راهنمای ساخت نمای برج اداری

تحلیل ویلا شودان لوکوربوزیه

تحلیل ویلا شودان لوکوربوزیه


راهنمای ساخت نمای برج اداری

به گزارش بازسازی ویلا : راهنمای ساخت نمای برج اداری از قسمت های مهم در پروژه ساخت و ساز برج می باشد. بنابراین طراحی نمای برج اداری نیز از مهم ترین مراحل طراحی و ساخت یک برج محسوب می شود و باید به گونه ای طراحی شود که فاقد ارزش بصری نباشد. دکوراسیون داخلی مطب زنان ما در اینجا به بعضی از این نکات مهم در طراحی و ساخت نمای برج های اداری اشاره می کنیم.

۱- استفاده از مصالح با کیفیت

سازندگان گاهی اوقات برای پایین آوردن هزینه ساخت، از مصالح نامرغوب و درجه ۳ در نمای ساختمان استفاده می کنند. قیمت طراحی سوله با اینکار در آینده و برای فروش ساختمان دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

۲- اجتناب از طراحی شلوغ

به کارگیری عناصر زیاد در طراحی، نما را شلوغ کرده و از زیبایی آن کم می کند. برای زیباسازی نما از حجم هایی که باعث ایجاد پِرتی در فضای داخلی می شود، استفاده نکنید.

۳- رعایت تناسب رنگ: هزینه بازسازی خانه رنگ یکی از بارزترین ویژگی های بصری یک نما است و در صورتی که درست انتخاب نشود می تواند حتی کیفیت بصری بهترین طرح ها را از بین ببرد .بنابراین با رعایت تناسب رنگ ، نما را زیباتر سازید.

۴- تاکید ویژه بر ورودی ساختمان: یکی از نکات مهمی که در طراحی نمای اصلی ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد تاکید بر ورودی است، ساخت آپارتمان ۲۰۰ متری طوری که ورودی در نگاه اول قابل تشخیص باشد. مثلا رنگ ورودی را متفاوت از جداره طراحی کنید یا ورودی را مقداری تورفته طراحی کنید. این کار حس دعوت کنندگی را نیز بیشتر خواهد کرد.

۵- نورپردازی نمای ساختمان: طراحی نورپردازی در شب برای ساختمان های تجاری از اهمیت بالاتری نسبت به آپارتمان خانگی دارد. نورپردازی خوب باعث می شود که ساختمان در شب مثل روز پویا و تاثیر گذار باشد. هزینه ساخت کارخانه روغن کشی البته نورپردازی ها نباید بسیار خیره کننده باشد یعنی باید در نظر بیننده ابتدا خود نما به چشم آید و سپس و نورپردازی آن.

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

طراحی آرایشگاه بانوان

طراحی کلاسیک دفتر کار

دانلود آموزش پرسپکتیو

اضافه اشکوب در اصفهان

ساخت المان شهری اصفهان

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!