تحلیل ویلا شودان لوکوربوزیه

تحلیل ویلا شودان لوکوربوزیه


راهنمای ساخت نمای برج اداری

راهنمای ساخت نمای برج اداری از قسمت های مهم در پروژه ساخت و ساز برج می باشد. بنابراین طراحی نمای برج اداری نیز از مهم ترین مراحل طراحی و ساخت یک برج محسوب می شود و باید به گونه ای طراحی شود که فاقد ارزش بصری نباشد. دکوراسیون داخلی مطب زنان ما در اینجا به بعضی از این نکات مهم در طراحی و ساخت نمای برج های اداری اشاره می کنیم.

نمای برج اداری

نمای برج اداری

۱- استفاده از مصالح با کیفیت

سازندگان گاهی اوقات برای پایین آوردن هزینه ساخت، از مصالح نامرغوب و درجه ۳ در نمای ساختمان استفاده می کنند. قیمت طراحی سوله با اینکار در آینده و برای فروش ساختمان دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

۲- اجتناب از طراحی شلوغ

به کارگیری عناصر زیاد در طراحی، نما را شلوغ کرده و از زیبایی آن کم می کند. برای زیباسازی نما از حجم هایی که باعث ایجاد پِرتی در فضای داخلی می شود، استفاده نکنید.

۳- رعایت تناسب رنگ: هزینه بازسازی خانه در سال ۱۴۰۰ رنگ یکی از بارزترین ویژگی های بصری یک نما است و در صورتی که درست انتخاب نشود می تواند حتی کیفیت بصری بهترین طرح ها را از بین ببرد .بنابراین با رعایت تناسب رنگ ، نما را زیباتر سازید.

نمای برج اداری

نمای برج اداری

۴- تاکید ویژه بر ورودی ساختمان: یکی از نکات مهمی که در طراحی نمای اصلی ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد تاکید بر ورودی است، ساخت آپارتمان ۲۰۰ متری طوری که ورودی در نگاه اول قابل تشخیص باشد. مثلا رنگ ورودی را متفاوت از جداره طراحی کنید یا ورودی را مقداری تورفته طراحی کنید. این کار حس دعوت کنندگی را نیز بیشتر خواهد کرد.

۵- نورپردازی نمای ساختمان: طراحی نورپردازی در شب برای ساختمان های تجاری از اهمیت بالاتری نسبت به آپارتمان خانگی دارد. نورپردازی خوب باعث می شود که ساختمان در شب مثل روز پویا و تاثیر گذار باشد. هزینه ساخت کارخانه روغن کشی البته نورپردازی ها نباید بسیار خیره کننده باشد یعنی باید در نظر بیننده ابتدا خود نما به چشم آید و سپس و نورپردازی آن.

 

نویسنده :
ساخت و ساز ویلاهای سنتی اصفهان
طراحی ویلا
رضا امیری -*- چک لیست الکتریکی -*- چک لیست مکانیکی -*- چک لیست ساختمان

رضا امیریمشاهده نوشته ها

سلام، با انگشتانم میلیون‌ها کیلومتر اسکرول کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان ادامه داره... یک معمار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانههزینه ساختپروژه هاتماس با ما