بلوک شیشه ای

بلوک شیشه ای


فهرست مطالب

بلوک شیشه ای

معرفی بلوک شیشه ای که به طور کلی کوچکتر و به طور قابل توجهی ضخیم تر از پنجره های سنتی هستند و شبیه بلوک های ساختمانی هستند، بلوک های شیشه ای نامیده می شوند. ضخامت آنها می تواند از ۲ تا ۳ اینچ یا بیشتر باشد و انتقال نور را ارائه می دهند طراحی تالار عروسی اما معمولاً وضوح نوری آنها با پنجره های معمول نیست. بلوک های شیشه ای که گاهی اوقات آنها را آجر شیشه ای می نامند، اغلب مربع هستند و می توان آنها را به شکل های سه بعدی دیگر مانند شش ضلعی ها و بلوک های انتهایی منحنی ها در آورد. طراحی پلان تالار عروسی بلوک های شیشه ای بیشتر در ساخت دیوارها (به ویژه تاسیسات حمام) و پنجره های تزئینی استفاده می شوند، هرچند که می توانند در کفپوش و برخی از مبلمان ها نیز استفاده شوند.

کابینت

کابینت

 بلوک شیشه ای

بلوک شیشه ای

بلوک های شیشه ای تخصصی به چند نوع تقسیم می شوند.

 • مقاوم در برابر گلوله و ضربه (بلوک های مقاوم در برابر گلوله و ضربه به طور کلی شیشه ای و جامد هستند طراحی ویلای کوهستانی یا دارای دیواره های جانبی بسیار ضخیم شبیه بلوک های سنگفرش هستند)
 • مقاوم در برابر آتش (استفاده از بلوک تو خالی با دیواره ضخیم)
 • عایق حرارت و گاز (گنجاندن گاز آرگون در مرکز توخالی بلوک های دیواری شیشه است)
 • رنگی (مقاوم به اشعه ماورا بنفش و یا رنگ شده)
 بلوک شیشه ای

بلوک شیشه ای

سبک ها و ویژگی های بلوک شیشه ای

 • ساده

دیدن از طریق بلوک های شیشه ای باعث تحریف دید نمی شود و امکان انتقال حداکثر نور را فراهم می کند. معرفی بلوک شیشه ای این بلوک به طور کلی در الگوی شبکه یا پنجره ساختمان ها استفاده می شود.

 • یخ زده یا مات

یک بلوک شیشه ای مات و بدون استفاده از الگوی خوب را فراهم می کند. طراحی تراس ویلا بافت مات در قسمت داخلی شیشه قرار داده شده و تمیز کردن آنها بسیار آسان است.

 • موج تصادفی

با طراحی یک الگوی موج تصادفی متقاطع، این بلوک شیشه ای ظاهر زیبا و حریم خصوصی فوق العاده ای را فراهم می کند. سطح خارجی صاف است و باعث می شود نظافت بدون دردسر انجام شود.

 • دنده عمودی / افقی

با قرار دادن دنده های عمودی در یک طرف بلوک شیشه ای و دنده های افقی در طرف دیگر، حریم خصوصی واقعی حاصل می شود بدون اینکه انتقال نور زیادی از بین برود. برای راحت تر کردن تمیز کردن، دنده ها روی سطوح داخلی بلوک های شیشه ای قرار می گیرند.

 • کریستالی

الگوی کریستالی ظرافت و حریم خصوصی خوبی را فراهم می کند و هنوز هم بیشتر نور را منتقل می کند.

 • الماس

الگوی الماس انتقال نور بی نظیری را ایجاد می کند که سایه ها و نور را در فضای اتاق قرار می دهد. اگر به دنبال پنجره هایی هستید که به برخی از حریم خصوصی نیاز دارند، یک انتخاب عالی است.

 • چرم

چرم به عنوان یک ظرافت کاملاً خاص خود است و هنگامی که در یک بلوک شیشه ای قالب می شود، طراحی حیاط ویلا شمال ظرافت همراه با حفظ حریم خصوصی و انتقال نور را ایجاد می کنید.

 • توری

اگر به دنبال از بین بردن تابش خیره کننده هستید، در عین حال که حریم کافی و انتقال نور قابل قبول را ایجاد می کنید، الگوی شبکه یک انتخاب عالی است.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر : 

قیمت اتحادیه نقاشی ساختمان ۱۴۰۱
طراحی اپارتمان و دکوراسیون
ساخت ویلا زیبا

مراحل و هزینه ساخت ساختمان

مراحل گرفتن جواز ساخت زمین

مشارکت در ساخت یوسف آباد

کمیسیون ماده ۱۰۰ مجلس

وال پست دیوار خارجی

آموزش ترکیب رنگ با مداد رنگی

اگر میخواهید زندگی شخصی و مهندسی خود را یک عمر بیمه کنید چک لیست های ساختمانی را تهیه کنید.

  1. چک لیست ساختمان
  2. چک لیست عملیات مکانیکی
  3. چک لیست الکتریکال

رضا امیریمشاهده نوشته ها

ساختمانها و محیطهای اطراف آنها همیشه داستانهای تامل برانگیزی ارائه کرده اند که در نهایت من را به شناخت ، نوشتن و مطالعه معماری سوق می دهد. من در سال 95 فارغ التحصیل شده ام ، می خواهم شغلی را دنبال کنم که به من کمک کند بینش و روایت های مربوط به معماری را با ابزاری که به بهترین شکل درک می کنم ، یعنی نوشتن ، به اشتراک بگذارم. من احساس می کنم نیاز به دانستن دنیای هنر و معماری با دیدگاهی است که به تقویت ایده ها کمک می کند و بحث های مفصل را در سراسر جهان ایجاد می کند. ساختن با کلمات باعث شده است که من بتوانم معنی و اهمیت واقعی معماری و بازنمایی آن را در زندگی روزمره خود درک کنم ، به همین دلیل مشتاق تبدیل شدن به یک داستان نویس هستم که مردم را از درجه و اولویت معماری آگاه می سازد. رضا امیری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

واتس آپ - مشاورهتماس با ما - مشاوره