5 دانشگاه برتر کشور ترکیه برای تحصیل در این کشور
۵ دانشگاه برتر کشور ترکیه برای تحصیل در این کشور

خدمات رفاهی دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت دارای ۲۶ ساختمان ویژه خوابگاه برای دانشجویان می باشد. فضای آرام و امن، راحتی، بهداشت خوب از ویژگی های این خوابگاه ها می باشند . اجاره خوابگاه های دانشگاه بیلکنت بسته به تعداد افرادی که در آن زندگی می کنند محاسبه می شود. علاوه بر امکانات خوابگاه، سالن های ورزشی، مرکز بهداشت و خدمات نهارخوری نیز برای دانشجویان فراهم است.

نحوه پذیرش

برای گرفتن پذیرش باید بدانید که این دانشگاه فقط از طریق آزمون اس ای تی دانشجو می پذیرد. از آنجا که زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی می باشد نمره آزمون یوس قابل قبول نخواهد بود. دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی باید با نمره آزمون جی مث و یا آیلس درخواست بدهند.

دانشگاه بغازیچی

دانشگاه دولتی بغازیچی در شهر استانبول کنار پل تاریخی بسفر قرار دارد. موسسه آموزش عالی روبرت توسط دو شخص امریکایی به عنوان اولین کالج آمریکایی ساخته شده است که بعدها به دانشگاه بغازیچی تغییر نام یافت. دانشگاه بغازیچی دارای ۶ دانشکده، ۷موسسه و آزمایشگاه می باشد. این دانشگاه دانشجویان خود را به دانشگاه های اروپا، امریکا،استرالیا و خاورمیانه انتقال می دهد تا به مدت یک ترم برای بهره گیری از علوم آن دانشگاه ها به دانشجویان داده می شود. این را بدانید دانشجویان از پرداخت هزینه تحصیل در آن دانشگاه معاف می باشند.

امکانات دانشگاه

این دانشگاه دارای کتابخانه، سالن ورزشی و مرکز بهداشت می باشد. این کتابخانه دارای ۴۸۱ مقاله ترکی و انگلیسی، گزارش های پژوهشی و نشریات چاپی و الکترونیکی می باشد.

پذیرش در دانشگاه

متقاضیان این دانشگاه با شرکت در آزمون اس ای تی و گرفتن نمره قبولی می توانن در رشته مورد نظر درس بخوانند.

دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)

دانشگاه حاجت تپه ترکیه  یک موسسه آموزش عالی دولتی است که در کلانشهرآنکارا واقع شده است. سیاست پذیرش انتخابی بر اساس آزمون های ورودی می باشد. میزان پذیرش ۹۰ تا ۱۰۰ درصد است و دارای امکانات و خدماتی همچون امکانات ورزشی و خدمات ادرای برای ارائه به دانشجویان می باشد.

نحوه پذیرش

دانشگاه حاجت تپه ترکیه رتبه ۸۰۰ را در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. روش انتخاب بر مبنای مقایسه با توجه به سابقه تحصیلی و نمرات دبیرستان متقاضی با دیگر داوطلبان محاسبه می شد بدین صورت که هر کدام نمره بالاتری داشته باشند شانس پذیرش آن ها بیشتر خواهد بود. تاریخ شروع ثبت نام دانشجویان با تصمیم مجلس سنا و شرایط پاییز، بهار و تابستان تهیه می شود.

مدرک زبان مورد قبول

زبان تدریس در این دانشگاه به جز برخی از گروه های آموزشی، ترکی می باشد لذا متقاضیان باید حداقل نمره C1 درآزمون YOS را کسب کنند.

امکانات و خدمات رفاهی

از جمله امکانات و خدمات رفاهی این دانشگاه می توان به خدمات مسکن، کتابخانه مجهز، خدمات درمانی و امکانات ورزشی می باشد.

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ یکی از دانشگاه های خصوصی استانبول محسوب می شود. این دانشگاه با جذب دانشجویان نخبه، فعالیت های پژوهشی زیاد و به کارگیری بروزترین روش های آموزشی در مدت کم به رتبه ۶ کشوری و ۴۵۱ جهانی دست یافته است. این دانشگاه شامل ۲۲ رشته در مقطع لیسانس، ۳۱ رشته درمقطع فوق لیسانس و ۱۶ رشته در مقطع دکترا می باشد.

زبان تدریس در دانشگاه کوچ

زبان تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه کوچ به جز رشته های حقوق و پرستاری، انگلیسی می باشد از این رو، باید مدرک زبان بین المللی ” تافل” را به دانشگاه تحویل بدهید لذا توجه داشته باشید که مدرک آیلس مورد پذیرش این دانشگاه نمی باشد.

امکانات دانشگاه کوچ

این دانشگاه دارای ۴ کتابخانه شامل کتابخانه AKMED، کتابخانه ANAMED ، کتابخانه VEKAM و کتابخانه علوم بهداشتی می باشد. این کتابخانه ها با ارائه خدمات بصورت تخصصی مورد استفاده دانشجویان، کارمندان و اساتید می باشد. علاوه بر این باشگاه ورزشی، مرکز بهداشت و خدمات اجتماعی از دیگر امکانات این دانشگاه می باشند.

نحوه پذیرش

این دانشگاه به دو روش آزمون ورودی و بورس تحصیلی اقدام به جذب دانشجو می کند. رایج ترین آزمون ورودی این دانشگاه،  بین داوطلبان ایرانی” آزمون اس ای تی ” می باشد. روش دوم بورس تحصیلی است. این بورسیه ۵۰ الی ۱۰۰ درصد هزینه تحصیل را تقبل می کند لذا داوطلبین با داشتن شرایطی همچون مدرک موقت دیپلم و بدون محدودیت سنی می توانند شانس خود را امتحان کنند.

دانشکده فنی استانبول (Istanbul technical university)

دانشگاه بین المللی فنی استانبول در شهر استانبول ترکیه در مجاورت میدان بیازیت قرار دارد. این دانشگاه به عنوان دانشکده نیروی دریایی توسط سلطان مصطفی سوم تاسیس شد. این دانشگاه ه عنوان نماد معماری و مهندسی در ترکیه شناخته می شود. این دانشگاه دارای ۲۵ گروه مهندسی، ۱۳ دانشکده، ۱۸ مرکز تحقیقاتی و ۶ مدرسه عالی دارد.

امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه

 این دانشگاه دارای خدمات خوابگاهی، غذا و پشتیبانی مالی در چارچوب بورس های تحصیلی با حمایت بنیاد Itu در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. کتابخانه این دانشگاه دارای کتاب های بسیار در حوزه های مختلف می باشد.

زبان مورد تایید

زبان مورد تایید این دانشگاه زبان ترکی و انگلیسی برای برخی دیگر از رشته ها می باشد.

نحوه پذیرش

آزمون ورودی دانشگاه استانبول، آزمون یوس با حداقل تمره ۴۰ از ۱۰۰ می باشد. لازم به ذکر است که بدانید این دانشگاه فقط نمره آزمون خود را قبول دارد و شما نمی توانید نمره آزمون یوس از دانشگاه دیگری را برای پذیرش ثبت کنید.

توجه : این مطلب دانشگاه برتر کشور ترکیه ، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

رضا امیریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا امیری

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام همیشه قصد داشتم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن ، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم، به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.