ویلا لونیگو ویکنزا

ویلا لونیگو ویکنزا ، ایتالیا Lonigo Vicenza, Italy

ویلا لونیگو ویکنزا ، ایتالیا Lonigo Vicenza, Italy


ویلا لونیگو ویکنزا ، ایتالیا Lonigo Vicenza, Italy

این ویلا در سال ۱۵۷۶ برای خانواده Pisani از طرحی توسط V.Scamozzi ساخته شده است. با قدم زدن ساده و عالی در تپه ، این فقط تقلید از “La Rotonda” پالادیو نیست ، بلکه یک اثر اصلی است که فضای داخلی آن رابطه متقابل برقرار می کند و فضای اطراف آن را محاصره می کند. نور پر شده از تالار مرکزی گنبد باز ، ستونهای طنابهای نما و “سرلان” در مرکز هر یک از سه ضلع دیگر را پرتاب می کند ، جلوه های شگفت انگیز ایجاد می کند. دهانه های بزرگ چشم اندازهای دلپذیر از چشم انداز زیبا در اطراف ارائه می دهد.

تاریخچه ویلا

La Rocca Pisana یک ویلای ونیزی است که توسط وینچنزو اسکاموزی به سبک پالادیاندر سال ۱۵۷۶ طراحی شده است . مشتری Vettor Pisani یک نجیب زاده ونیزی بود ه قبلاً دارای مالکیت گسترده زمین در منطقه Lonigo-Bagnolo بود.

همانطور که معمار و هنرمند مانفردو ماسیرونی یادآوری می کند: “روزی در روکه پیسانا تجربه زندگی است ، یک جلسه درمانی ” . و در حقیقت ، فراتر از تاریخ نویسی هنری که کشف و ارزیابی مجدد می کند ، تنها در اواسط قرن بیستم ،مهمترین اثر وینچنزو اسکاموززی ،زی جادویی کسانی را که از این امتیاز برخوردار هستند ه چند ساعت در ویلا باستانی ویسنزا می گذرند ، اسیر می کند.

ویلا لونیگو ویکنزا ، ایتالیا Lonigo Vicenza, Italy

ویلا لونیگو ویکنزا ، ایتالیا Lonigo Vicenza, Italy

روکه پیسانا ، در نزدیکی لونیگو ، بر روی تپه ای که از آن بر سلطه دشت ویچنزا بالا می رود بالا می رود . این جدا شدن از “زندگی اساسی”، همراه با همزیستی بین ساختمان، که به سمت آسمان و به سمت جنگل باز می شود، و اطراف آن انتقال طبیعت را به بازدید کننده احساس بودن در ساختمان و در همان در خارج از زمان، غوطه ور در طبیعت ، دریافت یک اثر مفید و آرامش بخش به این معنا ، روزی در این مکان باستانی ” یک تجربه درمانی ” است. نمی دانم « معمار نور » وقتی در سال ۱۵۷۴ فکر می کرد فکر کرده است؟او نوکرانه ترین کار خود را به سفارش وتر پیسانی ، نجیب زاده یک خانواده قدرتمند ونیزی ، نخستین فرزند آن جیووانی که در نوامبر ۱۵۲۳ میلادی ، قلاب بنگولو را خریداری کرد ، طراحی کرد.

طراحی ویلا
نمای مدرن ویلا

در رساله ” ایده معماری جهانی ” وینچنزو اسکاموزی تاریخ ۱۵۷۶ را در کنار شرح روکا پیسانا قرار داد که احتمالاً با پایان کار مطابقت دارد. روکا به عنوان یک محل اصلی اصلی ساخته نشده بود ، بلکه به دلیل “لذت بردن از هوای سالم تر” ، به دور از دشت های بدخلقی و آلوده به پشه ها ساخته شده بود.

این بنا بر روی ویرانه های یک قلعه باستانی بنام روکا ساخته شده است که توسط عزلیو دا رومنو تخریب شده است و از آن نام خود را می برد.

این ویلا که از فاصله بسیار زیادی قابل مشاهده است ، با یک ساختار مربعی که توسط یک گنبد هشت ضلعی با دهانه ای از شکاف که از آن نور تابیده شده بر روی تالار مرکزی تابیده می شود ، مشخص شده است. در طبقه ، در دهانه گنبد ، یک شبکه مرمر از آب باران جمع می شود. در اطراف اتاق نشیمن ، طبقه نجیب با اتاقهای مبله با مبلمان دوره مبدل می شود. منظره به دره به سادگی پر زرق و برق است و در روزهای روشن می توانید آپنه ها را مشاهده کنید.

ویلا لونیگو ویکنزا ، ایتالیا Lonigo Vicenza, Italy

ویلا لونیگو ویکنزا ، ایتالیا Lonigo Vicenza, Italy

ویلا لونیگو ویکنزا ، ایتالیا Lonigo Vicenza, Italy دسترسی به لجیا به سبک پالادیان از طریق راه پله رومی منتهی به یک پیشانی نئوکلاسیک با شش ستون یونی است که توسط تمپان دندانه دار با گنبدی باز در بالا بسته می شود. در زیرزمین ، یک اتاق بزرگ ، برخی از اتاق ها و یک آشپزخانه که هنوز کاملاً کاربردی است. در سطح تاریخ نویسی هنری “عوامل تعیین کننده – ما در مقاله ای که توسط Franco Barbieri ، Howard Burns و Simona Tortora نوشته شده است می خوانیم (Vincenzo Scamozzi 1548-1616 – Marsilio) – بین دهه شصت و هفتاد قرن گذشته ، سهم Bresciani Alvarez ، به ویژه Cavallari Murat و Semenzato در آشکار کردن خاصیت گفتمان معماری روکا ، که یک تصویر متن ترانه را در بین شادترین هنرهای ونیزی ردیابی می کند “بود. .

طراحی ویلا
بازسازی ویلا خصوصی در کازابلانکا

دست به دست ، به ویژه با تشکر از سمننزاتو ، ” رابطه بین معماری و چشم انداز ” در روکه عجیب است . امروزه روکا به لطف مرمتی کهتوسط کنتس روزته د لازارا پیسانیدر دهه ۵۰ و انجام مراقبت های مداوم از مستاجرین حاضر انجام شد ، به تمام شکوه و جلال خود ظاهر می شود.

معمار

وینچنزو اساموززی (ویسنزا ۲ سپتامبر ۱۵۴۸ – ونیز ۷ اوت ۱۶۱۶) دانشجو و تقلید کننده پالادیو ؟ سوالی چند ساله که ما را به مسابقه تاریخی در سطح هنری بین روکا پیسانا و معروف ترین روتوندای پالادیو واقع در نزدیکی ویچنزا باز می گرداند و در همان دوره ساخته شده است.

بسیاری از منتقدان هنری دست به دامن تحلیل آثار شده اند و فقط به اواسط قرن بیستم ، روند تجدید نظر و تقویت آثار وینچنزو اساموززی ، معاصر آندره پالادیو ، اما جوان تر از ۴۰ سال گذشته است. مقایسه بین این دو ویلا نوعی کابوس چند ساله است ، “به طور قطع به ضرر روکا حل شد”.

در حالی که – آنها در مقاله خود در مورد روکا پیسانا (ویرایشگر وینچنزو اسکاموززی ۱۵۴۸-۱۶۱۶ مارسیلیو) باربییری ، برنز و تورتورا می نویسند: “یک تقابل نزدیک بین پارادایم روتوندا تقریباً خانه ایده آل خدایان و پایبندی دقیق به این نتیجه می رسد. عملکرد عملی صریحاً در روکا بیان شده است ، واقعاً وطن مردان ، فتح بدست آمده توسط Scamozzi بدون قربانی کردن چیزی در جستجوی یک کمال رسمی انتزاعی ، موضوع را به ویلا پالادیان که دقیقاً در نواقص کارکردی خود برای وی شناخته شده است و جایی که وی شخصاً در آن شرکت خواهد کرد کار تکمیل “(پس از مرگ پالادیو).

طراحی ویلا
مدرن ترین و خلاقانه ترین ویلا

بنابراین این رابطه بین پالادیو و Scamozzi که ما را به رابطه بین موتسارت و سالیری باز می گرداند ، به این معنی است که از طعنه آمیز ، Scamozzi به طور صحیح “معمار نور” را تعریف کرده است و می توان با قدم زدن در میان دیوارهای باستانی و اتاق روکه روشن کرد. با نوری که از بالای گنبد باز به پرتوهای خورشید نفوذ می کند ، در آن زمان ، نمی توانست نور خود را زندگی کند. اما در واقعیت Scamozzi یک شخصیت واقعی معماری زمان خود بود.

وی که یک معمار خاص و خاص است ، معماری را به عنوان یک علم دقیق و پیچیده تصور کرد که قوانین خود را برای مطالعه دقیق و با صبر و حوصله می خواند.

با تشکر از آثار او و به ویژه رساله ” ایده معماری جهانی ” ، اسکاموزی که علاوه بر طراحی بسیاری از بناها بین ویکنزا ، ونیز و پادووا ، مقالات ارزشمندی را در کتابخانه شخصی مهم جمع کرد ، بر آموزش معماران تأثیر گذاشت. اروپایی ها ، به ویژه جانشینان پالادیسم به عنوان ریچارد بویل.

ویلا لونیگو ویکنزا ، ایتالیا Lonigo Vicenza, Italy

 راهنمای تماس با ما

شما میتوانید در هر زمینه ای از ساختمان از خرید زمین طراحی ویلا و طراحی منظر تا ساخت ویلا با کارشناسان ، طراحان ، مهندسین اجراء و نظارت ما تماس حاصل فرمایید، با ما در تماس باشید ، بنابراین ما می توانیم صحبت کنیم یا با هم ملاقات کنیم و ببینیم ارزش ها و ایده های یکسانی را به اشتراک می گذاریم یا نه. اگر تفاهمی خوبی داریم ، این می تواند اولین قدم برای ایجاد ویلای رویایی شما باشد.

طراحی ویلا
خانه ويلايی با معماری تاوا

پروژه طراحی ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *