گرمای بیش از حد در ساختمان از چیست؟

گرمای بیش از حد در ساختمان از چیست؟

گرمای بیش از حد در ساختمان از چیست؟


تبلیغات

تبلیغات

سقف بابل دکbazsazi min

گرمای بیش از حد در ساختمان از چیست؟

به گزارش  چک لیست ساختمان : گرمای بیش از حد در ساختمان از چیست؟ در این پست قصد داریم چگونگی جلوگیری از گرمازدگی در ساختمانها را با وارد کردن و تلفیق روشهای کنترل خورشیدی در طی فرایند طراحی معماری بررسی کنیم. این یک نکته اساسی در هنگام طراحی ساختمان است ، اما یک ساختمان است که اغلب تا پایان روند باقی می ماند یا بدتر از آن هنوز به طور کامل کنار گذاشته می شود.

ads1

ads1

اجرا و ساخت کانال هوا تهیه  * نصب فلاشینگ نما * ساخت و نصب دریچه * ساخت و نصب هود استیل و گالوانیزه *ساخت و نصب پلنیوم باکس * ساخت فلنچ اهنی و گالوانیزه * ساخت کانال های پیش ساخته

 

گرمای بیش از حد در ساختمان

گرمای بیش از حد در ساختمان برای طراحی و متوقف کردن بیش از حد گرم شدن ساختمانها ، ابتدا باید منظور از گرم شدن بیش از حد و گرمای بیش از حد را درک کنیم. با توجه به تغییر اقلیم های محلی و منطقه ای ، الگوهای آب و هوایی و فصول ، هیچگونه ارقام یا تعاریفی بین المللی از آنچه که دقیقاً گرم شدن هوا را تعریف می کند ، وجود ندارد. با این حال مطالعات نشان داده است که دمای بیش از ۲۴ درجه سانتیگراد می تواند باعث ناراحتی شود ، به خصوص برای اعضای شکننده جمعیت ما.

2 ads

۲ ads

فروش متعلقات تهویه * فروش لوله های فلکسیبل * فروش بست های فلکسیبل و رولی * فروش عایق های رولی الاستومریک * فروش انواع فوم ها پلی اتیلن

ادرس: بازار آهن شاد آباد بهاران ۲ مجتمع کوثر بلوک ۳۸ پلاک ۲۴۵ (میرزایی)

این رقم بر اساس درجه حرارت هوا است و عوامل دیگری مانند رطوبت ، حرکت هوا ، نور مستقیم خورشید و میزان قرار گرفتن در معرض آن نیز فاکتورهای بسیار مهمی در درک گرمای اضافی دارند. امواج گرمائی نیز باید در نظر گرفته شوند ، و اگرچه اغلب فقط به طور موقتی (به طور معمول سه تا پنج روز) انجام می شوند ، اما باید در ارزیابی و کاهش گرمازدگی نقشی اساسی داشته باشند.

ads 3

ads 3

گرمای بیش از حد در ساختمان از چیست؟

گرمای بیش از حد در ساختمان از چیست؟

نحوه کنترل گرمای بیش از حد در ساختمانگرمای بیش از حد در ساختمان

در صورت بروز گرمای بیش از حد ، می تواند تأثیرات جدی بر سلامتی و رفاه ساختمان اشغالگران داشته باشد. گرمای بیش از حد در ساختمان درجه حرارت بالا و افزایش گرما باعث می شود که ما از استرس گرمایی مانند تعریق و فشار قلبی عروقی رنج ببریم که در شرایط شدید می تواند منجر به فرسودگی گرما شود. افراد مسن و بسیار جوان بیشترین حساسیت به این بیماری را دارند و اغلب می توانند در بیمارستان بستری شوند. در بدترین موارد ، گزارش هایی مبنی بر بیش از ۲۰،۰۰۰ مرگ ناشی از گرما مربوط به یک دوره موج گرم سیگنال گزارش شده است. با این وجود این همه نابودی و تاریکی نیست ، زیرا توجه به این نکته مهم است که در بیشتر موارد ، از طریق گرم شدن استراتژی های طراحی معماری خوب و قابل تفکر ، از گرمای بیش از حد جلوگیری می شود.

lsf min

دستاوردهای خورشیدی از کجا حاصل می شود؟

هنگامی که سطح خارجی دمای بیشتری نسبت به فضای داخلی داشته باشد ، می توان از طریق پارچه ساختمان ، دستاوردهای خورشیدی رخ داد. این امر به دلیل تکنیک های ساختاری عایق بندی شده و محکم هوا که برای مطابقت با مقررات مدرن ساختمان امروزی استفاده می شود ، به ندرت در ساختمانهای مدرن اتفاق می افتد. با این حال ساختمانهای قدیمی که مرمت نشده اند یا در شرایط نامناسبی هستند ، می توانند با گرمازدگی شدیدتری روبرو شوند.  دستاوردهای منفی خورشیدی عمدتا از طریق جنوب و غرب با لعاب در ماه های تابستان اتفاق می افتد ، زیرا گرما جذب شده از دهانه های ساختمان است و به فضاهای آن رها می شود.

تبلیغات

تبلیغات

طراحی شهرک ویلایی

استخر min

گرمای بیش از حد در ساختمان بسیاری از کاربران ساخت و سازها پرده ها و / یا پرده ها را می کشند و می بندند تا از این دستاورد ها استفاده کنند ، اما اگر اینها گرم شوند ، منافع زیادی ندارد. متداول ترین روش خنک سازی به روشنی بازکردن یک پنجره است ، اما اگر دمای هوا در خارج از ساختمان گرمتر از هوای داخل باشد ، وقتی پنجره ها و درها برای تهویه باز هستند ، انتقال هوا بین دو فضا باعث افزایش هوا می شود دما در داخل

گرمای بیش از حد در ساختمان از چیست؟

گرمای بیش از حد در ساختمان از چیست؟

استفاده کنید

ما به عنوان انسان نیز با فعالیت هایی که انجام می دهیم و مواردی که استفاده می کنیم ، گرما ساطع می کنیم. این به سطح فعالیت و شغل ساختمان بستگی دارد ، به عنوان مثال شخصی که ورزش می کند بیش از فردی که نشسته است گرمای بیشتری تولید می کند و دفتری پر از رایانه گرمای بیشتری از آنچه که در کتابخانه است تولید می کند.

محل

افزایش گرما نیز بسیار خاص سایت است ، زیرا تفاوت قابل توجهی در دمای هوا بین سایت های روستایی و شهری وجود دارد. سایت های شهری به دلیل جذب گرما در طول روز و سپس آزاد کردن آن در طول شب ، گرمای بیشتری دارند. سهم بیشتر در این امر همچنین افزایش تعداد واحدهای تجاری است که ممکن است ماشین آلات و واحدهای برودتی را به طور مداوم کار کنند بافت ساختمان ها نیز نقش زیادی خواهند داشت ، به عنوان مثال اگر ساختمان منطقه ای پر سر و صدا یا آلوده باشد ، این امر باعث می شود ساکنان آن از باز شدن پنجره ها منصرف شوند ، به عنوان مثال آنها در کنار جاده اصلی یا ایستگاه راه آهن شلوغ واقع شده اند. علاوه بر این ، ممکن است امنیت نیز وجود داشته باشد ، به عنوان مثال یک آپارتمان در طبقه همکف.

گرایش

جهت گیری ساختمان نقش زیادی در افزایش گرما دارد ، به ویژه در ارتفاعات جنوب و غرب آن هنگام ارزیابی افزایش گرمای اواخر بعد از ظهر ، به دلیل جهت گیری کمتر خورشید و افزایش دمای بعد از ظهر ، گرمای بیش از حد در ساختمان باید توجه ویژه ای شود. با این حال می توان از این مزیت در ماه های زمستان که می توان از گرما برای گرم کردن فضاهای داخلی استفاده کرد ، استفاده کرد.

روشهای ساخت

روشهای مدرن ساخت و ساز به گرمای بیش از حد کمک می کند به این صورت که ساختمان تقریباً به خوبی ساخته شده است ، بدون نشتی و با چنین سطح عایق بالا ، به طوری که هیچ راهی برای گرمای داخلی وجود ندارد که به طور طبیعی با کمک فیزیکی فرار کند. با توجه به مواد ، گزینه های جرم حرارتی بالا مانند آجر و سنگ می توانند گرمای منتقل شده در روز را جمع آوری و ذخیره کنند و تا زمانی که روش هایی برای تهویه هوا در طول شب وجود داشته باشد ، می توان گرمای ذخیره شده را تصفیه کرد. برای صبح روز بعد ساختمان را خنک بگذارید. با این وجود یک ساختار سبک چوبی سبک ، نمی تواند از جرم آن به نفع خود استفاده کند و بنابراین دمای خارجی را سریعتر فرض می کند.

حل مشکل

هنگامی که ساختمان بیش از حد گرم می شود اولین فکر و رایج ترین راه حل باز کردن پنجره ها برای جذب هوای خارجی و بیرون آمدن هوای گرم داخلی است. اما اگر دمای خارجی یکسان یا مشابه داخلی باشد ، این امر حداقل تأثیر خواهد داشت ، در بعضی موارد حتی می تواند مسئله را اغراق کرده و دما را افزایش دهد. با در نظر داشتن این موضوع و در مواقع گرمای زیاد ، تهویه غیر فعال فقط می تواند به عنوان روشی برای تجدید هوای داخلی و از بین بردن هرگونه آلودگی و بو باشد. گرمای بیش از حد در ساختمان شایان ذکر است که مقیاس این مشکل بسته به زمینه جغرافیایی بسیار متفاوت است ، و در حالی که راه حل مشترک برای موارد فوق استفاده از تهویه مطبوع است ، در برخی از کشورها افزایش هزینه های جاری ۵ یا چند روز در سال وزن ندارد مثلاً مسئله ای در گفتن بریتانیا باشد.

جلوگیری

افزایش میزان عایق بندی در دیوارها و سقف ها می تواند انتقال گرما از خارج را کند کرده و میزان انتقال از طریق فضاهای داخلی را کاهش دهد. گفته شد ، با توجه به مقررات دقیق ساختمان امروزی و مقادیر انرژی هدف ، اکثر ساختمانهای مدرن از قبل به طور پیش فرض از مقدار زیادی عایق برخوردار هستند. همین امر را می توان برای خدمات ساختمان ، همراه با تهویه زیاد برای حفظ جریان هوا استفاده کرد.

جلوگیری از گرم شدن خورشید از طریق دهانه های لعاب دار در ارتفاعات جنوب و غرب هنگام جلوگیری از گرم شدن بیش از حد حیاتی است ، کرکره های داخلی ، پرده ها یا پرده ها می توانند این امر را تا حدی متوقف کنند ، گرمای بیش از حد در ساختمان اما همانطور که در بالا ذکر شد ، این می تواند به سرعت خود را گرم کند. بنابراین بهترین شکل پیشگیری از یک وسیله خارجی است که از همان ابتدا به شکل و انبوه سازی ساختمان ساخته می شود. به عنوان مثال با استفاده از برآمدگی ها و فرورفتگی های ساختمان برای محافظت از دهانه های در معرض خطر. سایر اشکال حفاظت خارجی می تواند از روی پیچ و مهره ای ایجاد شود ، با استفاده از بریس ، کرکره یا پرده خارجی. انتخاب مواد ، به ویژه برای شاتر یا رویه خلوص بسیار مهم است ، از نظر زیبایی شناسی آنها باید تا آنجا که ممکن است به ساختمان گره بزنند.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

ایده برای ویلا

عکس طراحی نما ساختمان

نقاشی ساختمان در اندیشه فاز ۳

طراحی ویلا و باغچه

هزینه ساخت ویلا متری چند است

طراحی کافه موسیقی

سیمان رنگی یا ملات رنگی

جواز minkanaf min

تبلیغات

تبلیغات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!