معماری استعمار فرانسه

معماری استعمار فرانسه


معماری فرانسه

معماری فرانسه، شامل بسیاری از سبک های معماری رویایی است که توسط فرانسوی ها در طول استعمار مورد استفاده قرار گرفت. ساخت بیمارستان آنها خیره کننده و تاریخی هستند. در حالی که آنها صدها سال وجود داشته اند ، دوره های مهمی از تغییر را پشت سر گذاشته اند و به سبک خاص خود منحصر به فرد از معماری فرانسه تبدیل شده اند . بیایید بررسی کنیم که این سبک از کجا آمده است ، و چه چیزی باعث می شود که این سبک باشد.

سیمان رنگی یا ملات رنگی

منشاء و تکامل معماری فرانسه

همه سبکهای معماری فرانسه از الهام گرفته شده از کشورهای محل استعمار مردم نشأت می گیرد. با این حال ، این بدان معناست که خانه های مستعمرات فرانسه در آمریکا کمتر رایج است زیرا فرانسوی ها در اوایل دهه ۱۸۰۰ استعمار قاره آمریکا را متوقف کردند. پس از خرید لوئیزیانا در سال ۱۸۰۳ ، دیگر استعماری توسط فرانسوی ها وجود نداشت. به طور طبیعی ، خانه های مستعمرات فرانسه بیشتر در مناطق تحت معماری فرانسه ها یافت می شوند. این سبک معماری فرانسه را در غرب میانه آمریکا ، از ایلینوی تا لوئیزیانا مشاهده خواهید کرد. این سبک در کانادا نیز یافت می شود . برخی (هر چند بسیار اندک) هنوز از این دوره وجود دارند و تعدادی نیز هنوز با الهام از ساختمانهای اصلی ساخته می شوند.

معماری استعمار فرانسه

معماری استعمار فرانسه

معماری فرانسه یکی از سبک های معماری قدیمی آمریکا است ، زیرا در آغاز قرن ۱۷ آغاز شد . با این حال ، با پیشرفت این سبک در طول زمان در قاره آمریکا ، برخی از عناصر ظاهر شدند که در معماری فرانسه وجود نداشت. به عنوان مثال ، فناوری چدن در دهه ۱۸۰۰ ، طراحی رستوران بیش از ۲۰۰ سال پس از ظهور معماری استعمار فرانسه در آمریکای شمالی ، گسترش یافت. با رواج محبوبیت ، این خانه معمولاً در این سبک از خانه استفاده می شود ، و اکنون به ندرت می توانید یک ساختمان مستعمراتی فرانسه را بدون آن مشاهده کنید. مثال دیگر خانه های مستعمره فرانسه و خانه های شهری نیواورلئان ، لوئیزیانا است . در حالی که خانه های معمولی در این سبک معماری سفید یا حداقل خنثی هستند ، خانه های NOLA به طور کلی رنگ روشن دارند، برای تناسب با آب و هوای نیمه گرمسیری منطقه و فرهنگ کرئول.

ضوابط شهرداری در طراحی معماری

معماری فرانسه

معماری فرانسه

ویژگیهای معماری فرانسه

معماری فرانسه ابتدا با ساختار متعادل و متقارن آن شناخته می شود. آنها از یک شکل ساده و مستطیلی استفاده می کنند. ویژگی تعیین کننده بعدی این است که آنها معمولاً ایوان و بالکن کامل دارند ، چه یک خانه کامل باشد یا یک خانه شهری. سقف معمولاً شیب دار و شیب دار است ، معمولاً لبه دار است و پنجره ها بلند هستند. پنجره ها پنجره های بزرگ و دوجداره فرانسوی را تزئین می کنند. طراحی تجاری و البته ، خانه های مستعمرات فرانسه بدون درهای فرانسوی کامل نمی شود.

مصالح مورد استفاده در معماری استعمار فرانسه شامل آجر و گاهی گچ و البته چوب بود. اغلب جزئیات آهن فرفورژه به ویژه در ایوانها وجود دارد. چیدمان فضای داخلی معمولاً فقط چند اتاق وسیع و گسترده دارد. در نسخه های بزرگتر این خانه ها ، معمولاً یک ورودی بزرگ و تمرکز بر یک سالن وجود دارد که نشان دهنده اهمیت سرگرمی در دورانی است که این خانه ها ساخته شده اند.

فهرست فرش های زیبای فرانسوی از مجموعه Nazmiyal:

فرش فرانسه

فرش فرانسه

فرش فرانسه

فرش فرانسه

فرش فرانسوی

فرش فرانسوی

فرش فرانسوی

فرش فرانسوی

فرش فرانسوی

فرش فرانسوی

فرش فرانسوی

فرش فرانسوی

مقالات پیشنهادی برای مطالعه :

معماری های ویلایی

طراحی باغ ۶۰۰ متری

نقاشی یک ساختمان

هزینه ساخت خانه ویلایی در سال ۱۴۰۰

ضوابط طراحی نما در اهواز

طراحی کافه کوچک

 

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

    1. چک لیست ساختمان
    2. چک لیست عملیات مکانیکی
    3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهواتس آپتماس