ویلا جیراسول Villa Girasole

ویلا جیراسول Villa Girasole


ویلا جیراسول Villa Girasole

ویلا جیراسول Villa Girasole

ویلا جیراسول

ویلا جیراسول Villa Girasole (به معنای آفتابگردان ایتالیایی) یک خانه چرخشی است که به دنبال حرکت خورشید در طول روز به تدریج می چرخد.
ویلا ژیراسول اثری فوق العاده است که در دوران طلایی معماری کارکردگرایانه ساخته شده است. آن را در مارچلیس ، در منطقه ورونا ، ایتالیا قرار دارد ، و توسط مهندس نیروی دریایی ، آنجلو اینورنیززی طراحی شده بود ، که ظاهراً خواب دیده بود که صاحب خانه ای شود که بتواند حرکت آفتاب را دنبال کند. ساخت این نوع ساختمان آسان نبود ، زیرا بسیاری از تکنیک های پیچیده و گران قیمت را در بر می گیرد. این کار در سال ۱۹۲۹ آغاز شد و در سال ۱۹۳۵ ، مدت زمان طولانی برای یک خانه منعقد شد.

فضای ویلا جیراسول

ویلا جیراسول این بنا از دو قسمت تشکیل شده است: پایه دایره ای به قطر ۴۴ متر و یک بلوک چرخشی با دو روسازی در شکل “L” در قسمت برتر آنها. این دو بخش توسط یک عنصر محوری در مرکز متحد می شوند. برج با شکلی بیش از ۴۰ متر ارتفاع ، برج که به صورت فانوس دریایی به نظر می رسد. به نظر می رسد که کل قطعه مانند یک ساعت به نظر می رسد و قطعه چرخش به عنوان دست ساعت دیده می شود.

طراحی ویلا
ويلا با نما آجر

برای جابجایی این توده ۵۰۰۰m3 و ۱۵۰۰ تنی ، اینورنیزی یک سیستم هنری از ۳ ریل دایره ای متصل به پوشش پایه ساختمان را در نظر گرفت که در آن یک دسته از ۱۵ “اسکیت غلتکی” با ساختمان فوقانی به هم می خورد. این انرژی توسط دو موتور دیزل تأمین شده است که امکان جابجایی را با سرعت ۴ میلی متر در ثانیه فراهم می کنند و امکان چرخش کامل را در ۹ ساعت و ۲۰ دقیقه فراهم می کند. این بیش از زمان لازم برای پیگیری حرکت خورشید است.

ویلا جیراسول Villa Girasole

فضای داخلی ویلا جیراسول

ویلا جیراسول Villa Girasole فضای داخلی که توسط دوست و همکار معمار اترور فاگیولی طراحی ویلا شده است ، مدرنیسم را با عقل گرایی ترکیب می کند. مبلمان از لوله های فلزی خمیده و گرامر ترکیبی سخت و سخت از نما با ورودی بنایی یادبود ، ستون های پوشیده از موزائیک طلا ، کفها نیز در کاشی معرق سرامیکی یا چوب با طرح هندسی ، موزائیک های چند رنگ حمام ها ، و کاغذ دیواری زرد چشمی ، برای نشان دادن ارزش هر دو جنبش ، ویلا جیراسول بیانگر یک فصل اساسی از خلاقیت ایتالیایی است. رجوع به اشکال پویا و مجسمه ای Futurism را می توان در استخر مثلثی گوشه هایی با گوشه های باریک مشاهده کرد که از آن اسلایدی در بتن آرمه ، که توسط مهندس فوگلیانی از میلان طراحی شده است ، در یک گوشه از باغ وسیع پدیدار می شود.

طراحی ویلا
ويلا بتونی

ویلا جیراسول Villa Girasole

 

پروژه طراحی ویلا

ویلا جیراسول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *