آجر نما

آجر نما


چندین نمونه آجر نما

چندین نمونه آجر نما یک نوع از آجر است که معمولا در نمای ساختمان به کار می رود. طراحی تراس ویلا این نوع آجر باید علاوه بر نمای زیبایی که دارد، مقاوم نسبت به آب، گرما و سرما و رطوبت باشد. آجر نما در رنگ ها و اشکال مختلفی ساخته می شود. یکی از این نوع آجر ها، آجر نسوز است. از ویژگی های این آجر ها طرح و رنگ به کار رفته زیبا و با تنوع زیاد و همچنین مقاومت در برابر رطوبت و مقاوم در برابر جذب آب است.

آجر نما

آجر نما

نما به طور کلی از یک کلمه فرانسوی به نام facade گرفته شده است، قیمت ساخت ویلا در شمال چندین نمونه آجر نما که این کلمه  به معنی ” نما ” یا ” صورت ” است. در معماری، نمای ساختمان اغلب از نظر طراحی مهمترین جنبه است، زیرا برای سایر قسمتهای ساختمان معنا ایجاد می کند. از منظر مهندسی یک ساختمان، نما نیز به دلیل تأثیر در بهره وری انرژی از اهمیت زیادی برخوردار است.

استفاده از آجر در نمای ساختمان های قدیمی

در گذشته نیز از آجر برای نمای ساختمان ها و یا سقف آن ها استفاده می شد lsf سازه که جنبه تزئینی نیز داشت. در دوره سلجوقیان از آجر به عنوان مصالح اصلی در ساختمان ها، آب انبار ها، بنا های عمومی، مساجد و … استفاده می شد.

آجر نما

آجر نما

مزایای استفاده از آجر نما در ساختمان

انتخاب و استفاده از آجر ها در ساختمان معمولا به دلیل اینکه بعد از مدتی به علت تماس با باران و رطوبت سفیدک می زند، ساخت ویلا با ال اس اف مسئله مهمی است. به همین دلیل معمولا برای نمای هر ساختمانی از آجر نسوز استفاده می شود.

طراحی ویلا
دانلود اتوکد انسان

ویژگی های آجر نما

این آجر ها به دلیل استفاده در نمای ساختمان به نسب آجری که برای ساخت ساختمان استفاده می شوند، سبکتر هستند و به نسبت برای نصب آن ها زمان و تلاش کمتری نیاز است و به طور کلی راحت تر هستند. ساخت ویلا اسکلت فلزی همچنین آجری که در نما استفاده می شود باید تنوع زیادی داشته باشد و زیبایی مناسب برای نصب در نما ساختمان را داشته باشد آجر های استفاده شده برای نمای ساختمان معمولا دچار خوردگی و سفید شدگی نمی شوند و مقاوم در برابر رطوبت هستند و از لحاظ ظاهری با دیگر آجر ها متفاوتند.

آجر نما

آجر نما

استفاده از آجر در نمای داخلی

از آجر های زینتی نیز برای استفاده در فضای داخلی ساختمان ها و همچنین خانه ها استفاده می شود. طراحی ویلا ۲۰۰ متری برای زیبایی بیشتر آن ها باید با دقت آن ها را در کنار هم قرار داد که با یک رنگ مناسب جذابیت خانه را و ساختمان را بیشتر کند. این آجر ها که در نمای داخلی استفاده می شوند معمولا به رنگ های قهوه ای یا نارنجی و زرد و مشکی هستند استفاده از این آجر ها در نمای داخلی زیبایی به خانه می بخشد و آن را دلنشین می کند و باعث ایجاد یک فضای نوستالژی در خانه ها می شود.

طراحی ویلا
خرید و فروش ویلا

آجر های نمای مقرون به صرفه

یکی دیگر از مزایای استفاده از نمای آجری در داخل و خارج ساختمان، ساخت تالار عروسی چندین نمونه آجر نما مقرون به صرفه بودن آن است. زیرا این آجر ها نسبت به سایر مصالحی که برای ساختمان استفاده می شود، سبکتر و سست تر هستند و با توجه به موادی که برای ساخت آن ها استفاده می شود و دیرتر خراب می شوند، دانلود مبلمان گلدان بزرگ بسیار مقرون به صرفه هستند.

مقالات

آجر نمانمونه آجر نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما