نقشه ویلا ۱۷۰ متری

نقشه ویلا ۱۷۰ متری


نقشه ویلا ۱۷۰ متری

هر چقدر اندازه ویلا ها بزرگتر باشد مانند ویلا های ۱۷۰ متری، به نوبه خود رسم نقشه ویلا ۱۷۰ متری نیز باید بها دقت بیشتری انجام گیرد. این ویلا ها جزو ویلاهای بزرگ به حساب می آیند و با توجه به هزینه بیشتری که نسبت به ویلا های کوچکتر دارد، روش ساخت ویلا در شمال اگر با دقت طراحی شود و از فضا بهتر استفاده شود، ساخت تالار لاکچری مقرونه به صرفه تر و قشنگتر نیز خواهد بود. به دلیل اینکه این روزها ویلاها جزو خانه های شهری به حساب نمی آیند، جزو طبیعت به حساب می آیند و باید با توجه به طبیعت اطرافش طراحی شود.

نقشه ویلا ۱۷۰ متری
نقشه ویلا ۱۷۰ متری

پلان ویلا ۱۷۰ متری

برای طراحی و رسم پلان ویلا ۱۷۰ متری باید یکسری قائده کلی را در نظر بگیریم. اضافه اشکوب محوطه ویلا، فضای حیاط و محوطه داخلی ویلا. معمولا در طراحی های ویلا برای ویلا های مدرن و جدید از استخر در محوطه ویلا استفاده می شود. اگر فضای ویلا نیز کوچک باشد، میتوان برای استفاده از آن فضا، استخر ویلا را رو بسته ساخت. فضای حیاط نیز با گل ها و درخت ها تزئن می شود. فضای داخلی نیز می تواند به صورت تک واحد و یا دو واحد( دوبلکس) باشد. ویلا هایی که دارای دو واحد هستند نمونه ساخت ویلا در شمال معمولا در طبقه اول بیشتر برای فضاهای مهم مثل نشیمن و آشپزخانه استفاده می شود. همچنین در طبقه اول از پنجره های بلند استفاده می کنند تا فضای اتاق نشیمن دلنشین تر شود.

نقشه ویلا ۱۷۰ متری
نقشه ویلا ۱۷۰ متری

هزینه ویلا ۱۷۰ متری

برای ساخت این ویلا ها معمولا رسم نقشه ویلا ۱۷۰ متری برای سازه های ارزان قیمت مثل ساندویچ پانل کار دشواری به حساب می آید. به همین دلیل است که معمولا این سازه برای واحد های کوچکتر ساخته می شود. طراحی ویلا های زیبا همچنین هنگام ساخت دو مسیئله است که در قیمت ساخت ویلا تاثیر دارد؛ اول اینکه آیا زمین متعلق به شخص ی است که در خواست ساخت را داده و دوم اینکه از چه مصالحی برای ساخت استفاده می شود.

در کل هرچه ویلا و زمین آن بزرگتر باشد، هزینه ساخت آن بزرگتر است.

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر : 

نما ماسه شسته
ضوابط پارکینگ عمومی شهرداری تهران

هزینه ساخت ساختمان هر متر مربع

مراحل ساخت ساختمان نازک کاری

قیمت قوطی رنگ روغن نقاشی ساختمان

بازسازی خانه ویلایی جنوبی

طراحی داخلی آپارتمان ۸۵ متری

ساخت ویلا ۸۰ متری

رضا امیریمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا امیری

همیشه در مورد ساختمان ها و محیط اطراف آن تعریف های تامل برانگیز زیادی می شنیدم. در نهایت این شنیده ها باعث شده است من به دنبال شناخت، نوشتن و مطالعه معماری بروم. من در سال 1395 از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام همیشه قصد داشتم شغلی را انتخاب کنم که بتوانم از طریق آن ، بینش و روایت های مرتبط با معماری را به بهترین شکل ممکن درک کنم و آن را به اشتراک بگذارم. برای درک کردن کامل معماری به ابزاری مانند نوشتن نیاز دارم، به نظر من برای دانستن و درک کردن دنیای هنر و معماری باید دیدگاهی داشت که با کمک آن دیدگاه، ایده ها را تقویت کرد و بحث ها و مطالب زیاد و مفیدی را در کل دنیا پخش کرد. ساختن کلمات باعث این شده است که من بتوانم معنی، اهمیت واقعی و بازنمایی معماری را در زندگی روزمره خود به خوبی درک کنم و به همین دلیل است که من بسیار مشتاق هستم تبدیل به یک داستان نویس شوم تا از طریق داستان نویسی بتوانم مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه سازم. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.