طراحی نمای ویلا

طراحی نمای ویلا


۴ عامل مهم در طراحی نما ویلا

۴ عامل مهم در طراحی نما ویلا یکی از قسمت های مهم و پر اهمیتی است که هنگام ساخت ویلا متری چند باید به آن توجه کرد. نمای ویلا باعث شکوه و عظمت منظره ساختمان شما میشود و هر چه نما شکیل تر و مدرن تر باشد زیبایی آن نیز بیش از حد به چشم مخاطب میآید. اگر قصد ساخت ویلا را دارید حتما برای طراحی نمای ویلا با یک تیم ساخت ساز خبره و متخصص مشورت کنید چون نمای ویلا، اولین معرفه ساختمان است.

عوامل تأثیرگذار بر طراحی نمای ویلا

محل قرارگیری ویلا یا موقعیت ساختمان

یکی از مسائلی که باید در هنگام ساخت ویلا در نظر گرفت موقعیت یا محل قرار گیری آن میباشد و باید به آن توجه کرد. برخی مواقع بعضی از ویلا ها در مکان های بد یا موقعیت های خوبی درست نشده اند که بهمین خاطر کمتر کسی برای خرید یا اجاره آنها به سراغ این ویلاها میرود. شما باید سعی کنید در مرحله اول یک مکان خوب را برای ساخت ویلا انتخاب کنید و در مرحله بعد نمای ویلا را بر اساس قرار گیری ویلا در آن موقعیت درست کنید. برخی از معماران خلاق و خبره وجود دارند که نمای ویلا را بر اساس موقعیت مکانی ویلا میسازند در طراحی نمای ویلا به بافت مجاور ویلا دقت میکنند و سعی می‌کنند از رنگ‌های همخوان با محیط استفاده کنند. اگر نمای ویلا را طبق موقعیت مکانی آن درست نکنید به این صورت که طراحی فرم نما تابع خط آسمان و ناهمواری‌های مجاور ویلا خواهد بود.

طراحی ویلا
دانلود آبجکت اتوکدی درب

 سبک طراحی نما ویلایی

سبک طراحی نما ویلا یکی دیگر از مسائلی است که در هنگام ساخت ویلا باید به آن توجه کرد. برخی از معماران و مهندسان هستند که دارای طرح و سبک خاص خود هستند و طوری نمای ویلا را درست میکنند که مخاطب سریع با دیدن آن مجذوب ساختمان میشود. بطور کلی یک معمار تنها نمیتواند یک ویلا زیبا را تحویل شما بدهد یک کارفرما هم باید خوش سلیقه باشد و یک نمای زیبا رو انتخاب کند. سبک های طراحی ویلا برخی از کارفرما هستند واقعا در انتخاب طراحی نما بسیار دقت کافی را بکار میبرند و معمار هم با انجام مسائلی که برای طراحی یک نمای شیک لازم است یک ویلا خوب و زیبا درست میکند.

سادگی و خوانایی

یکی دیگر از ویژگی های یک ویلا خوب داشتن یک نمای ساده در عین حال شیک و مدرن میباشد که بیشتر کارفرمایان این سلیقه رو ندارند. یک نمای ساده و زیبا باعث به وجود آمدن یک محیط آرام و لذتبخش برای شما و سایر اعضاء خانواده میشود. به همین دلیل به شما توصیه می‌شود حداکثر از دو نمونه مصالح برای طراحی نمای ویلا خود استفاده شود و همین‌طور  بیشتر از دورنگ برای طراحی نما ویلا بکار گرفته نشود و از این میزان تجاوز نکند. طراحی نما ویلای شما باید به گونه ای خوب و حرفه ای باشد که فرصت را برای جلوه گری طبیعت برای مخاطبان فراهم کند.

طراحی ویلا
ساخت و طراحی در یزد

نورپردازی ویلا شب

موضوع دیگری که نباید در هنگام طراحی نمای ویلا خود فراموش کرد دید و نمای ویلا در شب میباشد. نورپردازی مناسب و اصولی قطعا تأثیر بسزایی در زیباسازی نمای ویلا در شب برای مخاطب دارد.

طراحی شهرک ویلایی

 طراحی شهرک های ویلایی یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن بپردازیم. امروزه بیشتر پیمانکاران و معمارن سازنده به این فکر افتاده اند که با خرید زمین های بزرگ در منطقه های خوش آب هوا به ساخت ساز شهرک های ویلایی بپردازند. در برخی از مناطق کشور ما مخصوصا مناطق شمالی کشور شهرکه های ویلایی زیادی وجود دارد که توسط گروه های معماری ساخته شده اند. یکی از دلایل درست کردن شهرک های ویلایی نبود واحد های مسکونی و واحد های آپارتمانی در داخل کلانشهر ها میباشد و همچنین نبود زمین کافی برای درست کردن ویلا و همچنین آلودگی هوا، زیاد بودن سر صدا، نبودن یک مکان آرام برای تفریحات آخر هفته و تعطیلات این دلایل باعث شده است که سازندگان ویلا به ساخت شهرک های ویلایی در مناطق خوش آب هوا روی بیاورند.

4 عامل مهم در طراحی نما ویلا

۴ عامل مهم در طراحی نما ویلا

ساخت شهرک ویلایی همانند شهرک های دیگر دارای قوانین و مقررات خاص خود هستند و مردمی که در این شهرک ها زندگی میکنند باید به رعایت قوانین مربوط به آن بپردازند. ناگفته نماند در همه جا ما باید به قوانین شهروندی احترام بگذاریم و به همسایگان خود احترام خاصی بگذاریم.

طراحی ویلا
دانلود اتوکد لوازم دستشویی

شهرک های ویلایی در یک زمین با مساحت زیاد ساخته میشوند. طراحی ویلای لاکچری در این شهرک ویلاهای زیادی با امکانات متنوع درست میشود. برخی از این ویلاها دارای امکانات فول هستند برخی دیگر دارای امکانات معمولی میباشند. برخی ویلا را یک ساختمانی تشبیه میکنند که در چهار طرف آن ساختمانی وجود ندارد که این تعریف به ویلاهای شهرک های ویلایی تعلق نمیگیرد.

قوانین شهرک ویلایی
  1. قیمت طراحی شهرک ویلاییشرکت های معماری و مهندسی که شهرک های ویلایی را در برخی از مناطق کشور میسازند برای کمتر شدن هزینه طراحی و ساخت ویلا از کوچکترین فضا ها هم برای تکمیل کردن نقشه خود استفاده میکنند بیشتر ویلا ها رو مانند همدیگر درست میکنند. همچنین چنین شرکت هایی برای ساختن ویلاها از متریال و مواد ساختمانی یکسانی بکار میبرند تا در هزینه های صرفه جویی کنند.
  2. آب برق و گاز شهرک ویلایی: یکی از موضوعات مهم برای داشتن یک ویلا گرفتن مجوز آب برق و گاز است که به سختی میتوان این چنین مجوزهایی دریافت کرد. وجود آب، گاز وبرق در یک ویلا از امرهای ضروری و مهم است که باید آنها را برای رفاه حال اعضاء خانوداه خود مهیا کرد. البته ناگفته نماند که دریافت چنین مجوزهایی برای شهرک های ویلایی توسط شرکت مورد نظر انجام میگیرد.
  3. امنیت شهرک ویلایی: امنیت یکی از موضوعات مهمی است که در هر جا و مکانی واجب است. یکی از ویژگی های ویلاهای داخل این شهرک ها وجود امنیت بالا نسبت به سایر ویلاهای تنها در خارج از شهر است معمولا در ساخت این شهرک ها از سیستم نگهبانی و حراست بکار میبرند تا از ورود افراد ناشناس به داخل شهرک جلوگیری کنند. تا شما حتی با حضور نداشتن در ویلا هیچ نگرانی نداشته باشید.
طراحی ویلا
ويلا آپارتمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما