راهنمای ساخت نمای برج اداری

تحلیل ویلا شودان لوکوربوزیه

تحلیل ویلا شودان لوکوربوزیه


راهنمای ساخت نمای برج اداری

راهنمای ساخت نمای برج اداری از قسمت های مهم در پروژه ساخت و ساز برج می باشد. بنابراین طراحی نمای برج اداری نیز از مهم ترین مراحل طراحی و ساخت یک برج محسوب می شود و باید به گونه ای طراحی شود که فاقد ارزش بصری نباشد. دکوراسیون داخلی مطب زنان ما در اینجا به بعضی از این نکات مهم در طراحی و ساخت نمای برج های اداری اشاره می کنیم.

۱- استفاده از مصالح با کیفیت

سازندگان گاهی اوقات برای پایین آوردن هزینه ساخت، از مصالح نامرغوب و درجه ۳ در نمای ساختمان استفاده می کنند. قیمت طراحی سوله با اینکار در آینده و برای فروش ساختمان دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

۲- اجتناب از طراحی شلوغ

به کارگیری عناصر زیاد در طراحی، نما را شلوغ کرده و از زیبایی آن کم می کند. برای زیباسازی نما از حجم هایی که باعث ایجاد پِرتی در فضای داخلی می شود، استفاده نکنید.

۳- رعایت تناسب رنگ: هزینه بازسازی خانه رنگ یکی از بارزترین ویژگی های بصری یک نما است و در صورتی که درست انتخاب نشود می تواند حتی کیفیت بصری بهترین طرح ها را از بین ببرد .بنابراین با رعایت تناسب رنگ ، نما را زیباتر سازید.

۴- تاکید ویژه بر ورودی ساختمان: یکی از نکات مهمی که در طراحی نمای اصلی ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد تاکید بر ورودی است، ساخت آپارتمان ۲۰۰ متری طوری که ورودی در نگاه اول قابل تشخیص باشد. مثلا رنگ ورودی را متفاوت از جداره طراحی کنید یا ورودی را مقداری تورفته طراحی کنید. این کار حس دعوت کنندگی را نیز بیشتر خواهد کرد.

۵- نورپردازی نمای ساختمان: طراحی نورپردازی در شب برای ساختمان های تجاری از اهمیت بالاتری نسبت به آپارتمان خانگی دارد. نورپردازی خوب باعث می شود که ساختمان در شب مثل روز پویا و تاثیر گذار باشد. هزینه ساخت کارخانه روغن کشی البته نورپردازی ها نباید بسیار خیره کننده باشد یعنی باید در نظر بیننده ابتدا خود نما به چشم آید و سپس و نورپردازی آن.

پیشنهاد مقاله برای مطالعه بیشتر : 

طراحی آرایشگاه بانوان

طراحی کلاسیک دفتر کار

دانلود آموزش پرسپکتیو

اضافه اشکوب در اصفهان

ساخت المان شهری اصفهان

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

    1. چک لیست ساختمان
    2. چک لیست عملیات مکانیکی
    3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهواتس آپتماس