نمای برج مسکونی

نمای برج مسکونی


نمای برج مسکونی

به طور کلی نمای ساختمان یکی از مهم ترین قسمت های ساختمان می باشد، زیرا به زیباتر شدن ساختمان و فروش بهتر کمک خواهد کرد. طراحی مسجد به همین دلیل باید نکات مهمی را در طراحی و ساخت نمای برج مسکونی و اداری رعایت کرد. ما در اینجا به بعضی از این نکات مهم در طراحی و ساخت نمای برج مسکونی اشاره می کنیم.

استفاده از مصالح درجه یک

بسیاری از خریداران، معیارهای طراحی موزه کیفیت یک ساختمان را بر اساس نمای آن ساختمان و مصالح به کاررفته در آن می سنجند و استفاده از مصالح درجه پایین در نما را نشانه بی کیفیتی کل برج می دانند پس بهتر است در نمای برج از مصالح با کیفیت استفاده شود.

رعایت تناسب رنگ

مهم ترین اصل در زیباسازی نمای برج، توجه به رنگهایی است که می خواهید در نمای خارجی استفاده کنید . انتخاب رنگ های مناسب برای نما و داشتن تناسب رنگ ها با یکدیگر باید در طراحی و ساخت مورد توجه قرار گیرد.

سادگی و خوانایی نمای ساختمان

: مهم ترین اصل در طراحی نما سادگی و خوانایی آن است. تعرفه طراحی سه بعدی اگر در طراحی نمای ساختمان از مواد و مصالح متنوع استفاده کنید از سادگی و خوانایی نمای ساختمان کم می شود. استفاده از عناصر زیاد در طراحی نما را شلوغ و ناخوانا می کند و از زیبایی آن کم می کند. هر چه نما ساده تر باشد، عناصر به کار رفته تاثیر بیشتری بر کیفیت بصری خواهند داشت.

استفاده از پنجره بیشتر در نمای ساختمان

نمای ساختمان مسکونی زمانی جذاب است که در آن از پنجره های بیشتر استفاده شود. طراحی نما کلاسیک در اسکچاپ در طراحی نمای ساختمان، باید به نحوه طراحی پنجره ها، تعداد آنها، محل قرارگیری و ریتم آن ها توجه کرد و پنجره ها را در مکان درست در نما قرار داد تا تاثیر خود را بر نمای ساختمان اعمال کنند.

چک لیست ساختمان چک لیست مکانیکی چک لیست الکتریکی رضا امیری
وب سایت معماری
طراحی ویلا

رضا امیریمشاهده نوشته ها

سلام، با انگشتانم میلیون‌ها کیلومتر اسکرول کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان ادامه داره... یک معمار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانههزینه ساختپروژه هاتماس با ما