درباره معایب معماری چه میدانید؟

معایب معماری

معایب معماری


تبلیغات

تبلیغات

سقف بابل دکbazsazi min

فهرست مطالب

معایب معماری

به گزارش طراحی ویلا : معایب معماری یک شغل فوق العاده است – و شغل وحشتناکی است. می تواند به شدت رقابتی باشد ؛ دستمزد تقریباً آنطور که اکثر مردم تصور می کنند خوب نیست. و در واقع این کار بسیار بیشتر از پروژه های هیجان انگیز و خلاقانه شامل کارهای پیش پا افتاده است.

ads1

ads1

اجرا و ساخت کانال هوا تهیه  * نصب فلاشینگ نما * ساخت و نصب دریچه * ساخت و نصب هود استیل و گالوانیزه *ساخت و نصب پلنیوم باکس * ساخت فلنچ اهنی و گالوانیزه * ساخت کانال های پیش ساخته

 

آیا معمار بودن واقعا ارزشش را دارد؟ در این مقاله ، ما ۱۵ دلیل را بررسی می کنیم که چرا معماری نمی تواند شغل رویایی باشد که ما جوانتر تصور می کردیم…

2 ads

۲ ads

فروش متعلقات تهویه * فروش لوله های فلکسیبل * فروش بست های فلکسیبل و رولی * فروش عایق های رولی الاستومریک * فروش انواع فوم ها پلی اتیلن

ادرس: بازار آهن شاد آباد بهاران ۲ مجتمع کوثر بلوک ۳۸ پلاک ۲۴۵ (میرزایی)

پانزده دلیل برای اینکه معمار نباشید.

۱. آموزش هزینه بر است. به به

معماری یکی از گرانترین مدارکی است که می توانید در آن شرکت کنید. معایب معماری نه تنها شما باید حداقل پنج سال را در مدرسه بگذرانید ، نه سه یا چهار سال معمول ، بلکه باید دو سال کارآموزی را قبل از فارغ التحصیلی بگذرانید.

ads 3

ads 3

علاوه بر این ، باید کتاب ، نرم افزار ، لوازم هنری ، سفرهای میدانی و موارد دیگر را جمع آوری کنید. (برای اطلاعات بیشتر به مقاله ما مراجعه کنید تا بدانید هزینه معمار شدن چقدر است؟ ) معایب معماری هیچ راهی برای اجتناب از بدهی های کلان وجود ندارد مگر اینکه والدین شما ثروتمند و سخاوتمند باشند. معماری غافلگیرکننده ای است که امروزه اغلب به دلیل حرفه ای نخبه گری مورد انتقاد قرار می گیرد .

lsf min

۲.… و حداقل هفت سال طول می کشد

هفت سال – که بین تحصیل و کارآموزی به طور نابرابر تقسیم می شود – کوتاهترین زمان برای معمار شدن در ایالات متحده ، انگلستان و کانادا است. (در کشورهایی مانند فرانسه و ایتالیا ، ممکن است بتوانید یک یا دو سال با هم کنار بیایید.) در واقع ، بسیاری از افراد بیشتر طول می کشد ، زیرا برای گذراندن امتحانات و دریافت مجوز به چند ماه دیگر نیاز دارند.

تبلیغات

تبلیغات

معایب معماری حتی برای هدفی که برای رسیدن به آن مصمم هستید ، این بخش بزرگی از زندگی شماست که باید تسلیم شوید. شما می توانید دو مدرک کارشناسی معمولی را در آن زمان جا دهید و هنوز یک سال فرصت دارید تا به کوله پشتی بروید! مقاله ما چقدر طول می کشد تا معمار شوم؟ مروری جامع تر بر این مبحث ارائه می دهد.

استخر min

طراحی مزون

۳. منتقدان معماری استرس اضافی هستند که اکثر دانش آموزان ندارند

مهلت مقالات استرس زا و امتحانات استرس زا هستند ، معایب معماری اما هیچ تاثیری بر منتقد معماری ندارند . حتی به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ، از شما خواسته می شود که جلوی کلاس خود بایستید و کار خود را ارائه دهید. گویی صحبت در جمع به اندازه کافی ترسناک نبود ، شما همچنین باید به سوالات خودجوش همسالان و معلمان پاسخ دهید و از ایده های خود دفاع کنید.

هیچ راه فراری وجود ندارد: هر دانش آموزی حداقل یک منتقد دارد که او را در گریه به بالش می اندازد ، به انتخابهای زندگی خود نفرین می کند و آرزو می کند که به جای آن جغرافیا خوانده باشند.  

۴. استرس ، در واقع ، بخشی اجتناب ناپذیر از معمار بودن است

متأسفانه وقتی مدرسه معماری را ترک می کنید ، فشار حتی متوقف نمی شود . دستمزد کم ، ساعات نامنظم و انجام چند کار مداوم ، به ویژه در شروع کار ، می تواند به سرعت بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد. معایب معماری یک نظرسنجی در بریتانیا نشان داد که یک چهارم دانشجویان معماری به دلیل مسائل روانی تحت درمان قرار گرفته اند ، در حالی که یک مطالعه آمریکایی در مورد استرس در مشاغل مختلف نشان داد که معماران پنجمین فرد در معرض خودکشی هستند.

اگرچه معماری به عنوان یک حرفه مادام العمر یک شرط نسبتاً مطمئن است ، اما بسیاری از مردم قبل از خط پایان می سوزند و رها می شوند.

معایب معماری

معایب معماری

۵. برای اینکه خود را معمار بنامید ، به مجوز کامل نیاز دارید

در بسیاری از کشورها ، از جمله ایالات متحده و بریتانیا ، تنها در صورتی می توانید خود را معمار بنامید که مجوز داشته باشید. بسیاری از مردم تعجب می کنند که متوجه می شوند وقتی مدرک خود را تکمیل می کنید این به طور خودکار به شما داده نمی شود! معایب معماری در ایالات متحده ، شما باید امتحان ثبت نام معمار (ARE) و در انگلستان ، آزمون قسمت III برای صلاحیت کامل را بگذرانید. و اگر نتوانید این موانع نهایی و پرهزینه را برطرف کنید ، باید خود را طراح بدانید .

۶. شما باید دائماً رقابتی باشید

چه در درجه اول تحصیل در رشته معماری-حتی مدارس سطح متوسط ​​کاربردهای بیشتری نسبت به مکان های دیگر دارند-یا درخواست برای اولین شغل خود با هزاران فارغ التحصیل دیگر ، رقابت بخشی از زندگی شما می شود. مطمئناً این روزها رقابت برای همه مشاغل شدید است. اما در معماری حتی زمانی که پای خود را در خانه دارید ، رها نمی شود ، زیرا بسیاری از قراردادها نیز به صورت رقابتی منعقد می شوند.

اگر ترجیح می دهید به جای اینکه خود را در کانون توجه قرار دهید ، معایب معماری پشت صندلی بنشینید ، ممکن است معمار بودن اعصاب شما را خرد کند.

۷. مدرک تحصیلی شما ممکن است شما را برای واقعیت معماری معماری آماده نکند

اگرچه مدرک معماری سخت است ، اما به طور بالقوه سرگرم کننده تر از دنیای واقعی کار است. در حالی که شما یک دانش آموز هستید ، آزادی نامحدودی برای ایجاد و کمی دیوانه شدن دارید. یک مدرسه موسیقی به شکل شیپور – چرا که نه؟ اما هنگامی که در یک شرکت شروع به کار می کنید ، بیشتر وقت خود را صرف طراحی نقاشی با دستور شخص دیگری می کنید ، یا کارهایی را انجام می دهید که حتی کمتر از آن لذت بخش است.

این می تواند در ابتدا بسیار شوکه کننده باشد ، اگرچه با صعود چند ساله به احتمال زیاد دوباره بازی خواهید کرد.

۸. شما چاره ای ندارید جز اینکه از انتهای زنجیره غذایی شروع کنید

فرض کنید می خواهید کارمند دولت باشید. با داشتن مدرک مناسب ، می توانید به “جریان سریع” فارغ التحصیلان بپیوندید و با انجام کارهای اداری کمتر هیجان انگیز ، از حقوق پایین تر بگذرید. معایب معماری حالا فرض کنید شما می خواهید معمار شوید-آیا می توانید جلو بروید و از همه این کارهای خسته کننده دوران اولیه کار اجتناب کنید؟

شانسی وجود ندارد! تصور این که می توانید از نردبان بدون قرار دادن ساعات اولیه بالا بروید ، هیچ دوستی (و هیچ شغلی) برای شما نخواهد داشت ، زیرا مازاد فارغ التحصیلان مایل به مکیدن آن هستند. تنها گزینه شما این است که سرتان را پایین نگه دارید ، کارهای باکیفیت انجام دهید و امیدوار باشید مهارت های شما پیشرفت کند.

سیمان رنگی یا ملات رنگی

۹.. شما به احتمال زیاد ساعت های طولانی با حقوق کم (معایب معماری) کار خواهید کرد

دستمزد معماران کمتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم فکر می کنند ( برای جزئیات بیشتر به مقاله های ما راهنمای حقوق معماری انگلستان و راهنمای حقوق معماری ایالات متحده مراجعه کنید). در انگلستان می توانید از ۲۰ هزار پوند شروع کنید با حقوق متوسط ​​بین ۴۰ تا ۵۰ هزار پوند ، در حالی که در ایالات متحده بین ۷۰ تا ۸۰ هزار دلار است.

این بیشتر از طراحان داخلی یا گرافیک ، اما کمتر از مهندسان یا نقشه برداران است. آیا این عادلانه است ، پس از این مدت طولانی و شدید تمرین؟ و انتظار می رود برای تعداد ساعات کار در هفته کار کنید؟ شاید نه ، اما مواردی وجود دارد که می توانید برای افزایش حقوق خود انجام دهید ، مانند نقل مکان در شهر و افزودن مهارت های تخصصی به زرادخانه خود.

۱۰. پاداش پیشرفت نیز چندان زیاد نیست

حداقل افراد بالای درخت بسته های عظیمی از حقوق را به خانه می برند ، درست است؟ خوب ، فقط گاهی اوقات. CareerExplorer پیشنهاد می کند که دستمزد ۱۳۰ هزار دلاری تنها چیزی است که یک کارگردان و شریک انتظار دارند ، معماران بزرگ و نامناسب دریافت می کنند. به گفته RIBA ، در انگلستان بعید است که بیش از ۸۰،۰۰۰ پوند درآمد داشته باشد. (سایر وب سایت های استخدامی مانند ۹B Careers این رقم را بسیار بالاتر و ۱۲۰،۰۰۰ پوند اعلام کرده اند.)

این بیشتر از آن چیزی است که اکثر مدیران مدرسه می بینند ، اما بازنشستگی شما در کارائیب را نخواهد دید.

۱۱- مسئولیت زیادی را بر عهده می گیرید

هنگامی که شما یک معمار کاملاً ثبت نام شده و حرفه ای هستید ، از نظر قانونی مسئول کارهایی هستید که انجام می دهید. این می تواند منجر به اضطراب شود و ممکن است یکی از دلایلی باشد که برخی از فارغ التحصیلان آینده دار هرگز مجوز خود را ادامه نمی دهند (اگر به طور رسمی از عنوان معمار استفاده نمی کنید ، هرگونه اشتباه به عهده شخص دیگری است). عواقب زمین خوردن یا حتی خرابی ساختمان بسیار جدی است – و بار مسئولیت بیش از آن است که برخی از مردم بخواهند به دوش بکشند.

۱۲. برخی از جنبه های کارهای معماری دنیوی هستند

شما قرار نیست هر روز در حال طراحی ساختمان های پیشرو باشید ، حتی اگر والدین شما فکر می کنند شما در حال انجام این کار هستید! شما بیشتر در مقابل یک صفحه نمایش نشسته اید ، نقشه می کشید ، ایمیل ارسال می کنید ، به تماس ها پاسخ می دهید و آرزو می کنید که آرزو کنید امروز بعد از ظهر مجبور نباشید به آن جلسه بروید. در طول زندگی حرفه ای شما ساعت ها ، روزها و حتی هفته ها خلاقیت افسار گسیخته وجود خواهد داشت ، اما متأسفانه این کار نان معمار بودن نیست.

۱۳. پروژه های ساختمان پیچیده هستند و می توانند استرس زا باشند

در حین انجام پروژه های ساختمانی اتفاقات زیادی در حال رخ دادن است و انسانها موجودات خطایی هستند. گاهی اوقات ما به درستی ارتباط برقرار نمی کنیم ، یا مواردی را فراموش می کنیم ، یا وظایف خود را بد انجام می دهیم. معایب معماری در حالی که این کاملاً طبیعی است ، عناصر مختلف یک پروژه ساختمان مانند یک پازل Jenga روی هم چیده شده اند: کار همه از کارهای دیگران پشتیبانی می کند ، و اگر به هم ریختید می توانید کل برج را با خود به پایین برسانید. اگر از چنین فشاری لذت نمی برید ، یا در تلاش برای انجام چند کار دچار مشکل می شوید ، ممکن است بخواهید شغلی آرام تر را انتخاب کنید.

۱۴. این حرفه آنقدر سریع تغییر می کند که هرگز نمی توانید آرامش داشته باشید

یکی از جالبترین چیزها در مورد معماری این است که دائما در حال تغییر است. به طور همزمان ، یکی از آزاردهنده ترین چیزها در مورد معماری این است که دائما در حال تغییر است. شما هرگز نمی توانید به راحتی استراحت کنید و وارد منطقه راحتی خود شوید ، زیرا این حرفه از شما پیشی می گیرد. شما باید در طول دوران حرفه ای خود به مطالعه و یادگیری ادامه دهید. خوشبختانه ، برای برخی از مردم این دقیقاً انگیزه ای است که آنها باید به چیزی پایبند باشند و خسته نشوند.

۱۵. شانس شما برای تبدیل شدن به یک ‘معایب معماری’ بسیار کم است

معایب معماری از یک فرد تصادفی بخواهید سه معمار معروف را نام ببرد ، ممکن است با مشکل مواجه شوند. از یک معمار بخواهید نام ۳۰ را بنویسد ، اما آنها هنوز هم ممکن است مشکل داشته باشند! تعداد افرادی که آن را بزرگ می کنند – یعنی مردم نام و کار شما را می دانند – بسیار اندک است ، بنابراین ورود به این حرفه با امید به رسمیت شناختن جهانی (یا حتی ملی/محلی) بی معنی است. اگر این به نظر می رسد افسرده کننده است ، لازم نیست باشد. قلب که است در قدرت خود را برای ایجاد یک تاثیر مثبت بر همه شما تا به حال با کار.

طراحی شهرک ویلایی و ساخت شهرک ویلایی

خلاصه معایب معماری

معمار بودن نکات منفی زیادی دارد: دوره آموزشی طولانی ، ساعات غیرمعمول ، استرس. به به با این حال ، جوانان همچنان دسته جمعی به مدرسه معماری مراجعه می کنند.

علیرغم معایب ، چیزی در معماری وجود دارد که به نظر می رسد جذاب است (به مقاله ما درباره اینکه چرا ما معماری را دوست داریم در این مورد بیشتر مراجعه کنید).

واقعیت این است که این یک جاده بسیار سخت است ، پر از درد و شادی – به همین دلیل است که ما فقط حرفه ای در معماری را برای کسانی که واقعاً آن را می خواهند توصیه می کنیم!

مقالات پیشنهادی برای مطالعه : 

کنیتکس

کنیتکس دیوار

کنیتکس رولکس

کنیتکس نما

پنت هاوس | طراحی پنت هاوس | ساخت پنت هاوس

جواز minkanaf min

تبلیغات

تبلیغات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!