آموزش کف ساختمان

کفپوش اپوکسی | قیمت کفپوش اپوکسی | انواع کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

به گزارش طراحی نما رومی : اپوکسی ماده پلاستیکی رنگ ، پلاستیک ، چسب یا ترموست است که با مخلوط کردن دو یا چند ترکیب شیمیایی صنعتی ایجاد می شود تا مقاومت بالایی در برابر سایش ایجاد کند. با دوام ترین و پایدارترین گزینه کفپوش را فراهم می کند. کفپوش اپوکسی ، همچنین به عنوان کف رزینی شناخته می شود ، عمق حداقل ۲ میلی متر دارد. اگر عمق کمتر از ۲ میلی متر باشد ، بازسازی ساختمان به آن پوشش اپوکسی گفته می شود.

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی

پوشش اپوکسی از رزین ها و سخت کننده ها تشکیل شده است. مواد افزودنی زیادی مانند شتاب دهنده ها ، کنترل جریان ، بازدارنده های UV ، پروموترهای چسبندگی و غیره برای ایجاد پوشش برای طیف گسترده ای از کاربردهای کفپوش اضافه می شوند. با استفاده از این افزودنیها می توان به ویژگیهای عملکردی مطلوب مانند افزایش مقاومت در برابر سایش ، پخت سریع ، ساخت ویلا چوبی و طراحی ویلا چوبی مقاومت شیمیایی بالاتر و … دست یافت. پوشش اپوکسی به طور معمول بر روی کفهای بتونی اعمال می شود تا یک سطح صاف و بادوام ایجاد کند و ظرفیت حمل بار کف را افزایش دهد. عمدتا ، انبارها ، سایتهای صنعتی و ساختمانهای تجاری برای حفظ شرایط تمیز و ایمن برای کارگران ، تجهیزات و موجودی کالا به کفهای اپوکسی متکی هستند. زیبایی کفپوش اپوکسی را می توان با افزودن رنگدانه های مختلف ، پوسته های وینیل ، زرق و برق ، سنگ کوارتز تزئینی رنگی تزئینی و غیره بهبود بخشید. یک سیستم کفپوش ضخیم تر ، با دوام تر و غیر لغزنده.

نحوه کفپوش اپوکسی

بیشترین استفاده از رزین های اپوکسی از واکنش بین بیسفنول-A (BPA) و اپی کلرهیدرین (ECH) حاصل می شود که می تواند در حالت مایع یا جامد بدست آید. برای تبدیل اپوکسی به ماده ای محکم ، قابل تزریق و سفت و سخت ، لازم است که رزین را با سخت کننده پخت کنید. رزین های اپوکسی در هر دمای بین ۵-۱۵۰ درجه سانتی گراد به راحتی قابل درمان هستند. عمل آوری رزین ها رزین های اپوکسی را به پلیمرهای ترموست اپوکسی تبدیل می کند که دارای مقاومت متمایز ، قابلیت انعطاف پذیری ، دوام و چسبندگی هستند.

انواع کفپوش اپوکسی 

انواع مختلف کفپوش اپوکسی عبارتند از:

کف ملات اپوکسی

کف ملات اپوکسی از ۱۰۰٪ کفپوش اپوکسی جامد و ماسه کوارتز تشکیل شده است. برای کفهایی که به مقاومت بیشتری در برابر بارهای ضربه ای و مواد شیمیایی نیاز دارند ، استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای ترمیم ترک ها قبل از استفاده از نوع دیگری از کف اپوکسی استفاده کرد. فضاهای مکانیکی ، آشپزخانه های تجاری ، انبارها ، رستوران ها ، گاراژها ، کارخانه های تولیدی از جمله مکان هایی هستند که از این نوع اپوکسی برای کف سازی استفاده می شود.

طبقه اپوکسی خود تراز شونده

کف اپوکسی خود تسطیحی روی کفهای بتونی قدیمی ، جدید ، آسیب دیده یا ترک خورده گذاشته می شود تا یک بافت مقاوم ، صاف و یکدست در سطح کف ایجاد شود. این نوع اپوکسی باعث افزایش ظاهر زیبایی کف می شود.

طبقه اپوکسی پر از کوارتز

کف پوسته اپوکسی

کف های پوسته پوسته اپوکسی دارای ظاهری سرزنده و حاوی مواد پوسته پوسته رنگی هستند مراحل ساخت ساختمان که در کفپوش اپوکسی گنجانده شده اند. پوسته ها سطح شیارهایی را نیز برای کاهش افتادن و لغزش فراهم می کنند. این نوع اپوکسی در طیف گسترده ای از رنگ ها ، سبک ها ، اندازه ها و بافت ها موجود است که با استفاده از آنها می توان ظاهر زیبایی هر طبقه را افزایش داد.

مراحل نصب کفپوش اپوکسی

 1. اولین مرحله در کف سازی اپوکسی شامل آماده سازی سطح کف است.
 2. سطح کف باید برای پذیرش پوشش جدید پوشش اپوکسی در قسمت بالایی آن آماده شود.
 3. مواد خارجی مانند ذرات گرد و غبار از سطح خارج می شوند.
 4. سپس با سنگ زنی ، انفجار گلوله ای و تراشکاری ایجاد می شود تا سطح کورس برای اتصال بهتر با کف مادر وجود داشته باشد.
 5. وصله و ترمیم کلیه ترکهای اصلی شناسایی شده در کف در ایجاد دوام کفپوش اپوکسی ضروری است.
 6. پوشش بتونه کاری سطح روی کف قرار می گیرد. در هنگام بتونه کاری باید مطمئن شوید که آستر به عمق کف راه راه پیدا کرده است.
 7. پس از استفاده از پوشش اولیه ، تمام ترک ها و سوراخ های قابل مشاهده روی زمین را با اپوکسی پر کنید.
 8. بعلاوه ، کف باید کمی آسیاب شده ، ماسه زده شده و دوباره لایه لایه شود.
 9. مهر و موم با استفاده از مقدار قابل توجهی آب وارد شده به کف آزمایش می شود. اگر آب در آن خیس نشده باشد ، می توان کف را با یک پوشش اپوکسی اعمال کرد.
 10. سخت کننده اپوکسی با یک رزین اپوکسی مخلوط می شود و در مرحله نهایی در چندین لایه روی سطح کف قرار می گیرد.
 11. پس از استفاده ، کف اپوکسی در دمای مورد نیاز پخت می شود.
 12. فرآیند پخت فقط زمانی شروع می شود که اپوکسی با یک ماده پخت دیگر واکنش را شروع می کند.

 

نصب کفپوش اپوکسی
نصب کفپوش اپوکسی

مزایای کف اپوکسی

کفپوش اپوکسی در مقایسه با سایر گزینه های کفپوش سنتی دارای مزایای زیادی است. نقاشی ساختمان مزایا در زیر ذکر شده است:

 1. روشنایی مناطق داخلی را افزایش می دهد زیرا اپوکسی یک سطح براق و براق ایجاد می کند.
 2. اپوکسی یک سطح مقاوم و سخت ارائه می دهد که می تواند بارهای سنگین و مداوم را تحمل کند.
 3. نصب آن آسان است و به ابزار یا تجهیزات خاصی احتیاج ندارد.
 4. کف های کفپوش اپوکسی مقاومت شیمیایی بسیار خوبی دارند. آنها می توانند در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مقاومت کنند ، و آنها را برای صنایع و انبارها ایده آل می کند.
 5. از لایه بتونی موجود در برابر سایش محافظت می کند.
 6. تمیز کردن آسان و با دوام تر است.
 7. وقتی اپوکسی حاوی مواد افزودنی ضد لغزش باشد ، ایمنی را افزایش می دهد.
 8. وقتی با رنگها و رنگها ترکیب می شود به مخفی شدن تراشه ها و ترک ها کمک می کند.
 9. هنگامی که به الگویی متفاوت استفاده می شود به شناسایی مناطق قابل پیاده روی کمک می کند.
 10. ظاهر زیبایی فضا را افزایش می دهد.
 11. تعمیر و نگهداری کمی یا بدون نیاز است.
مزایای کف اپوکسی
مزایای کف اپوکسی

سوالات متداول

 • انواع کفپوش اپوکسی

 1. انواع مختلف کفپوش اپوکسی عبارتند از:
  ۱. کف ملات اپوکسی
  ۲. کف اپوکسی خود تسطیح
  ۳. کف اپوکسی پر از کوارتز
  ۴. کف پوسته پوسته اپوکسی

 

کفپوش اپوکسی چیست؟

اپوکسی ماده پلاستیکی رنگ ، پلاستیک ، چسب یا ترموست است که با مخلوط کردن دو یا چند ترکیب شیمیایی صنعتی ایجاد می شود تا مقاومت بالایی در برابر سایش ایجاد کند. با دوام ترین و پایدارترین گزینه کفپوش را فراهم می کند.

کفپوش اپوکسی چیست؟
کفپوش اپوکسی چیست؟

کاربرد کفپوش اپوکسی چیست؟

پوشش اپوکسی به طور معمول بر روی کفهای بتونی اعمال می شود تا سطحی صاف و بادوام داشته باشد و ظرفیت حمل بار کف را افزایش دهد. عمدتا ، انبارها ، سایتهای صنعتی و ساختمانهای تجاری برای حفظ شرایط تمیز و ایمن برای کارگران ، نما رومی تجهیزات و موجودی کالا به کفهای اپوکسی متکی هستند.

پرایمر اپوکسی چیست؟

محافظت از دیوارها در برابر آسیب های خارجی یکی از مواردی است که رنگ های نیلی در آن عالی است. ما یک راه حل طولانی مدت برای چنین آسیب هایی به نام “Epoxy Primer” داریم. این یک پایه مناسب برای پوشش های بالا است که جلوه ای عالی را ارائه می دهد.

این یک سیل سوز است که قبل از آماده شدن دیوارها برای رنگ آمیزی ، از پرایمر محافظت می کند. همچنین به عنوان یک ماده اتصال دهنده بین بتن و روکش بالای رنگ عمل می کند. رنگ آغازگر اپوکسی دیوارها را در برابر شرایط آب و هوایی شدید محافظت می کند. فرسودگی رنگ و درخشش به دلیل دارا بودن روی فسفات مشکل می شود-هرچه ضخامت بیشتر باشد ، دیوارهای داخلی شما بهتر در برابر هر چیزی و همه چیز محافظت می شوند.

تفاوت پرایمر و پرایمر اپوکسی:

● آغازگر بتن را برای مرحله بعدی آماده می کند. در حالی که ، آغازگر اپوکسی “Indigo Paints” یک سیلر است که بتن را با رنگ متصل می کند.

● رنگ آغازگر بیشتر سفید یا خنثی است. با این حال ، یک رنگ آغازگر اپوکسی در سایه های مختلف عرضه می شود که در مورد عامل سایه واقعی عمل می کند.

● آغازگر قابل ماسه زدن است. با این حال ، پرایمر اپوکسی قابل ماسه زدن نیست.

● پرایمر خراش ها و امواج عظیم را می پوشاند. در حالی که ، آغازگر اپوکسی یک سیلر غیر متخلخل است که پرایمر پایه را در برابر رنگ محافظت می کند.

● آغازگر به تنهایی نمی تواند عمر رنگ را افزایش دهد. با این حال ، رنگ آغازگر اپوکسی عمر رنگ را تنها با یک لایه افزایش می دهد.

پرایمر اپوکسی چیست؟
پرایمر اپوکسی چیست؟

پوشش کف اپوکسی چیست؟

این کفپوش تجاری و صنعتی مورد تقاضا است. به طور مستقیم روی بتن اعمال می شود تا مواد سنگین به سطح آسیب نرسانند و برای مدت طولانی دوام بیاورند. پوشش کف اپوکسی انبارها ، تصفیه خانه ها ، مراکز خرید ، برنامه های کاربردی دریایی ، تئاترها و غیره را برای ایمنی کارکنان ، موجودی و ماشین آلات فراهم می کند.

نحوه آماده سازی سطح برای پرایمر اپوکسی Indigo:

● از یک جارو تمیز برای حذف ذرات گرد و غبار از سطح مورد نظر برای رنگ آمیزی استفاده کنید

tur با استفاده از سقز سطح را کاملاً تمیز کرده و بگذارید خشک شود

● برای سایش سطح با ماسه از کاغذ سنباده استفاده کنید

● برای از بین بردن زنگ زدگی از ابزارهای برقی استفاده کنید

مجدداً با سقز پاک کنید تا یکدست شود

a یک لایه از Epoxy Primer را روی سطح بمالید

● بگذارید یک شبه خشک شود

روز بعد یک لایه دیگر از Epoxy Primer بزنید و صبر کنید تا خشک شود

● برای درخشندگی و صافی ، مینای شیشه ای Indigo PU Super Glass را روی آن بمالید

ما در Indigo Paints متعهد شده ایم که راه حل های نهایی را برای ایمن و تمیز نگه داشتن دیوارها و کف شما به مدت طولانی در اختیار شما قرار دهیم!

 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

ضوابط پارکینگ بزرگ

آموزش نقاشی ساختمان رنگ پلاستیک

طراحی باغ های ژاپنی

آموزش ترسیم پرسپکتیو یک نقطه ای

سازه ال اس اف تبریز

پتینه جدید

قیمت ساخت خانه ویلایی

طراحی کارخانه ماکارونی

طراحی و ساخت ویلا شیراز

نوشته های مشابه

واتساپ مشاورهتماس مشاوره