نما شسته

به گزارش آگهی ساختمان : نما شسته رومی به سبکی از طراحی ویلا کلاسیک روم و یونان گفته می شود. ویژگی منحصر به فرد نمای رومی این است که در این طراحی از ستون و قوس هایی به سبک رومی استفاده می شود. این ستون ها می توانند گرد و عریض، کوتاه و عریض و ستون های نقطه ای باشند که در ساختمان ها به کار می رود.

نمای شسته سیمانی که به آن سیمان شسته هم گفته می شود، در طرح ها و رنگ های مختلفی قابل اجرا برای نمای ساختمان ها است و این نما به چند دسته تقسیم می شود که عبارتند از :نمای چکشی, نمای لیسه ای, نمای کلنگی و … . این روز ها به دلیل نمای جدید و جذابی که سیمان شسته ایجاد می کند و به دلیل مقاومت بالایی که دارند در ساختمان ها و برای زیبایی آن ها استفاده می شود. سیمان شسته به دلیل اجرای راحت تر و یکدست بودن، مقاومت بیشتری در برابر گرما و سرما و نیز استحکام زیادی دارد. همچنین این نما سیمانی نسبت به نمای شسته سنگی ارزان قیمت تر است و بسیار مقرون به صرفه است. به همین دلیل است که نمای شسته سیمانی این روزها پرطرفدارتر است.

جهت اجراء و یا مشاوره با ما در ارتباط باشید.

قیمت نما شسته

قیمت نما شسته  معمولا بین 150 تا 300 هزار تومان در بازار میچرخد.

معماری نئوکلاسیک
معماری نئوکلاسیک

نما شسته رومی

نما شسته رومی که به آن سیمان شسته نیز می گویند، نمایی است که در مصالح آن از سیمان و ماسه یا سنگ های ریز استفاده می شود و به دلیل هزینه کم و تنوع زیاد به دلیل رنگ آسان آن، بیسار پر کاربرد است. این نما استحکام و ماندگاری زیادی دارد و زیبایی طبیعی آن ویلای شما بسیار جذاب تر می کند. این نما دربرابر باد و آفتاب نیز مقاوم است و به دلیل حفظ گرما یا سرما در ساختمان به عنوان سیستم گرمایش در ساختمان نیز استفاده می شود. از میتوان برای نمای خود و یلا یا استفاده در باغ و حیاط ویلا استفاده کرد. همچنین از نما شسته کف برای زیبایی و پوش کف ویلا می توان استفاده کرد که زیبایی آن را دو چندان می کند. به دلیل استفاده در نمای ساختمان ها از ضخامت، مقاومت و دوام زیادی برخوردار است.

نما شسته رومی به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارد نمای شهر را زیباتر کرده است. نما شسته ساختمان به دلیل مقاومتی که این نما شسته دارد، از آن در مناطق مختلف با هر نوع آب و هوایی استفاده می شود. معمولا سنگ های به کاربرده شده در این نما سنگ های تراورتن و هستند. سیمان شسته یکی از نماهای جذاب برای ساختمان است که طرفداران خاص خود را دارد.

جهت اجراء و یا مشاوره با ما در ارتباط باشید.

نما شسته
نما شسته

سیمان شسته یا نما شسته چیست؟

سیمان شسته ترکیبی از پودر سنگ، سیمان سفید و سنگ های ریز و دانه بندی شده است که در انواع و رنگ های مختلفی در بازار به فروش می رسد.

نمای سفید ویلا

مصالحی که در نما شسته به کاربرده شده است بسیار مهم است چرا که در جذب و دفع نور خورشید نقش دارد و این باعث می شود که ساختمان شما به خوبی گرما را جذب و یا دفع کند و به نوعی می توان گفت که نقش این نما مانند یک سیستم سرمایشی است. نما شسته ساختمان یکی دیگر از دلایل اهمیت این مصالح برای استفاده در نمای ساختمانی این است که این نما شستهبتواند در هر منطقه و در هر آب و هوایی مقاومت لازم را داشته باشد و استفاده از آن ها در مناطق پر باران باعث خرابی و شکنندگی آن ها نشود. مواد و مصالح استفاده شده در این نما ها معمولا سنگ، پودر سنگ و سیمان سفید است که در رنگ های متنوعی مثل قهوه ای، لیمویی، سفید، کرم و … در نمای ساختمان به کاربرده می شود و باعث جذابیت هرچه بیشتر ساختمان می شود.

همانطور که گفتیم و از نام آن پیداست، از سیمان در اجرای این نما استفاده می شود. نما شسته ساختمان این نما از ترکیب سنگدانه ‌ رنگی، پودر سنگ، سیمان سفید یا سیاه و رنگ‌های معدنی به وجود می آید که بسیار پرکاربرد و مقاوم است. در ساخت این نما اغلب از قالب‌های مستطیلی، مربعی و لوزی استفاده می‌شود و به غیر از نما در راه پله و دیوار باغ نیز به کار گرفته می‌شود. همچنین رنگ‌ بندی این نما نیز امکان‌پذیر است و می توان به جای رنگ سفید از رنگ های قهوه ای، کرم، قرمز و … استفاده کرد.

کاربرد نما شسته
کاربرد نما شسته

دلایل استفاده از نمای رومی در ساختمان ها

امروزه به دلیل زیبایی و خاص بودن این نما بیشتر در ساختمان سازی و نمای ساختمان ها به کار می رود و به دلیل سبک کلاسیکی که دارد مورد توجه بسیاری از معماران قرار می گیرد. این سبک مخصوص روم است اما نمی توان گفت که منحصرا در روم از آن استفاده می شود. در کتیبه های تخت جمشید و سرستون های آن از طراحی رومی استفاده شده است. بهرحال می توان گفت که استفاده از این نما امروزه کاملا به سلیقه بستگی دارد و به دلیل سبک کلاسیک طرفداران خود را دارد.

نما شسته ساختمان

نما شسته ساختمان یا سیمان شسته به عنوان مصالحی برای استفاده در نمای ساختمان است. اضافه طبقه این نما پس از سفت کاری روی ساختمان ها نصب می شود. نما شسته ساختمان یا همان سیمان شسته ترکیبی از پودر سنگ، سیمان سفید و سنگ های ریز و دانه بندی شده است که در انواع و رنگ های مختلفی در بازار به فروش می رسد. به این نما ها به دلیل این شسته گفته می شود که در مرحله آخر آن ها را شستشو می دهند.

جهت اجراء و یا مشاوره با ما در ارتباط باشید.

نما شسته ساختمان
نما شسته ساختمان

ویژگی های نما شسته ساختمان

نما شسته ساختمان ، به دلیل استفاده در نمای ساختمان ها از ضخامت، مقاومت و دوام زیادی برخوردار است. نما شسته به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارد نمای شهر را زیباتر کرده است و به دلیل مقاومتی که این نما شسته دارد، از آن در مناطق مختلف با هر نوع آب و هوایی استفاده می شود. معمولا سنگ های به کاربرده شده در این نما سنگ های تراورتن و هستند. طراحی ویلا مدرن این شسته ها به دلیل استفاده در نمای ساختمان ها باید مقاومت داشته باشند، نما شسته ساختمان اما مهمترین چیزی که باعث پرطرفدار بودن این ساختمان هاست این است که این نما به عنوان سیستم سرمایش و گرمایش به کار می رود و باعث جذب یا دفع نور خورشید می شود. به همین دلیل است که استفاده از مصالح و ترکیب مصالح به کاربرده شده در آن ها بسیار مهم است. سیمان شسته یکی از نماهای جذاب برای ساختمان است که طرفداران خاص خود را دارد.

 

نما سفید رومی
نما سفید رومی

انوع نما شسته

 • نمای سیمان شسته
 • نمای سیمانی تخته ماله
 • نمای تگرگی و ماهوتی
 • نمای تیشه ای یا نمای چکشی
 • نمای سیمانی آبساب و موزائیک شسته
 • نمای خراشی
 • نمای رومی سیمانی

استفاده از این نماها امروزه نمای شهر را زیباتر کرده است و به دلیل تنوعی که دارد بسیار پرطرفدار است.

مزایا و معایب نما شسته

مزایا

 • استحکام و ماندگاری بالا
 • نما کاری متنوع و باید هزینه کمتر
 • زیبایی و نمای طبیعی
 • قابلیت رنگ آمیزی
 • تنوع رنگی زیاد این نما
 • به دلیل نوع خاصی که دارد باعث می شود که گرد و خاک را به خود نگیرد و یا آن را به نمایش نگذارد.
 • کنترل سرمایش و گرمایش و جذب نور خورشید

معایب

 • نصب سخت این نما
 • نما شسته برخلاف استحکامی که دارد، عایق رطوبت نیست.
 • اضافه وزن به ساختمان و بالا رفتن بار مرده ساختمان
 • اتلاف انرژی بالا
 • جذب گرد و غبار
کاربرد نما شسته سفید
کاربرد نما شسته سفید

نما سیمانی چکشی

از این نما معمولا برای ساختمان، حیاط، ویلا، باغ، سوله و نورگیر ها استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای این نما در راه پله ها است که به آن ها نمای ویژه و خاصی می بخشد و باعث زیبایی هرچه بیشتر ساختمان ها می شود. گاهی از این نما برای کف استفاده می شود که به آن کف شسته گفته می شود و معمولا در باغ و کف حیاط کاربرد دارد.

نمای شسته را می توان با روش هایی مثل نمای چکشی، نمای لیسه ای، نما شسته ساختمان نمای کلنگی و قلمدانی به کاربرد و از آن ها استفاده کرد. از این نما معمولا برای ساختمان، حیاط، ویلا، باغ، سوله و نورگیر ها استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای این نما در راه پله ها است که به آن ها نمای ویژه و خاصی می بخشد و باعث زیبایی هرچه بیشتر ساختمان ها می شود.

جهت اجراء و یا مشاوره با ما در ارتباط باشید.

نصب نما شسته
نصب نما شسته

اجرا نما شسته

اول زیر کار را با سیمان پوشش می دهند (که به آن آستر هم می گویند). این سیمان کاری برای نما معمولا باید روزی 3 تا 4 مرتبه با آب مرطوب شود. این سیمان ها را شستشو می دهند تا روی سیمان و سطح سنگدانه های رنگی پاک شود و رنگ و زیبایی پیدا کند. برای جلوگیری از فساد هنگام سیمان کاری و استفاده از مصالح آن ها را در دمای 4 تا 5 درجه نگهداری و استفاده می کنند. بعد از خشک شدن سیمان ها از نما شسته استفاده می شود و برای نصب بهتر مصالح و مقاوم تر بودن آن ها در مقابل عوامل جوی از یک سنگ نما استفاده می شود.

نما شسته سفید

نما شسته سفید این روزها به ساختمان ها و شهر ها به زیبایی بیشتر آن ها کمک کرده است و به دلیل همین جذابیتی که دارد امروزه بسیار پر کاربرد است. یکی از انواع نما شسته سفید که به دلیل هزینه کم و راحتی اجرا قابل استفاده و پرطرفدار تر است، نما شسته ساختمان نما شسته سیمانی است چرا که معمولا از رنگ سفید برای احرای این نمای شسته سفید سیمانی استفاده می شود و ضخامت آن بین 1 تا 2 سانتی متر است. یکی دیگر از مزایای نما شسته سیمانی در دسترس بودن آن است و به دلیل یکدست بودن این نما، عمر بیشتری نیز دارد.

نما شسته سفید
نما شسته سفید

اول زیر کار را با سیمان پوشش می دهند (که به آن آستر هم می گویند). این سیمان کاری برای نما معمولا باید روزی 3 تا 4 مرتبه با آب مرطوب شود. این سیمان ها را شستشو می دهند تا روی سیمان و سطح سنگدانه های رنگی پاک شود و رنگ و زیبایی پیدا کند. نما شسته ساختمان برای جلوگیری از فساد هنگام سیمان کاری و استفاده از مصالح آن ها را در دمای 4 تا 5 درجه نگهداری و استفاده می کنند. بعد از خشک شدن سیمان ها از نما شسته استفاده می شود و برای نصب بهتر مصالح و مقاوم تر بودن آن ها در مقابل عوامل جوی از یک سنگ نما استفاده می شود.
نما شسته سیمانی
نما شسته سیمانی

نما شسته سیمانی

نما شسته به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارد نمای شهر را زیباتر کرده است و به دلیل مقاومتی که این نما شسته دارد، از آن در مناطق مختلف با هر نوع آب و هوایی استفاده می شود. این شسته ها به دلیل استفاده در نمای ساختمان ها باید مقاومت داشته باشند، طراحی تالار اما مهمترین چیزی که باعث پرطرفدار بودن این ساختمان هاست این است که این نما به عنوان سیستم سرمایش و گرمایش به کار می رود و باعث جذب یا دفع نور خورشید می شود. به همین دلیل است که استفاده از مصالح و ترکیب مصالح به کاربرده شده در آن ها بسیار مهم است.

چرا نما شسته ها پرطرفدار است؟

نما شسته سیمانی به علت مقاومت بالایی که در مقابل سرما و گرما دارد، امروز بسیار قابل توجه و پرطرفدار است. این نما با طراحی های مختلف قابل اجرا است. این شسته علاوه بر مقاومت دمایی، استحکام زیادی هم هم دارد و نیز به دلیل هزینه و زمان کمتری که برای نصب این نما لازم است، نسبت به سایر نماها انتخاب بهتری است. یکی دیگر از مزایای نما شسته سیمانی در دسترس بودن آن است و به دلیل یکدست بودن این نما، عمر بیشتری نیز دارد. معمولا از رنگ سفید برای نما شسته سیمانی استفاده می شود و ضخامت آن بین 1 تا 2 سانتی متر است.

نما شسته سیمانی چیست؟

نما شسته یا سیمان شسته به عنوان مصالحی برای استفاده در نمای ساختمان است. نما شسته ساختمان این نما پس از سفت کاری روی ساختمان ها نصب می شود. نما شسته ساختمان یا همان سیمان شسته ترکیبی از پودر سنگ، سیمان سفید و سنگ های ریز و دانه بندی شده است طراحی ویلا سنتی که در انواع و رنگ های مختلفی در بازار به فروش می رسد. به این نما ها به دلیل این شسته گفته می شود که در مرحله آخر آن ها را شستشو می دهند.

جهت اجراء و یا مشاوره با ما در ارتباط باشید.

نما شسته رومی
نما شسته رومی

نما شسته کلاسیک

نما شسته کار یکی از نماهای معروف در ایران است که بسیار کاربرد دارد. آموزش پتینه کاری مدرن به این دلیل به این نما شسته گفته می شود که در آخر کار مصالح این نما شسته می شود. این نما بر روی سفت کاری نما استفاده می شود و از ترکیب سنگ دانه های دانه بندی شده است که رنگ های متنوعی (مثل: سفید، مشکی، قرمز و…) دارد.

ویژگی نما شسته

نما شسته کار، به دلیل استفاده در نمای ساختمان ها از ضخامت، مقاومت و دوام زیادی برخوردار است. نما شسته به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارد نمای شهر را زیباتر کرده است و به دلیل مقاومتی که این نما شسته دارد، از آن در مناطق مختلف با هر نوع آب و هوایی استفاده می شود.

نما شسته ساختمان معمولا سنگ های به کاربرده شده در این نما سنگ های تراورتن و هستند. قیمت ساخت و ساز این شسته ها به دلیل استفاده در نمای ساختمان ها باید مقاومت داشته باشند، اما مهمترین چیزی که باعث پرطرفدار بودن این ساختمان هاست این است که این نما به عنوان سیستم سرمایش و گرمایش به کار می رود و باعث جذب یا دفع نور خورشید می شود. به همین دلیل است که استفاده از مصالح و ترکیب مصالح به کاربرده شده در آن ها بسیار مهم است.

نما شسته ها به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارد نمای شهر را زیباتر کرده است و به دلیل مقاومتی که این نما شسته دارد، از آن در مناطق مختلف با هر نوع آب و هوایی استفاده می شود. این شسته ها به دلیل استفاده در نمای ساختمان ها باید مقاومت داشته باشند، اما مهمترین چیزی که باعث پرطرفدار بودن این ساختمان هاست این است که این نما به عنوان سیستم سرمایش و گرمایش به کار می رود و باعث جذب یا دفع نور خورشید می شود. به همین دلیل است که استفاده از مصالح و ترکیب مصالح به کاربرده شده در آن ها بسیار مهم است.

جهت اجراء و یا مشاوره با ما در ارتباط باشید.

نما سیمانی
نما سیمانی

از نمای شسته معمولا در نمای ساختمان، ویلا، حیاط و باغ و باغچه استفاده می شود و به دلیل راحتی نصب آن برای فضاهای بزرگتر بیشتر کاربرد دارد. گاهی از این نما شسته به عنوان کفپوش نیز استفاده می شود که به آن نما شسته کف گفته می شود و میتوان برای باغ یا حیاط از این نما استفاده کرد.

چرا استفاده از نما شسته طرفداران زیادی دارد؟

نما شسته یا سیمان شسته به عنوان مصالحی در ساختمان استفاده می شود که این روزها طرفداران زیادی دارد. این نما به طور یکنواخت روی سفت کاری ساختمان نصب می شود و به دلیل این که این نما قابلیت حفظ گرمایش و سرمایش ساختمان را دارد، از این نما می توان در مناطق مختلف با هر نوع آب و هوایی استفاده کرد و به همین دلیل است که این نما شسته طرفداران زیادی دارد.

نما سفید
نما سفید

انواع نما شسته ویلایی

برای زیبایی نمای ویلا می توان از انواع مختلف شسته از جمله نما شسنه سیمانی و رومی استفاده کرد. نما شسته سیمانی خودش به تنهایی به دلیل تنوع رنگ کاربرد زیادی دارد و هزینه ساخت ویلا نیم پیلوت می توان آن را در رنگ ها و طرح های متنوع استفاده کرد که باعث زیبایی و لوکس شدن ساختمان می شود.

نما سیمانی ماهوتی

نما شسته به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارد نمای شهر را زیباتر کرده است و به دلیل مقاومتی که این نما شسته دارد، از آن در مناطق مختلف با هر نوع آب و هوایی استفاده می شود. این شسته ها به دلیل استفاده در نمای ساختمان ها و ویلاها باید مقاومت داشته باشند، نما شسته ساختمان اما مهمترین چیزی که باعث پرطرفدار بودن این ساختمان هاست این است که همانطور که گفتیم این نما به عنوان سیستم سرمایش و گرمایش به کار می رود و باعث جذب یا دفع نور خورشید می شود. به همین دلیل است که استفاده از مصالح و ترکیب مصالح به کاربرده شده در آن ها بسیار مهم است.

یکی دیگر از مزایای نما شسته سیمانی در دسترس بودن آن است و به دلیل یکدست بودن این نما، عمر بیشتری نیز دارد. نقاشی ساختمان معمولا از رنگ سفید برای نما شسته سیمانی استفاده می شود و ضخامت آن بین 1 تا 2 سانتی متر است. اما شما می توانید این نما را با رنگ دلخواه خود نیز نصب کنید یا پس از نصب آن را رنگ کنید که این رنگی یا سفید بودن کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. این نما سیمانی نسبت به نمای شسته سنگی ارزان قیمت تر است و بسیار مقرون به صرفه است. به همین دلیل است که نمای شسته سیمانی این روزها پرطرفدارتر است.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر : 

قیمت نقاشی ساختمان ساری

طراحی آپارتمان با حداکثر استفاده از فضا

ساخت ویلا پیش ساخته گیلان

مراحل ساخت ساختمان بتنی از صفر تا صد

هزینه جواز ساخت

مشارکت در ساخت کرمان

وال پست فروش

آموزش ترکیب رنگ صورت

گچ گیپتون

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!