کفپوش اپوکسی با بیش از ۲۰۰+ نمونه کار | قیمت اپوکسی


اپوکسی

نقاشی ساختمان یکی از انواع رنگ ها کفپوش اپوکسی می باشد. این نوع کفپوش از جمله کفپوش های خاص است که سختی و مقاومت بسیار بالایی دارد. به همین خاطر کاربرد های زیادی دارد و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیبات این رنگ عبارت از رزین کفپوش اپوکسی ساید به همراه هاردنر یا سفت کننده پولی آمین یا پلی آمید می باشد.

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

رنگ اپوکسی
رنگ اپوکسی

کفپوش اپوکسی از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است چون در مقابل ضربات محکم، سایش با اجسام زبر یا تیز و غیره مقاومت خوبی دارد. برای بازسازی ساختمان و بازسازی ویلا بیشترین کاربرد را دارد.

همچنین دارای رنگ های متنوعی است که با توجه به سلیقه خود می توانید موارد مورد نظرتان را انتخاب و در ساختمان خود به کار ببرید. این رنگ ها ضخامت های مختلفی دارند و می توان از آنها به عنوان عایق استفاده کرد. از رنگ بیشتر در کف ساختمان استفاده می شود به همین دلیل به کفپوش اپوکسی نیز شهرت دارد.

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

اپوکسی پارکینگ
اپوکسی پارکینگ

قیمت اپوکسی

قیمت اپوکسی در رنگ ها و نمونه های مختلف در بازار یافت می شود. شما می‌توانید با مراجعه به بازار به انواع و نمونه های مختلف این رنگ دسترسی داشته باشید. این روزها نمونه های ایرانی و خارجی زیادی از این رنگ ها تولید می کنند که دارای برند های معتبر و کیفیت های بی نظیری هستند.

قیمت رنگ اپوکسی
قیمت رنگ اپوکسی

ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که رنگ اپوکسی ایرانی بهتر است یا خارجی؟

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر دوی آنها دارای کیفیت بالایی هستند و می توان از هر کدام به بهترین شکل بهره وری کرد. البته باید توجه داشته باشید که رنگ یا کفپوش ایرانی بسیار مقرون به صرفه تر است.

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی

چرا که رنگ های خارجی در زمان واردات به دلیل نوسانات قیمت ارز و اضافه شدن حق گمرک از قیمت گرانتری برخوردار هستند. متخصصان و کارشناسان ایرانی توانسته اند با دانش خود و تکنولوژی های روز رنگ های مقاوم و با کیفیتی تولید کنند که علاوه بر این ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند و همواره مورد رضایت مشتریان قرار می گیرند.

رنگ اپوکسی کف
رنگ اپوکسی کف

رنگ اپوکسی کف

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم از رنگ اپوکسی بیشتر در کف ساختمان استفاده می شود. در ادامه به کاربردها می پردازیم:

 • ضدخوردگی بودن این رنگ از اصلی ترین و مهمترین ویژگی های آن قلمداد می شود. برای همین از آن در کف ساختمان استفاده می گردد.
 • از دیگر ویژگی‌های این رنگ می‌ توان به ضد اسید بودن آن اشاره کرد. در صورت استفاده از این رنگ در کف ساختمان امکان شستشوی آن با اسید وجود دارد.
 • مقاومت این رنگ در مقابل اشعه ماوراء بنفش نیز از ویژگی‌ های آن می باشد. گفتنی است که جهت مراقبت از آن باید یک لایه دیگر بر روی آن ایجاد کرد.
 • رنگ به خوبی می تواند الکتریسیته های کف ساختمان را جذب کند. در کف بیشتر ساختمان ها الکتریسیته ساکن وجود دارد که هیچ ماده‌ای به جز رنگ کف کفپوش اپوکسی نمی تواند به خوبی آن را جذب کند.
 • استفاده از کفپوش اپوکسی جنبه تزییناتی نیز دارد. به دلیل رنگ های متنوع و زیبایی که دارند انتخابی بسیار خوب جهت زیباسازی محیط هستند.
 • از رنگ کفپوش اپوکسی بیشتر در کارهای صنعتی استفاده می کنند. در اکثر تجهیزات صنعتی می توان این رنگ را مشاهده کرد.

 

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

رنگ اپوکسی
رنگ اپوکسی

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

رنگ اپوکسی آهن

رنگ اپوکسی انواع مختلفی دارد. یکی از انواع آن مخصوص آهن آلات می‌ باشد. در شرایطی که آهن آلات در معرض زنگ زدگی قرار بگیرند استفاده از کفپوش اپوکسی آهن توصیه می شود.

رنگ اپوکسی آهن
رنگ اپوکسی آهن

این رنگ از دو جزء تشکیل شده است. بعد از رنگ آمیزی آهن توسط آن پس از گذشت حدود ۶ ساعت خشک و قابل استفاده می شود. اما کاربرد رنگ کفپوش اپوکسی آهن در چه صنایعی وجود دارد؟

از کفپوش اپوکسی آهن در مواردی مانند سطوح فلزی، بدنه ماشین آلات، سازه های دریایی، خطوط لوله و مخازن تاسیسات داخلی و خارجی و غیره استفاده می شود. توجه داشته باشید که استفاده از اپوکسی رنگ آهن جهت رنگ دکوراتیو و پایانی توصیه نمی شود.

بهتر است از آن به عنوان لایه های میانی استفاده گردد. مشکلاتی مانند خوردگی در صنایع خسارات جبران ناپذیری را در پی دارد. به همین دلیل استفاده از رنگ ضد خوردگی خصوصاً کفپوش اپوکسی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایای رنگ اپوکسی
مزایای رنگ اپوکسی

مزایای رنگ اپوکسی

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم استفاده از رنگ کفپوش اپوکسی مزیت های زیادی برای ابزارآلات و محیط ساختمانی دارد. در ادامه قصد داریم به معرفی مهمترین مزایای این نوع رنگ بپردازیم:

 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن اپوکسی: با توجه به کیفیت و مقاومت بالایی که نسبت به سایر رنگ ها دارد بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر قیمت خرید مناسبی که دارد هزینه های نصب و پیاده سازی آن در ساختمان نیز مناسب می باشد. چرا که می توان آن را بر روی سطوح فعلی اضافه کرد و به این صورت است که در وقت و هزینه‌های شما صرفه جویی می شود.
 • مزایا اپوکسی
  مزایا اپوکسی

  ماندگاری طولانی : پوشش رنگ دارای عمر کاربردی و طولانی است. این پوشش بسیار سخت از بین می‌ رود و در مقابل شلوغی ها و ترافیک های سنگین از خود مقاومت خوبی نشان می دهد.

 • حفاظت از لایه ها: پوشش رنگ یک پوشش بسیار مقاوم است که در برابر مواردی همچون لکه، پارگی، ترک و … از لایه های زیرین خود محافظت می کند.
 • نگهداری و تعمیر کفپوش اپوکسی : از دیگر مزایای کاربردی کفپوش اپوکسی می‌ توان به تعمیرات و نگهداری آن اشاره کرد. کفپوش اپوکسی در برابر رنگ های دیگر که مقاومت پایینی دارند و پرهزینه نیز می باشند از شرایط نگهداری آسان و هزینه های اندکی برخوردار است.
معایب رنگ اپوکسی
معایب رنگ اپوکسی

معایب رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی با وجود تمام مزایای خوبی که دارد دارای معایبی نیز می باشد. یکی از معایب این رنگ لغزندگی آن است. در صورت استفاده به عنوان کفپوش و خیس شدن آن لغزنده می‌ شود و احتمال سرخوردگی به وجود می آید.

اگرچه اپوکسی از مقاومت بالایی برخوردار است ولی نیاز به مراقبت دارد. احتمال آسیب رسیدن به رنگ وجود دارد و شما در آن زمان باید به اضافه کردن لایه دیگری اقدام کنید.

معایب اپوکسی
معایب اپوکسی

در زمان اجرای رنگ اپوکسی باید نهایت دقت انجام شود. باید همه ترک ها و پریدگی ها پر شوند. در این صورت اجرای آن با مشکل مواجه می شود. همچنین حذف اپوکسی از دیگر معایب آن به شمار می رود. در زمان تغییر رنگ، طراحی و نیز حذف آن احتمال دشوار بودن کار و هزینه بر بودن آن وجود دارد.

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی کفپوشی مقاوم و محکم است. در واقع رنگ اپوکسی که به صورت مایع است بر روی سطح زمین ریخته می شود. پس از خشک شدن، لایه ای سخت تشکیل می‌ شود که حکم کفپوش را دارد. امروز استفاده از این کفپوش در مکان های مختلف انجام می‌ شود. استفاده از آن در ساختمان های تجاری، مسکونی و اداری کاربردهای فراوانی دارد.

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی ماده پلاستیکی رنگ ، پلاستیک ، چسب یا ترموست است که با مخلوط کردن دو یا چند ترکیب شیمیایی صنعتی ایجاد می شود تا مقاومت بالایی در برابر سایش ایجاد کند. با دوام ترین و پایدارترین گزینه کفپوش را فراهم می کند. کفپوش اپوکسی ، همچنین به عنوان کف رزینی شناخته می شود ، عمق حداقل ۲ میلی متر دارد. اگر عمق کمتر از ۲ میلی متر باشد ، به آن پوشش کفپوش اپوکسی گفته می شود.

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی

پوشش کفپوش اپوکسی از رزین ها و سخت کننده ها تشکیل شده است. مواد افزودنی زیادی مانند شتاب دهنده ها ، کنترل جریان ، بازدارنده های UV ، پروموترهای چسبندگی و غیره برای ایجاد پوشش برای طیف گسترده ای از کاربردهای کفپوش اضافه می شوند.

با استفاده از این افزودنیها می توان به ویژگیهای عملکردی مطلوب مانند افزایش مقاومت در برابر سایش ، پخت سریع ، مقاومت شیمیایی بالاتر و … دست یافت.

پوشش کفپوش اپوکسی به طور معمول بر روی کفهای بتونی اعمال می شود تا یک سطح صاف و بادوام ایجاد کند و ظرفیت حمل بار کف را افزایش دهد. عمدتا ، انبارها ، سایتهای صنعتی و ساختمانهای تجاری برای حفظ شرایط تمیز و ایمن برای کارگران ، تجهیزات و موجودی کالا به کفهای اپوکسی متکی هستند.

زیبایی کفپوش اپوکسی را می توان با افزودن رنگدانه های مختلف ، پوسته های وینیل ، زرق و برق ، سنگ کوارتز تزئینی رنگی تزئینی و غیره بهبود بخشید. یک سیستم کفپوش ضخیم تر ، با دوام تر و غیر لغزنده.

فرمول اپوکسی
فرمول اپوکسی

فرمول اپوکسی

بیشترین استفاده از رزین های کفپوش اپوکسی از واکنش بین بیسفنول-A (BPA) و اپی کلرهیدرین (ECH) حاصل می شود که می تواند در حالت مایع یا جامد بدست آید. برای تبدیل کفپوش اپوکسی به ماده ای محکم ، قابل تزریق و سفت و سخت ، لازم است که رزین را با سخت کننده پخت کنید.

رزین های اپوکسی در هر دمای بین ۵-۱۵۰ درجه سانتی گراد به راحتی قابل درمان هستند. عمل آوری رزین ها رزین های کفپوش اپوکسی را به پلیمرهای ترموست کفپوش اپوکسی تبدیل می کند که دارای مقاومت متمایز ، قابلیت انعطاف پذیری ، دوام و چسبندگی هستند.

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

انواع اپوکسی 
انواع اپوکسی

انواع کفپوش اپوکسی 

کف ملات اپوکسی

کف ملات اپوکسی از ۱۰۰٪ کفپوش اپوکسی جامد و ماسه کوارتز تشکیل شده است. برای کفهایی که به مقاومت بیشتری در برابر بارهای ضربه ای و مواد شیمیایی نیاز دارند ، استفاده می شود.

همچنین می توان از آن برای ترمیم ترک ها قبل از استفاده از نوع دیگری از کفپوش اپوکسی استفاده کرد. فضاهای مکانیکی ، آشپزخانه های تجاری ، انبارها ، رستوران ها ، گاراژها ، کارخانه های تولیدی از جمله مکان هایی هستند که از این نوع کفپوش اپوکسی برای کف سازی استفاده می شود.

کف ملات اپوکسی
کف ملات اپوکسی

طبقه اپوکسی خود تراز شونده

کفپوش اپوکسی خود تسطیحی روی کفهای بتونی قدیمی ، جدید ، آسیب دیده یا ترک خورده گذاشته می شود تا یک بافت مقاوم ، صاف و یکدست در سطح کف ایجاد شود. این نوع کفپوش اپوکسی باعث افزایش ظاهر زیبایی کف می شود.

طبقه اپوکسی خود تراز شونده
طبقه اپوکسی خود تراز شونده

طبقه اپوکسی پر از کوارتز

کف پوسته اپوکسی

کف های پوسته پوسته اپوکسی دارای ظاهری سرزنده و حاوی مواد پوسته پوسته رنگی هستند که در کفپوش اپوکسی گنجانده شده اند. پوسته ها سطح شیارهایی را نیز برای کاهش افتادن و لغزش فراهم می کنند. این نوع کفپوش اپوکسی در طیف گسترده ای از رنگ ها ، سبک ها ، اندازه ها و بافت ها موجود است که با استفاده از آنها می توان ظاهر زیبایی هر طبقه را افزایش داد.

کف پوسته اپوکسی
کف پوسته اپوکسی

مراحل نصب کفپوش اپوکسی

 1. اولین مرحله در کف سازی اپوکسی شامل آماده سازی سطح کف است.
 2. سطح کف باید برای پذیرش پوشش جدید پوشش کفپوش اپوکسی در قسمت بالایی آن آماده شود.
 3. مواد خارجی مانند ذرات گرد و غبار از سطح خارج می شوند.
 4. سپس با سنگ زنی ، انفجار گلوله ای و تراشکاری ایجاد می شود تا سطح کورس برای اتصال بهتر با کف مادر وجود داشته باشد.
 5. وصله و ترمیم کلیه ترکهای اصلی شناسایی شده در کف در ایجاد دوام کفپوش اپوکسی ضروری است.
 6. پوشش بتونه کاری سطح روی کف قرار می گیرد. در هنگام بتونه کاری باید مطمئن شوید که آستر به عمق کف راه راه پیدا کرده است.
 7. پس از استفاده از پوشش اولیه ، تمام ترک ها و سوراخ های قابل مشاهده روی زمین را با اپوکسی پر کنید.
 8. بعلاوه ، کف باید کمی آسیاب شده ، ماسه زده شده و دوباره لایه لایه شود.
 9. مهر و موم با استفاده از مقدار قابل توجهی آب وارد شده به کف آزمایش می شود. اگر آب در آن خیس نشده باشد ، می توان کف را با یک پوشش اپوکسی اعمال کرد.
 10. سخت کننده کفپوش اپوکسی با یک رزین اپوکسی مخلوط می شود و در مرحله نهایی در چندین لایه روی سطح کف قرار می گیرد.
 11. پس از استفاده ، کفپوش اپوکسی در دمای مورد نیاز پخت می شود.
 12. فرآیند پخت فقط زمانی شروع می شود که کفپوش اپوکسی با یک ماده پخت دیگر واکنش را شروع می کند.

 

مراحل نصب کفپوش اپوکسی
مراحل نصب کفپوش اپوکسی

مزایای کف اپوکسی

کفپوش اپوکسی در مقایسه با سایر گزینه های کفپوش سنتی دارای مزایای زیادی است. 

مزایا در زیر ذکر شده است:

 1. روشنایی مناطق داخلی را افزایش می دهد زیرا کفپوش اپوکسی یک سطح براق و براق ایجاد می کند.
 2. کفپوش اپوکسی یک سطح مقاوم و سخت ارائه می دهد که می تواند بارهای سنگین و مداوم را تحمل کند.
 3. نصب آن آسان است و به ابزار یا تجهیزات خاصی احتیاج ندارد.
 4. کف های کفپوش اپوکسی مقاومت شیمیایی بسیار خوبی دارند. آنها می توانند در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مقاومت کنند ، و آنها را برای صنایع و انبارها ایده آل می کند.
 5. از لایه بتونی موجود در برابر سایش محافظت می کند.
 6. تمیز کردن آسان و با دوام تر است.
 7. وقتی کفپوش اپوکسی حاوی مواد افزودنی ضد لغزش باشد ، ایمنی را افزایش می دهد.
 8. وقتی با رنگها و رنگها ترکیب می شود به مخفی شدن تراشه ها و ترک ها کمک می کند.
 9. هنگامی که به الگویی متفاوت استفاده می شود به شناسایی مناطق قابل پیاده روی کمک می کند.
 10. ظاهر زیبایی فضا را افزایش می دهد.
 11. تعمیر و نگهداری کمی یا بدون نیاز است.

 

مزایای کف اپوکسی
مزایای کف اپوکسی
 • انواع اپوکسی

 1. انواع مختلف کفپوش اپوکسی عبارتند از:
  ۱. کف ملات اپوکسی
  ۲. کفپوش اپوکسی خود تسطیح
  ۳. کفپوش اپوکسی پر از کوارتز
  ۴. کف پوسته پوسته کفپوش اپوکسی

جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.  ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

انواع کفپوش اپوکسی
انواع کفپوش اپوکسی
انواع کفپوش اپوکسی
انواع کفپوش اپوکسی
انواع کفپوش اپوکسی
انواع کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوش اپوکسی ماده پلاستیکی رنگ ، پلاستیک ، چسب یا ترموست است که با مخلوط کردن دو یا چند ترکیب شیمیایی صنعتی ایجاد می شود تا مقاومت بالایی در برابر سایش ایجاد کند. با دوام ترین و پایدارترین گزینه کفپوش را فراهم می کند.

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی

کاربرد کفپوش اپوکسی چیست؟

پوشش اپوکسی به طور معمول بر روی کفهای بتونی اعمال می شود تا سطحی صاف و بادوام داشته باشد و ظرفیت حمل بار کف را افزایش دهد. عمدتا ، انبارها ، سایتهای صنعتی و ساختمانهای تجاری برای حفظ شرایط تمیز و ایمن برای کارگران ، تجهیزات و موجودی کالا به کفپوش اپوکسی متکی هستند.

کاربرد کفپوش اپوکسی
کاربرد کفپوش اپوکسی

پرایمر اپوکسی چیست؟

محافظت از دیوارها در برابر آسیب های خارجی یکی از مواردی است که رنگ های نیلی در آن عالی است. ما یک راه حل طولانی مدت برای چنین آسیب هایی به نام “Epoxy Primer” داریم. این یک پایه مناسب برای پوشش های بالا است که جلوه ای عالی را ارائه می دهد.

این یک سیل سوز است که قبل از آماده شدن دیوارها برای رنگ آمیزی ، از پرایمر محافظت می کند. همچنین به عنوان یک ماده اتصال دهنده بین بتن و روکش بالای رنگ عمل می کند. رنگ آغازگر اپوکسی دیوارها را در برابر شرایط آب و هوایی شدید محافظت می کند. فرسودگی رنگ و درخشش به دلیل دارا بودن روی فسفات مشکل می شود-هرچه ضخامت بیشتر باشد ، دیوارهای داخلی شما بهتر در برابر هر چیزی و همه چیز محافظت می شوند.

پرایمر اپوکسی چیست؟
پرایمر اپوکسی چیست؟

تفاوت پرایمر و پرایمر اپوکسی:

 • ● آغازگر بتن را برای مرحله بعدی آماده می کند. در حالی که ، آغازگر کفپوش اپوکسی “Indigo Paints” یک سیلر است که بتن را با رنگ متصل می کند.
 • ● رنگ آغازگر بیشتر سفید یا خنثی است. با این حال ، یک رنگ آغازگر اپوکسی در سایه های مختلف عرضه می شود که در مورد عامل سایه واقعی عمل می کند.
 • ● آغازگر قابل ماسه زدن است. با این حال ، پرایمر اپوکسی قابل ماسه زدن نیست.
 • ● پرایمر خراش ها و امواج عظیم را می پوشاند. در حالی که ، آغازگر اپوکسی یک سیلر غیر متخلخل است که پرایمر پایه را در برابر رنگ محافظت می کند.
 • ● آغازگر به تنهایی نمی تواند عمر رنگ را افزایش دهد. با این حال ، رنگ آغازگر کفپوش اپوکسی عمر رنگ را تنها با یک لایه افزایش می دهد.
تفاوت پرایمر و پرایمر اپوکسی:
تفاوت پرایمر و پرایمر اپوکسی:

پوشش کف اپوکسی چیست؟

این کفپوش تجاری و صنعتی مورد تقاضا است. به طور مستقیم روی بتن اعمال می شود تا مواد سنگین به سطح آسیب نرسانند و برای مدت طولانی دوام بیاورند. پوشش کف اپوکسی انبارها ، تصفیه خانه ها ، مراکز خرید ، برنامه های کاربردی دریایی ، تئاترها و غیره را برای ایمنی کارکنان ، موجودی و ماشین آلات فراهم می کند.

پوشش کف اپوکسی چیست؟
پوشش کف اپوکسی چیست؟
انواع اپوکسی 
انواع اپوکسی
انواع اپوکسی 
انواع اپوکسی
انواع اپوکسی 
انواع اپوکسی
انواع اپوکسی 
انواع اپوکسی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!