بلوک هبلکس

بلوک هبلکس


معرفی بلوک هبلکس

معرفی بلوک هبلکس یکی از انواع بلوک های بتنی یا سیمانی هستند که تخلل و مقاومت بسیار زیادی دارند و به همین دلیل پر کاربردند. از این بلوک های برای ساخت ساختمان و برق کشی های ساختمان مناسب است طراح ویلا در تبریز و به دلیل نسوز بودن و عایق بودن آن ها در برابر آتش و صدا، مورد تایید مهندسین ساخت و ساز است. به این بلوک ها بلوک acc یا بلوک هوادهی شده نیز می گویند. بتن هوادهی اتوکلاو یک محصول ساختمانی سبک، عایق و با دوام است که در طیف وسیعی از اندازه ها و مقاومت ها تولید می شود. بلوک  AAC یا هبلکس سبک است و در مقایسه با آجرهای قرمز، سه برابر سبک تر است.

ویژگی های بلوک هبلکس

این بلوک ها جرم حجمی کمتری نسبت به بلوک های سیمانی و بتنی دارند اما مقاومت آنها بیشتر است. طراحی ویلای لواسان همانطور که گفتیمن این بلک ها عایق حرارت هستند و صدا نیز از آنها عبور نمی کند. بنابراین این بلو ها در عایق کاری ساختمان ها بیشتر استفاده می شوند.

بلوک هبلکس

بلوک هبلکس

جنس بلوک هبلکس

ساخت بلوک هبلکس هوادهی شده، با همان روشی شروع می شود که برای مخلوط کردن تمام بلوک ها استفاده می شود: سیمان پرتلند، سنگدانه و آب با هم مخلوط می شوند تا دوغاب تشکیل دهند. ویلا لاکچری لواسان با معرفی آلومینیوم به عنوان عامل انبساط، حباب های هوا در سراسر مواد معرفی می شوند و ماده ای سبک با چگالی کم تولید می کنند. بتن مرطوب با استفاده از فرم ها به اشکال درآورده می شود، سپس به صورت اسلب و بلوک برش داده می شود و یک باره خشک می شود. سپس واحدها برای پخت کامل تحت گرما و فشار به اتوکلاو منتقل می شوند که فقط ۸ تا ۱۲ ساعت طول می کشد.

واحدهای بتونی هبلکس بسیار کارآمد هستند و می توان آنها را با ابزارهای معمولی نجاری، مانند اره نواری و مته های معمولی برش و برش داد.

بلوک هبلکس

بلوک هبلکس

مزایا بلوک هبلکس

برخی از مزایای استفاده از بتن هوادهی اتوکلاو عبارتند از:

 • ماده ای عالی برای مواد عایق صدا و عایق صوتی
 • بسیار مقاوم در برابر آتش و موریانه
 • در اشکال و اندازه های مختلف موجود است
 • جرم حرارتی بالا با گذشت زمان ذخیره و آزاد می کند
 • مواد قابل بازیافت
 • حمل و نصب آسان به دلیل وزن کم
 • برش آسان برای تعقیب و گشودگی برای خطوط برق و لوله کشی
 • حمل و نقل و جابجایی اقتصادی در مقایسه با بلوک های سیمانی

اما این بلوک ها همانند تمام مصالح ساختمانی، معایبی نیز دارد:

معایب بلوک هبلکس

 • محصولات اغلب از نظر کیفیت و رنگ ناسازگاری نشان می دهند.
 • دیوارهای خارجی ناتمام برای محافظت از آنها در برابر آب و هوا به پوشش خارجی احتیاج دارند.
 • در صورت نصب در محیط های با رطوبت بالا، ساخت خانه ویلایی در تهران اتمام داخلی به نفوذ پذیری بخار کم و پوشش خارجی به نفوذ پذیری زیاد نیاز دارد.
 • مقادیر آن ها در مقایسه با ساخت دیوار عایق بندی شده با مصرف انرژی، نسبتاً کم است.
 • هزینه بالاتر از یک بلوک بتونی معمولی و ساخت اسکلت چوبی است.
 • مقاومت AAC 1/6 تا ۱/۳ مقاومت بلوک بتونی سنتی است.
بلوک هبلکس

بلوک هبلکس

قیمت بلوک هبلکس

قیمت بلوک های هبلکس به عوامل مختلفی از جمله اندازه و نیز هزینه حمل و نقل و کیفیت آنها بستگی دارد. lsf structure قیمت این بلوک تقریبا با بلوم های سیمانی برابر است اما از بلوک های سفالی کمی گرانتر هستند. برای تهیه یک بلوک سیمانی با کیفیت سعی کنید بلوک هایی را که با قیمت پایین عرضه می شوند، خریداری نکنید.

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

  1. چک لیست ساختمان
  2. چک لیست عملیات مکانیکی
  3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهوبلاگواتس آپتماس