نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی چگونه است؟

پارتیشن صنعتی و کاربردهای آن

پارتیشن صنعتی و کاربردهای آن


پارتیشن یکی از عناصری است که امروزه مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. به خصوص در محیط های اداری کارفرمایان بسیاری هستند که جهت زیبایی هر چه بیشتر فضای شرکت خود اقدام به خرید و نصب انواع پارتیشن اداری می کنند.

این روزها سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود می آید این است که نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی چگونه است؟

کارشناسان ما در مجموعه مبلمان اداری فضا گویا در این گزارش شما عزیزان را با نحوه نصب پارتیشن صنعتی بیشتر آشنا خواهند کرد. با ما همراه باشید.

پارتیشن چیست؟

یکی از محبوب ترین متریال ها که امروزه می توان در اکثر فضاهای اداری، صنعتی و یا حتی مسکونی مشاهده نمود، پارتیشن ها هستند. وسعت طراحی و متریال مصرفی در تولید این محصول به آن کاربری بسیار گسترده ای بخشیده است. به طوری که امروزه به سادگی می توان پارتیشن ها را در تنوع رنگی و ظاهری بسیار در اکثر مکان ها مشاهده نمود.

اما بیشترین کاربرد این محصولات در فضاهای صنعتی و اداری است. جداسازی بخش های مختلف یک اداره و یا یک کارخانه با پارتیشن علاوه بر ایجاد زیبایی بصری به آن کاربری فوق العاده ای می دهد. در صنایع از این محصول بیشتر برای جداسازی بخش های ماشین آلات از بخش اپراتورها استفاده می شود.

پارتیشن صنعتی و کاربردهای آن
پارتیشن صنعتی و کاربردهای آن

مزیت استفاده از پارتیشن صنعتی

از مهمترین مزایایی که باعث می شود تا از پارتیشن ها جهت جداسازی فضاها در صنایع استفاده شود نوع طراحی ویژه این محصولات است.

با نصب توری های فلزی یا شیشه در قسمتی از پارتیشن ها به سادگی می توان فضایی محسور و جدا از بخش ماشین آلات در نظر گرفت و هم می توان به سادگی این بخش توسط اپراتورها زیر نظر گرفته شود. مشخص بودن بخش تاسیسات و سیم کشی و کابل ها نیز از دیگر مزایایی ویژه این محصول است.

نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی

نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی کاری تخصصی و فوق العاده فنی است. این کار باید حتما توسط نصاب انجام شود. از مهمترین ویژگی های پارتیشن صنعتی استحکام بالایی این محصول است.

عایق بودن در برابر صدا و حرارت نیز از دیگر ویژگی هایی است که پارتیشن صنعتی باید حتما داشته باشد. نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی با سادگی در نصب و سهولت در جابجایی به آن ویژگی بسیار مثبتی می دهد.

انواع پارتیشن صنعتی

پارتیشن های صنعتی در انواع مختلفی با متریال های گوناگون تولید می شوند. این ویژگی کمک می کند تا بتوان از این محصول در مکان های مختلف با توجه به نیاز و نوع شرایط محیطی استفاده نمود.

 • پارتیشن های تک جداره ای
 • پارتیشن های دو جداره ای
 • پارتیشن های طرح کلاسیک
 • پارتیشن شیشه ای، این نوع خود در انواع مختلف مات، رنگی، طرح دار و متحرک تولید می شود.
انواع پارتیشن صنعتی
انواع پارتیشن صنعتی

چگونگی و نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی

برای این که نصب و اجرای پارتیشن صنعتی به درستی صورت گیرد نیاز است که ابتدا به چند نکته مهم توجه شود.

 • اندازه گیری فضای مورد نظر
 • تعیین نوع پارتیشن
 • تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز
 • سفارش تولید پارتیشن بر اساس طرح مورد نظر
 • تنظیم و نصب کانال ها و ساختار آنها در محل مورد نظر
 • تعیین فریم درب های پارتیشن
 • تنظیم محل نصب کابل ها
 • پوشش کابل ها
 • نصب درب ها در محل

چگونگی انجام اندازه گیری و اجرای پارتیشن

برای اندازه گیری فضا باید محل نصب و اجرای پارتیشن صنعتی را به دقت اندازه گیری نمود. این مقدار همان فاصله طولی پارتیشن است. مرحله بعدی در نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی انتخاب نوع پارتیشن برای این مکان است.

توجه نمایید که پارتیشن ها در متریال های مختلفی تولید می شوند. این متریال ها بسته به شرایط محل ممکن است تغییر نماید.

به عنوان مثال از پارتیشن های چوبی در محیط هایی که رطوبت از حد مطلوب بالاتر است نمی توان استفاده نمود. استفاده از افراد ماهر به شما کمک می کند تا در انتخاب نوع پارتیشن و همچنین متریال آن دقت بیشتری داشته باشید.

نحوه نصب و اجرای پارتیشن های صنعتی

نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی در محیط های مختلف با کمی تفاوت از یکدیگر صورت می گیرد. برای این که نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی به خوبی انجام شود و هیچ گونه مشکلی در اجرای آن صورت نگیرد بهتر است قبل از شروع به کار محل نصب را از هرگونه آلودگی و رطوبت خالی کنید.

این عوامل باعث می شوند تا بعد از نصب پارتیشن ها به درستی در محل خود قرار نگیرند و عملا زحمات شما به هدر خواهد رفت. فراموش نکنید بعد از انجام مراحل حتما پارتیشن های نصب شده را شستشو و ضدعفونی نمایید. برای این کار حتما از دستمال مرطوب با مواد ضد عفونی کننده یا الکل استفاده نمایید.

نحوه نصب انواع پارتیشن صنعتی
نحوه نصب انواع پارتیشن صنعتی

نکات مهم در زمان نظافت پارتیشن های صنعتی

بعد از اطلاع از نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی نوبت به نگهداری این محصولات می شود. چند نکته مهم را در زمان نظافت این محصولات هرگز فراموش نکنید.

 • از قرار گرفتن کابل ها و سیم های برق اطلاع دقیق داشته باشد و از برخورد آب به این قسمت ها اکیدا خودداری کنید.
 • از شستشوی پارتیشن های صنعتی با آب خودداری کنید. این کار باعث آسیب رساندن به متریال این محصولات خواهد شد.
 • استفاده از دستمال مرطوب با مواد ضدعفونی کننده یا الکل برای نظافت کفایت می کند.
 • با توجه به متریال پارتیشن ها از مواد ضدعفونی کننده جهت نظافت آنها استفاده نمایید. پارتیشن های چوبی به سرعت در اثر برخورد رطوبت دچار آسیب دیدگی می شوند.

عوامل موثر بر قیمت نصب و اجرای پارتیشن های صنعتی

در صورتی که خود اقدام به نصب پارتیشن در محل مورد نظر می کنید حتما قبل از شروع از نحوه نصب و اجرای پارتیشن صنعتی اطلاعات دقیقی کسب نمایید. اما در صورتی که از نصاب برای این کار استفاده می کنید باید بدانید که عواملی مختلفی بر قیمت نصب تاثیر می گذارد.

 • متراژ پارتیشن، در بعضی از مواقع در قسمت های از پارتیشن نیاز به ساخت کتابخانه یا یک قفسه وجود دارد که این موارد بر هزینه نصب و اجرا اضافه می نماید.
 • نوع اتصالات، هر کدام از انواع پارتیشن با متریال های مختلف از نوع اتصالات خاص خود جهت نصب استفاده می نمایند.
 • نوع پارتیشن، پارتیشن های متحرک هزینه بیشتری برای نصب دارند.

سخن پایانی

در این گزارش با پارتیشن صنعتی و انواع، مزایا و کاربردها و همچنین نحوه نصب و اجرای آن نیز آشنا شدید و دریافتید چه عواملی در قیمت نصب پارتیشن صنعتی تاثیرگذار هستند.

اگر به دنبال خرید پارتیشن صنعتی و یا حتی انواع پارتیشن اداری، تک جداره، دوجداره و یا حتی پارتیشن شیشه ای برای محیط مد نظر خود هستید، ما به شما مجموعه فضا گویا (www.fazagooya.com) را معرفی میکنیم.

شرکت فضای گویا اندیش از پیشتازان عرصه طراحی و تولید مبلمان اداری و تجهیزات اداری است. این شرکت با بکارگیری متخصصین طراحی مبلمان و صنعت چوب و استفاده از مرغوبترین مواد اولیه و همچنین تنوع در طرح، رنگ، سایز و رعایت استانداردهای ملی و بین‌المللی محصولات اداری خود را با کیفیتی برتر تولید می‌کند.

توجه : این مطلب آگهی ساختمان، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و اویم شاهانه در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!